Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Powiedzenia i przysłowia

hokej pisze:Ten co wołał to pewnie Żyd albo cyklista.
A propos Żydów i cyklistów. To wyjątkowo głupie powiedzonko. Ma wyjątkowo perfidny podtekst, bo zakłada u osoby której poglądy się tak kwituje antysemityzm. No ale część ludzi już 20 lat antysemityzmem kwituje wszystko co im nie pasuje, nawet osoby pochodzenia żydowskiego mogą być zaangażowanymi antysemitami. Nawet państwo Izrael jest antysemickie od zarania - gdy jego obywatele nie wybrali komunistów do władz. :)
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tenis w mediach

"Uderz w stół...", ewentualnie "Ja o zupie, Ty o ...". Też głupie?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Tenis w mediach

No coż, na szczęście to nie ja pierwszy Żydów to dyskusji o solidności relacji TVNu wprowadziłem, więc tochyba nie ja się muszę z tego tłumaczyć. Sugeruję tylko, aby tego krzywdzącego sformułowania nie używać? Trudne?
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tenis w mediach

Krzywdzącego? Nie chcesz mi chyba powiedzieć, że każde przysłowie/powiedzenie odczytujesz literalnie, nie wierzę... .
Ale masz rację, starczy tego OT.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Tenis w mediach

Spoko, nie rozumiemy się. To nie jest żadne przysłowie, to głupawa odzywka komunistów. I tyle.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tenis w mediach

Spoko, rozumiemy się. Owo hasło, dostatecznie absurdalne w momencie stworzenia, weszło do języka potocznego jako powiedzenie określające abstrakcyjne szukanie winnych wszędzie, tylko nie tam gdzie trzeba. Teraz kontekst jest klarowny?
A to, że autorami byli komuniści..., otóż mylisz się, chyba, że byli nimi Tuwim i Słonimski. O_O
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Tenis w mediach

To żart? Jeśli tak to rewelacyjny muszę przyznać :)

Jeśli nie, to oczywiście że tak - i Tuwim i Słonimski byli komunistami (oboje żydowskiego pochodzenia tak przy okazji). I to raczej stalinowcami niźli fanami Gierka. Tuwin na pewno cieszył się z kulek w łeb AKowcom i demokrację raczej chciał wprowadzać to trupach.

"Do Polski Tuwim wrócił w czerwcu 1946 roku i stał się osobowością chronioną, adorowaną i uprzywilejowaną przez ówczesne władze. Został okrzyknięty poetą państwowym." Tuwim

A Słonimskim proszę doczytać. Akurat mam w pracy 3 doktorantów z literatury i trochę dość dyskusji. Polecam także książki wybitnych Żydowskich twórców jak choćby Aleksander Wat - świetnie oddają metodologię komunistów.

I to powiedzonko też - ponieważ u zarania miało ukazywać, że polski motłoch widzi zawsze winę Żyda. Co oczywiście jest kompletną nieprawdą. Jakaś znikoma część społeczeństwa tak, jak i u innych nacji europejskich. Ale to zawsze duży margines.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Powiedzenia i przysłowia

Dostrzegam kłopot z podstawową logiką. Od początku:
Yhr1976 pisze:
hokej pisze:Ten co wołał to pewnie Żyd albo cyklista.
A propos Żydów i cyklistów. To wyjątkowo głupie powiedzonko. Ma wyjątkowo perfidny podtekst, bo zakłada u osoby której poglądy się tak kwituje antysemityzm.
(...)
Na jakiej podstawie wyciągnąłeś powyższy wniosek? Dla mnie lekko abstrakcyjne rozumowanie i zupełnie odwrotne do zamierzonego. To powiedzonko kwituje głupotę zrzucania wszystkich win na Bogu Ducha winnych. Gdzie tu antysemityzm? Chyba, że jak w kawale o Jasiu, któremu wszystko się kojarzyło.

Yhr1976 pisze:To żart? Jeśli tak to rewelacyjny muszę przyznać :)

Jeśli nie, to oczywiście że tak - i Tuwim i Słonimski byli komunistami (oboje żydowskiego pochodzenia tak przy okazji). I to raczej stalinowcami niźli fanami Gierka. Tuwin na pewno cieszył się z kulek w łeb AKowcom i demokrację raczej chciał wprowadzać to trupach.
Szczególną radość musiał odczuwać w momencie, gdy owo powiedzenie powstawało, czyli przed II wojną. Prorok?
Yhr1976 pisze: (...)
A Słonimskim proszę doczytać. Akurat mam w pracy 3 doktorantów z literatury i trochę dość dyskusji. Polecam także książki wybitnych Żydowskich twórców jak choćby Aleksander Wat - świetnie oddają metodologię komunistów.
Wiesz jaki udział miał Słonimski w tym "dziele" o którym dyskutujemy? Zapytany o opinię dodał "i cyklistów". Dlaczego cyklistów? "A dlaczego Żydów?".
Zaiste jego poglądy polityczne (przypominam, przed II wojną) miały decydujący wpływ na wypowiedź.
Yhr1976 pisze: I to powiedzonko też - ponieważ u zarania miało ukazywać, że polski motłoch widzi zawsze winę Żyda. Co oczywiście jest kompletną nieprawdą. Jakaś znikoma część społeczeństwa tak, jak i u innych nacji europejskich. Ale to zawsze duży margines.
I w oczywisty sposób wyśmiewa właśnie takie postępowanie. W dodatku jego autorstwo przypisuje się dwóm osobom pochodzenia żydowskiego. O_O W tym momencie nie wiem, czyjego zdania bronię, swojego, czy Twojego.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Powiedzenia i przysłowia

Inny tego typu podobny "manewr" - nazwij kogoś gejem. Wiadomo, pewnie się obruszy :). A stąd to już prosta droga do zarzucenia mu homofobii. Skoro nazwanie go gejem traktuje jako obrazę a nie pomyłkę to ... co należało dowieść ;) :twisted:.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”