Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

5 meczboli obronionych. O_O

Ale za szóstym. ;)
Szkoda tego dropshota Japończyka... Mogłoby jeszcze być ciekawie.
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Co on zrobił...
Awatar użytkownika
kstranger
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 25 sie 2014, 00:26

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Miał szansę złamać Stana i mieć przewagę psychiczną w kolejnych setach, no ale decyzje a'la Janowicz nie mogą kończyć się inaczej. :rolleyes:
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Teraz sprawdziłam, że Berdych z Andym prowadzi 6:4 w H2H. Ciekawam jak się jutro Tomasz zaprezentuje :::scratchy:::.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Co prawda lubię Japończyka ale jednak cieszę się, że wygrał Stan.
Mam wielką nadzieję, że uda mu się obronić tytuł chociaż z Novakiem to będzie bardzo trudna przeprawa.
Wg mnie półfinał Stan vs. Novak (jakoś ciężko mi uwierzyć, że Milos wygra) wyłoni mistrza AO.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

A ja uważam, że Stan chce pomścić porażkę swojego wieloletniego przyjaciela oraz guru Rogera Federera!
To też pokona w 1/2 Jokera.
21 WS..
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Lukasz_b20 pisze:A ja uważam, że Stan chce pomścić porażkę swojego wieloletniego przyjaciela oraz guru Rogera Federera!
To też pokona w 1/2 Jokera.
A że wpadnie bańka na konto, a i cena za reklamy podskoczy to kto by się przejmował. :P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Obejrzałem powtórkę Stana z Nishikorim. Kei nie przekonywał mnie od początku turnieju, mimo że stawiałem na Niego. Jakiś dziwnie rozkojarzony, długie okresy niezrozumiałych UE. Ma papiery na wielkie sukcesy, ale mam wrażenie, że nie trafił na AO z formą.
Niemniej - jeśli zdrowie nie będzie szwankowało, to na RG będzie bardzo groźny.
Wawrinka - dowód na to ile daje nawet pojedynczy sukces w WS. Już wie, że do wygrania tej rangi turnieju potrzeba 7 zwycięstw, fajerwerki na początku nic nie znaczą. Jego forma rośnie z każdym meczem, świetna robota Normana. I nauczył się najważniejszej rzeczy - wygrywać trzeba decydujące piłki.

Tyle że to wszystko nie miałoby znaczenia, gdyby Kei nie "janowiczował" przy 6:6 w TB. Śmiem twierdzić, że gdyby Japończyk wrócił do gry w 3 secie, cały mecz byłby już Jego. Ale nie jest. :D
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Raonic broni BP dobrym serwisem. Ciekawe jak długo to potrwa. Może dojedzie do tie-breaka w pierwszym secie.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

No to vamos tajbrekos! :D
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

7-6 dla Novaka i błyskawiczne przełamanie serwisu Raonica w drugim secie.

Dzisiejsze spotkania mnie rozczarowały. Liczyłem na bardziej wyrównane pojedynki. Nie ma czego komentować.
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Nieszczególnie zachwyciły dramaturgią dzisiejsze męskie spotkania. Szybkie zwycięstwa zarówno Wawrinki i Djokovica. Oglądałem nad ranem Szwajcara i trzeba przyznać, że jak utrzyma taką formę, jest spora szansa na powtórkę zaciętego meczu z Djokovicem z roku 2013. Choć równie dobrze może się to zakończyć w 3 gładkich setach dla Novaka..
Ogółem skład 1/2 finałów bez zaskoczeń. W tym momencie, jako, że wszyscy mają już na koncie turniej WS, chciałbym, żeby całość wygrał Berdych. Po tylu latach zasługuje na ten tytuł. :wink:
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

W sumie ćwierćfinały bez historii. Szybkie 3:0 w każdym meczu. Oby ostatnie 3 spotkania przyniosły najwięcej emocji.
W sumie to dwa, bo jutro nie nie oglądam. :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Wawrinka pokazał wielką moc, poza straconym serwisem w trzeciej partii i dziwnym tiebreakiem to zagrał można powiedzieć koncert.

Djokovica ciężko mi ocenić, bo Raonic to nie ten kaliber, nie dorósł jeszcze do takiego pojedynku, jedynie ten pierwszy set był w miarę, ale też z przewagą Novaka. Identycznie było na Wimbledonie z Federerem, przewaga Szwajcara był równie wielka.

Jednak umówmy się, pojedynek Stana z Novakiem po ostatnich wydarzeniach to raczej gwarant wielkich emocji.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Jurek Kiler pisze: Jednak umówmy się, pojedynek Stana z Novakiem po ostatnich wydarzeniach to raczej gwarant wielkich emocji.
Ostatnia być może nadzieja na jakiś emocjonujący mecz - w tym roku jest ich jak na lekarstwo :tired: .
Ciężko sobie wyobrazić, żeby pojedynek Szkota z Czechem był jakiś pasjonujący.
Co prawda Tomasz wraz z czapką i nalaniem Rafy zakopał swoje demony, ale czy na długo?
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Tenisówka pisze:
Jurek Kiler pisze: Jednak umówmy się, pojedynek Stana z Novakiem po ostatnich wydarzeniach to raczej gwarant wielkich emocji.
Ostatnia być może nadzieja na jakiś emocjonujący mecz - w tym roku jest ich jak na lekarstwo :tired: .
Ciężko sobie wyobrazić, żeby pojedynek Szkota z Czechem był jakiś pasjonujący.
Co prawda Tomasz wraz z czapką i nalaniem Rafy zakopał swoje demony, ale czy na długo?
U Berdycha po dobrym spotkaniu przychodzi złe ;-P .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Ja tam czuję 3:0 dla Murraya. :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

No to z pretendentów do pierwszego swego sukcesu szlemowego - został tylko jeden - Wieczny Pretendent. :wink:
Nick naprawdę młody - nie ma się co czepiać, Kei rozegrał dobre spotkanie - tyle, że trafił na Stana w wersji The Man, też trudno się czepiać. Widać jeszcze nie ten czas, nie ten turniej.
Ale do Raonica można mieć pretensje. Zagrał zły mecz. Nie wykorzystywał własnych walorów. Niby więcej asów, ale niższy procent trafionego pierwszego serwisu niż u Serba, na minusie piłki kończące/ błędy. Ale to statystyki - najbardziej irytowały mnie idiotyczne zagrania wprost na rakietę Novaka, fatalny wybór kierunków, zagubienie pod siatka, wędrowanie pod tę siatkę w dziwnych momentach - no w ogóle miałam wrażenie jakiejś wielkiej pomyłki.. :/

Po tych ćwierćfinałach - to wydaje mi się, że półfinał Djokovica z Wawrinką jest grą o wszystko. Kto tę połówkę wygra - wygra AO.
Tym niemniej - kibicuję Andy'emu. :)
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Tenisówka pisze:
Jurek Kiler pisze: Jednak umówmy się, pojedynek Stana z Novakiem po ostatnich wydarzeniach to raczej gwarant wielkich emocji.
Ostatnia być może nadzieja na jakiś emocjonujący mecz - w tym roku jest ich jak na lekarstwo :tired: .
Ciężko sobie wyobrazić, żeby pojedynek Szkota z Czechem był jakiś pasjonujący.
Co prawda Tomasz wraz z czapką i nalaniem Rafy zakopał swoje demony, ale czy na długo?
Rok dopiero się rozpoczął, ale prawda jest taka, że pojedynków, które nam mogą wryć się w pamięć po prostu nie ma, nadzieja w meczu Stana z Djokiem i w ew. finale jeśli zagra w nim Stan z Andym - tak myślę.
Jeśli nic szczególnego się jednak nie wydarzy to impreza okaże się pod względem sportowym mega klapą, spotkania Andy'ego z Tomkiem nawet nie nagrywam, nie jara mnie.

Spotkanie Wawrinki z Nishikorim w sumie było niezłe, były co prawda błędy Keia i widać, że Japończyk mocno się męczył, ale wymian naprawdę kosmicznych nie brakowało, problem polegał na tym, że za każdym razem ostatnie słowo należało do Szwajcara, grano po prostu do jednego garnka.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Majorka pisze:Ale do Raonica można mieć pretensje. Zagrał zły mecz. Nie wykorzystywał własnych walorów. Niby więcej asów, ale niższy procent trafionego pierwszego serwisu niż u Serba, na minusie piłki kończące/ błędy. Ale to statystyki - najbardziej irytowały mnie idiotyczne zagrania wprost na rakietę Novaka, fatalny wybór kierunków, zagubienie pod siatka, wędrowanie pod tę siatkę w dziwnych momentach - no w ogóle miałam wrażenie jakiejś wielkiej pomyłki.. :/
OMG czego Ty oczekujesz od Raonica? Nie widzisz jaki on ociężały? Na większość serwis wystarczy, ale w top 10 trzeba się już gimnastykować, a do tego jest zbyt drewniany. Top 4 będą go lali, bo wystarczy poczekać na słabszy serwis i już jest punkt. A jego przeciwnicy nie dadzą punktu nawet jak będą mieli słabszy serwis. Nie liczy się skuteczność pierwszego serwisu, ale skuteczność zdobywania punktów po pierwszym serwisie.
Piotr Szyba.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”