Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

zur555 pisze:Ostatni mecz przed Wimbledonem przegrał z Tsongą.
Bo to bardzo miarodajne. Od Indian Wells grał z maksymalnie tygodniową przerwą i po 2.5 miesiącu kiepsko zagrał - niesłychane! ;)
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

robpal pisze:
zur555 pisze:Ostatni mecz przed Wimbledonem przegrał z Tsongą.
Bo to bardzo miarodajne. Od Indian Wells grał z maksymalnie tygodniową przerwą i po 2.5 miesiącu kiepsko zagrał - niesłychane! ;)
Dokładnie.
Tak samo można powiedzieć, że Tsonga przegrał ze Stepankiem więc bardzo z nim krucho.
zur555
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 19 cze 2011, 11:18

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

gural_91 pisze: Tak samo można powiedzieć, że Tsonga przegrał ze Stepankiem więc bardzo z nim krucho.
To wtedy by można było powiedzieć że z Nadalem bardzo krucho bo przegrał z Tsongą który tydzień później przegrał ze Stepankiem. :D

A tak na serio to chyba za bardzo chciałem żeby Nadal przegrał.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Przełamanie dla Hiszpana O_O Andy gra jakoś mało dynamicznie, bez przyspieszenia... zaraz przegra seta :dvl(:
Edit: Przegrał...
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
fidga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 258
Rejestracja: 14 wrz 2010, 13:39

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

zur555 pisze:A tak na serio to chyba za bardzo chciałem żeby Nadal przegrał.
Niech Twa nienawiść do tenisistów nie przesłoni Ci całego życia, proponuję dwa głębokie wdechy na każdy udany balonik z 4500 RPM rotfl
Ostatnio zmieniony 20 cze 2011, 20:31 przez fidga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

I to ma być pretendent do tytułu, który błędną, defensywną taktyką funduje sobie dodatkowe sety już w pierwszej rundzie? :rolleyes: Zupełnie niepotrzebne zachowanie Andy'ego, bo w WS trzeba ostrożnie szachować siłami...
1Maciek1
Orator
Orator
Posty: 556
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Gimeno grał bardzo dobrze w I secie! Nie popełniał błędów i ustawiał własną grę serwisem w I secie, efektem tego jest wygrany set z Murrayem. Zobaczymy co pokaże w II secie. Vaamos!!
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Murray ospały na maksa. A Gimeno to wykorzystuje. Poza tym gra całkiem dobrze.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Gimeno znany jest z tego forhendu, którym umie przyspieszać bardzo ładnie (bo nie umie wiele więcej ;) ). Zastanawiałem się niedawno, kiedy urwie seta komuś z czołówki - jak widać nie musiałem długo czekać :D
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
1Maciek1
Orator
Orator
Posty: 556
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Jutro klasyk Wimbledonu, Isner vs. Mahut. Raczej nie uda się powtórzyć kosmicznego wyniku, ale nie wykluczona jakaś 5-setówka. Obaj po usłyszeniu tej wiadomości uznali, że to szaleństwo. Mam nadzieję, że wygra Isner, a Wy co na ten temat powiecie??
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

1Maciek1 pisze:Jutro klasyk Wimbledonu, Isner vs. Mahut. Raczej nie uda się powtórzyć kosmicznego wyniku, ale nie wykluczona jakaś 5-setówka. Obaj po usłyszeniu tej wiadomości uznali, że to szaleństwo. Mam nadzieję, że wygra Isner, a Wy co na ten temat powiecie??
Klasyk Wimbledonu? rotfl
Nie obrażaj Samprasa, Beckera, Edberga i wielu innych...
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
1Maciek1
Orator
Orator
Posty: 556
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

napalm pisze:
1Maciek1 pisze:Jutro klasyk Wimbledonu, Isner vs. Mahut. Raczej nie uda się powtórzyć kosmicznego wyniku, ale nie wykluczona jakaś 5-setówka. Obaj po usłyszeniu tej wiadomości uznali, że to szaleństwo. Mam nadzieję, że wygra Isner, a Wy co na ten temat powiecie??
Klasyk Wimbledonu? rotfl
Nie obrażaj Samprasa, Beckera, Edberga i wielu innych...
To nie było dosłownie, a raczej ironicznie, w końcu oni grali najdłuższy i najnudniejszy mecz.
Może jakieś typy, kto wygra?
zur555
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 19 cze 2011, 11:18

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Ja stawiam 3:0 w setach dla Isnera.
Awatar użytkownika
vdv
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2009, 18:13

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Dokładnie, 3-0 ew. 3-1 dla Amerykańca.

Murray od breaka zaczyna III set!
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

zur555 pisze: No może i masz rację. Ale Nadal ostatnio nie zachwycał a Russel mecz zaczął dużo lepiej od Rafaela.
Tyle że w turnieju WS gra się do 3 wygranych setów, a to jest kupa czasu żeby wejść w rytm i znaleźć słabe strony młodego.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Widzisz Robpal i wszyscy inni fani Nadala. Bezstronni obserwatorzy zawsze będą kibicować temu słabszemu. Ludzie łakną sensacji, chcą by na ich oczach tworzyła się historia. Odpadnięcie obrońcy tytułu już pierwszego dnia turnieju, to byłoby tenisowe trzęsienie Ziemi. Nikt z postronnych obserwatorów by po Nadalu nie płakał, a to z tego względu, że po jego porażce zostałoby jeszcze 3 innych wspaniałych tenisistów, którzy rozstrzygnęliby między sobą sprawę tytułu. Poza tym turniej zyskałby na atrakcyjności - sądzę, że oglądalność wzrosłaby jeszcze bardziej, bo ludzie oczekiwaliby kolejnej sensacji. Tak już mamy, że kibicujemy tym troszkę słabszym, ułomniejszym. A najgorsze co może być, to zwycięstwo faworyta...Który gra źle. A tak czasem w tym sezonie jest z Nadalem. Dla bezstronnego kibica nie ma nic bardziej frustrującego jak taki schemat meczu, gdy ten gorszy zawodnik wdrapuje się na piedestał swoich możliwości, walczy jak lew, gra porywająco, a jednak przegrywa np.z takim Nadalem, których gra słabo, ale jednak okazuje się lepszy. Kibice chcą, by na ich oczach rujnowały się kariery i rodziły z Wielkiego Wybuchu :!mage!: nowe legendy. Nie wiem jak w innych narodach, ale w Polakach na pewno - ten romantyzm jest zmieszany z naszą krwią :) Dlatego też podejrzewam, że podczas meczu Nadal - Raonić, na forum będą jeszcze mocniej widoczne złowróżby pod adresem Nadala - tym bardziej, gdy Hiszpan będzie grał bez błysku.
PitS pisze:Tyle że w turnieju WS gra się do 3 wygranych setów, a to jest kupa czasu żeby wejść w rytm i znaleźć słabe strony młodego.
Russell ma 33 lata już ;)
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

michalek pisze:Nikt z postronnych obserwatorów by po Nadalu nie płakał, a to z tego względu, że po jego porażce zostałoby jeszcze 3 innych wspaniałych tenisistów, którzy rozstrzygnęliby między sobą sprawę tytułu.
Toż to wierutna bzdura. Brak czterokrotnego finalisty imprezy = katastrofa dla kibiców, dziennikarzy i reklamodawców.

Rozumiem, że po Federerze też nikt płakać nie będzie? rotfl
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Michałku, pamiętaj, to nie RG i źle grający Nadal niestety nie doczołga się do finału jak to miało miejsce w Paryżu. Tu się ta sztuka nie uda.
Uznam za większą sensację jeśli obroni tytuł niż jeżeli odpadnie w połowie turnieju.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

PitS, najpierw Nadal musi zacząć grać słabo :P Dzisiejszy mecz z Russelem był zupełnie dobry, zwłaszcza jak na pierwsze rundy. Jeśli przejdzie Raonicia, to moim zdaniem zaliczy finał ;)

Jeszcze wracając do opinii michałka: kibice pragną meczów pomiędzy największymi gwiazdami i odpadnięcie każdej z nich jest ciosem dla oglądających. Ja na przykład bardzo chcę zobaczyć mecz Federera z Djokoviciem i ewentualny finał Szwajcara z Nadalem. Jeśli któryś z tej czwórki odpadnie przed półfinałem, to w zasadzie drugi "rywal" w tej połówce ma spacer do finału. Tak być nie powinno i dobrze dla widowiska, jeśli w półfinałach zamelduje się czołowa czwórka.

Znam ludzi, którzy oglądają tenisa tylko podczas spotkań Nadala z Federerem, ostatnio Nadala i Federera z Djokoviciem...
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

robpal pisze:Rozumiem, że po Federerze też nikt płakać nie będzie? rotfl
Ja będę... Roger why?* :hanky:

* - 'Roger dlaczego?' - odwołanie do reklamy z udziałem Leo B.
robpal pisze:Znam ludzi, którzy oglądają tenisa tylko podczas spotkań Nadala z Federerem...
Tzw. masochizm... rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”