TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

La_Patik- pisze:
TadX pisze:K Blade Tour ciężko dostać nówkę. Szukałem swego czasu, ale może będziesz mieć szczęście . Jeśli eSka Ci przypasuje to wtedy nie będzie problemu .
Mój trener ją ma więc jak będę chciał to ją odkupie :). Swoje lata ma ale liczy się jakość z gry a nie wygląd ramy :D.
Aa to chyba, że tak :).

Życzę, żeby nowa rama od razu przypasowała i pomagała w sukcesach :).
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

Niestety, nie udało mi się dzisiaj zagrać. Tak jak przypuszczałem - pogoda nie pozwoliła. Zapowiadający się przyszły tydzień również nie wygląda dobrze, ciągle ma padać :tired:. Nie ma to jak Suwałki :dvl(:. Taki bajer jak kryte korty u nas to czysta abstrakcja, cóż pozostaje dzisiaj zrobić ogólnorozwojówkę i katować organizm dalej przed wakacyjnym sezonem. Jak tylko pogoda pozwoli to zdam relację.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

Sorry, taki mamy klimat... rotfl

Łączę się z Tobą w bólu. Pocieszę Cię że nie tylko Ciebie dotyczy takie ograniczenie. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

Sprawa ma się następująco. Rakieta przyszła i po 1,5 miesięcznej przerwie od tenisa zagrałem swój pierwszy trening. Uczucia mieszane. Rakieta mi nie przypadła do gustu. Od razu dało się odczuć większy ciężar ale to nie było problemem. Nie wiem jak to wytłumaczyć ale rakieta nie leżała mi w momencie wykonywania uderzenia i zamachu. Jakbym machał jakimś ciężkim toporem. Problem tkwił w ramie? Nie mam pojęcia ale raczej nie w ciężarze skoro później wziąłem do gry jeszcze cięższy sprzęt - Blade'a wersję Tour (koło 324g bez naciągu) i już tego odczucia nie miałem. Zamach mogłem wykonać znacznie szybciej, wszystko było w porządku. Przez te "ciężkie" uderzenia męczyłem się znacznie szybciej i nie mogłem już wygrywać swoim ulubionym stylem przebijacza bo po prostu brakowało mi kondycji. Po zmianie na swoją starą rakietą poczułem wielką ulgę, grało się świetnie. Testy będę prowadził jednak dalej bo dość istotnym (o ile nie kluczowym) minusem były moje stare, treningowe piłki tzw. "kapcie" w które trzeba było włożyć strasznie dużo siły aby one jakoś poleciały w miarę głęboko na drugą stronę kortu. Wydaje mi się, że to mogło mieć ogromne znaczenie. W piątek może przyjadą do mnie nówki i wtedy będę mógł obiektywnie ocenić nową packę.

EDIT.
Wziąłem tą packę ponownie do testu i zaczyna mi powoli "leżeć" w dłoni. Minusem jest niewątpliwie rączka, wybrałem taki sam rozmiar jak w swojej starej rakiecie a mimo to jest wyraźnie większa i trochę to przeszkadza, szczególnie przy FH. Odnośnie samej gry, wrażenie zdecydowanie lepsze. Piłki lecą głębiej, dokładniej. Siła i moc uderzenia zdecydowanie na plus, być może potrzebowałem nią pograć trochę dłużej aby się przyzwyczaić. Wszystko zaczyna iść w dobrym kierunku :wink:.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

Prosiłbym Cię o rozwinięcie odczuć względem 95S w wolnej chwili.
Jest to jedna z nielicznych ram S.E.T., której nie testowałem i ostatnia z przeplotem 18x16 jaka została do sprawdzenia.
Co prawda wyżej stawiam przeplot 18x18, a poza tym będę polował na testera ale wrodzona ciekawość bierze górę... :angel:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

El Diablo pisze:Prosiłbym Cię o rozwinięcie odczuć względem 95S w wolnej chwili.
Jest to jedna z nielicznych ram S.E.T., której nie testowałem i ostatnia z przeplotem 18x16 jaka została do sprawdzenia.
Trochę mnie nie było... :D Z recenzjami u mnie kiepsko. Nie potrafię przekazać swoich odczuć tak dobrze jak osoby tutaj na forum, które często zdają relację z testowanego sprzętu. Dla mnie najlepszym opisem rakiety jest to, że leży mi w dłoni i reszta mnie nie interesuje rotfl. Taki prosty ze mnie zawodnik :). Jednak postaram się coś w miarę sensownego nabazgrać.

Pierwsze odczucie to oczywiście waga w porównaniu do mojej starej rakiety. Niby nie jest to jakaś ogromna różnica ale odczułem to od razu po pierwszym chwycie. Pomyślałem sobie już w tym momencie, że może być mało ciekawie ale wyszedłem na kort, zacząłem odbijać, próbować różnych zagrań i waga nie sprawiała mi już takich problemów. Błędem było jednak branie tej rakiety z takim samym rozmiarem rączki co w moim starszym modelu Wilsona. Mimo tego, że rozmiary są identyczne to ewidentnie w nowej rakiecie rączka jest zdecydowanie grubsza (ma też delikatnie inny kształt co odgrywa tu ważną rolę tak mi się wydaje) i ograniczała mi mocno manewrowanie. Zmiana owijki bazowej na najcieńszą dostępną na rynku niewiele dała. Owszem, było lepiej ale dalej nie to czego bym oczekiwał.

Uderzając piłki z BH miałem wrażenie, że ta rakieta jest po prostu stworzona do gry oburęcznym. W prównaniu do starszego modelu zyskałem znaczącą kontrolę. Mogłem posyłać piłki mocniej i jeszcze dokładniej. Gdzie chciałem tam leciało ;-P. Mogłem grać znacznie bardziej ryzykownie i agresywnie z tej strony bo wiedziałem, że mi i tak piłka nie wyleci poza kort. Rzadko kiedy zdarzało mi się uderzyć ramą, zazwyczaj idealnie trafiałem w odpowiedni moment. Grubość rączki w przypadku mojego BH mi nie przeszkadzała więc to też odgrywało zapewne swoją rolę.

Przy FH niestety piękna bajka się kończy :). Może nie tak drastycznie i trochę przesadzam bo zyskałem również na sile uderzenia oraz kontroli jednak grubość rączki przy mojej technice FH mocno ograniczała mi kąty. Mogłem posłać piłkę mocno i dokładnie ale jeśli chciałem zmieniać kierunki, grać ostrzejsze kąty to już nie mogłem sobie na to pozwolić. Rączka rakiety to ograniczała. Miałem również problemy przy grze defensywniej. Jak dostawałem bardzo szybką piłkę gdzieś daleko do strony FH to starszym modelem mogłem jeszcze się wybronić, zmienić odpowiednio chwyt i posłać piłkę w miarę głęboko aby przeciwnik nie mógł z niej nic zrobić. W tym przypadku było to ograniczone. Podejrzewam, że jakbym wziął mniejszy rozmiar to byłoby co innego ale nie ma co gdybać.

W pozostałych uderzeniach grubość rączki nie była już tak odczuwalna. Przy siatce, czy serwisie zyskałem podobnie jak wyżej kontrolę i precyzję. Slajsa nie mogę opisać gdyż go po prostu nie mam :? . Mam ale kuleje to u mnie więc używam go bardzo rzadko (planuje wyrobić sobie lepiej te uderzenie właśnie przez ten sezon zimowy). Mimo tego czuję, że przy odpowiednio poprawionej technice ta packa dobrze by mi służyła. Piszę o tym bo z doświadczenia wiem, że z rakietami przy slajsach różnie bywa.

Pozytywnie mnie zaskoczyła możliwość nadawania rotacji. Gram dość płasko z lekką rotacją i nie zmieniając nic w sile uderzenia ani technice miałem znacznie większą rotację, piłki skakały po koźle wyżej i nie był to jednorazowy przypadek. Później rakietę dałem potestować swojemu trenerowi (były zawodnik z ery jeszcze drewnianych rakiet więc jego gra jest baaaaardzo płaska, zero rotacji) i również zauważyłem, że jego piłki mają wyższą parabolę lotu. Dla kogoś grającego defensywny tenis może to być bardzo duża pomoc. Wykorzystując siłę przeciwnika + tą rakietę można się na prawdę dobrze bronić utrzymując odpowiednią głębokość piłki aby nie zostać skończonym.

Rama w tej rakiecie była dla mnie jakaś "dziwna". Przy zamachach miałem wrażenie, że posyłam w ruch jakiś ciężki topór wojenny. Jakby rakieta stawiała mi opór i utrudniała mi zagrania gdy dostawałem jakąś bardzo szybką piłkę, która wymagała natychmiastowej reakcji. Nie mam pojęcia czego to była wina. Na pewno nie wagi bo wziąłem dla testu inne, cięższe rakiety i już tego uczucia nie miałem. Mogłem znacznie szybciej robić zamachy i uderzenia.

Moim zdaniem jeśli ktoś opiera swój tenis na regularnej grze z głębi kortu, gra rotacyjnie oraz używa oburęcznego BH (nie wiem jak jest z jednoręcznym, możliwe, że również dobrze) to jest to rakieta stworzona właśnie dla niego. Myślę, że gdybym miał mniejszą rączkę w tej rakiecie to zyskałbym wiele na jakości w swojej grze.

To tyle jeśli chodzi o moje odczucia a teraz sprawa... najważniejsza! :D W przyszłym tygodniu będę jechać ze znajomym do Warszawy specjalnie do sklepu tenisowego Strefa Tenisa i pytanie, czy jest tam duży wybór rakiet używanych, które można wypożyczyć na testy? Jeśli tak to byłbym wdzięczny aby ktoś podał mi jakieś ciekawe modele rakiet pod mój styl gry i moje NTRP. Może znajdę jakiś swój ideał. Nigdy nie miałem jeszcze okazji na takie testy więc zamierzam wypożyczyć ich najwięcej także śmiało można podawać jak najwięcej modeli :).

Łedit.

Jednak do Warszawy pojadę w przyszłym miesiącu więc czasu jeszcze trochę mam. Jakieś sugestie? :D
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

Podbijam temat ze swoim pytaniem bo za 2 tygodnie będę w Warszawie i chciałbym jak najwięcej rakiet zabrać ze sobą na testy ;-P.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

La_Patik- pisze:Podbijam temat ze swoim pytaniem bo za 2 tygodnie będę w Warszawie i chciałbym jak najwięcej rakiet zabrać ze sobą na testy ;-P.
Jeśli chodzi o rakiety testowe, to w Strefie T. znajdziesz ich od groma i jeszcze trochę, bardzo wielki wybór.
Jak chcesz coś konkretnie przetestować, to możesz również zamówić opcję wciągnięcia takim naciągiem jaki chcesz (oczywiście usługa naciągnięcia jest płatna i naciąg dajesz własny bądź "kupujesz" na miejscu.)

Ale co do wyboru konkretnych rakiet, to już nie pomogę, nie za bardzo się na tym znam :/ .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

Basic pisze:Jeśli chodzi o rakiety testowe, to w Strefie T. znajdziesz ich od groma i jeszcze trochę, bardzo wielki wybór.
Jak chcesz coś konkretnie przetestować, to możesz również zamówić opcję wciągnięcia takim naciągiem jaki chcesz (oczywiście usługa naciągnięcia jest płatna i naciąg dajesz własny bądź "kupujesz" na miejscu.)
Na to liczę ;-P. Będę miał tylko trochę czasu na testy, właściwie to ten jeden dzień dlatego chce zabrać na kort jak najwięcej rakiet :twisted:.
Basic pisze:Ale co do wyboru konkretnych rakiet, to już nie pomogę, nie za bardzo się na tym znam .
Tutaj po cichu liczę na ED'a. :wink:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

Sprecyzuj mi aktualne oczekiwania względem rakiet, które testowałeś - odnoszę się do stwierdzenia iż grałeś cięższymi rakietami, które Ci nie ciążyły, to jest z mojego punktu widzenia szczególnie ważne biorąc pod uwagę iż mając rakietę z tej samej matrycy/formy miałeś odczucie "nieporęczności".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

El Diablo pisze:Sprecyzuj mi aktualne oczekiwania względem rakiet, które testowałeś - odnoszę się do stwierdzenia iż grałeś cięższymi rakietami, które Ci nie ciążyły, to jest z mojego punktu widzenia szczególnie ważne biorąc pod uwagę iż mając rakietę z tej samej matrycy/formy miałeś odczucie "nieporęczności".
Właściwie to przypadł mi do gustu ten Wilson 95S. Myślę, że jakby w moje ręce wpadła ta rakieta w wydaniu rączki L2 to byłaby poezja ;-P. Jednak skoro już jadę do Warszawy to szkoda by było nie skorzystać i nie zabrać ze sobą kilku rakiet o podobnych wymiarach, właściwościach itp. Ciężko mi powiedzieć coś więcej... Na pewno będę chciał (z czystej ciekawości) sprawdzić jak się gra Nadalowa rakietą :D. Głównie dlatego, że nigdy w życiu nie miałem Babolata a po drugie zawsze chciałem ją wziąć na testy.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

Blade 98 18x20
Pro Staff 97
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

El Diablo pisze:Blade 98 18x20
Pro Staff 97
Dzięki, już zapisane :). Jak komuś jeszcze przyjdzie jakiś model rakiety do głowy, czy nawet Tobie ED to wal śmiało im więcej tym lepiej :twisted:.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

Jeśli przypasuje Ci Aeropro Drive to wtedy moim zdaniem warto przetestować Yonexa Ai98.
Jeśli jednak APD Ci się nie spodoba to nie bierz tego Yonka pod uwagę.
No i spróbuj 95S'a z mniejszą rączką.

Owocnych testów. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

El Diablo pisze:Jeśli przypasuje Ci Aeropro Drive to wtedy moim zdaniem warto przetestować Yonexa Ai98.
Okej, Yonex zapisany :wink:. Jeszcze tak tylko spytam dla pewności bo nawet nie znam dokładnej nazwy modelu rakiety Nadala, czy to jest ten Babolat? Tak to niestety jest jeśli nie siedzi się w tych tematach a po wielu latach gry przyjdzie chęć na coś nowego :).

Pytanie jeszcze odnośnie Strefy Tenisa. Z tego co tu czytam rakiet do testowania jest tam wiele ale czy podobnie jest z rozmiarami rączek?
El Diablo pisze:Owocnych testów.
Dzięki :::gd:::.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

La_Patik- pisze:Okej, Yonex zapisany :wink:. Jeszcze tak tylko spytam dla pewności bo nawet nie znam dokładnej nazwy modelu rakiety Nadala, czy to jest ten Babolat? Tak to niestety jest jeśli nie siedzi się w tych tematach a po wielu latach gry przyjdzie chęć na coś nowego :).
Po prostu poproś o najnowszą wersję Babolata APD.
Jak chcesz mieć pewność testów, to proponuję zadzwonić do Strefy i poprosić o rezerwację packi na konkretny dzień, chyba jest to do zrobienia.
La_Patik- pisze:Pytanie jeszcze odnośnie Strefy Tenisa. Z tego co tu czytam rakiet do testowania jest tam wiele ale czy podobnie jest z rozmiarami rączek?
No aż tak to nie ma, ile by rakiet wtedy było. Zresztą jak zobaczysz w sklepie ile tam mają testerów, to zrozumiesz :). Każda rakieta testowa jest tylko z jedną rączką. W większości rączki to L3, w niektórych modelach chyba są 2-ki. 4-ek raczej nie ma, ale nie dam głowy .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

Basic pisze:No aż tak to nie ma, ile by rakiet wtedy było. Zresztą jak zobaczysz w sklepie ile tam mają testerów, to zrozumiesz . Każda rakieta testowa jest tylko z jedną rączką. W większości rączki to L3, w niektórych modelach chyba są 2-ki. 4-ek raczej nie ma, ale nie dam głowy .
Domyślałem się, że nie ma ale na wszelki wypadek nie szkodzi zapytać. L3 w większości przypadków leżała mi zawsze, pierwszy raz było inaczej gdy do ręki wziąłem 95S. Rączka w moim starym Wilsonie ma identyczne wymiary a jednak wyraźnie w 95S jest ona większa i tracę sporo na manewrowaniu nią w trakcie gry a z nadgarstka korzystam konkretnie ;-P.
Basic pisze:Po prostu poproś o najnowszą wersję Babolata APD.
Jak chcesz mieć pewność testów, to proponuję zadzwonić do Strefy i poprosić o rezerwację packi na konkretny dzień, chyba jest to do zrobienia.
Myślisz, że aż tak się biznes im kręci :wink:? Przemyślę to, mam jeszcze 2 tygodnie więc póki co dzwonić chyba nie będę.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

La_Patik- pisze:Myślisz, że aż tak się biznes im kręci :wink:? Przemyślę to, mam jeszcze 2 tygodnie więc póki co dzwonić chyba nie będę.
Tak, właśnie im się tak kręci :). Nie raz i nie dwa wpadłem na "ostatnią chwilę" i testery były zajęte. To świetny sklep, ze świetną ekipą, dlatego mają takie powodzenie w Internecie jak i w realu.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

TadX pisze:Tak, właśnie im się tak kręci . Nie raz i nie dwa wpadłem na "ostatnią chwilę" i testery były zajęte. To świetny sklep, ze świetną ekipą, dlatego mają takie powodzenie w Internecie jak i w realu.
W takim razie będę dzwonić :wink:. Myślę, że z 2-3 dni przed przyjazdem wystarczy?

Najbardziej z tej listy ciekawi mnie chyba ten PS 97...
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Wybór rakiety - NTRP 4.5

La_Patik- pisze:W takim razie będę dzwonić :wink:. Myślę, że z 2-3 dni przed przyjazdem wystarczy?

Najbardziej z tej listy ciekawi mnie chyba ten PS 97...
Wiesz co, celujesz w testery bardzo popularnych modeli. Na Twoim miejscu zadzwoniłbym nawet dziś, na wszelki wypadek. Pamiętaj, że oni też testery wysyłają i jeśli mnie pamięć nie myli to maksymalny okres testu wynosi tydzień. To sporo czasu. Jak ktoś Cię ubiegnie ;)?

Wróć do „Rakiety”