Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

To się okaże - przecież "rocket servers" (potężnie serwujący) są na trawie szczególnie groźni. Na ogół trzeba zacząć od dwóch wygranych tie-breaków, żeby się trochę złamali (a i tu nie jest łatwo - jeden głupi punkt w TB i po secie) i dopiero trzeci set może być lżejszy. Ja stawiam na Isnera :)
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

To fakt, masz rację z tym serwisem... tylko wystarczy mieć nie swój dzień, gdzie serwis troszkę szwankuje i już można mieć spore kłopoty, w każdym razie zobaczymy jak będzie :)
Mi po prostu podoba się styl gry Youzhny'ego, do tego też niezły narwaniec z niego :) ... Kiedyś na Youtubie widziałem filmik z nim jak po przegranym gemie zaczął walić rakietą w swoją głowę, no i rozciął sobie czoło, krew zaczęła mu lecieć a gościu total zlewka rotfl
Obrazek Speed Graphene MP
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

basic pisze:To fakt, masz rację z tym serwisem... tylko wystarczy mieć nie swój dzień, gdzie serwis troszkę szwankuje i już można mieć spore kłopoty, w każdym razie zobaczymy jak będzie :)
Mi po prostu podoba się styl gry Youzhny'ego, do tego też niezły narwaniec z niego :) ... Kiedyś na Youtubie widziałem filmik z nim jak po przegranym gemie zaczął walić rakietą w swoją głowę, no i rozciął sobie czoło, krew zaczęła mu lecieć a gościu total zlewka rotfl
To był mecz z Almagro. Jakie tam akcje odchodziły to głowa mała. Chyba najbardziej zacięty i dramatyczny mecz jaki kiedykolwiek widziałem.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
andy_91
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 9 cze 2010, 11:20
Lokalizacja: Mysłowice

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

Myślę, że Berdych może znowu trochę namieszać. Dolgopolov też może trochę namieszać, co już zrobił w RG gdzie lekko to przewidziałem;p Federer jeżeli nie będzie w 100% formie to będzie miał ciężko powtórzyć z zeszłego roku. :)
Obrazek M-Fil 300
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

Patrząc na drabinkę to myślę, że Fedek co najmniej finał zaliczy. Opinię mam taką bo wiem jak bywało w poprzednich latach np. w 2008 kiedy po fatalnym finale na RG z Rafą można było mieć mieszane uczucia co do Wimbledonu w wykonaniu Szwajcara. Wróżono mu, że nie da rady a i forma mu wtedy w ogóle nie sprzyjała (jednak zdołał zaliczyć finał). W tym roku RG mu również nie wyszło, w Halle przegrał z Hewittem. Nie należy jednak zapominać, że to wciąż Federer i mimo upływających latek w Wimbledońskim turnieju czuje się jak ryba w wodzie niezależnie od swojej aktualnej formy. To "jego" turniej i tutaj nie odpuści żadnego meczu. Według mnie traktuje ten Wielki Szlem najbardziej poważnie ze wszystkich.

Natomiast dla Rafy to współczuje bo ma w drabince na prawdę kilku świetnych graczy. Murray mimo słabej formy będzie niesiony przez kibiców i możliwe, że coś pokaże także go nie skreślam. No i Gulbis. Najbardziej interesuje mnie jego forma. Wiadomo kontuzja na RG i nie wiadomo jak się zaprezentuje. Jeżeli jednak pokaże podobny styl gry jak jeszcze przed turniejem w Paryżu to jeśli dojdzie do jego pojedynku z Nadalem - nie wróżę dla Hiszpana łatwego meczu i wcale się nie zdziwię jak Łotysz wyszedł by z tego spotkania zwycięsko.

Oczywiście to są tylko moje "gdybania" i własne odczucia. Jak się potoczy to czas pokaże.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

La_Patik- pisze:No i Gulbis. Najbardziej interesuje mnie jego forma. Wiadomo kontuzja na RG i nie wiadomo jak się zaprezentuje. Jeżeli jednak pokaże podobny styl gry jak jeszcze przed turniejem w Paryżu to jeśli dojdzie do jego pojedynku z Nadalem - nie wróżę dla Hiszpana łatwego meczu i wcale się nie zdziwię jak Łotysz wyszedł by z tego spotkania zwycięsko.
Podzielam Twoje zdanie. Od 2008 roku jestem fanem Gulbisa i wciąż wierzę, że zajdzie daleko i będzie osiągał coraz większe sukcesy. Na Wimbledonie Jego mocną mogą być według mnie serwisy (z łatwością serwuje powyżej 220 km/h) i BH, którym potrafi ciasno zmieścić. Poza tym reprezentuje bardziej ofensywny styl gry niż Rafa, więc i to moim zdaniem może być dodatkowym atutem. Ciekawie zapowiada się tegoroczny Wimbledon, nie mogę się doczekać :)
Awatar użytkownika
andy_91
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 9 cze 2010, 11:20
Lokalizacja: Mysłowice

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

A wiadomo czy Gulbis już w pełni wyleczył tą kontuzję? Ktoś gdzieś znalazł jakieś info?
Obrazek M-Fil 300
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

Kubot pyknie Gulbisa :D .
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

Czujecie jaka by to była sensacja, gdyby Kubot doszedł do finałów Wimbledona? W rankingu też by ładnie skoczył... ;) Osobiście kibicuję mu bardzo, w końcu to Polak ;) A marzenia się spełniają.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

Yhm, a on odpadnie z potężnie serwującym Kaviciciem.

Ironia mode off!
#NKrising
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

Drabinka ciekawa dla Rogera bo... jest w ćwiartce Berdych a w połówce Roddick :D
Obrazek
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

Raf jakoś świetnie z drabinką nie trafił, dość że w ćwiartce ma Sodę, z którym rozegrał na ostatnim Wimbledonie dosyć zacięty mecz (to wtedy Szwed zaczął Go przedrzeźniać, niewiedzieć czemu :rolleyes: ). Ale też najpierw do QF musi dotrzeć. Potem możliwość spotkania z Andy'm, z którym również grał w drodze po tytuł. Niech się historia powtórzy :wink:

Drabinka drabinką, ale to za już wiem jak dokładnie wygląda hawk-eye! http://www.wimbledon.org/en_GB/news/pho ... 010-06-172 :D
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

gato pisze:...o wtedy Szwed zaczął Go przedrzeźniać, niewiedzieć czemu :rolleyes:
Też nie wiem, czemu dopiero wtedy ktoś zaczął to robić. :rolleyes: rotfl
Grzebanie w tyłku przez serwisem (pewnie utknęła mu tam piłka i chce ją wygrzebać, ale przecież wystarczy poprosić ball-boya, żeby mu jakąś podał) to świetny materiał na parodię. :]
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

hitman pisze:To był mecz z Almagro. Jakie tam akcje odchodziły to głowa mała. Chyba najbardziej zacięty i dramatyczny mecz jaki kiedykolwiek widziałem.
Widzę, że porządnie Ci utkwił ten mecz w pamięci :) . Kurcze chciałbym zobaczyć jakąś większą część z tego spotkania... ale sceny jak zaczął nawalać się rakietą, to takiej jeszcze nie widziałem :)
Widać, że razem z Safinem są rodakami rotfl
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
alpen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 28 paź 2009, 20:04
Lokalizacja: Tarnów

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

Przepraszam jeśli jest to głupie pytanie, ale staram się usilnie znaleźć na nie odpowiedź - dlaczego Fed jest rozstawiony z nr 1?
Obrazek AeroProDrive Cortex
NTRP 3.5
rafi77775
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 5 mar 2008, 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

Jak dla mnie Roddick leci w 2 rundzie z Llodrą, a jak nie to w następnym meczu z Kohlim.
najwazniejszy w tenisie jest spokój
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

alpen pisze:Przepraszam jeśli jest to głupie pytanie, ale staram się usilnie znaleźć na nie odpowiedź - dlaczego Fed jest rozstawiony z nr 1?
Do rozstawienia były brane pod uwagę również punkty bonusowe za występy na Wimbledonie w dwóch poprzednich latach.
rafi77775 pisze:Jak dla mnie Roddick leci w 2 rundzie z Llodrą, a jak nie to w następnym meczu z Kohlim.
Może zakładzik o teletubisia w avatar? :twisted:
#NKrising
michal061
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 cze 2010, 09:43

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

Cześć, jestem tutaj zupełnie nowy i chciałbym się przywitać :)

Tenisem nigdy przesadnie się nie interesowałem, aż do tegorocznego turnieju w Monte Carlo - od tego czasu śledzę każdy turniej i nawet wyniki każdego Challengera. Grą na mączce byłem zauroczony... Totalnie mnie zakręcił taki tenis - nie mogłem oderwać wzroku od statystyk i strony atp.worldtour.com. Jednak to, co mnie spotkało przy okazji turniejów w Halle oraz Queen's Club totalnie mną wstrząsnęło. Już kiedyś słyszałem, że trawa jest nawierzchnią szybszą, gdzie piłka odbija się niżej, wymiany są krótsze, ale naprawdę nie sądziłem, że na trawie aż taką rolę odgrywa serwis. Przecież tych meczów w Halle zwłaszcza nie dało się oglądać - każda akcja to bomba serwisowa i piłka leciała gdzieś w aut po próbie przyjęcia.

Dlatego mam też do Was prośbę Drodzy Forumowicze - chcę się jak najlepiej przygotować merytorycznie do Wimbledonu i wiedzieć o grze na trawie możliwie jak najwięcej. Co jeszcze charakteryzuje grę na trawie? Czy rzeczywiście należy się spodziewać meczów z tie-breakami w setach, bo żaden nie może przełamać gema przeciwnika? Totalnie zaskoczył mnie Mardy Fish - przecież on w ogóle nie grał z Feliciano Lopezem w tenisa, a posyłał tylko serwy, których nie dało się odebrać... Czy na tym faktycznie polega trawiasty tenis? Jak zatem Roger Federer, który przecież serwis ma niezły, ale nie rekordowy przez tyle lat radził sobie tak doskonale na trawie, że żaden zawodnik pokroju Fisha go nie pokonał? Bardzo proszę o wytłumaczenie. Czy na trawie unika się również dropszotów?

Co do Wimbledonu, to żałuję, że nie wystąpi Richard Gasquet - na mączce przed French Open prezentował się wybornie, przez co zapłacił cenę na kortach Rolanda Garrosa - był wyczerpany fizycznie w meczu z Murrayem. A słyszałem, że on jeszcze lepiej sobie radzi na trawie, tym bardziej szkoda, że odniósł kontuzję w Queen's Club.

A więc witam Was Forumowicze jeszcze raz serdecznie i proszę może o tenis trawiasty w pigułce....

Co do Roddicka, to widziałem jego porażkę z Selą i grał fatalnie...
Co do transmisji, to jestem ciekaw czy skoro Polsat ma prawa do Wimbledonu, to czy podobnie jak przy Polsat Warsaw Open niektóre mecze będzie można zobaczyć w siostrzanym produkcie Polsatu czyli w darmowej aplikacji Ipla.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

Trawa jest najszybsza, ale i tak w ostatnich latach już wolniejsza. Tu rzeczywiście trzeba dobrze serwować, bo okazji do przełamania jest też mniej, więc jak stracisz serwis, to trudniej będzie go odzyskać. Ale serwis to nie wszystko. A tak przy okazji: Federer ma bardzo dobry serwis.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2010 (Wielki Szlem)

hitman pisze:Trawa jest najszybsza...
Nieprawda. Niektóre korty twarde są szybsze obecnie od trawy. Kozioł jest natomiast niższy na trawie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”