Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Puchar Davisa

wyczesany pisze:
HeadShot pisze:
matek20 pisze:Szkoda, że Monifls nie wygrał z Fedem na US OPEN. Pewnie miałby już szlema na koncie.
Radziłbym wyhamować z takimi tezami odnośnie zawodnika, u którego ciężko przewidzieć co zrobi w następnym gemie, a co dopiero następnych meczach, bo wejdziemy w science-fiction. rotfl
W jego przypadku to nie wiadomo co zrobi przy kolejnym zagraniu, tzn. wiadomo, fikołek, salto, szpagat... ;)
Jak wyście mi teraz zaimponowali we dwóch. O_O (zapożyczone od HS bo urocze). :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

No i co, PiTS? Jednak poddany finał nie pomógł w regeneracji i Federer nie powinien grać. Organizmu nie da się oszukać. Życzyłam Szwajcarii tego pierwszego sukcesu w PD, ale optymistką nie jestem. Fedzior do ogrania w drugim meczu - a i każdy, kto go ewentualnie zastąpi - również. Debel francuski też powinien sobie poradzić bez kłopotów.

Dobrze choć, że po francuskiej stronie grają czekoladowe chłopaki, bo obu bardzo lubię. :D Gdyby w singlowych meczach występowały bieluchy.. :wink: No jakoś nie mam do nich przekonania i serca. Ani do Simona, ani do "Najpiękniejszego Bekhendu Świata". :wink:
Giles to w ogóle jest w teamie?
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Puchar Davisa

Majorka pisze:No i co, PiTS? Jednak poddany finał nie pomógł w regeneracji i Federer nie powinien grać. Organizmu nie da się oszukać.
Słabiak :D , ja bym po 4 dniach na Celebrexie kicał jak króliczek Duracell. :] Ale obejrzę, lub lepiej, poczekam do końca meczu, może to taktyka?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Puchar Davisa

Majorka pisze:Giles to w ogóle jest w teamie?
Jest, jako rezerwowy.

Cóż, obie drużyny podzieliły się dziś po równo, po jednym świetnym zawodniku i po jednym słabym (albo bardzo słabym).
Paradoksalnie jedynie dobry występ Wawrinki może jeszcze uratować szansę na puchar dla Szwajcarii, bo obawiam się, że Fedek nie jest w stanie wygrać żadnego ze swoich singli.
Nie chciałabym być dzisiaj w skórze Lüthiego, bo musi mieć chyba niezły dylemat: skreślić szanse Feda w singlu i dać go jutro do debla ze Stanem, czy skreślić debla, dać odpocząć Fedowi i liczyć na cudowną reanimację w niedzielę? :::rbkcube:::
Swoją drogą, Gael mógłby grać częściej tak jak dziś. :::gd:::
Dredy górą!
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Puchar Davisa

Myślałem, że w deblu gra Stan z Fedem, wówczas byłaby szansa na wygranie tego finału, a tak? Wawrinka Monfilsa ograć przecież nie musi, a Federer jest "niepełnosprawny", więc tak naprawdę sprawa jest jasna. Bardzo pechowo ułożyło dla Helwetów z tą kontuzją Rogera, taka szansa na pierwszy triumf w historii i taki pech, wątpię by za rok jeszcze raz spróbowali.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

Ja tam bym wrzucił Feda do debla ze Stachem, chyba jednak większa szansa na to że we dwóch dadzą radę. No i potem wszystko od Stacha będzie zależało, czy pchnie Monfilsa. Na Feda w singlu chyba nie ma co liczyć, chyba że Joe zagra totalny piach.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Puchar Davisa

Kontuzja pleców i debel? Nie chce mi się wierzyć. Już z dwojga złego lepiej biegać po końcowej niż grać mecz, w którym bardziej potrzebny jest refleks i szybkość reakcji. Przecież jeden fałszywy ruch i Roger wyłączony z kolejnego sezonu, a może i całej kariery. Wiem, że to ważne dla Szwajcarów, ale priorytetem powinno być zdrowie jednak. Szczególnie kogoś takiego jak Federer.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: Puchar Davisa

To już wiadomo kto zagra w deblu:

Chiudinelli M./Lammer M.
21 WS..
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Puchar Davisa

Czyli pokerowa zagrywka Szwajcarów.

Debel odpuszczony i pełna koncentracja na singlach.
Patrząc wczoraj na grę Tsongi to wydaje mi się, że z tak grającym Francuzem kontuzjowany Roger ma cień szansy na zwycięstwo.
Jednocześnie Wawrinka i Monfils wczoraj świetnie grali więc wynik tego meczu może być na prawdę w każdą stronę.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Puchar Davisa

A to nie jest tak, że da się to jeszcze zmienić na szybko?
#NKrising
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Puchar Davisa

Pytanie nie do mnie, ale odpowiem - nie wiem.
Dziwi natomiast mnie taka decyzja, bo z pewnością łatwiej będzie Rogerowi wygrać debla ze Stanem niż w pojedynkę rozprawić się z Tsongą, nie musi to natomiast wcale przeszkodzić (zwłaszcza Stanowi) w rywalizacji singlowej.

Dla mnie oddają punkt walkowerem i liczą na dwa zwycięstwa singlowe opierając się na czym? Federer jest bez formy, plecy nie bolą, ale do gry na mączce nie jest przygotowany w ogóle, natomiast Wawrinka z Monfilsem to mniej więcej 50/50. Naprawdę zatem trudno oczekiwać dwóch wygranych, nawet jeśli Rogerowi by się odziwo udało.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

Dzisiaj w deblu raczej punkt dla Francuzów, ale to jest sport i wszystko się może zdarzyć. Szkoda tylko, że jutro najpierw gra Federer a nie Wawrinka. Tak to jeśli Federer wygra, to na Stanislasie będzie duża presja. Gdyby Stan grał pierwszy, to Federer pomimo problemów z plecami miał by ogromnego kopa do gry o zwycięstwo a Tsonga by był pod presją, żeby wygrać.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Puchar Davisa

HeadShot pisze:A to nie jest tak, że da się to jeszcze zmienić na szybko?
Skład można zmienić jeszcze na godzinę przed meczem.
Więc do 14.30 jeszcze w zasadzie wszystko otwarte.
Dredy górą!
daw09
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:50

Re: Puchar Davisa

Roger na konferencji stwierdził, że im dłużej trwał wczorajszy mecz, tym lepiej się czuł i pod koniec ból pleców zniknął całkowicie. Dodał, że jeżeli będzie gotowy, to może zagrać debla i mam nadzieję, że go na dziś wystawią do grania. Na zgłoszenie zawodników jeszcze nieco ponad godzinę czasu.
.
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Puchar Davisa

Też mnie trochę dziwi że do debla nie wypuścili najmocniejszego składu. Może Stanisław jeszcze nie jest w pełni udobruchany? Co do wczorajszego meczu Feda to nie widziałem po nim żadnych oznak bólu. Nie widziałem statystyk ale wydaje mi się, że serwował z pełną mocną, w defensywnie też nie odpuszczał żadnych piłek. Wiadomo że nie jest to szkocki Jurand ze Spychowa co jakby umiał to by symulował trędowatość podczas meczu ale wydaje mi się że gdy coś boli to powinien być chociaż lekki grymas na twarzy. Gael zagrał chyba mecz życia, nie widziałem go tak grającego chyba nigdy i raczej tutaj był główny powód wyniku.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Puchar Davisa

Federera raczej plecy nie bolały, pierwszy punkt przy własnym podaniu wygrał serwując 214km/h. Niestety nie znaczy to, że czuł się komfortowo, bo uraz psychiczny, pewnie pozostał. Dochodzi do tego zero treningu, przejście na inną nawierzchnie i znakomicie dysponowany Monfils. Efekt 6:1, 6:4, 6:3.
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Puchar Davisa

A więc jednak Fedrinka vs Gasquet/Benny.
Chyba słuszna decyzja. Się niebawem okaże.
Dredy górą!
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

No i jest 1:0 po serwisie Federera. Jeśli plecy mu już przeszły to bez względu na dzisiejszy wynik powinien się wgrać w kort przed jutrzejszym spotkaniem z Tsongą.

No i po niecałych 30 minutach Szwajcarzy 6:3. Pięknie jeśli wygrają i jutro Federer będzie mógł przypieczętować zwycięstwo w swoim spotkaniu.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar Davisa

Mnie dziwi dlaczego w ekipie Żabojadów nie gra Llodra :? .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Puchar Davisa

Po chłopakach wcale nie widać że się trzaskali w szatni po półfinale :) Na razie dobrze to wygląda dla Szwajcarów.
Obrazek
_____

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”