Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Novak Djokovic

Vivid pisze:A ten obok, po lewej, to nie jego kochaś? ... :P
Bardziej pasuje ten po jego lewej, czyli bodajże młody Djoko.
W sumie jaja sobie robimy, ale to wcale śmieszne nie jest. :-(
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Novak Djokovic

Jacek iREM pisze:W sumie jaja sobie robimy, ale to wcale śmieszne nie jest. :-(
Racja. Robicie sobie. A mowa o wybitnym tenisiście, którem należy się szacunek. Sam już nie wiem, czy Novak wróci ale będę dobrze wspominał czasy gdy lał po równo Rafę, Rogera i Murka. :::gd::: Nikt mi tych wspomnień nie odbierze. :::no.I:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Novak Djokovic

Jacek iREM pisze: W sumie jaja sobie robimy, ale to wcale śmieszne nie jest :-(
Może i sobie jaja robimy, ale co na końcu zostanie fanom Serba? Chyba tylko wyliczanka - Federer, Nadal, Sampras ... :D

Facet robi głupoty, albo się ogarnie na czas, albo nie. To już w sumie zależy od niego. Ma jeszcze czas by trochę ugrać, ale za dużo go nie zostało.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Zelota1
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 28 mar 2017, 12:49

Re: Novak Djokovic

Novak trenuje w Marbelli na południu Hiszpanii w akademii Pepe Imaza.

https://sportowefakty.wp.pl/tenis/74798 ... iana-vajdy
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Novak Djokovic

Jednak dobrze mi się wydawało, że słaba wydolność w Miami i Indian Wells to wina kiepskiego przygotowania. Serb przyznał w wywiadzie, że wrócił świeżo po opercji i był bardzo słabo przygotowany do gry pod względem fizycznym a to z kolei wywoływało u niego problemy mentalne ponieważ wiedział w trakcie meczu na korcie, że może grać znacznie lepiej ale jego motoryka itp. mu na to nie pozwalała. Teraz w Monte Carlo wspominał, że w tym aspekcie jest już lepiej i zaczyna powoli z tygodnia na tydzień być w coraz lepszej formie fizycznej. Oby tak było bo 4 liter to to nie urywało. ;-P Jest sporo do poprawy.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Novak Djokovic

Gra Serba wymaga pobiegania, więc jak nie będzie tu w dobrej dyspozycji to nici z wartościowych wyników.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Novak Djokovic

Djokovic mimo, iż miał nie grać w tym sezonie na trawie, dostał dziką kartę do turnieju w Quenn's Clubie. ;)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Novak Djokovic

Już wiemy komu na MŚ2018 kibicuje Novak. Spotkała go za to fala krytyki i hejtu w swoim kraju. Ja jednak myślę, że to człowiek normalny, bez zakorzenionych uprzedzeń i odchyleń. Prawdziwa klasa. :::gd:::

Obrazek
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Novak Djokovic

Kurczę, na tych Bałkanach to są przewrażliwieni na tym punkcie. Ja się Novakowi nie dziwię - jego kraj odpadł, to kibicuje sąsiadom, skoro ich lubi.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Novak Djokovic

Izzi pisze:Kurczę, na tych Bałkanach to są przewrażliwieni na tym punkcie. Ja się Novakowi nie dziwię - jego kraj odpadł, to kibicuje sąsiadom, skoro ich lubi.
Jugosławia im się odbija i wszystko co było przed nią jeszcze.. :wink: Jeszcze jeden taki naród znam co to stale patrzy w tył. :/
Dobrze , że Novak patrzy do przodu i nie wplątuje historii w teraźniejszość . Ma mały plusik. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Novak Djokovic

Gdzieś już to widziałem... Jak Rafa w szaliku Atletico był na sektorze VIP, bo przecież jak można kibicować drugiemu klubowi z Madrytu w drugich, najważniejszych rozgrywkach klubowych w Europie. Jeszcze na zagranicznych portalach piłkarskich "kibice Realu" nawoływali do wygwizdania Rafy w Madrycie. rotfl
Szkoda, że piłka nożna staje się coraz bardziej polityczna, gdzie kibic jednego klubu z miasta "MUSI" nienawidzić drugiego klubu z derbów. Brawo Nole. ;)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Novak Djokovic

Majorka pisze:
Izzi pisze:Kurczę, na tych Bałkanach to są przewrażliwieni na tym punkcie. Ja się Novakowi nie dziwię - jego kraj odpadł, to kibicuje sąsiadom, skoro ich lubi.
Jugosławia im się odbija i wszystko co było przed nią jeszcze.. :wink: Jeszcze jeden taki naród znam co to stale patrzy w tył. :/
Ja też...

...k***a jak dobrze, że te Niemce i Ruskie odpadły z tego mundiala!
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Novak Djokovic

stofler pisze:Już wiemy komu na MŚ2018 kibicuje Novak. Spotkała go za to fala krytyki i hejtu w swoim kraju. Ja jednak myślę, że to człowiek normalny, bez zakorzenionych uprzedzeń i odchyleń. Prawdziwa klasa. :::gd:::

Obrazek
Dostało się też Szpakowskiemu, bo pozwolił sobie podczas transmisji meczu na pochwalenie Rosjan! Któryś z polityków PiS zażądał przeniesienia go natychmiast na emeryturę :]
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Novak Djokovic

Nie że chwalił tylko cieszył się jak bramkę strzelili, a to że tak samo się cieszył jak bramkę strzeliła Chorwacja już nie miało znaczenia, nie wolono i tyle...

Pomijam, że Darek żadnym stopniu nie był stronniczy podczas meczu. No cóż, debili nie brakuje...wszędzie się znajdą.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Novak Djokovic

Generalnie nie lubię Szpakowskiego i wkurza mnie jego komentarz, chętnie bym go zoaczył na emeryturze, natomiast jak przeczytałem info o tym, za co się go czepiają, to mi się go szkoda zrobiło i pomyślałem, że jednak wolę, żeby został, bo inaczej debile postawią na swoim. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Novak Djokovic

Gary pisze:Generalnie nie lubię Szpakowskiego i wkurza mnie jego komentarz, chętnie bym go zoaczył na emeryturze, natomiast jak przeczytałem info o tym, za co się go czepiają, to mi się go szkoda zrobiło i pomyślałem, że jednak wolę, żeby został, bo inaczej debile postawią na swoim. :wink:
O ile pamiętam, to mial już okres odstawki, po tym, jak komentując mecz powiedział, że obecność prezydenta Kwaśniewskiego nie przyniosła szczęścia naszym orłom.
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Novak Djokovic

Marcin_L pisze:
Gary pisze:Generalnie nie lubię Szpakowskiego i wkurza mnie jego komentarz, chętnie bym go zoaczył na emeryturze, natomiast jak przeczytałem info o tym, za co się go czepiają, to mi się go szkoda zrobiło i pomyślałem, że jednak wolę, żeby został, bo inaczej debile postawią na swoim. :wink:
O ile pamiętam, to mial już okres odstawki, po tym, jak komentując mecz powiedział, że obecność prezydenta Kwaśniewskiego nie przyniosła szczęścia naszym orłom.
rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Novak Djokovic

Marcin_L pisze:
Gary pisze:Generalnie nie lubię Szpakowskiego i wkurza mnie jego komentarz, chętnie bym go zoaczył na emeryturze, natomiast jak przeczytałem info o tym, za co się go czepiają, to mi się go szkoda zrobiło i pomyślałem, że jednak wolę, żeby został, bo inaczej debile postawią na swoim. :wink:
O ile pamiętam, to mial już okres odstawki, po tym, jak komentując mecz powiedział, że obecność prezydenta Kwaśniewskiego nie przyniosła szczęścia naszym orłom.
Tak jakby komentowanie przez niego meczów Polaków przynosiło szczęście. rotfl
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Novak Djokovic

Wczoraj skończyłam czytać książkę o Djokoviciu, więc pozwolę sobie co nieco napisać. Kupiłam ją już w tamtym roku i jakoś zimą, po niecałych 200 stronach, odłożyłam. Moim celem na wakacje było ją skończyć, i udało się, ale chwilami była to droga przez mękę. Największym winowajcą jest tutaj tłumaczka, o czym pisała już w swojej minirecencji ayshe:
SPOILER:
Tłumaczka nie miała zielonego pojęcia o tenisie. Mączkę nazywała gliną lub żużlem, chwilami nie rozróżniała tie-breaku od break pointa, challengu od challengera ani Ferrero (Juana Carlosa) od Ferrera (Davida). Źle odmieniała imię Rafa (kogo? czego? Rafiego i komu? czemu? Rafiemu :/) Budowała koszmarnie długie zdania, tak że niektórych nie szło zrozumieć. Czytałam opis meczu i nie wiedziałam, kto wygrał! Musiałam przeczytać jeszcze raz.
W dużej mierze zniechęcał mnie właśnie ten przekład.
Pierwsze rozdziały były całkiem niezłe, fajnie było się dowiedzieć o początkach Novaka. Potem bardzo znudziły mnie opisy turniejów i pojedynczych meczów w jego czasach juniorskich. Im dalej, tym mniej było informacji o życiu prywatnym Novaka, tylko mnóstwo statystyk, wyniki i opisy meczów oraz wypowiedzi jego samego, przeciwnika, trenera itp. o danym spotkaniu. Gdy autor próbował wpleść jakieś pozakortowe "smaczki", ja już niestety to wszystko wiedziałam.
Dodatkowym minusem było wydanie książki w Polsce po jakichś 4 latach od wydania w Serbii, bo od 2012 roku, gdzie kończy się książka, sporo się zdążyło wydarzyć.
Napaliłam się na tę książkę, a rozczarowałam się.
A przyszłym tygodniu zabieram się za książkę o Kubocie, oczywiście dam znać, jak wrażenia. :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Novak Djokovic

Jakby to powiedział stofler - jaki klaun taka i książka. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”