Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP Stuttgart

michalek pisze: Dzisiaj ogólne fajne mecze: [...] Soderling - Berdych.
No wprost wyborne spotkanie im wyszło rotfl
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP Stuttgart

michalek pisze:Almagro - Ferrer
Też im ładne spotkanie wychodzi rotfl ...
Awatar użytkownika
mulleen
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP Stuttgart

No i pierwszy set dla Andujara, a po przełamaniu Kubota zapowiadało się zupełnie inaczej. Musi Łukasz wykrzesać z siebie więcej i uważać na głęboki return Hiszpana z drugiego podania, bo niepotrzebnie Polak wchodzi w kort po swoim 2 serwisie. Dawaj Luki!

Jest 3 set i na razie bez przełamania. Jest zacięta walka. Wygląda mi to na tie breaka i duże emocje. Oby finał
NTRP: 4.0
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: ATP Stuttgart

No ładnie się Kubot z Andujarem gonią. Walka na całego. Po 3 w trzecim secie.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
mulleen
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP Stuttgart

...ale szkoda. Było tak blisko, za dużo autów z półkortu. Niepotrzebnie tak walił. Przez to spowodował breaka i meczpointa dla Andujara. Ten to wykorzystał w świetny sposób grając agresywniei mocno zmusił Polaka do błędu. Ważne jednak, że Kubot coraz wyżej i w formie. Półfinał to i tak bardzo dobry wynik!
NTRP: 4.0
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: ATP Stuttgart

Walił, ale to jest właśnie jego styl - wszystko albo nic. To mu dało tak dobre wyniki ostatnio.
Mimo niedosytu i tak jest z czego się cieszyć. Dawno występ polskiego tenisisty nie dał mi tyle radości (no oprócz panny R. oczywiście :wink: )
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Stuttgart

Coś dziś w gorszej formie był.

Nie wiem czy go coś bolało, był za bardzo zmęczony, albo się pogubił po prostu.
Mało chodził do siatki, dużo podwójnych błędów serwisowych.
Z głębi pola Hiszpan lepiej sobie radził. Mimo tego grali bardzo wyrównany mecz.

Przegrał, ale nie był gorszy. Nie pękł psychicznie czy coś. To ważne.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ATP Stuttgart

widget pisze:Coś dziś w gorszej formie był.

Nie wiem czy go coś bolało, był za bardzo zmęczony, albo się pogubił po prostu.
Mało chodził do siatki, dużo podwójnych błędów serwisowych.
Z głębi pola Hiszpan lepiej sobie radził. Mimo tego grali bardzo wyrównany mecz.

Przegrał, ale nie był gorszy. Nie pękł psychicznie czy coś. To ważne.
Szkoda pierwszego seta, 4:1 było dobrą zaliczką, brakło kropki nad "i".
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Qbcki
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 13 sie 2009, 13:14

Re: ATP Stuttgart

Trzeciego również, bo miał przewagę przełamania a później kolejne break pointy. Nie mniej jednak brawa za udany turniej i powodzenia w Poznaniu. Do zobaczenia! :D
"By wygrywać, muszę umieć podjąć decyzję w ułamku sekundy, a potem muszę umieć sobie poradzić z jej konsekwencjami.."

Obrazek
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Stuttgart

Zaraz Soderling - Ferrer w Bastad. Jestem bardzo ciekaw tego meczu. Bilans bezpośrednich spotkań wyraźnie na korzyść Soderlinga. Publiczność też będzie za nim. Ale Ferrer przecież na pewno łatwo nie odpuści. Może być pasjonujący finał.
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: ATP Stuttgart

michalek pisze:Giraldo jest mocny. Co prawda myślałem, że będzie miał troszkę lepszy sezon na clayu, ale ten Kolumbijczyk pokazał się w ubiegłym roku i zadomowił się w czołowej 60 ATP. Utrudnieniem dla Kubota będzie to, że Giraldo jest leworęczny. Ma potężny serwis, ale Kubot pokazuje w ostatnich miesiącach (mecze z Karlovicem, Garcia-Lopezem, Monfilsem), że świetnie returnuje.
Oj michalek, michalek. Kłapiesz dziobem jak karabin maszynowy. Giraldo leworęczny? Potężny serwis? Przyznaj się, z kim pomyliłeś tego zawodnika? :)
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: ATP Stuttgart

Mały OT: Łukasz dzisiaj zagrał mecz w tenisowej Bundeslidze dla niejakiego Erfurter TC Rot-Weiß. Wygrał tam swój mecz z Potito Starace 7:5 7:5. Grał też debla z Marachem, ale czy wygrał :rolleyes: Za cholerę nie mogę tego niemieckiego zrozumieć, choć miałem go w średniej szkole :D Więcej info dla niemieckojęzycznych - KLIK!
Widać, że Łukasz dobrze czuje się jeśli chodzi o stronę fizyczną. W Stuttgardzie 3 mecze po 3 sety. Niedziela też dobrze przegrana. Ciekawe, jak wypadnie w Poznaniu... :D
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Stuttgart

daroos pisze:
michalek pisze:Giraldo jest mocny. Co prawda myślałem, że będzie miał troszkę lepszy sezon na clayu, ale ten Kolumbijczyk pokazał się w ubiegłym roku i zadomowił się w czołowej 60 ATP. Utrudnieniem dla Kubota będzie to, że Giraldo jest leworęczny. Ma potężny serwis, ale Kubot pokazuje w ostatnich miesiącach (mecze z Karlovicem, Garcia-Lopezem, Monfilsem), że świetnie returnuje.
Oj michalek, michalek. Kłapiesz dziobem jak karabin maszynowy. Giraldo leworęczny? Potężny serwis? Przyznaj się, z kim pomyliłeś tego zawodnika? :)
No tak, mój błąd - pomyliłem go z Fallą ;) Tzn. pisałem wszystko o Giraldo - spodobał mi się rok temu na clayu w Barcelonie. Ma potężny serwis...No, ale jest praworęczny. Tak czy inaczej Kubotowi z Kolumbijczykami nie idzie. Na RG przegrał z Fallą, w Stuttgarcie z Giraldo ;)
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: ATP Stuttgart

michalek pisze:Tak czy inaczej Kubotowi z Kolumbijczykami nie idzie. Na RG przegrał z Fallą, w Stuttgarcie z Giraldo
Bzdura! Proponuję najpierw sprawdź, co chcesz napisać, a dopiero później to napisz. Tylko wprowadzasz ludzi w błąd. Kubot pokonał w Stuttgarcie Giraldo 7:5 5:7 6:3.

Drabinka z wynikami
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Stuttgart

jurek pisze:
michalek pisze:Tak czy inaczej Kubotowi z Kolumbijczykami nie idzie. Na RG przegrał z Fallą, w Stuttgarcie z Giraldo
Bzdura! Proponuję najpierw sprawdź, co chcesz napisać, a dopiero później to napisz. Tylko wprowadzasz ludzi w błąd. Kubot pokonał w Stuttgarcie Giraldo 7:5 5:7 6:3.

Drabinka z wynikami
Jej, faktycznie. Chyba za dużo gry na trawie ostatnio miałem rotfl
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Stuttgart

jurek pisze: Bzdura! Proponuję najpierw sprawdź, co chcesz napisać, a dopiero później to napisz. Tylko wprowadzasz ludzi w błąd. Kubot pokonał w Stuttgarcie Giraldo 7:5 5:7 6:3.
Żeby jeszcze coś uzupełnić powiem że Giraldo słabo serwował w tym meczu, w ogóle nie wiem skąd wziąłeś michałek info o jego dobrych serwisach.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: ATP Stuttgart

1. serwis prędkością nie zachwyca, drugi to wrzutka lekko rotowana. Serwis to zdecydowanie nie jest jego najlepsze uderzenie :)
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Stuttgart

Proponuję połączyć temat i popisać też co o turnieju w Hamburgu. To przecież "pięćsetka" i nie powinna przejść bez echa ;)

Dzisiaj już drugi raz w ciągu tygodnia przegrał Davydenko z młodym Niemcem Stebe ;) Dzisiaj Rosjanin zaprezentował się jeszcze gorzej niż w Stuttgarcie. A raczej to młody Stebe zyskuje na pewności siebie i w ciągu tygodnia ogrywa jak chce dwa razy Davydenkę, Fogniniego, Ferrero (chyba odpuścił jednak turniej w Hamburgu po wygraniu Mercedesa w Stuttgarcie ;)).

Dziwi mnie zapaść formy Petzschnera. Wczoraj przegrałz Turkiem Ilhanem, a w Stuttgarcie z Youzhnym. Niemiec zazwyczaj grał wyśmienicie w turniejach domowych, a tutaj takie wtopy w pierwszych rundach.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Stuttgart

Petzschner gra dobrze tylko na trawie. Na innych nawierzchniach jego porażki nie są niczym nadzwyczajnym.
Piotr Szyba.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”