Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: ATP 1000: Rzym 2019

Panowie co byście nie mówili i jakich tu mądrości nie pisali to każdy obiektywny kibic stwierdzi, że Roger to najbardziej wybitny tenisista z najlepszą dla oka techniką. Djokovic, Rafa i reszta czołówki to wybitni gracze ale Roger Federer to cos więcej.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2019, 04:49 przez Lukasz_b20, łącznie zmieniany 1 raz.
21 WS..
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000: Rzym 2019

Majorka pisze:No to co? Pogra trochę Palito?
już nie pamiętam kiedy oglądałam go na korcie..
Coś tam pewnie pogra, ale z tego co pamiętam mało grał na ziemi ( wrócił chyba na Madryt??), bilans z Serbem na mączce też chyba zerowy i wieczorem kort jest cięższy, będzie trudniej atakować.
Trochę jeszcze poczekamy, mecz się opóźnia..
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Rzym 2019

No no JMDP lepszy niz myślałam. Szczególnie z lewej strony. Nie oszczedza lewego nadgarstka.
Djokovic dobry. Z kazdym turniejem wydaje się lepszy. Może wyszaleje się do Rolanda.. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000: Rzym 2019

Okładają się jak bokserzy wagi ciężkiej. Novak przełamany w dosyć dziwnych okolicznościach zaczyna wywalać na outy. 5:3 i jak się nie szybko pozbiera to może być po secie ( i po rakiecie ;) ).
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Rzym 2019

ayshe pisze:Okładają się jak bokserzy wagi ciężkiej.
Co u mnie od razu powoduje wzrost miłości do Fogniniego.. :wink:
Ed. 6:4 Palito O_O
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
keteim
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2017, 11:36

Re: ATP 1000: Rzym 2019

6:4

Jest na razie dobrze. Trzymaj tak dalej DelPo.
Choć boję się, że tak nie utrzyma do końca.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000: Rzym 2019

W pełni zasłużenie wzięty set :::gd::: . Novak trochę za bardzo przewidywalnie zagrywa do bh DelPo, ale w sumie to nie ma wyjścia jak uciekać od tego atomowego fh. No ciekawe, co wykombinuje teraz.
Co mi się rzuca w oczy od pewnego czasu to niesamowite loby Serba, tak wycyrklować w ostatnie centymetry.. O_O .
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: ATP 1000: Rzym 2019

Majorka pisze:No no JMDP lepszy niz myślałam. Szczególnie z lewej strony. Nie oszczedza lewego nadgarstka.
Facet jest ze szkła dlatego tu nie ma co oszczędzać, bo jutro to może być futro.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Rzym 2019

Meczowe dla Argentyny..
Ale jeszcze pogramy.
6:6 w tajbreku..
I set dla Serba. A ponieważ żaden z nich nie jest Rafą- wiec idę spać ,a kto zagra w półfinale dowiem się jutro. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000: Rzym 2019

Ło matulu, ale było blisko do wylotu.. :::hot::: . Uciekł Serb spod kosy, chyba sobie coś naleję z procentami na uspokojenie.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Dawids_95
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2018, 00:01

Re: ATP 1000: Rzym 2019

Lukasz_b20 pisze:Panowie co byście nie mówili i jakich tu mądrości nie pisali to każdy obiektywny kibic stwierdzi, że Roger to najbardziej wybitny tenisista z najlepszą dla oka techniką. Djokovic, Rafa i reszta czołówki to wybitni gracze ale Roger Federer to cos więcej..
:::XD!:::

No szczególnie opanował return z bekhendu do perfekcji. rotfl

Nie ma czegoś takiego w tenisie jak najlepszy/najgorszy we wszystkim. Można być w czymś najlepszym na danej nawierzchni, Federer na ziemi z racji swojego stylu gry nigdy nie był zawodnikiem który nawet na kilometr zbliżyłby się do przykładowo Rafy.

Wybitność Djokovica opiera się na grze defensywnej i przechodzeniem z defensywy do ofensywy, którego Roger praktycznie nie umie wykonać ;) również w elemencie returnu zjada go na śniadanie. Co prawda Roger ma wybitny forhend, najlepszy w historii, ale nie czyni go to lepszym tenisistą od Novaka.

Zresztą h2h Novaka i Rogera mówi tutaj samo za siebie, o czym tutaj więcej pisać.
keteim
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2017, 11:36

Re: ATP 1000: Rzym 2019

Niestety jak się nie wygrywa 2:0 to się przegrywa 1:2....
(Nie wierzę, by jeszcze Delpo odrobił przełamanie.)
Nie ma co dalej patrzeć - jutro sprawdzę wynik, ale boję się, że będzie serbsko - argentyński półfinał.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ATP 1000: Rzym 2019

Świetny mecz. :::gd::: Wybitnie grał Portek jednak pod koniec już nie starczyło paliwa. Jestem ciekaw jak fizycznie będzie Serb wyglądać w kolejnym meczu.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000: Rzym 2019

Uff, udało się. 4:6, 7:6, 6:4. Trzy godziny walki na całego, piękny mecz, warto było dosiedzieć do końca. Wielkie brawa dla Juana, nie spodziewałam się, że po takiej przerwie od grania można tak wytrzymywać bh ostrzał Novaka, świetnie zmieniał kierunki Argentyńczyk, fh, jak zwykle petarda. Defensywa Serba to dzieło sztuki, a i tak ledwo dał radę.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Rzym 2019

Dawids_95 pisze:Nie ma czegoś takiego w tenisie jak najlepszy/najgorszy we wszystkim. Można być w czymś najlepszym na danej nawierzchni, Federer na ziemi z racji swojego stylu gry nigdy nie był zawodnikiem który nawet na kilometr zbliżyłby sie do przykładowo Rafy
Pewnie, że nie ma czegoś takiego, można być najlepszym w ogólnym rozrachunku i tutaj Federer wypada najlepiej. Aczkolwiek to też kwestia zawsze dyskusyjna, w czasach kiedy mniejsze znaczenie odgrywa gra przy siatce (nawet smeczować nie trzeba specjalnie potrafić), a większość nawierzchni zostało spowolnionych i takich naprawdę szybkich już nie ma to bardziej neutralny tenis Djokovica jest jak znalazł.

Jeśli chodzi o grę na mączce, Federer nie zbliżył się na kilometr do Rafy i tylko do Rafy, ale do niego nikt na tej nawierzchni się nie zbliżył, więc to żadna ujma. Pechem Federera, też Djokovica jest to, że mierzą się z Rafą, gdyby nie to to pewnie jeden jak i drugi by miał 4-5 tytułów na RG a nie po jednym, prawda jest taka, że prawdopodobnie za Hiszpanem to najlepsi tenisiści w historii tej nawierzchni, no jeszcze oczywiście Borg i myślę, że Kuerten.
Dawids_95 pisze:Zresztą h2h Novaka i Rogera mówi tutaj samo za siebie, o czym tutaj więcej pisać.
No mówi samo za siebie, 25-22, wyprzedził go w końcu gdy Federer skończył 37 lat...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000: Rzym 2019

Dawids_95 pisze:Zresztą h2h Novaka i Rogera mówi tutaj samo za siebie, o czym tutaj więcej pisać.
Jest o czym pisać. O tym, że nie bardzo rozumiesz sport :twisted:

Po pierwsze - to, że Novak i Roger jakieś 80% czasu swoich karier spotykali się ze sobą, nie zmienia faktu, że dzieli ich pokolenie. I co ważniejsze było tak w każdym etapie. Czyli żebyś to może lepiej zrozumiał - co mówi o nich jak doświadczony już Roger klepał jak burą sukę młodziutkiego Novaka i co mówi o nich jak jeszcze na granicy optimum możliwości Novak leje teraz zdecydowanie poza optimum (wiek) Rogera? W obu przypadkach ... NIC.

Po drugie - H2H w tenisie to może trzeciorzędna płaszczyzna porównawcza. Liczą się Szlemy. Poza tym ilość tygodni na 1-ce i wygrane turnieje. O Szlemach nie ma co rozmawiać. Ludzi co wygrali wiele turniejów często nikt nie pamięta, wystarczy jeden Szlem i już zostaje w pamięci i się wspomina. Co do wygranych turniejów i 1-ki to też chyba jasne? To świadczy o tym jak się ma moja gra do całej stawki. Mogę mieć H2H dodatni z kimś z czołówki, ale reszta leje mnie jak chce i jestem na 400 miejscu bez wygranego turnieju. Taki H2H świadczy o tym, że moja gra temu jednemu wybitnie nie pasuje, a mnie jego tak. Jak masz z kimś dodatni H2H to najwyżej świadczy o tym, że lepiej ci z nim idzie. Ale czy z innymi? Czy to czyni cię najlepszym? Oczywiście, ze nie. Liczy się co osiągasz w całej stawce i na jej tle.
Ktoś kto wygrywa najwięcej imprez i najdłużej zasiada na tronie (1-ka rankingu) ten potwierdza, że w stawce rządzi. ATP to nie dwóch graczy, to cała stawka.
W przypadku Novaka i Rogera wychodzi jeszcze ta stała różnica pokolenia.
Dziś jest tak (stofler zna na pamięć rotfl ):
Szlemy: 20-15 dla Szwajcara
Turnieje: 101 - 74 dla Szwajcara
Tygodnie na 1-ce: 311 - 254 dla Szwajcara

Takie są fakty. Ale obie kariery jeszcze trwają, Novak ma stratę tego pokolenia, może nadrabiać. Ale również może szybko skończyć, nie wiadomo, czy da radę grać do 37-38 roku życia, a ile pogra jeszcze Roger? Gdy obaj skończą kariery to wtedy zobaczymy jak będzie to zestawienie wyglądać. Dziś bezapelacyjnie króluje Roger, ale ma przewagę pokolenia. Trzeba poczekać (dać Novakowi szansę ;)) O Nadalu nie wspomnę ... ;) :P


To może zmierz się z tym kolego i odnieś do powyższego ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Rzym 2019

H2H w ogóle jest bardzo fajne, te np. 28-25 nad Nadalem, ale jak spojrzymy na to szerzej to przecież poza rokiem 2011-ym kiedy Novak faktycznie był fantastyczny musiał Serb czekać aż do potężnego kryzysu Nadala w latach 2015-2016 by sobie bilans wyrobić, czyli w okresie gdy Hiszpan odpadał 3:0 z Berdychem w AO, niesamowite doprawdy.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: ATP 1000: Rzym 2019

Znowu trochę zbaczacie z wątku głównego :wink: .

A mecz Novaka z DelPo świetny, szkoda dwóch niewykorzystanych meczowych w tie-breaku. Trzeba jednak oddać, że Dżoko to klasa w takich sytuacjach: przyciśnięty gra swój najlepszy tenis, nie popełnia błędów, a broni się ponadprzeciętnie. Jak już wyrównał na 1:1 w setach, wiedziałem, że pozamiatane. DelPo walczył do 2:2 jeszcze w miarę równo, ale odcięło bateryjki i pojawiły się niewymuszone. Warto było obejrzeć do końca, dawno meczu na takim poziomie intensywności, jakości wyborów taktycznych i szalonych obron/kontr nie widziałem O_O :::gd::: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000: Rzym 2019

hohvar pisze:A mecz Novaka z DelPo świetny, szkoda dwóch niewykorzystanych meczowych w tie-breaku.
Właściwie to tylko przy jednej DelPo może mieć do siebie pretensje, pechowo zepsuł wystawkę fh. Przy drugiej okazji, kiedy Novak obronił się dropshotem ( swoją drogą jak trzeba mieć wielkie cohones, żeby bronić meczową dropshotem O_O), nie miał nic do powiedzenia.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Rzym 2019

Vivid pisze:O Szlemach nie ma co rozmawiać. Ludzi co wygrali wiele turniejów często nikt nie pamięta, wystarczy jeden Szlem i już zostaje w pamięci i się wspomina.
To jest trochę skrajne podejście, Szlemy są najważniejsze, ale zestaw sobie takiego Gaudio, Schuttlera czy Coste z takim Davidem Ferrerem. Nie wiem jak Ty, ale wolał bym karierę Davida, mimo wszystko. :)

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”