Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Nowy Jork i świat tenisa czeka niewątpliwie na Fedala, oni już się postarają żeby było ciekawie, tym bardziej, że chyba obaj są w dobrej dyspozycji.
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Forum się cieszy, aż (nie)miło popatrzeć... :-|
Ech, ciekawe, jak długo potrwa u Novaka przerwa z powodu kontuzji. :(
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Izzi pisze:Forum się cieszy, aż (nie)miło popatrzeć... :-|
Ech, ciekawe, jak długo potrwa u Novaka przerwa z powodu kontuzji. :(
Szkoda, że w taki sposób, ale nie chciałem Novaka w finale - szanuję Go i podziwiam, ale nudzi mnie jego mechaniczny styl.

Natomiast szczerze nie cierpię chamskich i prymitywnych kibiców na US Open. Sprzyjam każdemu, kto ma z nimi na pieńku, w tym Novakowi czy Daniłowi :).
Tomaszz
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 3 maja 2017, 22:16

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Ja swojej radości nie ukrywam, chociaż chciałbym, żeby porażka odbyła się bez kontuzji. Jestem ciekaw co powiedzą ci, którzy dopisali już mu wszystkie szlemy do końca 2020 r. Jeszcze tak trochę prześmiewczo. Novak tyle razy udawał kontuzje, że może ja sobie wmówił :-)
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Pytanie jest tylko takie, po co on w ogóle grał ten mecz :rolleyes: A już krecz w 3. secie po przełamaniu, jak od 2 meczów wiadomo, że są problemy z barkiem - co on myślał że w 5. setach to wygra że grał dalej?
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Marcin_L pisze:Natomiast szczerze nie cierpię chamskich i prymitywnych kibiców na US Open. Sprzyjam każdemu, kto ma z nimi na pieńku, w tym Novakowi czy Daniłowi .
Mam tak samo, jak Ty... ;-P Zresztą w Paryżu tak samo, jak francuska (algierska?) dzicz zaczyna za bardzo wspierać swoich, czy raczej właśnie przeszkadzać rywalowi, to z automatu jestem za przeciwnikiem. Pamiętam, jak kiedyś Fognini grał z Monfilsem i była sroga jazda...
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Vivid pisze:
fortomorrow pisze:Trochę źle świadczy o tym forum, że mówi się o starych legendach i nie skupia się na nowych. Gauff ma wszystko, żeby być gigantem współczesnego tenisa. A tutaj nie mówi się o niej praktycznie nic.
Po pierwsze - od tego jest forum, ktoś ci broni pisać? Pisz.
Po drugie - gdzie jest stara gwardia? Jest w drabince turniejowej. Gdzie jest młodzież? W samolotach do domu … Chcesz coś dodać? rotfl
Po trzecie - każdy pisze o czym/kim chce, nie ty dyktujesz warunki :P Nie podoba się to zakładasz własne forum i wtedy wolnoć Tomku w swoim domku ;)
Sam sobie zaprzeczasz. Skoro nikt mi nie broni pisać to piszę. No i opinia jest taka - za dużo na tym forum bezcelowych dyskusji o tym kto jest GOAT albo tęsknocie za "starymi, dobrymi czasami" i relatywnie mało o młodych (z WTA - powinienem dodać), którzy osiągają już bardzo solidne wyniki. Gauff dostaje najwięcej czasu w mediach, nawet tych europejskich, tutaj dostaje zaledwie kilka wpisów. Trochę mało.

A co z tym zrobicie? Nie moja brocha, ja tylko napisałem opinię na forum - do czego, jak słusznie zauważyłeś, mam pełne prawo :D
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
lottosale
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 8 wrz 2016, 23:00

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

SevenUP pisze:Pytanie jest tylko takie, po co on w ogóle grał ten mecz :rolleyes:
Bo przez lata będąc w formie lub nie wygrywał jak leci. Tutaj grając z urazem ogolił 3 frajerów bez straty seta. Ja nie mam wątpliwości, że jakby się drabinka wyczysciła to on by tu mógł wygrac. Na szczęście Stan, mimo iż zdziadziały i zmęczony urazami jednak w tego tenisa grać potrafi. Poza nim w tej części drabinki tylko Roger i może ten Premier (choć tu pewny nie jestem, gra dużo gorzej niż podczas mastersow czy Waszyngtonu) daliby radę go wyrzucić. A reszta by go wypuściła do finału, taki mamy nedzny poziom rozgrywek.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Teraz może dac o sobie znać to o czym mowiliscie a mianowicie sytuacja Federer finał Wimbledonu dwie meczowe. Teraz kiedy nie ma Djokovica to Roger naprawdę może dostać mentalnego kopa, i jak dla mnie jego występ w finale niemal pewny. Z dimitrowem nie przegrał nigdy, Wawrinke też praktycznie zawsze golil. No a w finale Rafa, ale tego Szwajcar ograł na Wimblu i w ostatnich latach wydaje się już nie mieć kompleksu Nadała. Moim zdaniem Federer to największy wygrany "tragedii " Djokovica.
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

ReTo pisze:Teraz może dac o sobie znać to o czym mowiliscie a mianowicie sytuacja Federer finał Wimbledonu dwie meczowe. Teraz kiedy nie ma Djokovica to Roger naprawdę może dostać mentalnego kopa, i jak dla mnie jego występ w finale niemal pewny. Z dimitrowem nie przegrał nigdy, Wawrinke też praktycznie zawsze golil. No a w finale Rafa, ale tego Szwajcar ograł na Wimblu i w ostatnich latach wydaje się już nie mieć kompleksu Nadała. Moim zdaniem Federer to największy wygrany "tragedii " Djokovica.
Sporo w tym prawdy, lecz nie byłbym taki pewny. Drogę do finału ma wymarzoną, ale Federer ma przed sobą ciężkich przeciwników. Wawrinka wraca na właściwe tory, a Dimitrov walczy jak lew. Nawet jeśli uda mu się dojść do finału - tam prawdopodobnie będzie czekał Nadal, który czuje się wyśmienicie w Nowym Jorku - przede wszystkim dlatego, że nawierzchnia jest dosyć wolna (jak na hard oczywiście) i bardzo przypomina mączkę.
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
lake
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 13 cze 2010, 21:52

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

ReTo pisze:Teraz może dac o sobie znać to o czym mowiliscie a mianowicie sytuacja Federer finał Wimbledonu dwie meczowe. Teraz kiedy nie ma Djokovica to Roger naprawdę może dostać mentalnego kopa, i jak dla mnie jego występ w finale niemal pewny. Z dimitrowem nie przegrał nigdy, Wawrinke też praktycznie zawsze golil. No a w finale Rafa, ale tego Szwajcar ograł na Wimblu i w ostatnich latach wydaje się już nie mieć kompleksu Nadała. Moim zdaniem Federer to największy wygrany "tragedii " Djokovica.
Niby tak. Z drugiej strony gdy jeszcze miał kompleks Rafy a ten wylatywał z turnieju to potrafił okrutnie męczyć bułę. Na jego szczęście drabinka wybitnie mu sprzyja. Bułgar zostanie w szatni jak zwykle, do tego już pewnie jest zachwycony wynikiem po prawie dwóch latach grania padliny. Z kolei młodszy ze Szwajcarów albo się złoży jak zawsze na hardzie z Dziadkiem, albo upuści resztki krwi Daniłowi.
Rafałek pewnie też nie narzeka, że Serb poleciał, ale przed nim chyba dwa najtrudniejsze mecze.
Sezon 2019 w liczbach:
#15
#18
#40:15
#16
#19
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Izzi pisze:Forum się cieszy, aż (nie)miło popatrzeć... :-(
Jak dla mnie, to dziś chłopaki są wyjątkowo delikatni, jak ( nomen omen) przy łóżku chorego :wink:.
Izzi pisze:Ech, ciekawe, jak długo potrwa u Novaka przerwa z powodu kontuzji. :(
Że stanem zapalnym czy bólem przeciążeniowym ( o ile to jest przyczyną, a mówiło się, że badania nie wykazały urazu mechanicznego) - dwa do trzech tygodni na L4.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

lottosale pisze:
SevenUP pisze:Pytanie jest tylko takie, po co on w ogóle grał ten mecz :rolleyes:
Bo przez lata będąc w formie lub nie wygrywał jak leci. Tutaj grając z urazem ogolił 3 frajerów bez straty seta. Ja nie mam wątpliwości, że jakby się drabinka wyczysciła to on by tu mógł wygrac. Na szczęście Stan, mimo iż zdziadziały i zmęczony urazami jednak w tego tenisa grać potrafi. Poza nim w tej części drabinki tylko Roger i może ten Premier (choć tu pewny nie jestem, gra dużo gorzej niż podczas mastersow czy Waszyngtonu) daliby radę go wyrzucić. A reszta by go wypuściła do finału, taki mamy nedzny poziom rozgrywek.
Dobrze, ale chyba zdrowie jest ważniejsze niż 2 czy 3 wygrane mecze więcej, przecież z Nadalem by nie wygrał w takiej dyspozycji nigdy, a i pewnie z Fedziem też.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

SevenUP pisze:
lottosale pisze:
SevenUP pisze:Pytanie jest tylko takie, po co on w ogóle grał ten mecz :rolleyes:
Bo przez lata będąc w formie lub nie wygrywał jak leci. Tutaj grając z urazem ogolił 3 frajerów bez straty seta. Ja nie mam wątpliwości, że jakby się drabinka wyczysciła to on by tu mógł wygrac. Na szczęście Stan, mimo iż zdziadziały i zmęczony urazami jednak w tego tenisa grać potrafi. Poza nim w tej części drabinki tylko Roger i może ten Premier (choć tu pewny nie jestem, gra dużo gorzej niż podczas mastersow czy Waszyngtonu) daliby radę go wyrzucić. A reszta by go wypuściła do finału, taki mamy nedzny poziom rozgrywek.
Dobrze, ale chyba zdrowie jest ważniejsze niż 2 czy 3 wygrane mecze więcej, przecież z Nadalem by nie wygrał w takiej dyspozycji nigdy, a i pewnie z Fedziem też.
No akurat Fedzia mógłby zmarnować kilka meczowych i przegrać, a zanim trafi na Rafę, to tenże Rafa też może jakiegoś urazu doznać, u Hiszpana historia kontuzji jest już dość długa. Ja absolutnie rozumiem Novaka, że nie zrezygnował z próby wygrania tego turnieju bez walki.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Szczególnie, że Novakowi zależy teraz najbardziej na szlemach, więc mógł zaryzykować nawet dłuższą przerwę po USO.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

W tej dyspozycji to zapewne spłynął by zarówno z Federerem jak i Nadalem, Wawrinka gra mocniej od swojego starszego rodaka i jest mniej wygodnym rywalem od niego dla Serba, ale on wczoraj zagrał jak na siebie po prostu całkiem niezły mecz, powiedzmy, że udany. Djokovic natomiast był dwie klasy słabszy niż w finale Wimbledonu, ewidentnie nie był sobą i na dłuższą metę nie byłby w stanie rywalizować z Fedalem.
Awatar użytkownika
lake
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 13 cze 2010, 21:52

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Przecież oni wszyscy trzej w ostatnich latach startują w Szlemach nawet gdy są w niepełni sił. Reszta touru jest tak beznadziejna, że przy odrobinie szczęścia mogliby się pokusić o tytuł. Djokovic pasował kiedy przegrywał sety z Berdychem czy teraz Stanem. Rogera musiał dwa lata temu w NY pyknąć Delpo. Nadal rok temu w AO skreczował po 4 setach z Cilicem. To wszystko nie są przypadkowe nazwiska tylko mistrzowie, finaliści i wielokrotni półfinaliści Szlema.
Sezon 2019 w liczbach:
#15
#18
#40:15
#16
#19
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Nareszcie mecz dwóch ładnych dziewczyn w zalewie współczesnej przeciętności urody w WTA. Goerges z Vekic na Louis Armstrong.
W tym wypadku to nawet na mecze kobiet można popatrzyć.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

McGyver pisze:Nareszcie mecz dwóch ładnych dziewczyn w zalewie współczesnej przeciętności urody w WTA. Goerges z Vekic na Louis Armstrong.
W tym wypadku to nawet na mecze kobiet można popatrzyć.
Już myślałem, że Anisimova z Giorgi zastąpiły koleżanki Goerges i Vekic... :::fcplm:::.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Artlight pisze:
McGyver pisze:Nareszcie mecz dwóch ładnych dziewczyn w zalewie współczesnej przeciętności urody w WTA. Goerges z Vekic na Louis Armstrong.
W tym wypadku to nawet na mecze kobiet można popatrzyć.
Już myślałem, że Anisimova z Giorgi zastąpiły koleżanki Goerges i Vekic... :::fcplm:::.
Ja pomyślałem, że to Ivanovic gra z Kirilenko. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”