Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

ayshe pisze: 1 paź 2020, 23:01 A na deser ordynarne oszustwo.
https://twitter.com/Tennis/status/1310927614392045570
Nie oceniaj tak bo nie masz tu akurat racji.

W tym przypadku Laura wcale nie musiała zauważyć, że piłka już skozłowała. Sięgała ostro wyciągnięta, w takiej pozycji nie obserwuje się już piłki w ostatniej fazie lotu (możesz mieć tam nawet wzrok zwrócony, ale nie widzisz). Wyciągałem w życiu kilkadziesiąt takich piłek, może w 50% przypadków kontrolowałem wzrokiem jej lot przed samym kontaktem mojej rakiety z piłką. Potem to przeciwnik oceniał, i ja nie kwestionowałem, czy nie było podwójnego kozła.
Tu zawalił zdecydowanie sędzia stołkowy. Rzecz dzieje się pod siatką, nawet jak po przeciwnej stronie do wieżyczki sędziowskiej to i tak powinien wtedy się skoncentrować i wytężyć wzrok.
Laura mogło widzieć piłkę, ale nie musiała. W tej sytuacji raczej jednak nie. Tak czy siak nie można jej tego udowodnić, więc i nie można oskarżyć o oszustwo.

To czego się trudno wypierać to jak cię piłka trafi w but, dłoń na rączce rakiety, jak zagrasz tzw. potocznie "rzuconą" (więcej niż jeden kozioł piłki na strunach lub "wyłapanie piłki na strunach i przerzucenie jej rakietą za siatkę). Powyższe akurat gracze doskonale czują, jak się wypierają to ściema. Przy wyciąganiu piłki z samej ziemi często się nie wie czy przed czy po drugim koźle.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

CFA pisze: 2 paź 2020, 15:16
SevenUP pisze: 2 paź 2020, 14:25
Cambrinus pisze: 2 paź 2020, 14:15 Halep z Anisimovą 6:0 w pierwszym secie. O_O Co tam się dzieje?
Amanda ustanawia nowy rekord niewymuszonych błędów.
Po prostu bardzo udany rewanż za zeszłoroczne lanie.
Bez powodu się nie psuje.
A to podaj proszę jakiś powód dla którego Anisimova stojąc metr od siatki wyrzuca drive 3 m w aut przy Halep będącej poza kortem bo nie rozumiem? Halep wzrokiem ją zaczarowała czy jak?
Prince Textreme Tour 100 310
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

SevenUP pisze: 2 paź 2020, 15:55
CFA pisze: 2 paź 2020, 15:16
SevenUP pisze: 2 paź 2020, 14:25
Cambrinus pisze: 2 paź 2020, 14:15 Halep z Anisimovą 6:0 w pierwszym secie. O_O Co tam się dzieje?
Amanda ustanawia nowy rekord niewymuszonych błędów.
Po prostu bardzo udany rewanż za zeszłoroczne lanie.
Bez powodu się nie psuje.
A to podaj proszę jakiś powód dla którego Anisimova stojąc metr od siatki wyrzuca drive 3 m w aut przy Halep będącej poza kortem bo nie rozumiem? Halep wzrokiem ją zaczarowała czy jak?
Akurat żałuję, że nie oglądałem, ale dokładnie tak jak piszesz. Zaczarowała ją. Bo to mecz z kontekstami był i rozegrał się
w głowach. (poza tym obie w słabo przygotowane do rytmu startowego)
Ostatnio zmieniony 2 paź 2020, 16:47 przez CFA, łącznie zmieniany 1 raz.
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Vivid pisze: 2 paź 2020, 15:41
ayshe pisze: 1 paź 2020, 23:01 A na deser ordynarne oszustwo.
https://twitter.com/Tennis/status/1310927614392045570
Nie oceniaj tak bo nie masz tu akurat racji.

W tym przypadku Laura wcale nie musiała zauważyć, że piłka już skozłowała.
Ale wiesz, że znajdzie się dokładnie tyle samo graczy, którzy będą twierdzić, że tego nie da się przeoczyć i zawodnik wie.
Głos ayshe, mój i przeciwko Twojemu tutaj. W mediach też widziałem kilku, którzy uważają, że nie da się tego nie zauważyć.
Więc akurat tutaj racja nie jest taka oczywista. Ja oczywiście wiem, że są ludzie, którzy mają gorszą koordynację wzrokowo-ruchową i to rozumiem.
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Fibak totalnie odleciał po zwycięstwie świątek :D :
Mamy brylant. Taka dziewczyna się rodzi jedna na milion. Dla niej wszystko jest otwarte. Może już w czasie tego Rolanda Garrosa zagra w finale, a może to się odłoży w czasie do przyszłorocznego Australian Open, Rolanda czy Wimbledonu, ale wcześniej czy później będzie jedną z najlepszych tenisistek świata
(...)
Rok temu byłem w Paryżu, gdy w czwartej rundzie Iga grała z Halep. Widziałem ten mecz z trybun. Iga przegrała 1:6, 0:6, słyszałem później, że dostała od Rumunki bolesną lekcję, ale ja - mimo bardzo złego wyniku - widziałem, że Iga umie serwować, że ma forhend, bekhend, że potrafi się ruszać, ślizgać, grać skróty. Już wtedy umiała wszystko. A teraz? Po jej kolejnych koncertach myślę sobie, że ja byłem Salierim, a ona jest Mozartem. Tak, Iga Świątek staje się Mozartem tenisa.
https://www.sport.pl/tenis/7,64987,2636 ... SMT_Link_7
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

CFA pisze: 2 paź 2020, 16:45 Ale wiesz, że znajdzie się dokładnie tyle samo graczy, którzy będą twierdzić, że tego nie da się przeoczyć i zawodnik wie.
Głos ayshe, mój i przeciwko Twojemu tutaj. W mediach też widziałem kilku, którzy uważają, że nie da się tego nie zauważyć.
Więc akurat tutaj racja nie jest taka oczywista. Ja oczywiście wiem, że są ludzie, którzy mają gorszą koordynację wzrokowo-ruchową i to rozumiem.
Jakich graczy? NTRP przynamniej 4.5? A w mediach kto konkretnie?
Jak ktoś ma mniejsze umiejętności, czy gra na dość wolnym tempie, to nie kwestionuję. Gracz na niższym poziomie w ogóle tak się najczęściej nie wyciągnie. Jak tempo gry jest wysokie i człowiek jest już trochę zajechany to inaczej to wygląda.
Podobnie jak z piłką zagraną w okolice linii. Leci 50 km/h to luzik, ale jak już 110-120 km/h to są schody ;)

Poza tym chyba nie wyłapałeś sedna. Nie mówię, że nie ma możliwości, że nie widziała. Powiedziałem tylko, że z całkiem sporym prawdopodobieństwem mogła nie widzieć. A zatem nazywanie tego ordynarnym oszustwem to daleko idące nadużycie.

Ciekawe co Fibak powie jak na przykład Iga znów zdecydowanie przegra z Simoną? ;)
Że Rumuka to hermafrodyta? rotfl
Ostatnio zmieniony 2 paź 2020, 17:17 przez Vivid, łącznie zmieniany 2 razy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Vivid pisze: 2 paź 2020, 15:41
ayshe pisze: 1 paź 2020, 23:01 A na deser ordynarne oszustwo.
https://twitter.com/Tennis/status/1310927614392045570
Nie oceniaj tak bo nie masz tu akurat racji.

Nie wiem ile rocznie mamy w tenisie takich sytuacji, wydaje mi się że spokojnie kilkadziesiąt mogłoby się znaleźć. Dlaczego nie rozwiązaćby tego w najprostszy możliwy sposób, czyli umożliwić odtworzenie sytuacji w formie wideo w celu weryfikacji?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Mart12 pisze: 2 paź 2020, 17:07
Vivid pisze: 2 paź 2020, 15:41
ayshe pisze: 1 paź 2020, 23:01 A na deser ordynarne oszustwo.
https://twitter.com/Tennis/status/1310927614392045570
Nie oceniaj tak bo nie masz tu akurat racji.

Nie wiem ile rocznie mamy w tenisie takich sytuacji, wydaje mi się że spokojnie kilkadziesiąt mogłoby się znaleźć. Dlaczego nie rozwiązaćby tego w najprostszy możliwy sposób, czyli umożliwić odtworzenie sytuacji w formie wideo w celu weryfikacji?
Pomysł oczywiście bardzo dobry, ale tenis i jego zasady jest o wiele bardziej skostniały niż np. piłka nożna, a ile tam czekano i wojowano o VAR? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Vivid pisze: 2 paź 2020, 15:41
ayshe pisze: 1 paź 2020, 23:01 A na deser ordynarne oszustwo.
https://twitter.com/Tennis/status/1310927614392045570
Nie oceniaj tak bo nie masz tu akurat racji.
Nie przekonałeś mnie.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Vivid pisze: 2 paź 2020, 16:53
CFA pisze: 2 paź 2020, 16:45 Ale wiesz, że znajdzie się dokładnie tyle samo graczy, którzy będą twierdzić, że tego nie da się przeoczyć i zawodnik wie.
Głos ayshe, mój i przeciwko Twojemu tutaj. W mediach też widziałem kilku, którzy uważają, że nie da się tego nie zauważyć.
Więc akurat tutaj racja nie jest taka oczywista. Ja oczywiście wiem, że są ludzie, którzy mają gorszą koordynację wzrokowo-ruchową i to rozumiem.
Jakich graczy? NTRP przynamniej 4.5? A w mediach kto konkretnie?
Graczy uprawiających tenis. Poziom nie ma tu nic do rzeczy. Ja jestem słabiutki w tenisa, ale podwójną widzę - ci co grają lepiej radzą sobie z bardziej kłopotliwymi piłkami w ocenie.
W mediach być może zadziały bardziej komentarze (choćby na Twitterze u Furjana) czy na puntodebraek.com do tego newsa. Po angielsku nie czytam, ale jest cytat na sport.pl
"Sędzia, która zazwyczaj jest świetna, w tej sytuacji to przegapiła. Ale Siegemund na pewno widziała, że były dwa odbicia - napisała na Twitterze Martina Navratilova, była tenisistka i wielokrotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych, która milczenie Siegemund określiła jako haniebne."
Vivid pisze: 2 paź 2020, 16:53 Poza tym chyba nie wyłapałeś sedna. Nie mówię, że nie ma możliwości, że nie widziała. Powiedziałem tylko, że z całkiem sporym prawdopodobieństwem mogła nie widzieć. A zatem nazywanie tego ordynarnym oszustwem to daleko idące nadużycie.
Sedno właśnie jest takie, że ani jedna ani druga wersja nie jest pewna.
Ostatnio zmieniony 2 paź 2020, 18:57 przez CFA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Zdumiewajaco sprytny i sprawny w takich małych gierkach przy siatce jest ten Francuz co gra z Wawrinką.
W ogole prezentuje sie świetnie na tle Szwajcara O_O
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Co tam Stan w piątym się położył?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Jakuboto pisze: 2 paź 2020, 19:06 Co tam Stan w piątym się położył?
Gaston ma oczy jak bambi :::bubles:::, widać Stan ma zbyt miękkie serce, żeby strzelać do jelonków. rotfl

Widzę, że w samą porę napisałam, że jakiś bezjajeczny ten turniej, Gombos ma 5:2 z Czarnym Człowiekiem i serwuje po pierwszego seta. :/
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Co by nie mówić to męski turniej zacznie się od ćwierćfinałów, a dla Djokovica od finału, bo patrząc na jego drabinke to jest coś więcej niż autostradą.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

ayshe pisze: 2 paź 2020, 17:51
Vivid pisze: 2 paź 2020, 15:41
ayshe pisze: 1 paź 2020, 23:01 A na deser ordynarne oszustwo.
https://twitter.com/Tennis/status/1310927614392045570
Nie oceniaj tak bo nie masz tu akurat racji.
Nie przekonałeś mnie.
A mnie przekonał. To było tak minimalne, że zawodnik mógł tego nie odczuć że był kozioł.
Na nagraniu, z boku, na zwolnieniu to teraz każdy widzi, choćby i nie grał nigdy ale w ferworze walki, w dobiegu do piłki spokojnie mogła tego nie zauważyć.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

A w ogóle... kto to jest Korda? Kto to jest Gaston? Gdzie jest Hurkacz? ;)
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

:?
CFA pisze: 2 paź 2020, 16:38
SevenUP pisze: 2 paź 2020, 15:55
CFA pisze: 2 paź 2020, 15:16
SevenUP pisze: 2 paź 2020, 14:25
Cambrinus pisze: 2 paź 2020, 14:15 Halep z Anisimovą 6:0 w pierwszym secie. O_O Co tam się dzieje?
Amanda ustanawia nowy rekord niewymuszonych błędów.
Po prostu bardzo udany rewanż za zeszłoroczne lanie.
Bez powodu się nie psuje.
A to podaj proszę jakiś powód dla którego Anisimova stojąc metr od siatki wyrzuca drive 3 m w aut przy Halep będącej poza kortem bo nie rozumiem? Halep wzrokiem ją zaczarowała czy jak?
Akurat żałuję, że nie oglądałem, ale dokładnie tak jak piszesz. Zaczarowała ją. Bo to mecz z kontekstami był i rozegrał się
w głowach. (poza tym obie w słabo przygotowane do rytmu startowego)
No to w tym przypadku Amanda przegrała mecz w głowie ale gdzie tu zasługa Halep? No ładnie przebijała i czasem faktycznie zmuszała do błędu ale też Anisimova popsuła mnóstwo piłek ot tak.
Prince Textreme Tour 100 310
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

SevenUP pisze: 2 paź 2020, 21:16 :?
CFA pisze: 2 paź 2020, 16:38
SevenUP pisze: 2 paź 2020, 15:55
CFA pisze: 2 paź 2020, 15:16
SevenUP pisze: 2 paź 2020, 14:25 Amanda ustanawia nowy rekord niewymuszonych błędów.
Po prostu bardzo udany rewanż za zeszłoroczne lanie.
Bez powodu się nie psuje.
A to podaj proszę jakiś powód dla którego Anisimova stojąc metr od siatki wyrzuca drive 3 m w aut przy Halep będącej poza kortem bo nie rozumiem? Halep wzrokiem ją zaczarowała czy jak?
Akurat żałuję, że nie oglądałem, ale dokładnie tak jak piszesz. Zaczarowała ją. Bo to mecz z kontekstami był i rozegrał się
w głowach. (poza tym obie w słabo przygotowane do rytmu startowego)
No to w tym przypadku Amanda przegrała mecz w głowie ale gdzie tu zasługa Halep? No ładnie przebijała i czasem faktycznie zmuszała do błędu ale też Anisimova popsuła mnóstwo piłek ot tak.
Zasługa w samej obecności. Spytaj pewnego gościa co pod blokiem głową rozbijał równorzędnego gracza przez wiele lat.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

CFA pisze: 2 paź 2020, 18:44 Graczy uprawiających tenis. Poziom nie ma tu nic do rzeczy. Ja jestem słabiutki w tenisa, ale podwójną widzę - ci co grają lepiej radzą sobie z bardziej kłopotliwymi piłkami w ocenie.
Wychodzisz z błędnego założenia, że im ktoś lepszy tym lepiej widzi i ocenia. Raz - to indywidualna sprawa, dwa - już Ci napisałem - piłka 50 km/h a 110 km/h. Tu nie ma prędkości, chodzi o technikę poruszania się po korcie i zagrania. Ktoś o słabej technice też dobiega, ale inaczej się ustawia i odgrywa.

Furjan? A co gra Furjan bo nie wiem?
CFA pisze: 2 paź 2020, 18:44 "Sędzia, która zazwyczaj jest świetna, w tej sytuacji to przegapiła. Ale Siegemund na pewno widziała, że były dwa odbicia - napisała na Twitterze Martina Navratilova, była tenisistka i wielokrotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych, która milczenie Siegemund określiła jako haniebne."
Oczywiście nie zakwestionuję osiągnięć Martiny, ale to nie o wyniki chodzi. Problem w tym, że Martina chlapie co jej ślina na język przyniesie. Taki Wilander w ... no też w spodniach ;)
Vivid pisze: 2 paź 2020, 16:53 Sedno właśnie jest takie, że ani jedna ani druga wersja nie jest pewna.
Nie masz racji. Nie powinno się stawiać twardej oceny jeżeli pewności brak. Określenie "ordynarne oszustwo" jest już twarde i jednoznaczne.
Wytłumaczę Ci to inaczej. Jeżeli ktoś zobaczy, że wyjmujesz rakietę z czyjegoś termobagu i się rozglądasz to ma od razu nazwać Cię złodziejem i wezwać policję? Pomyśl chwilę nad tym ...
Ja na przykład bym poczekał co zrobisz dalej bo może ktoś Cię poprosił o przyniesienie rakiety z jego torby a Ty znalazłeś tam różne modele i się rozglądasz bo szukasz właściciela by zapytać czy to ta.
Pamiętaj, że nawet jak coś na coś wygląda to nie zawsze tak musi być.
Na materiale wideo emblemat RG na siatce zasłania w ostatniej fazie twarz Laury. Nawet nie wiemy gdzie skierowany był wzrok. Widać tylko, że była na ostrym doślizgu.
Ostatnio zmieniony 3 paź 2020, 00:10 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

ayshe pisze: 2 paź 2020, 17:51
Vivid pisze: 2 paź 2020, 15:41
ayshe pisze: 1 paź 2020, 23:01 A na deser ordynarne oszustwo.
https://twitter.com/Tennis/status/1310927614392045570
Nie oceniaj tak bo nie masz tu akurat racji.
Nie przekonałeś mnie.
Mnie też nie. Piłkę na rakiecie trochę inaczej czuć jak odbija się ją spadającą w dół (przed kozłem) a inaczej po koźle kiedy już idzie do góry. I jednak zawodowcy mają nawyk patrzenia do końca na piłkę.

Moim zdaniem są większe szanse że Siegmund wiedziała.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”