Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Tenisówka pisze:Szlak by to trafił.
Na Gubałówkę? rotfl
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. ;)
Majorka pisze:Utłukł mego kochanego Rafaela -tym niemniej w następnym meczu, z Troickim, mu pokibicuję. :wink:
Już z Hiszpanii, bo jutro wyjeżdżam. :wink:
Bezpiecznej podróży. :::bye:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

gato pisze:Przykro, że się tak skończyło. Rafa nie miał argumentów. Pytanie czy jeszcze wróci?...

P.S. Komentatorzy Polsatu uczęszczają na zajęcia "Jak nie komentować" oraz "Jak denerwować widzów" i są tam prymusami :?
A jednak przegrana Nadala to wydarzenie, nawet Gato się zalogowała z tej okazji! O_O :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

gato pisze:Przykro, że się tak skończyło. Rafa nie miał argumentów. Pytanie czy jeszcze wróci?...

P.S. Komentatorzy Polsatu uczęszczają na zajęcia "Jak nie komentować" oraz "Jak denerwować widzów" i są tam prymusami :?
Czy to nasza Gato ożyła? :D

Ja na szczęście oglądam w języku którego nie znam więc mi rybka co mówią. Mają ładny głos. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

PitS pisze:Czy to nasza Gato ożyła? :D

Ja na szczęście oglądam w języku którego nie znam więc mi rybka co mówią. Mają ładny głos. rotfl
Ożyła, bo tak ją wkurzył komentator! ;-P
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Taki sukces Browna, a alergia dalej poza forum...
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Zawsze po takim meczu zastanawiam się jaki wynik zanotowałby Dustin gdyby po drugiej stronie siatki stał ktoś inny.
Faktem jest, że Rafa rewelacji nie grał - chociaż w kilku akcjach pokazał, że też umie atrakcyjnie grać -ale jak wypadłby inny gracz z top10.
Gdzie był serwis ?.....
adro
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2012, 19:23

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Dustin zagryzł Nadala, ale ja mam inną sprawę. Dlaczego polsat nie transmituje wimbledonu do samego końca zmagań w danym dniu. Właśnie toczy się ciekawy mecz Karlovicia i Dołgopołowa, a na Polsacie jest powtórka demolki Agi. :?
Eurosport pod tym względem spisuje się dużo lepiej.
Ps co do komentatorów, to fajna sytuacja była wczoraj. Pan Tomaszewski informował np o tym, że w którymś tam secie prowadzi Haas, a mecz NIemca z Raoniciem już dawno się zakończył. Podobnie było z meczem Ilhana z Andersonem. W tym meczu set już dawno się skończył, a Pan Tomasz informował o wyniku, który już dawno nie był aktualny. ;-P
PS2 ale dobrze, że w Polsacie muszę znosic tylko Lorka, a nie ma Pana Stopy i jego przemądrzałego ględzenia i smędzenia. :tired:
Ostatnio zmieniony 2 lip 2015, 22:04 przez adro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Karlovic wziął dwa challenge w ostatnim gemie i przyniosły mu one dwa punkty. :twisted: :twisted: A Dolgo się zagotował i wyrzucił na koniec prostą piłkę. GSM. :dvl(:
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

El Diablo pisze:
Tenisówka pisze:Szlak by to trafił.
Na Gubałówkę? rotfl
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. ;)
Poczekam sobie aż Tata baty zbierze :dvl(: :wink: .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Nadal wyglądał na konferencji jakby się w szatni porządnie popłakał. :(
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

matek20 pisze:Nadal wyglądał na konferencji jakby się w szatni porządnie popłakał. :(
Jest gdzieś link?

Btw, polecam Wam wszystkim gorąco, abyście obejrzeli sobie Highlights'y finału Miami 2005 między Nadalem a Federerem. Zwróćcie uwagę nie tyle na poruszanie się Nadala, co oczywiste, że jest znacznie gorsze, ale na BH, FH i serwis. Tamtejszy BH w porównaniu do tego BH Nadala to przepaść. Forehand w 2005 to była zabójcza broń. Teraz, Nadal ma w BH praktycznie dziurę, powiem nawet większą niż BH Federera, on tylko przerzuca nim piłki (Nadal).

W przypadku Federera, jego forma w wieku 34 lat jest powiedzmy 60-70% tego co kiedyś.
Forma Nadala obecnego to jakieś 50-60%, tyle, że bez bajecznej techniki i dobrego biegania on już w wieku 28(?) lat ma problem znacznie poważniejszy niż Fed teraz.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

https://www.youtube.com/watch?v=PoHBriNGOg0

I tak najśmieszniejszy jest ten slajs Nadala. Dzięki temu zagraniu każdy rywal ustawia sobie wymianę. Już wolę, żeby grał tym dziurawym backhandem niż przebijał slajsem. Zauważyłem, że jak Nadal nie czuję się pewnie to właśnie wtedy sięga po tego defensywnego slajsa. Pod koniec meczu chyba w ogóle nie grał BH.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

matek20 pisze:Nadal wyglądał na konferencji jakby się w szatni porządnie popłakał. :(
No a ile razy można mówić, że taki jest sport. Powtarza to jak mantrę od kilku miesięcy , a kończy się jak dzisiaj ;( .
Jestem sobie w stanie wyobrazić, że dla tak utytułowanego sportowca to sytuacja bardzo trudna - stara się robi co może, a wszystko mało, albo źle. Ciężkie czasy dla Rafy nastały a światełka w tunelu nie widać już za bardzo.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Tenisówka pisze:
matek20 pisze:Nadal wyglądał na konferencji jakby się w szatni porządnie popłakał. :(
No a ile razy można mówić, że taki jest sport. Powtarza to jak mantrę od kilku miesięcy , a kończy się jak dzisiaj ;( .
Jestem sobie w stanie wyobrazić, że dla tak utytułowanego sportowca to sytuacja bardzo trudna - stara się robi co może, a wszystko mało, albo źle. Ciężkie czasy dla Rafy nastały a światełka w tunelu nie widać już za bardzo.
Czyli czuje się jak Federer w 2008 albo 2013.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Dustin grał tak agresywnie O_O i co najważniejsze bardzo skutecznie. Te returny były niesamowite. Przez pierwsze gemy śmiałam się z tego, bo taki tenis, jeszcze przy takim przeciwniku, jest zabawny i nonszalancki, ale potem coraz bardziej liczyłam na to, że wygra Jamajczyk/Niemiec. Prezentował się Dustin wyśmienicie.

Gdy wszyscy skupili się na pojedynku Nadala z Brownem, a ja czekałam aż zakończą się wszystkie mecze, zauważyłam mecz, który najprawdopodobniej umknął by mojej uwadze. Dolgopolov z Karloviciem albo mieli pijanych ludzi od statystyk albo zagrali świetny mecz. Dolgopolov miał bilans 64-12 a Karlovic 93-20(53 asy!). Łącznie rozegrali 354 punkty w 203 minuty. Karlovic wygrał 5-7 6-3 6-4 6-7 13-11.

EDIT: Właśnie widziałam konferencję Rafy. Hiszpan wygląda na naprawdę przygnębionego, bardziej niż zwykle.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

WarriorsOfAden pisze:
Tenisówka pisze:
matek20 pisze:Nadal wyglądał na konferencji jakby się w szatni porządnie popłakał. :(
No a ile razy można mówić, że taki jest sport. Powtarza to jak mantrę od kilku miesięcy , a kończy się jak dzisiaj ;( .
Jestem sobie w stanie wyobrazić, że dla tak utytułowanego sportowca to sytuacja bardzo trudna - stara się robi co może, a wszystko mało, albo źle. Ciężkie czasy dla Rafy nastały a światełka w tunelu nie widać już za bardzo.
Czyli czuje się jak Federer w 2008 albo 2013.
Śmiało można to porównać do 2013 ale 2008?
Można powiedzieć, że kryzys ich dotknął w tym samym wieku zważywszy na fakt, że Szwajcar był trzy lata starszy ale i trzy lata później wygrał pierwszego WSa. Federerowi jak wiemy udało się wrócić (czy wygra szlema czy nie tak uważam), jak będzie z Hiszpanem się okaże, ma teraz mmóstwo czasu na budowanie formy do USO Series.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Obejrzałam z odtworzenia - fajny mecz, miło się oglądało po ciężkim dniu człowieka pracy. I nic dziwnego, że taki jest wynik, wiadomo jak Jamajczyk, to najlepiej czuje się na trawie ;).
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

picnic pisze:Zawsze po takim meczu zastanawiam się jaki wynik zanotowałby Dustin gdyby po drugiej stronie siatki stał ktoś inny.
Zależy od typu zawodnika z którym miałby zagrać. Gdyby był to ktoś atakujący, kończący szybko wymiany to byłoby mu ciężko. Trafił na Nadala, który po pierwsze wolno wchodzi w mecz. Potrzebuje koło 5 gemów, żeby wejść na swoje obroty a do tego potrzebuje długich wymian, regularnych przebić itd. Tego mu Brown nie zaoferował. "Szarpał" tempo wymian, co chwila zmieniał rytm gry, uderzenia. To był problem Rafy. Nie mógł złapać rytmu gry, sam o tym wspominałem jak grali a później Hiszpan na konferencji to potwierdził, że nie był w stanie w trakcie całego meczu przebić piłkę 3 razy w tym samym rytmie/tempie. Jak u niego nie ma wymian to nie ma czucia gry a jak nie ma czucia gry to wtedy nie ma niczego. Te proste forehandy, które wywalał itp. wynikały właśnie po części z braku czucia. Wywalił jeden forehand, potem drugi. Zaczął mieć mniejszą pewność siebie, uderzeń itd.

Cóż, dla niego aby uratować sezon pozostał jeszcze jeden WS w tym roku. Jak nie wygra w tym ani jednego to może mieć ciężko z dogonieniem Federera.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

A Federer na luzie, jak to Król, widzieliście to zagranie:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Wróciłem wczoraj z kortów, patrzę, Nadal się pakuje. :)
Czyli już wiadomo, Nadal z kortu zmiatany ... niemieckim "mopem". rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”