Awatar użytkownika
vdv
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2009, 18:13

Gaël Monfils

Gaël Monfils
Państwo: Francja
Miejsce zamieszkania: Lyon
Data i miejsce urodzenia: 1 września 1986 Paryż
Wzrost: 193 cm
Masa ciała: 80 kg
Gra: praworęczna, oburęczny backhand

O ile Gaela nie powiem lubię, choć jego zachowanie na korcie wszyscy wiemy jakie jest - showmen, to wywiad po meczu IR daje mi dużo do myślenia odnośnie jego podejścia do tenisa. W sumie już mam po tym wywiadzie odpowiedź dlaczego z Monfilsa nigdy nie będzie zawodnika na ten absolutny TOP. Wywiad: KLIK
Porażka normalnie... :?
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Gaël Monfils

No i jaka jest ta odpowiedź?
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
vdv
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2009, 18:13

Re: Gaël Monfils

1. Ignorowanie przeciwników
2. Brak zainteresowania własnym sportem

ad.1 można podciągnąć też pod ad.2
- Co powiesz o następnej rundzie?
- Nie wiem, nie widziałem, nie wiem kto...
- Słowacki qualifier, Grega Zemlja.
- Kto? (Co to w ogóle za wypowiedź? Odbieram to jako wyśmiewanie się, ignorowanie przyp. vdv)
- Greg Zemlja.
- Nie sprawdzałem.
- Wiesz coś o nim? Znasz go?
- Powiedz mi. Nie wiem z kim będę grać.

Nie wie z kim będzie grał w następnej rundzie, nie wie kto to Grega Zemlja. Pewnie większość (bądź prawie wszyscy) chociaż kojarzą to nazwisko. Nie jest to jakiś mega anonimowy zawodnik, takie jest moje zdanie.

ad.2
Wypadałoby się trochę zainteresować i chociaż tą swoją drabinkę znać... Żużlowcy choć jest ich całe mnóstwo znają większość zawodników z wszystkich lig, to samo pewnie jest z tenisistami, tylko trafił się chyba ten jeden z kilku, który o swoich przeciwnikach nie wie nic.
Później wychodzi na kort bez taktyki i wygląda to jak wygląda. Na słabszych wystarczą jego umiejętności, na lepszych już ten brak taktyki jest aż nadto widoczny.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Gaël Monfils

vdv pisze:Nie wie z kim będzie grał w następnej rundzie, nie wie kto to Grega Zemlja. Pewnie większość (bądź prawie wszyscy) chociaż kojarzą to nazwisko. Nie jest to jakiś mega anonimowy zawodnik, takie jest moje zdanie.
Ja tam pierwszy raz słyszę właśnie o nim z tego tematu ;-P.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Gaël Monfils

vdv pisze:1. Ignorowanie przeciwników
Ignorancja to potęga. Jest to niezbędna umiejętność, aby być mistrzem. Bez tego można być co najwyżej graczem w stylu "raz na wozie, raz pod wozem" jakich wielu.
vdv pisze:2. Brak zainteresowania własnym sportem
Nie rozumiem. Facet z tego żyje. Uważasz, że nieświadomie i niechcący wszedł do pierwszej dziesiątki ATP?
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gaël Monfils

Czarni tenisiści Francji chyba tak mają w genach, że im wszystko zwisa :D.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Gaël Monfils

Te zarzuty to bzdura. Wielu zawodników nie patrzy w drabinkę po losowaniu, żeby nie wybiegać za daleko w przyszłość i nie emocjonować się na zapas meczami, do których może nie dość.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
vdv
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2009, 18:13

Re: Gaël Monfils

hitman pisze:
vdv pisze:1. Ignorowanie przeciwników
Ignorancja to potęga. Jest to niezbędna umiejętność, aby być mistrzem. Bez tego można być co najwyżej graczem w stylu "raz na wozie, raz pod wozem" jakich wielu.
Rozumiem, ale żeby tak publicznie? ;)
hitman pisze:
vdv pisze:2. Brak zainteresowania własnym sportem
Nie rozumiem. Facet z tego żyje. Uważasz, że nieświadomie i niechcący wszedł do pierwszej dziesiątki ATP?
Świadomie, ale więcej nie osiągnie. Będzie jednym z tych szaraczków w TOP10, którzy nigdy nic sensownego nie ugrali (nawet finału Szlema) i których za 20 lat mało kto będzie pamiętał.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Gaël Monfils

vdv pisze:Rozumiem, ale żeby tak publicznie? ;)
To jeszcze dodatkowo zwiększa efekt :).
vdv pisze:Świadomie, ale więcej nie osiągnie. Będzie jednym z tych szaraczków w TOP10, którzy nigdy nic sensownego nie ugrali (nawet finału Szlema) i których za 20 lat mało kto będzie pamiętał.
No pewnie nie osiągnie, ale to przez styl gry, który jest za bardzo defensywny i brak regularnej broni, na której mógłby polegać w każdej chwili. Forehand ma najszybszy na świecie, ale za rzadko go uruchamia.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gaël Monfils

A ja trochę odświeżę temat z Gael'a.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zOlnL31GWsM[/youtube]

Często zagrywa atrakcyjne/pajacowate piłki. Skuteczne to na dłuższą metę nie jest, ale oko cieczy.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Gaël Monfils

Na fejsie się uaktywnił. Nawet filmik z Federerem wrzucił. Krótki co prawda i tylko powitalny, ale zawsze. Dał także film z rozgrzewki. Ciekawe, co pokaże na AO, bo tak jak oglądałem jego ostatni mecz to chyba nigdy nie widziałem tak mocnego FH u niego. Albo już nie pamiętam, ale wątpię.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Gaël Monfils

Z tego co widziałem w Doha - niestety nie wróżę Mu powodzenia. Pojedyncze fajerwerki - jak najbardziej, ale obawiam się, że zdrowie/pełna sprawność już nie wrócą.
Szkoda - lubię takich wariatów na korcie, zawsze to jakiś kolor w powodzi szarości ( o grze myślę, o grze ;-)).
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gaël Monfils

A ja go na ostatnim turnieju widziałem bardzo skupionego i świetnie grającego - jak nie on. Z Nadalem przegrał, jak i cała reszta, to żaden wyznacznik.

Jak mu się kolana nie rozsypią i nie wróci do pajacowania, tylko uda mu się połączyć radość gry z przytomnością umysłu, to będziemy go częściej widywać w końcowych fazach turniejów w tym roku.
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Gaël Monfils

widget pisze:Jak mu się kolana nie rozsypią i nie wróci do pajacowania, tylko uda mu się połączyć radość gry z przytomnością umysłu, to będziemy go częściej widywać w końcowych fazach turniejów w tym roku.
Oby, fh miał w Dausze momentami faktycznie zabójczy. Choć Nadala i tak nim nie zabił. Życzę mu w singlu jak najlepszych wyników. Niech na nim się skupi.
Na AO dobrał sobie kolejnego (mojego ulubionego) wesołka do pary. Bracia bliźniacy? :wink:
Póki co trenują pilnie, a wyjdzie z tego pewnie "niezły ubaw". A co tam, niech się bawią chłopaki, skoro lubią.
Poniżej opis treningu, bardzo kolorowy...

http://marekfurjan.blox.pl/2014/01/Prze ... rowna.html
Dredy górą!
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Gaël Monfils

Gael wrzuca na fejsa co jakiś czas filmiki. A to z treningu, a to z jakimś tenisistą. Ogólnie niby pierdoły, ale mi się podoba. Z humorem, bez "silenia się" na niego. Mnie Monfils kupił dawno, więc nie jestem obiektywny :).
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Gaël Monfils

Bardzo słaby ma Gael bilans finałów (5-16). Teraz gra z Simonem i fajnie by było, gdyby chociaż trochę podniósł procent wygranych w tej statystyce.
mtenis team

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”