Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

lake pisze:Kiedyś myślałem, że nic nie jest w stanie pobić bólu tyłka Federastów po każdej kolejnej wygranej Rafy. Ale widzę, że gdzie nie zajrzeć to psychofani Serba jednak dają radę. :D
Psychofani? A co to za hejt leszczu? Żeby mi to było ostatni raz! :]
keteim
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2017, 11:36

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

stofler pisze:
Cambrinus pisze: Też żałuję, że nie mieliśmy okazji oglądać jak Rafa rozwalcowuje Novaka w finale i mści się za AO. :::gd:::
W normalnych warunkach Rafa by poległ. Djokovic jest tenisistą subtelnym i pedantycznym, nie toleruje gnoju zarówno jeśli chodzi o warunki gry, jak i sędziowanie wraz z całą otoczką organizacyjną. Ten turniej nie pierwszy już raz pokazuje swoje groteskowe oblicze. :::bd::
\\

W jednym bije Serb wszystkich w ATP (poza Kyrgiosem) - w pajacowaniu i gierkach psychologicznych typu udawanie słabości, rozwalanie rakiet, wykłócanie się z sędziami oraz narzekaniem na warunki. Tu rzeczywiście zasługuje na OSCARA.

Co do samego turnieju - wygrał zawodnik, który był obiektywnie najlepszy na przestrzeni 7 meczów. Kropka. Warunki w półfinałach były jednakowe.
Całe gdybanie co by było gdyby jest bez sensu i dowodzi tylko śmieszności fanów tego czy innego przegranego.
Zresztą w kilku poprzednich szlemach były różne utrudnienia dla jednych i szczęście dla drugich,
Jakoś fani Novaka nie chcą napisać o tym USO w którym miał on dwa krecze i jednego walkowera na siedem meczy......Czy zmęczonego Andersona w finale WS?

Więc darmowa rada - przyjmijcie to z pokorą, Że w RG'19 wygrał Nadal, bo był najlepszy i wykorzystał swoje szanse. Podobnie jak Djoko w AO'19
keteim
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2017, 11:36

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

pomyłka - dubel - do usunięcia (zawiesił się komp)
Ostatnio zmieniony 9 cze 2019, 21:54 przez keteim, łącznie zmieniany 1 raz.
keteim
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2017, 11:36

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

pomyłka - dubel - do usunięcia (zawiesił się komp)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

Jak dla mnie psychofani (nie mylić z normalnymi fanami) całej trójki są siebie warci i jak jeden odwali wiochę, to fani 2 pozostałych na niego naskakują, więc nie powinni być potem zdziwieni, że jak ich idol coś przeskrobie, to fani pozostałej dwójki będą mieli używanie. I w drugą stronę - skoro fani tego, który coś niefajnego uczynił go tłumaczą, to niech się nie dziwią, że potem fani innego gracza tłumaczyć będą swojego ulubieńca.

A jeśli chodzi o RG, to od dawna uważam, że organizatorzy są do bani, co mnie nie dziwi, wszak to Kraj Tchórzy i Kolaborantów. :wink:

PS. Tyle było mowy o kalendarzowym WS, że nie dziwię się przytykom w stronę Novaka. Sam mu kibicowałem w tym turnieju (większą sympatię miał u mnie tylko Del Potro), ale no jednak też jakoś nie mogę się powstrzymać przed pytaniem, czy uda się za rok z tym kalendarzowym? :] Słyszałem, że w 2020 wiatr dostał zakaz wiania. ;-P

PS.2.
Lukasz_b20 pisze:A ja nadal twierdzę, że w niedzielę będzie 21WS przecież Roger skacze jak sarenka w tym turnieju.
Lukasz_b20 pisze:To Rafa od dwóch lat ma kompleks Federera. Przypominam tylko...
Lukasz_b20 pisze:21 WS coraz bliżej..
To jak tam z tym wygraniem RG przez Feda? Wyrobi się przed swoimi 80-tymi urodzinami? rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

keteim pisze:
stofler pisze:
Cambrinus pisze: Też żałuję, że nie mieliśmy okazji oglądać jak Rafa rozwalcowuje Novaka w finale i mści się za AO. :::gd:::
W normalnych warunkach Rafa by poległ. Djokovic jest tenisistą subtelnym i pedantycznym, nie toleruje gnoju zarówno jeśli chodzi o warunki gry, jak i sędziowanie wraz z całą otoczką organizacyjną. Ten turniej nie pierwszy już raz pokazuje swoje groteskowe oblicze. :::bd::

Warunki w półfinałach były jednakowe.
Jasne. To, że drugi półfinał z powodu deszczu przerywany był dziesięć razy i grany kilka dni, podczas gdy pierwszy udało się zagrać bez przerw (pomijam wiatr, który wiał w obydwu meczach mniej więcej tak samo silnie), nazywasz równymi warunkami?
Darmowa rada - więcej obiektywizmu a będą cię w życiu bardziej szanować.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

Cambrinus pisze:
ayshe pisze: No właśnie, mając świadomość, że to Novak,który w tym roku szedł przez turniej jak czołg, ostatecznie poległ przez wiatr i kretyński grafik doprowadza mnie do szału.
No wygrywał z takimi tuzami tenisa jak Hurkacz(44), Laaksonen(104), Caruso(147), Struff(45) czy Zverev(5), który nie ma w tym roku głowy do tenisa bo musi ogarniać swoje biznesy (tak powiedział w wywiadzie). No sprawdzili tę jego wielką formę nie ma co. A jak dostał Thiema w połówce to jakoś skończyło się chojrakowanie. rotfl
ayshe pisze: No cóż, szkoda że nie trafił się nikt w drabince Hiszpana,kto na serio mógłby go sprawdzić. Fartowny turniej.
Nie to co Serb w takim dla przykładu Rzymie, który w swej wielkiej formie toczył boje z tytanem Schwartzmanem i na słabiutkiego Nadala nic w baku nie zostało. No strasznie fartowny ten Hiszpan przez 12 lat nie trafił się nikt, kto mógłby go sprawdzić. Chociaż czekaj Novak coś tam próbował, raz nawet chyba był blisko, ale wpadł w siatkę i się posypał? Thiem zrobił 2 finał RG z rzędu a w 2017 było semi z Rafą on jest po prostu najlepszym graczem na clayu oprócz Rafy
Chwila, moment. W Madrycie widać było, że złapał formę, zagrał z Thiemem świetny mecz, podmęczony Apollo w finale to była formalność. W Rzymie oprócz Diego, zagrał przedtem mecz z DelPo, też późno skończony i nawet ledwo łażąc urwał Rafie seta w finale. Rafa wcale nie był w tym sezonie taką mentalną skałą, owszem zwycięstwo na Foro Italico dało potężnego kopa, ale tak jak pisał SABR wcześniej i ja też -gdyby Serb skupił się na walce z Thiemem, a nie miał pretensje do całego świata o podły los, może by mu się udało chociaż ten finał zagrać. Chociaż wątpię, czy po czterech dniach orki coś by ugrał. Gdyby zaś turniej rozgrywano w normalnym trybie, bez wichury i deszczu co pół godziny, Fed mógłby co najmniej Hiszpana postraszyć, bo nawet w tym wietrze bh robił wrażenie ( a ja nie jestem wielbicielką Feda). Novak za to, nawet z bardzo prawdopodobną pięciosetówką z Thiemem miałby zupełnie inny start do Hiszpana w finale. To samo dotyczy Austriaka, który może by nie przegrał do 1 ostatnich dwóch setów.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
lake
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 13 cze 2010, 21:52

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

Jurek Kiler pisze:
lake pisze:
Jurek Kiler pisze:
lake pisze:Kiedyś myślałem, że nic nie jest w stanie pobić bólu tyłka Federastów po każdej kolejnej wygranej Rafy. Ale widzę, że gdzie nie zajrzeć to psychofani Serba jednak dają radę. :D
A co do farta. Wątpię czy kiedyś coś przebije ten kabaret Serba z USO 2016. No ale jego peszek, że na koniec trafił się Stan. Czyli podobne wyzwanie na hardzie jak Thiem na ziemi.
Trochę przesadziłeś z tym porównaniem Thiema do Stana, z tego co pamiętam to Szwajcar był faworytem tamtego meczu.
Nie był. Kursy na Nole 1,37 na Stana 3,5. Czyli nie aż tak wiele różnią się od dzisiejszych.
A to bardzo dziwne, pamiętam dyskusje w studio w ES, co prawda rzadko podzielam zdanie Wilandera, ale on zdecydowanie stawiał na zwycięstwo Wawrinki, ja też byłbym zdziwiony gdyby Szwajcar nie ogarnął tak średnio grającego Novaka. Naprawdę nie sugerujemy się tak kursami, wygrana Thiema byłaby jedną z największych sensacji w tenisie, wygrana Wawrinki nie była nią w ogóle
Niby tak, z drugiej strony trzeba pamiętać, że Dominik najprawdopodobniej miałby już trzy RG w plecaku gdyby nie sympatyczny Hiszpan z Majorki.
stofler pisze:
lake pisze:Kiedyś myślałem, że nic nie jest w stanie pobić bólu tyłka Federastów po każdej kolejnej wygranej Rafy. Ale widzę, że gdzie nie zajrzeć to psychofani Serba jednak dają radę. :D
Psychofani? A co to za hejt leszczu? Żeby mi to było ostatni raz! :]
Uderz w stół...
A co do leszczy to jeden wczoraj został pojechany, a nie wróć, sam się oddał rotfl
I naprawdę zluzuj poślady, bo się zapędzasz.
Sezon 2019 w liczbach:
#15
#18
#40:15
#16
#19
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

lake pisze:
stofler pisze:
lake pisze:Kiedyś myślałem, że nic nie jest w stanie pobić bólu tyłka Federastów po każdej kolejnej wygranej Rafy. Ale widzę, że gdzie nie zajrzeć to psychofani Serba jednak dają radę. :D
Psychofani? A co to za hejt leszczu? Żeby mi to było ostatni raz! :]
Uderz w stół...
A co do leszczy to jeden wczoraj został pojechany, a nie wróć, sam się oddał rotfl
I naprawdę zluzuj poślady, bo się zapędzasz.
Inaczej byś gadał chłopie gdybym cię tu miał przy sobie teraz. I nie prowokuj więcej!
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

Uuu, dusza wojownika.
#NKrising
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

Chyba za dużo tego piwa od odpadnięcia Serba, amok alkoholowy wzmaga agresję. rotfl A tak poważnie to rynsztok, teksty rodem z podstawówki, wydaje mi się, że takie treści powinny być usuwane.
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

stofler pisze:
lake pisze:
stofler pisze:
lake pisze:Kiedyś myślałem, że nic nie jest w stanie pobić bólu tyłka Federastów po każdej kolejnej wygranej Rafy. Ale widzę, że gdzie nie zajrzeć to psychofani Serba jednak dają radę. :D
Psychofani? A co to za hejt leszczu? Żeby mi to było ostatni raz! :]
Uderz w stół...
A co do leszczy to jeden wczoraj został pojechany, a nie wróć, sam się oddał rotfl
I naprawdę zluzuj poślady, bo się zapędzasz.
Inaczej byś gadał chłopie gdybym cię tu miał przy sobie teraz. I nie prowokuj więcej!
Wystarczy, że by lake dmuchnął, pomyślałbyś, że to wiatr i wzorem idola uciekł. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

optymista pisze: - fani Nadala - bo wygrał za łatwo
- fani Federera - bo zagrał powyżej oczekiwań w półfinale, gdzie Rafa zjechał go jak burą sukę (zamiast zgodnie z planem odpaść w 3 rundzie)
Ja jest z wygranej Rafała bardzo zadowolona. :::yay:::
Taki mamy tour ale to nie jest problem wielkiej 3ki.
A zlanie Feda zawsze na propsie :::gd::: .

Rafael Nadal XVIII. :::daking2:::
Król Paryża .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

Gary pisze:A jeśli chodzi o RG, to od dawna uważam, że organizatorzy są do bani, co mnie nie dziwi, wszak to Kraj Tchórzy i Kolaborantów. :wink:

Bagietki niech pieką, to im wychodzi najlepiej. :D
Gary pisze:PS. Tyle było mowy o kalendarzowym WS, że nie dziwię się przytykom w stronę Novaka. Sam mu kibicowałem w tym turnieju (większą sympatię miał u mnie tylko Del Potro),
No był podjar, nawet Laver dał się uwieść idei NoleSlam :wink:.
Gary pisze: ale no jednak też jakoś nie mogę się powstrzymać przed pytaniem, czy uda się za rok z tym kalendarzowym? :] Słyszałem, że w 2020 wiatr dostał zakaz wiania. ;-P
Spytaj Stoflera, on WIE :D.
Gary pisze: P.S.2.
Lukasz_b20 pisze:A ja nadal twierdzę, że w niedzielę będzie 21WS przecież Roger skacze jak sarenka w tym turnieju.
Lukasz_b20 pisze:To Rafa od dwóch lat ma kompleks Federera. Przypominam tylko...
Lukasz_b20 pisze:21 WS coraz bliżej..
To jak tam z tym wygraniem RG przez Feda? Wyrobi się przed swoimi 80-tymi urodzinami? rotfl
Wiara umiera ostatnia :D
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

Gary pisze:
stofler pisze:
lake pisze:
stofler pisze:
lake pisze:Kiedyś myślałem, że nic nie jest w stanie pobić bólu tyłka Federastów po każdej kolejnej wygranej Rafy. Ale widzę, że gdzie nie zajrzeć to psychofani Serba jednak dają radę. :D
Psychofani? A co to za hejt leszczu? Żeby mi to było ostatni raz! :]
Uderz w stół...
A co do leszczy to jeden wczoraj został pojechany, a nie wróć, sam się oddał rotfl
I naprawdę zluzuj poślady, bo się zapędzasz.
Inaczej byś gadał chłopie gdybym cię tu miał przy sobie teraz. I nie prowokuj więcej!
Wystarczy, że by lake dmuchnął, pomyślałbyś, że to wiatr i wzorem idola uciekł. rotfl
Jak taki mocny jest to tym lepiej. Nie będę z byle kim "gadał". Chyba jednak wybiorę się w końcu na te wasze Tify, może <lake> też tam będzie. :bbbat:
Awatar użytkownika
lake
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 13 cze 2010, 21:52

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

Gary pisze: Wystarczy, że by lake dmuchnął, pomyślałbyś, że to wiatr i wzorem idola uciekł. rotfl
Po prostu nie pojmuje jak długo można miauczeć, podejrzewam, że sam Nole już wyrzucił ten turniej z głowy i zbroi się na rewanż w Londynie. A ci histeryzują przez cały drugi tydzień i dowodzą, że w równych warunkach Serb rozjechałby Nadala, jakby nie pamiętając jaki jest tutaj bilans gdy obaj są w przyzwoitej formie. Poza tym specjalnie sobie zajrzałem do wątku z zeszłorocznego Wimbledonu. Nikt z tych najbardziej płaczących nie zająknął się nawet o tym, że forma rozgrywania półfinału ewidentnie promowała Djokovica. Zarówno to że grano dwa dni i mógł sobie odsapnąć jak i to, że przy pełnym słońcu na drugi dzień kończono w hali, bo Serb się nie zgodził na otwarcie dachu. Mało tego fani Nadala też nie rozpaczali z takiego obrotu sprawy. Ale widocznie nie jest dziełem przypadku kto komu kibicuje i potrafimy znosić porażki i nie sprzyjające warunki tak samo jak zawodnik którego wspieramy. :)
Sezon 2019 w liczbach:
#15
#18
#40:15
#16
#19
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

lake pisze:A ci histeryzują przez cały drugi tydzień i dowodzą, że w równych warunkach Serb rozjechałby Nadala, jakby nie pamiętając jaki jest tutaj bilans gdy obaj są w przyzwoitej formie.
Weź powiedz w końcu coś mądrego. Co ma bilans sprzed wieków do obecnej sytuacji w tourze? Nadala jest 70% tego, co było kiedyś a Djokovic przygotował się do tego turnieju bardzo dobrze, chciał wygrać i miał do tego prawo. Jednak pogoda zjeb*** wszystko! Dalej tego nie rozumiesz? O_O
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

optymista pisze:Czyli podsumowując koniec turnieju - wszyscy rozczarowani:
- fani Nole - wiadomo, bo nie wygrał
- fani Thiema - jak wyżej
- fani Nadala - bo wygrał za łatwo
- fani Federera - bo zagrał powyżej oczekiwań w półfinale, gdzie Rafa zjechał go jak burą sukę (zamiast zgodnie z planem odpaść w 3 rundzie)
- wszyscy pozostali - bo nie było niespodzianek :p
Ja wiem czy wszyscy? mnie tylko rozczarował końcowy triumfator, ale porażka Novaka zawsze w cenie, występ powyżej oczekiwań Federera odbieram tylko jako plus i dobry prognostyk przed turniejem gry na trawie, nawet ten mecz z Nadalem...tam było więcej dobrej gry niż wskazywał na to wynik, nie odebrałem tej przegranej tak jak to ująłeś.
Awatar użytkownika
lake
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 13 cze 2010, 21:52

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

stofler pisze:
lake pisze:A ci histeryzują przez cały drugi tydzień i dowodzą, że w równych warunkach Serb rozjechałby Nadala, jakby nie pamiętając jaki jest tutaj bilans gdy obaj są w przyzwoitej formie.
Weź powiedz w końcu coś mądrego. Co ma bilans sprzed wieków do obecnej sytuacji w tourze? Nadala jest 70% tego, co było kiedyś a Djokovic przygotował się do tego turnieju bardzo dobrze, chciał wygrać i miał do tego prawo. Jednak pogoda zjeb*** wszystko! Dalej tego nie rozumiesz? O_O
Tak się przygotował, że przejechał się na pierwszej poważniejszej przeszkodzie, która została rozjechana przez Nadala z przerwą na drzemkę w końcówce drugiego seta. rotfl Tak się przygotował, że zamiast skupić się na grze z poważnym rywalem przez większość meczu odwalał cyrki. Poza tym ta fantastyczna forma pozwoliła mu ugrać na ziemi przed RG mniej punktów niż Hiszpanowi. Porażki z Medvedevem, męczarnie z małym i dużym Argentyńczykiem. Każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o odbijaniu na mączce sprawiał problem. Wszystko to w turniejach gdzie warunki są najbardziej zbliżone do paryskich, dlatego Madrytu nie liczę. Ba, patrząc na dokonania Rosjanina na tej nawierzchni to każdy z szerokiej czołówki kto akurat był w formie sprawiał mu problem. I ciągnie się to już od AO. I jeszcze ta kelnerska drabinka do półfinału. Ale żyj sobie dalej w swoim świecie. Dla mnie koniec dyskusji, bo nie potrafisz normalnie dyskutować i odnosisz się tylko do tego co akurat Ci pasuje, kompletnie pomijając szerszy kontekst rozmowy. Trudno się rozmawia z kimś kto obiektywizm pojmuje na zasadzie moja prawda i postrzeganie świata jest "najmojsza"
Sezon 2019 w liczbach:
#15
#18
#40:15
#16
#19
keteim
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2017, 11:36

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2019

stofler - przyjmij po prostu porażkę Novaka z godnością i pogratuluj zwycięzcy bez umniejszania jego sukcesu poprzez wypominanie warunków, losowań itp.. Tak robią ludzie z klasą.
Ci bez klasy miałczą i marudzą wyszukując wszelkie przeciwności. Wiem że Nowak chciał ten turniej wygrać. I że się przygotowywał.
Podobnie jak pozostałych 127 tenisistów z turnieju głównego i jeszcze "paru" z kwalifikacyjnego,.

Zrozumiałeś, czy było to za trudne?

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”