Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Maria Sharapova

Jurek Kiler pisze:Biedny Fed, jak przez całą karierę nie miał kontuzji to z czasem stracił prawo do niej. ;D
Jednak trochę uspokoję, 11 lat temu miał półtora miesięczną przerwę spowodowaną kontuzją kostki, która...odnowiła się w trakcie finałów ATP.

W sumie to bardziej niezniszczalny jest Djokovic, facet od 2006 roku opuścił tylko sześć imprez rangi Masters.
Dlatego Feda nie wymieniłem. Mogła się zdarzyć zwykła kontuzja. :) Oczywiście jest to jakaś tam teoria to co pisałem.
Może jest to po prostu jakiś zbieg okoliczniści, że łapią kogoś a u innych poziom spada. :)
kolt pisze:
fidga pisze:
Jurek Kiler pisze:Biedny Fed, jak przez całą karierę nie miał kontuzji to z czasem stracił prawo do niej. ;D
Dziwny zbieg okoliczności. :D
Bo przez całą karierę nie złapali Szarapy na koksach. ;)
Co do Nole to polecam przejrzeć jego treningi, chociażby rozciąganie. Gość jest gumowy.
Widać to na korcie jak ślizga się w szpagacie na betonie. O_O
Oni wszyscy są wytrenowani. Tylko ludzi organizm ma jakieś naturalne granice. A jak się ogląda taki finał AO to wydaje się, że niektórych organizm jest ich pozbawiony.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Maria Sharapova

Sebex pisze:
Jurek Kiler pisze:Biedny Fed, jak przez całą karierę nie miał kontuzji to z czasem stracił prawo do niej. ;D
Jednak trochę uspokoję, 11 lat temu miał półtora miesięczną przerwę spowodowaną kontuzją kostki, która...odnowiła się w trakcie finałów ATP.

W sumie to bardziej niezniszczalny jest Djokovic, facet od 2006 roku opuścił tylko sześć imprez rangi Masters.
Dlatego Feda nie wymieniłem. Mogła się zdarzyć zwykła kontuzja. :) Oczywiście jest to jakaś tam teoria to co pisałem.
Może jest to po prostu jakiś zbieg okoliczniści, że łapią kogoś a u innych poziom spada. :).
Za Fedem stoi fakt, że on nie bazuje na tężyźnie fizycznej i kondycji w takim stopniu jak Nadal czy Djokovic, bazuje na fantastycznej technice, serwisie, nieporównywalnie lepszej grze przy siatce, w ogóle jego sposób poruszania to zupełnie inna bajka jest. Ewidentnie natomiast gorzej wypada (właściwie przez całą karierę) w spotkaniach, które trwają po cztery i więcej godzin, a jak widzimy taki finał AO kiedy po pięciu godzinach oni kicają jak króliczki...trudno nie mieć wątpliwości.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Maria Sharapova

Światowa Federacja Piłki Siatkowej zniosła zawieszenie Aleksandra Markina i uznała go za niewinnego w sprawie stosowania meldonium. WADA oświadczyła, że stężenie niedozwolonego środka wykryte w ciele rosyjskiego zawodnika (300 nanogramów) jest dopuszczalne.

To co, robimy zakłady kiedy oczyszczą (czyt.doczyszczą do dopuszczalnej dawki) Szarapę? ;]
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maria Sharapova

Podobno jest z nią problem bo ona miała spore stężenie. Ale co wyjdzie to chyba wiadomo. ;)
Jak tylko będzie szansa na występ to się z niej skorzysta. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Maria Sharapova

Podobno jest z nią problem bo ona miała spore stężenie.
Każde stężenie można zmniejszyć poprzez zwiększenie zawartości odpowiednich portfeli. Wątpię, że Markin i inni rosyjscy siatkarze mieścili się w normach, ale widocznie meldonium ma tę cudowną właściwość wyparowywania z próbek. :]
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maria Sharapova

Źle zrozumiałaś, miała spore stężenie nie ogólnie, a ponad wyznaczoną normę. Gdyby miała niewielkie przekroczenie byłoby łatwiej coś pokombinować.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Maria Sharapova

Vivid pisze:Źle zrozumiałaś, miała spore stężenie nie ogólnie, a ponad wyznaczoną normę.
Dobrze zrozumiałam. Zresztą ewidentnie wynika to z drugiego zdania mojego poprzedniego postu. Trudno nie nabrać podejrzeń kiedy się obserwuje podobne zjawisko jak w tenisie, czyt.dziwnym zbiegiem okoliczności niektórzy zawodnicy (a co za tym idzie - drużyny) zaczęli nagle pokazywać ludzkie oblicze sportu. Nie sądzę, że gracze moskiewskiego Dinama, czy Gazpromu-Jugry Surgut (w tych zespołach wyłapano najwięcej, przynajmniej wg oficjalnych doniesień) byli czyści, albo prawie czyści. A odwieszają ich jeden po drugim, w najgłośniejszym przypadku tłumacząc dopuszczalnym stężeniem wg nowych ustaleń.

Sprawa Maryśki jest jeszcze bardziej spektakularna. Zatem prawdopodobnie to nie cena za czyszczenie (tudzież samo czyszczenie) stanowi tutaj problem, tylko "sensowne" tłumaczenie*. Cały świat patrzy, trzeba się wykazać umiejętnościami ekwilibrystycznymi, żeby wyjść z twarzą i zachować pozory prawości.

*I może jeszcze czas, bo warto jednak trochę odczekać coby nastroje oczekujących na decyzję nieco złagodniały. W kontekście igrzysk ów czas się jednak nieubłaganie kurczy, więc zbyt długo z ogłoszeniem "wyroku" też nie mogą zwlekać. Tak jak napisałam wcześniej, teraz to już jest ekwilibrystyka na najwyższym poziomie, ale przepisy nieraz udowodniły, że są bardziej giętkie niż gimnastyczki.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2016, 10:22 przez mapi, łącznie zmieniany 2 razy.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Maria Sharapova

Vivid pisze:Źle zrozumiałaś, miała spore stężenie nie ogólnie, a ponad wyznaczoną normę. Gdyby miała niewielkie przekroczenie byłoby łatwiej coś pokombinować.
No ale gdzieś Vividzie wyczytał jakie stężenie miała Maryśka?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maria Sharapova

Nie podali.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Maria Sharapova

Vivid pisze:Nie podali.
No ale podali gdzieś chociaż czy miała w granicach normy czy powyżej, czy w związku z tym, że nie podali w ogóle wysuwasz wniosek (nie głupi zresztą, bo gdyby była w normie to pewnie już by zapadła decyzja o uniewinnieniu i Maryśka śmigała by po korcie), że limit 300mg miała przekroczony?

WADA ma problem, bo jak tutaj wyjść teraz z twarzą...
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maria Sharapova

Poczatkowo limit był chyba zero, dopiero jak wyszło że sporo sportowców jest umoczonych to podnieśli powołując się na słowa producenta, że środek dość długo pozostaje w organizmie nawet po odstawieniu. Ale wygląda na to że Maryśka nawet po "odstawieniu" miała sporo za dużo.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Maria Sharapova

Jeśli tak to powinna dostać bana i tyle, cały czas utrzymuje, że karencja do końca sezonu jest odpowiednia. Myślę, że byłby to nie mały cios, musiała by budować ranking od nowa, być może poczynając od kwalifikacji do poszczególnych turniejów, bo organizatorzy nie byliby tak chętni w przyznawaniu dzikich kart tak jak to ma miejsce w przypadku tenisistów, którzy pauzowali z powodu kontuzji.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maria Sharapova

Podano, że miała sporo powyżej dopuszczalnego limitu. Czyli ma problem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Maria Sharapova

Vivid pisze:Podano, że miała sporo powyżej dopuszczalnego limitu. Czyli ma problem.
A owszem, cóż...peszek.
Nigdy nie byłem jej kibicem, nie chciałbym jednak dyskwalifikacji, która uniemożliwiłaby całkowity powrót na kort. Dobrze, jednak, że nie zostanie to całkowicie zamiecione pod dywan i że cała ta związana z nią afera okaże się czymś kompletnie bezsensownym.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Maria Sharapova

Faktycznie, dokopałam się do artykułów gdzie rosyjski minister sportu podaje, że próbki jej krwi wykazały więcej niż wynosi dopuszczalna norma. Nie wiadomo jeszcze czy Maszka uniknie kary, ale chcą jej przywrócić należne miejsce w sporcie. Decyzja ma być ogłoszona najpóźniej w czerwcu, a maksymalny okres zawieszenia za stosowanie meldonium to 4 lata. Dalej to gadka szmatka o chorobie, leku na receptę, długotrwałym zażywaniu i takie tam. Podejrzewam, że gdyby nie rok olimpijski, pewnie nie mieliby większych skrupułów zawiesić ją na dłużej, a tak jednak kombinują.
Ostatnio zmieniony 3 maja 2016, 19:41 przez mapi, łącznie zmieniany 2 razy.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Maria Sharapova

No dobrze tylko czy te IO są faktycznie tak istotne? Chyba jednak nie dla tenisistów/tenisistek.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Maria Sharapova

Może dla Maszki są, może nie, tego nie wiadomo. Ale nawet jeśli nie są, niewykluczone, że brak Szarapy w Rio jednak by Rosjan i ichnie ministerstwo sportu uwierał. Wprawdzie obecnie z krajem swojego kolegi Niedźwiedzia ma ona tyle wspólnego co ja z baletem, ale wciąż jest jego reprezentantką, a zamieszanie z meldonium dotyczy całkiem sporej grupy jej rodaków. Oni nie lubią kiedy się im wchodzi w paradę, wywleka brudy na światło dzienne i jeszcze egzekwuje konsekwencje z tym związane. "What happens in Russia, stays in Russia."

"Co dzieje się w Rosji, zostaje w Rosji."
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maria Sharapova

Po pierwsze - inwestycje w występ Szarapowej w IO trwają od dawna, czyli by się poszła kasa gonić ...
Po drugie - to nie jest jednak "jakiś" sportowiec a maszynka do robienia kasy, organizatorom IO też na tym zależy.
Parafrazując klasyka Stefana "Siarę" Siarzewskiego ;) - "Chcą urwać kurze złote jaja". :)
Po trzecie - Rosja, ona nie jest jedyna, muszą o nią walczyć bo jak ona przegra to się i za resztę wezmą, to nie jest wbrew pozorom z ich punktu widzenia walka tylko o Marię.
Po czwarte - mentalność Rosji - ta tęsknota, a właściwie w sumie nadal poczucie mocarstwowości. Czyli prawo prawem, ale kto nam podskoczy, my jesteśmy ci "równiejsi" i jak "oni" śmią o tym zapominać?!
Jakaś część ich działaczy i polityków chce ambicjonalnie pokazać, że takiego wała, ich dziewczyna jest nietykalna!

Decyzja znów odłożona, do czerwca. Czyli przekaz jasny - nadal trwają kombinacje, targi i układy.
Jeden z synów Wałęsy miał pomroczność jasną ;), norweskie biegaczki na nartach to same astmatyczki ;), to ciekawe co tam będzie miała Marysia? :P
Oby tylko ją na paraolimpiadę nie wysłali ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maria Sharapova

Vivid pisze:Oby tylko ją na paraolimpiadę nie wysłali ... rotfl
I to jest rozwiązanie! Maria gra? Gra. Rosja pewny medal i zaspokojony niedźwiedź - jest. Kara jest - jest bo nie gra z pełno sprawnymi. A najlepiej to oddzielną kategorię zrobić dla koksujących. Może jakieś zaskakujące coming outy by były.
Ostatnio zmieniony 1 maja 2016, 14:09 przez Jakuboto, łącznie zmieniany 1 raz.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Maria Sharapova

to nie jest wbrew pozorom z ich punktu widzenia walka tylko o Marię
Otóż to, paradoksalnie Maszka i to ile dla niej znaczy występ na igrzyskach są tu najmniej istotne. Tak jak napisał Vivid, ona jest maszynką do robienia pieniędzy i zaledwie trybikiem (może i kluczowym, ale jednak trybikiem) w całej tej machinie. Forsa, sponsorzy, obecność gwiazdy na IO, podrażniony niedźwiedź, urażona ambicja, walka o zszargany wizerunek, ewentualne konsekwencje dla pozostałych sportowców - tu się toczy gra o znacznie większą stawkę. Może i nogi kolosa są z gliny, ale jak go dźgniesz to pokaże, że kopać jednak potrafi.

Nie mam pojęcia jak ta sprawa się skończy. Za to wiem do jakich absurdalnych posunięć byli zdolni w przypadku siatkarzy, żeby zwiększyć (w mniemaniu działaczy) ich szanse powodzenia w Rio. Rosjanie są równie nieprzewidywalni jak angielska pogoda i chyba nic mnie już nie zdziwi w ich wykonaniu.
Learn to love the process.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”