Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

ATP Doha 2012

Qatar ExxonMobil Open
Obrazek

02.01.2012 - 07.01.2012
Kategoria: ATP World Tour 250
Pula nagród: 1 024 000 USD
Strona główna turnieju: Klik!
Nawierzchnia: twarda
Lokalizacja: Doha, Katar
Drabinka: Klik!
Finał 2011:
Roger Federer (2) vs Nikolay Davydenko (4) 6:3, 6:4
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP Doha 2012

Niestety, jedyny z 5 turniejów w tym tygodniu, który jeszcze nas nie raczył drabinką singla...
Wiadomo tylko na razie, że Nadal nie wystąpi w deblu, którego miał tu w zwyczaju wygrywać. :D
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Doha 2012

Przynajmniej obsada singla lepsza. Federer, Nadal, Tsonga... :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
daw09
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:50

Re: ATP Doha 2012

Federer w pierwszej rundzie z Davydenką... powtórka finału sprzed roku. No ciekawe, jak się Szwajcar zaprezentuje? Abu Dhabi niby pokazówką, ale pozytywnie to nie nastraja. A takie fajne przetarcie przed AO by się przydało.
.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP Doha 2012

Co by tu o tym losowaniu powiedzieć?
Trochę niesprawiedliwe, dolna połówka wyraźnie mocniejsza niż pierwsza (Tsonga jednak robi różnicę). Hitowo zapowiada się powtórka zeszłorocznego finału Federera z Dawydienką już w pierwszej rundzie. Jeśli gra Szwajcara nie ulegnie gwałtownej poprawie w stosunku do pokazówki z Emiratów, to może nie być to całkowicie jednostronne widowisko. Potem zapewne przedwczesny finał z Tsongą, a w finale może nawet Rafa. O_O
Dziwnie polosował Kubot. Seppi potrafi grać naprawdę świetnie, ale jego forma jest kompletną niewiadomą, tak samo zresztą u Polaka. W drugiej rundzie zapewne Garcia-Lopez, który również jest do przejścia. Marzy mi się QF z Federerem, choć to raczej płonne nadzieje. :wink:

Jak już pisałem, to chyba jedyny turniej męski przed AO, na którym warto zawiesić oko na dłużej. Co więcej, chyba jak zwykle ES będzie nas raczyć transmisją. :D
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Doha 2012

Zobaczymy, może akurat ładny początek roku i spotkanie Kubota z Federerem? Byłoby miło... :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ATP Doha 2012

Kubot-Seppi live na Eurosporcie.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
1Maciek1
Orator
Orator
Posty: 556
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: ATP Doha 2012

4-2 Seppi, Łukasz dał się przełamać ;(. Oby teraz wygrał!
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ATP Doha 2012

Niestety, drugie przełamanie dla Seppiego i 6:2 dla niego pierwszy set. Bardzo dużo niewymuszonych błędów Kubota, na początku seta 3 szanse na przełamanie dla niego, a potem już źle.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP Doha 2012

hokej pisze: na początku seta 3 szanse na przełamanie dla niego, a potem już źle.
W drugim secie, trzeciego nie będzie. :(
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ATP Doha 2012

Na to wygląda, 0:3 w drugim dla Seppiego po 2 przełamaniach. Od stanu 2:4 w pierwszym secie Łukasz przegrał 19 kolejnych piłek :(.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

ATP Doha 2012

... Haha, Radwańska wykazałaby więcej woli walki niż Kubot.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ATP Doha 2012

Jeszcze walczy, przełamanie dla Kubota w drugim i w tej chwili 3:5, 15:15
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Doha 2012

Mimo wszystko miło się ogląda Kubota.
Żeby jeszcze jego tenis był tak efektywny jak jest efektowny ...

Mógłby czasem trochę bardziej szanować piłkę, trochę nią pograć. Optycznie nie grał gorzej, a wynik jaki jest taki jest :/.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: ATP Doha 2012

Czy ja wiem czy miło... Mnóstwo błędów, nie widać woli walki, postawa lekko przygarbiona, mowa ciała bibliotekarki a nie wojownika ATP :?. Mnie tam ŁK nie przekonuje.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ATP Doha 2012

Kubot gra tenis maksymalnie ryzykowny, to nie jest żaden "przebijacz", wymian nie wytrzymuje bo to nie jego "bajka". Siłą rzeczy liczba niewymuszonych jest w jego przypadku olbrzymia, chociaż dzisiaj zagrał w tym elemencie nawet ponad swoją normę, niestety. Gorzej jak jego podstawowa gra nie idzie, z Seppim z wyjątkiem samego początku i końcówki drugiego seta to była tragedia. Ale braku woli walki to raczej nie widziałem, w końcu grał do końca, raczej zniechęcenie swoimi błędami.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: ATP Doha 2012

hokej pisze: Ale braku woli walki to raczej nie widziałem, w końcu grał do końca, raczej zniechęcenie swoimi błędami.
OK, niech będzie: zniechęcenie było widoczne i brak wiary w zwycięstwo. Ale pierwszy gem był przedni, i w drugim do stanu 40:15 :?.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Doha 2012

hohvar pisze:
hokej pisze: Ale braku woli walki to raczej nie widziałem, w końcu grał do końca, raczej zniechęcenie swoimi błędami.
OK, niech będzie: zniechęcenie było widoczne i brak wiary w zwycięstwo. Ale pierwszy gem był przedni, i w drugim do stanu 40:15 :?
Właśnie od stanu 2:1 w gemach coś się total zacięło i Kubot tracił całą serię punktów po kolei, szkoda :( .
Jeszcze w końcówce tylko na trochę się zerwał. Zobaczymy jak dalej będzie.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: ATP Doha 2012

basic pisze: Jeszcze w końcówce tylko na trochę się zerwał. Zobaczymy jak dalej będzie.
Albo się przesłyszałem, albo mówili w Eurosporcie, że w deblu gra z Troickim. :::gd::: Tak więc będzie jeszcze mógł poszaleć wolejem.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Doha 2012

hohvar pisze:Albo się przesłyszałem, albo mówili w Eurosporcie, że w deblu gra z Troickim. :::gd::: Tak więc będzie jeszcze mógł poszaleć wolejem.
Zgadza się :) ... w dodatku po drugiej stronie siatki będzie chyba ten sam Włoch, z którym Kubot przegrał singla, nie wiem z kim w parze.
Szansa na rewanż albo będą znowu :birch: :)

Teraz leci fajny meczyk Tsonga - Jaziri . Francuz ma spore problemy z Tunezyjczykiem, który jest poza pierwszą 100ATP (118 z tego co mówią komentatorzy) :) . W dodatku Jaziri gra super returny i sporo przy siatce :::gd:::

EDIT:
Na razie 1:1 w setach... do tego oba po TB
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”