Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Puchar Davisa

PitS pisze:Jaka podnieta? Kim? Przysiężnym? Nawet nie wiem jaki wynik, zakładam, że przegrał jak zwykle.
Ja bym jednak radził szanować zawodnika, który wprowadził nas do tej elity...
#NKrising
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Puchar Davisa

Nie wiem, czy w tym pierwszym meczu dzisiejszego dnia nie lepiej było wystawić Kubota? Na Przysiężnego nie ma co akurat dziś stawiać, absolutne zero szans, chyba, że przeciwnik złapie uraz.
Czy Kubot by miał więcej szans? Cholera wie, nie zachwyca ostatnio ...

Ale tu też należy mieć na uwadze, że trener mógł nie mieć wyjścia. Specyfiką tenisa i PD jest to, że nie PD jest priorytetem a jest wręcz "sztucznym tworem" rozwalającym plan startów i śródsezonowe cykle treningowe. Do tego czasem nawierzchnia od czapy w stosunku do tej, na której akurat toczy się sezon ATP.
Dlatego nie jest rzadkością, że zawodnik jedzie na PD, ale jasno ustala z kapitanem drużyny co oferuje.
Kapitan jest profesjonalistą - czyli nawet jak czasem decyzja kadrowa wydaje się dziwna (bo jest wymuszona) to nie może wyjść i powiedzieć, że zawodnik tak chciał i kropka, czy że ja nie powiem, pytajcie zawodnika, nich on wyjaśnia. Trener takie zakulisowe decyzje i ustalenia musi brać na siebie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Puchar Davisa

Tak jest! Kei odłamał!
Szkocina pajac już parę razy krzyknął "kamą" po błędach Japończyka.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

No cóż, to pozostaje gra o utrzymanie. Ale z taką kadrą jaką mamy to na PD raczej wielkich szans na sukcesy nie mamy ... Albo starzy, albo kontuzjowani, albo bez formy. Nie ma raczej świetlanej przyszłości i nadziei na lepsze czasy.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Puchar Davisa

No cóż, wstydu nie było, ale... przyszłości też nie ma. Niestety z takim składem to możemy się utrzymać jedynie wtedy, gdy zespół, na który trafimy nie weźmie najlepszych tenisistów lub jakby nam się jednak udało znaleźć w gronie drużyn rozstawionych - gdy trafimy na Uzbekistan.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

Czy ja wiem? Jak by Istomin był w formie (teraz chyba coś nie gra?) to taki meczy z Uzbekistanem by mógł być na styku...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Puchar Davisa

Novak już 4 godziny gra z Kukuszkinem O_O , i nawet przegrywa 2:1 w setach - to może być najtrudniejszy mecz Serba w tym roku rotfl - warto popatrzeć.
Widać, że Serb w okresie przejściowym .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Puchar Davisa

Tenisówka pisze:Novak już 4 godziny gra z Kukuszkinem O_O , i nawet przegrywa 2:1 w setach - to może być najtrudniejszy mecz Serba w tym roku rotfl - warto popatrzeć.
Widać, że Serb w okresie przejściowym .
Faktem jest, że trafia mu się trochę słabych meczów w tym roku, ale prawda jest taka, że z reguły są to spotkania najmniej istotne, a jak trafi się gorszy dzień w tych bardziej to i tak z tenisistami, którzy nie są wstanie go pokonać, vide. Simon. Zresztą wystarczy sobie przypomnieć co musiał robić Wawrinka by przebić się przez ten Serbski mur w Paryżu...
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Puchar Davisa

Wszystko to prawda, ale dziwnie się Novak zachowuje w tym meczu - w poprzednim sezonie takich komedii nie wyprawiał - niezależnie od przeciwnika. Zobaczymy w IW.
Ostatni set do Serbskiej bramki.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Puchar Davisa

Maraton niestety dla Szkota.
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Puchar Davisa

Andy Murray i Kei Nishikori. O_O Piękny, wspaniały pojedynek. Co za mecz !!!
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

Jako osoba nieprawomyślna - oglądam Puchar Davisa. :wink:
Dobrze gra Kyle Edmund. Dobry serwis , a forhend wręcz znakomity. :::gd::: Najsłabszy chyba return..zresztą i Lajovic słaby na returnie. 2:0 dla Edmunda w setach i zaraz Brytyjczycy wygrają mecz -i to bez Andy Murraya.

To znaczy Andy jest. Siedzi w boksie i dopinguje.
Ta obecność Szkota jest dla mnie kolejnym argumentem, że nie jest PD nic nie znaczącym dla zawodników eventem. A to co piszą w swoich wspomnieniach (Agassi, Sampras a i Nadal) - o znaczeniu pucharu, rywalizacji wewnętrznej, zadowolenia z możliwości dopisania trofeum do cv - nie jest żadną ściemą.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Puchar Davisa

Jasne, że to nie jest żadna ściema! Davis Cup żyje i ma się bardzo dobrze. Wystarczyło obejrzeć choćby jeden pojedynek ćwierćfinałowy, żeby zobaczyć jak świetna atmosfera panowała na trybunach. Co ciekawe, we wszystkich pojedynkach wygrali goście.
Serbia vs. Wielka Brytania - w tym meczu może i nie było zaciętych pojedynków (tylko debel trwał więcej niż trzy sety) ani gwiazd (Djoković i Murray nie zagrali, choć ten drugi wspierał z trybun), natomiast można było się przekonać o tym kto ma większą głębię składu. Kyle Edmund pokazał, że potrafi wygrywać mecze na wyjeździe i wykorzystać swoje atuty oraz poradzić sobie z rolą faworyta. Wielki szacun za to. Serbia vs. Wielka Brytania 1:3.
Włochy vs. Argentyna - w pierwszym dniu wygrali faworyci. Debel, który okazał się kluczowy, został wygrany przez ciekawą parę Pella/Del Potro. Mam nadzięję, że DelPo zagra w półfinale w singlu, jego pojedynek z Murrayem byłby hitem. W trzecim dniu jak dla mnie lekkie zdziwienie, że Delbonis wygrał z Fogninim. Może Włoch nie wytrzymał presji albo po prostu nie chciało mu się grać. Włochy vs. Argentyna 1:3.
Czechy vs. Francja - po pierwszym dniu było ciekawie, sensacyjne zwycięstwo Rosola nad Tsongą w pięciosetówce dało Czechom nadzieję na to, że może da się ten ćwierćfinał wygrać. Potem niestety słaba postawa Veselego i porażka Pouillem 0:3. W deblu Stepanek i Rosol robili wszystko co mogli, ale nie wystarczyło to na debel, który wygrał WImbledon. No a w meczu Veselego i Tsongi przez chwilę było ciekawie, ale trzeci i czwarty set zdominowany przez doświadczonego Francuza. Czesi przegrywają więc 1:3, ale myślę, że w tym meczu nastąpiło przekazanie pałeczki Veselemu przez Berdycha. Starszy Czech ma już coraz mniejszą ochotę na granie w PD, a dla Veselego może to być niezły kopniak do osiągania sukcesów w turniejach singlowych.
USA vs. Chorwacja - jak dla mnie najciekawszy ćwierćfinał. W pierwszym dniu świetny występ Amerykanów : najpierw Jack Sock wychodzi z 0:2 i wygrywa z Ciliciem a następnie Isner nie daje żadnych szans Ćoriciowi. W takiej sytuacji wydawało mi się że ten ćwierćfinał rozstrzygnie się najszybciej - Amerykanie mają przecież Bryanów, którzy zdecydowaną większość pojedynków w Davisie wygrywają. Tak się jednak tym razem nie stało i Bryanowie przegrali 1:3 z parą Cilić/Dodig. W trzecim dniu i tak faworytem byli dalej Amerykanie, choćby dlatego, że Cilić miał rozegranych 9 setów w ciągu 2 dni. Chorwat rozegrał jednak wspaniałe spotkanie bardzo pewnie serwując (rzecz niezbędna grając przeciwko Isnerowi) i wygrał 3:0. Potem interesujący pojedynek młodych, w którym Ćoric się poprawił a Sock pogorszył co poskutkowało zwycięstwem Chorwata 3:1. USA vs. Chorwacja 2:3, mimo 2:0 po pierwszym dniu.
No to poopisywane. wiem, że niewielu będzie się chciało czytać te wypociny, ale jak dla mnie i tak warto to napisać choćby dlatego żeby temat odświeżyć. :D
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Puchar Davisa

Fajnie, że Ci się chciało napisać. Przeczytałem i żałuję, że nie oglądałem. Zwłaszcza meczu USA - Chorwacja. Z tego co piszesz, emocje były przez całe trzy dni.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

Też przeczytałem :). Niestety widziałem tylko ostatnie piłki. Fajna rzecz taki puchar no i kibice dopisują. Ciekawe jak będzie z motywacją do gry gwiazd w kolejnych etapach...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Puchar Davisa

Miło przeczytać, że praca nie poszła na marne. :D Co do półfinałów, nie mam wątpliwości, że Murray zagra. Teraz nałożyły się na siebie co najmniej 2 powody: wygrana w Wimbledonie oraz igrzyska za pasem. Jedyne co mogłoby Murrayowi przeszkodzić to bardzo dobry wynik na US Open, ale i wtedy niewykluczone, żeby się dla kadry poświęcił, tym bardziej, że grają u siebie. Co do drugiego pojedynku, może i mecz Tsonga - Cilić nie brzmi aż tak elektryzująco, ale na Pucharze Davisa to inna bajka. Może zadecydować debel - a w nim aktualnie nie ma lepszej pary niż Mahut/Herbert...
Awatar użytkownika
170779
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 16 lip 2010, 08:06
Lokalizacja: Głogów

Re: Puchar Davisa

lolxd2 pisze:Włochy vs. Argentyna - w pierwszym dniu wygrali faworyci. Debel, który okazał się kluczowy, został wygrany przez ciekawą parę Pella/Del Potro. Mam nadzięję, że DelPo zagra w półfinale w singlu, jego pojedynek z Murrayem byłby hitem. W trzecim dniu jak dla mnie lekkie zdziwienie, że Delbonis wygrał z Fogninim. Może Włoch nie wytrzymał presji albo po prostu nie chciało mu się grać. Włochy vs. Argentyna 1:3.
Ja śledziłem pojedynek powyższy, ze względu na mecz dwóch moich ulubionych tenisistów, Fogninni i Monaco. Co do Fogniniego to jego mecz przełożyli z piątku po opadach deszczu na sobotę rano, później grał jeszcze debla i w niedzielę jak wyszedł z Delbonisem to pierwszy raz go widziałem w skarpetach kompresyjnych. Może to tylko świadczyć, że nogi miał już ciężkie. Bo gdyby nie to, to wynik mógłby być spokojnie odwrotny. (:]
Yonex
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Puchar Davisa

Fakt, nie wziąłem tego pod uwagę. Jak dla mnie jest to jeden z argumentów przeciwko rozgrywaniu meczów w PD w formule best-of-five - niektórzy pośwęcając się dla swojej drużyny muszą zagrać w ciągu 3 dni ogromną ilość setów. Fognini w ciągu 2 zagrał 12 setów w formule best-of-three miałby max 9 do rozegrania. Może właśnie ta reguła odstrasza niektórych najlepszych tenisistów?

Edit: No to o grupę światową zagramy z Niemcami w Niemczech. Los wskazał na rozgrywanie meczu w Polsce, ale przez karę, którą nałożyła na nas Komisja Davis Cup, musieliśmy oddać bycie gospodarzem przeciwnikom. Co do meczu to raczej nie ma się czym podniecać, pewnie Kohlshreiber i Zverev pokażą nam gdzie nasze miejsce. Niestety, ale aktualnie oceniałbym potencjał Polski na co najwyżej I Grupę Euroafrykańską.
Awatar użytkownika
arez
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 24 sie 2014, 23:57
Lokalizacja: Radomsko

Re: Puchar Davisa

Dzisiaj ciekawe mecze pokaże Supertennis
14:00 - Murray - Del Poltro
22:30 - Marin CILIC vs Lucas POUILLE (powtórka)
Yonex VCORE Tour 89 (x2)
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

I Canal+ Sport2 pokazuje mecz Argentyny z Brytyjczykami.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”