Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Wimbledon 2015
Obrazek
29.06.2015-12.07.2015
Strona główna turnieju: http://www.wimbledon.com/
Pula nagród: TBD
Nawierzchnia: trawa
Lokalizacja: Londyn, UK
Drabinki: S-128, D-64

Drabinki: Panowie / Panie

Finały 2014:
Novak Djokovic [1] vs Roger Federer [4] 6:7(7), 6:4, 7:6(4), 5:7, 6:4
Petra Kvitova [6] vs Eugenie Bouchard [13] 6:3, 6:0
V. Pospisil & J. Sock vs B. Bryan & M. Bryan [1] 7:6(5), 6:7(3), 6:4, 3:6, 7:5
S. Errani & R. Vinci [2] vs T. Babos & K. Mladenovic [14] 6:1, 6:3
S. Stosur & N. Zimonjic [15] vs H. Chan & M. Mirnyi [14] 6:4, 6:2


Polskie "akcenty":
3. runda singla - Jerzy Janowicz [15] vs Tommy Robredo [23] 2:6, 4:6, 7:6(5), 6:4, 3:6
3. runda singla - Łukasz Kubot vs Milos Raonic [8] 6:7(2), 6:7(4), 2:6
1. runda singla - Michał Przysiężny vs Lleyton Hewitt 2:6, 7:6(14), 1:6, 4:6
4. runda singla - Agnieszka Radwańska [4] vs Ekaterina Makarova [22] 3:6, 0:6
1. runda singla - Paula Kania vs Na Li [2] 5:7, 2:6
1. runda singla - Katarzyna Piter vs Andrea Petkovic [20] 1:6, 4:6
1. runda singla - Urszula Radwanska vs Angelique Kerber [9] 2:6, 4:6
3. runda debla - Marcin Matkowski & Juan-Sebastian Cabal [15] vs Bob Bryan & Mike Bryan [1] 5:7, 3:6, 6:7(5)
2. runda debla - Łukasz Kubot & Robert Lindstedt [7] vs Chris Guccione & Lleyton Hewitt 5:7, 3:6, 4:6
1. runda debla - Mariusz Fyrstenberg & Rajeev Ram vs Leander Paes & Radek Stepanek [5] 2:6, 6:7(4), 6:3, 4:6
2. runda debla - Klaudia Jans-Ignacik & Yuliya Beygelzimer vs Su-Wei Hsieh & Shuai Peng [1] 3:6, 3:6
1. runda debla - Alicja Rosolska & Gabriela Dabrowski vs Lucie Hradecka & Michaella Krajicek [13] 7:5, 4:6, 2:6
1. runda debla - Katarzyna Piter & Yvonne Meusburger vs Liezel Huber & Lisa Raymond [15] 0:6, 5:7
2. runda miksta - Vania King & Tomasz Bednarek vs Hao-Ching Chan & Max Mirnyi [14] 6:7(5), 4:6
1. runda miksta - Alicja Rosolska & Michael Venus vs Lukas Dlouhy & Liezel Huber 3:6, 4:6
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Wstępniaczek trawnikowy...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CGwf6hqgPq4[/youtube]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Losowanie 26 o 11.Rafa rozstawiony z 10tką. Cóż, jak sobie pościelisz... :wink:

Jak będzie? Z jednej strony Hiszpan zawsze ciężko wchodził w turniej i w tym sezonie - słabym - nie musi być inaczej. Porażka w pierwszym tygodniu - z jakimś wypoczętym grajkiem mającym "dzień konia"- nie zdziwi.
Ale z drugiej strony - Rafa nie jest wymęczony sezonem mączkowym, może forma szykowana na Rolanda - przyjdzie właśnie w Londynie? I z taką nadzieją czekam na losowanie - jak zobaczę drabinkę to nastąpi weryfikacja nadziei. :wink:

Kibicuję Rafie zawsze. Jest poza konkurencja. Ale w tym roku ściskam kciuki za Murraya. Za jego inteligentną, sprytną grę, która tak lubię oglądać. Za jego miny, człapanie, wspaniały return, zmienność gry - wygraj to, Szkocie. :D
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Majorka pisze:Losowanie 26 o 11.Rafa rozstawiony z 10tką. Cóż, jak sobie pościelisz... :wink:
I z taką nadzieją czekam na losowanie - jak zobaczę drabinkę to nastąpi weryfikacja nadziei. :wink:
Do czego to doszło - rozstawiony z 10ką :rolleyes:
Co do losowania - każde będzie trudne dla Hiszpana, ale wyobrażam sobie, że jego przeciwnicy też nie marzą, żeby się znalazł w ich okolicy w drabince :wink:.

Mnie bardzo ciekawi postawa Wawrinki - niby na trawie nie odnosił sukcesów, ale jeśli utrzymał formę z Paryża może być niezwykle groźny.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Gdyby Stan utrzymał formę z Paryża to byłby 100% faworytem do tytułu, na trawie z Novakiem nie musiałby trzy razy zagrywać kończącego uderzenia by zdobyć jeden punkt. Serwis również by siał jeszcze większe spustoszenie.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Jurek Kiler pisze:Gdyby Stan utrzymał formę z Paryża to byłby 100% foaworytem do tytułu, na trawie z Novakiem nie musiałby trzy razy zagrywać kończącego uderzenia by zdobyć jeden punkt. Serwis również by siał jeszcze większe spustoszenie.
Dokładnie tak.... Tylko to jest Stan. Jego kibice zawsze mogą się obawiać o klapę chociaż jak mu życzę sukcesu. :D

Dla mnie jak nie Rafa to podobnie jak Majorka będę kibicował Andrzejowi. :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Tenisówka pisze:Mnie bardzo ciekawi postawa Wawrinki - niby na trawie nie odnosił sukcesów, ale jeśli utrzymał formę z Paryża może być niezwykle groźny.
Ja bym raczej obstawiał zgodność z Wawrinkowym trendem. Wygrany turniej WS = forma w dół.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Djoker_fan
TROLL
Posty: 156
Rejestracja: 10 kwie 2015, 22:23
Lokalizacja: Legionowo

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Djokovic to wygra. Ta porażka z Wawrinem go tylko rozsierdziła i powróci w wielkim stylu.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Ja będę kibicować Murrayowi. Wawrinka też ma spore szanse o ile z głową będzie ok. A widać młodsza laska mu studzi głowę :-).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Jakuboto pisze:Ja będę kibicować Murrayowi. Wawrinka też ma spore szanse o ile z głową będzie ok. A widać młodsza laska mu studzi głowę :-).
Albo inaczej.... gorącą głowę "naprawiają" w domu a na kort wchodzi z zimną krwią. rotfl
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Wimbledon? Muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
I to by było na tyle. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Vivid pisze:Wimbledon? Muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
I to by było na tyle. ;)
Chodzi Ci o Muuuuuuuurraya :-)?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Tenisówka pisze:Do czego to doszło - rozstawiony z 10ką :rolleyes:
Co do losowania - każde będzie trudne dla Hiszpana, ale wyobrażam sobie, że jego przeciwnicy też nie marzą, żeby się znalazł w ich okolicy w drabince :wink:.
Losowanie w piątek bodajże o 11:00 naszego czasu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

El Diablo pisze:
Tenisówka pisze:Mnie bardzo ciekawi postawa Wawrinki - niby na trawie nie odnosił sukcesów, ale jeśli utrzymał formę z Paryża może być niezwykle groźny.
Ja bym raczej obstawiał zgodność z Wawrinkowym trendem. Wygrany turniej WS = forma w dół.
Jak w ostatnim wywiadzie Fibak powiedział, trawa to nie nawierzchnia Wawrinki i chociaż z Andersonem powalczył ostatnio, to też uważam, że na trawie to Stan wiele nie powalczy.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

ppeter pisze:
El Diablo pisze:
Tenisówka pisze:Mnie bardzo ciekawi postawa Wawrinki - niby na trawie nie odnosił sukcesów, ale jeśli utrzymał formę z Paryża może być niezwykle groźny.
Ja bym raczej obstawiał zgodność z Wawrinkowym trendem. Wygrany turniej WS = forma w dół.
Jak w ostatnim wywiadzie Fibak powiedział, trawa to nie nawierzchnia Wawrinki i chociaż z Andersonem powalczył ostatnio, to też uważam, że na trawie to Stan wiele nie powalczy.
Novak też teoretycznie nie powinien na trawie szału robić a wygrał dwa razy i łagodnie mówiąc nie jest bez szans i w tym roku :wink: .

Stasiek po wygraniu AO zanotował lekki spadek mocy :wink: , ale teraz można powiedzieć - rutyniarz :wink: , choć lepiej mu się chyba gra jak do ostatniej chwili nikt go nie traktuje jako kandydata do tytułu, a o taki spokój może być ciężko tym razem.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

El Diablo pisze:
Tenisówka pisze:Mnie bardzo ciekawi postawa Wawrinki - niby na trawie nie odnosił sukcesów, ale jeśli utrzymał formę z Paryża może być niezwykle groźny.
Ja bym raczej obstawiał zgodność z Wawrinkowym trendem. Wygrany turniej WS = forma w dół.
Wawrinka to nie Cilic, rok temu on po prostu gorzej wypadł w Paryżu, poza tym dobrze grał na Wimbledonie i US Open, w Londynie przegrał z dobrze dysponowanym Federerem a na USO po niesamowitym meczu z równie niesamowitym Kishikori, w styczniu w Australii z kolei półfinał i przegrana w pięciu seta z Novakiem, późniejszym triumfatorem. Więc nie jest to znowu tak, że ten Stan bardzo obniża loty, poza tą ubiegłoroczną wpadką na Roland Garros w Szlemie notuje same pozytywne rezultaty, dodajmy do tego jeszcze półfinał USO 2013. Taki Cilic po triumfie w Nowym Jorku przepadł zupełnie, lata świetlne dzielą go od Wawrinki.

Wawrinka więc moim zdaniem jest absolutnie w ścisłym gronie faworytów i myślę, że powtórka z RG po triumfie w AO nie będzie mieć miejsca, tym razem powinien pójść za ciosem i zrobić minimum QF.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Czas i drabinka pokaże. :twisted:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Djoker_fan
TROLL
Posty: 156
Rejestracja: 10 kwie 2015, 22:23
Lokalizacja: Legionowo

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Jurek Kiler pisze:
El Diablo pisze:
Tenisówka pisze:Mnie bardzo ciekawi postawa Wawrinki - niby na trawie nie odnosił sukcesów, ale jeśli utrzymał formę z Paryża może być niezwykle groźny.
Ja bym raczej obstawiał zgodność z Wawrinkowym trendem. Wygrany turniej WS = forma w dół.
Wawrinka to nie Cilic, rok temu on po prostu gorzej wypadł w Paryżu, poza tym dobrze grał na Wimbledonie i US Open, w Londynie przegrał z dobrze dysponowanym Federerem a na USO po niesamowitym meczu z równie niesamowitym Kishikori, w styczniu w Australii z kolei półfinał i przegrana w pięciu seta z Novakiem, późniejszym triumfatorem. Więc nie jest to znowu tak, że ten Stan bardzo obniża loty, poza tą ubiegłoroczną wpadką na Roland Garros w Szlemie notuje same pozytywne rezultaty, dodajmy do tego jeszcze półfinał USO 2013. Taki Cilic po triumfie w Nowym Jorku przepadł zupełnie, lata świetlne dzielą go od Wawrinki.
Proszę mi tu nie jechać po Cilicu, bo on dopiero pół roku zawodzi, a nie cały. Poza tym jest po kontuzji. Poza tym jeszcze was zaskoczy i wygra jakiegoś szlema.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Djoker_fan pisze:Proszę mi tu nie jechać po Cilicu, bo on dopiero pół roku zawodzi, a nie cały. Poza tym jest po kontuzji. Poza tym jeszcze was zaskoczy i wygra jakiegoś szlema.
Śmiem wątpić. I to bardzo. Gdyby to był zawodnik meldujący się regularnie w półfinałach/finałach to może bym uwierzył.
A patrząc realnie to miał cztery ćwierćfinały, jeden półfinał i jednego wygranego Szlema. Na 30 startów. Z czego to zwycięstwo oczywiście dzięki dobrej grze. Ale miał też szczęście, że trafił na innego zawodnika, który grał pierwszy raz w finale. W inny wypadku myślę, że by nie wygrał choćby ze względu na stres i presję jaką wytwarza finał Wielkiego Szlema.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Jutro losowanie :rolleyes: :!cold!: - trochę stach, osobiście bardzo mnie cieszy przesunięcie o tydzień turnieju - jutro koniec roku szkolnego ( nareszcie! :wink: ) - wypchnę kogo się da na wakacje i od poniedziałku bez walki o pilota będę sobie oglądała turniej :::yay::: .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”