Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Novak Djokovic

ZiZi pisze:W sumie to tak, hmm, ale jak go obserwuję od kilku lat to jednak mam wrażenie że gra coraz lepiej. To samo jest w przypadku Berdycha, wprawdzie to inna liga ale zauważam że gra coraz lepiej. Możliwe że płynniej, pewniej, dokładniej ale dla mnie to synonimy lepiej.
Berdych to jedna wielka stagnacja, ale jeśli o efekty chodzi to jest co raz gorzej, jak gra z Djokovicem czy Federerem to ugrywa po kilka gemów a kiedyś potrafił (zwłaszcza Szwajcarowi) mocno zajść za skórę. Jeszcze przy sprzyjających okolicznościach przez kilka lat powinien być w czołówce, ale to ze względu na niski poziom tenisa po prostu.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2015, 14:49 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Novak Djokovic

ZiZi pisze: Trolling detected rotfl
Grunt to zdrowa samoocena.
#NKrising
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Novak Djokovic

Jurek Kiler pisze:
hokej pisze: I masz rację, że dyskusja jest lekko akademicka. Nie zmienia to dla mnie faktu, że żonglowanie statystykami asy/DF w celu oceny jakości serwisu jest lekko oderwane od kortowej rzeczywistości.
Czyli uważasz, że statystyki Federera z 2013 nie świadczą o jego słabszej formie serwisowej? Uważasz, że ta statystyka asy/DFy nic nam tak naprawdę nie mówi?
Świadczą, jak najbardziej. I w tym sensie potwierdzają Twoją teorię. Tylko że wynikają po pierwsze primo - z kontuzji, po drugie - z ogólnie słabszej formy ( w tym fizycznej), po trzecie nic nie mówią w sytuacji, gdy liczby w kolejnych sezonach są takie same, a wyniki w gemach serwisowych diametralnie różne.
Po prostu do liczb brakuje opisu (Diabeł mnie zabije :] ) i skutków.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Novak Djokovic

Nieistotne jest zupełnie z jakiego powodu Federer gorzej serwował, chodziło o sam fakt, statystyka asów/df oczywiście jest jedną z kluczowych statystyk dotyczących serwisu, nie jest oczywiście jedyną o czym sam wspomniałem. Napisałem zresztą, że Novak serwuje trochę lepiej niż w przeszłości, jednak generalnie jeśli chodzi o jego poziom gry w tenisa to dla mnie niczym się on nie różni w stosunku do lat poprzednich. On po prostu trzyma równy i wysoki poziom co należy docenić, głównym jednak powodem tej szalonej dominacji jest słabnący poziom jego rywali.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Novak Djokovic

Jurek Kiler pisze:Nieistotne jest zupełnie z jakiego powodu Federer gorzej serwował, chodziło o sam fakt, statystyka asów/df oczywiście jest jedną z kluczowych statystyk dotyczących serwisu, nie jest oczywiście jedyną o czym sam wspomniałem. Napisałem zresztą, że Novak serwuje trochę lepiej niż w przeszłości, jednak generalnie jeśli chodzi o jego poziom gry w tenisa to dla mnie niczym się on nie różni w stosunku do lat poprzednich. On po prostu trzyma równy i wysoki poziom co należy docenić, głównym jednak powodem tej szalonej dominacji jest słabnący poziom jego rywali.
Jak można mówić, że powód przez który Federer gorzej serwował w 2013 roku jest nieistotny? Z większością się zgadzam co Jurek pisałeś ale z tym po prostu nie mogę.

Kontuzja pleców to dla serwisu w profesjonalnym tenisie znaczna różnica. To tak, jakby mówić, że DelPo nie stanowił w danym roku żadnej konkurencji, bo miał słabą formę. Nie stanowił, ale półtora roku miał kontuzję. I nie świadczy to, że ogólnie był bez formy i nie był konkurencyjny bo to w swoim czasie zawodnik jedyny, który potrafił wygrać z każdym, ale o tym, że powinniśmy wziąć poprawkę na pewne rzeczy. To samo z Nadalem. Jest różnica pomiędzy słabszą formą ogólnie, a kontuzją, która uniemożliwia skuteczne granie i jeśli chcemy, aby dane, które tutaj każdy pokazuje były wiarygodne, trzeba to uwzględnić. Więc wg mnie oceniać trzeba skuteczność serwisową po danych wtedy gdy uwzględnia się takie rzeczy jak kontuzje. Co do Novaka, widać progres serwisowy. Zastanawia mnie tylko na ile jest to rzeczywiste poprawienie serwisu (które w mojej ocenie zaszło), a ile jest to udział kompletnego braku konkurencji.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Novak Djokovic

WarriorsOfAden pisze:
Jurek Kiler pisze:Nieistotne jest zupełnie z jakiego powodu Federer gorzej serwował, chodziło o sam fakt, statystyka asów/df oczywiście jest jedną z kluczowych statystyk dotyczących serwisu, nie jest oczywiście jedyną o czym sam wspomniałem. Napisałem zresztą, że Novak serwuje trochę lepiej niż w przeszłości, jednak generalnie jeśli chodzi o jego poziom gry w tenisa to dla mnie niczym się on nie różni w stosunku do lat poprzednich. On po prostu trzyma równy i wysoki poziom co należy docenić, głównym jednak powodem tej szalonej dominacji jest słabnący poziom jego rywali.
Jak można mówić, że powód przez który Federer gorzej serwował w 2013 roku jest nieistotny? Z większością się zgadzam co Jurek pisałeś ale z tym po prostu nie mogę.
Wy się najwyraźniej obaj nie zrozumieliście. ;)
JK odnosi się do skutku, a nie rozpatruje przyczyny. Czyli nie ważne czy plecy bolą czy się nie chce, ważne, że jakość podania siadła.
Natomiast WoA w pewien sposób szuka usprawiedliwienia poprzez wskazanie i wyeskponowanie przyczynę takiego stanu - pogorszenie się skuteczności podania.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Novak Djokovic

No i w końcu ktoś zrozumiał, dzięki Vivid. :::gd:::
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Novak Djokovic

Vivid pisze:
WarriorsOfAden pisze:
Jurek Kiler pisze:Nieistotne jest zupełnie z jakiego powodu Federer gorzej serwował, chodziło o sam fakt, statystyka asów/df oczywiście jest jedną z kluczowych statystyk dotyczących serwisu, nie jest oczywiście jedyną o czym sam wspomniałem. Napisałem zresztą, że Novak serwuje trochę lepiej niż w przeszłości, jednak generalnie jeśli chodzi o jego poziom gry w tenisa to dla mnie niczym się on nie różni w stosunku do lat poprzednich. On po prostu trzyma równy i wysoki poziom co należy docenić, głównym jednak powodem tej szalonej dominacji jest słabnący poziom jego rywali.
Jak można mówić, że powód przez który Federer gorzej serwował w 2013 roku jest nieistotny? Z większością się zgadzam co Jurek pisałeś ale z tym po prostu nie mogę.
Wy się najwyraźniej obaj nie zrozumieliście. ;)
JK odnosi się do skutku, a nie rozpatruje przyczyny. Czyli nie ważne czy plecy bolą czy się nie chce, ważne, że jakość podania siadła.
Natomiast WoA w pewien sposób szuka usprawiedliwienia poprzez wskazanie i wyeskponowanie przyczynę takiego stanu - pogorszenie się skuteczności podania.
Ale jak można patrzeć tylko sucho na statystykę ? Biorąc podejście JK:

Powiedzmy Roger w 2005 roku miał 600 asów i 70% wygranych piłek po 1 serwisie ale był całkowicie zdrowy przez cały sezon.

za to w roku 2006 miał 500 asów i 65% wygranych piłek po 1 serwisie ale pierwsze pół roku zmagał się z kontuzją i grał na 50 procent swoich serwisowych możliwości za to w drugiej połówce się wyleczył i nadrabiał statystyki serwując fenomenalnie!
Koniec końców jednak nie zdołał wyciągnąć lepszej statystyki ponieważ strasznie ją zapuścił w pierwszej połówce roku.

(liczby asów i piłek wygranych po pierwszym serwisie przykładowe i zmyślone)

Teraz jeżeli JK patrzył by na te statystyki w 2015 roku stwierdził by że Federer "pogorszył" swój serwis jeżeli chodzi o stosunek 2005 r. do 2006r a jest to nieprawda ponieważ w 2006 roku Fedzior poprawił swój serwis co pokazuje drugie półrocze 2006r. ale ze statystyk wynika co innego.

pokręcone ale mam nadzieje, że zrozumiecie:D.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Novak Djokovic

Przecież liczy się ogół, teraz mamy sezon rozbijać na kwartały, na półrocza? Forma generalnie przez cały rok z reguły nie jest taka sama, kto jak serwował i w ogóle jak grał pokazuje średnia z całego sezonu. Zresztą rozmowa zeszła na Federera a to w ogóle nie było moim zamiarem, Szwajcar był podany tylko wyłącznie jako przykład, bo wcześniej pisałem, że statystyki Novaka asów/DFów nie wskazują by Bóg wie jak ten serwis poprawił w stosunku do lat poprzednich (co nie znaczy, że ten serwis jest identyczny, sam przyznałem, że serwuje trochę lepiej, bo właśnie statystyka asów/DFów to nie wszystko), uż. Hokej odpisał mi, że wymieniona przeze mnie statystyka nie ma znaczenia dla jakości serwisu z czym się nie zgodziłem i podałem statystyki Federera z ostatnich lat i zapytałem czy zatem Roger w 2013 serwował równie dobrze co w 2012, 2014 i 2015 mimo bardzo odbiegających od tych sezonów statystyk? Otrzymałem natomiast odpowiedzi dotyczące powodów dla którego Federer w 2013 serwował gorzej, więc z jednej strony użytkownicy przyznali mi rację, że serwował gorzej, ale że było to spowodowane kontuzją to uznano, że racji nie mam. Przyznam, że w końcu zgłupiałem, dopiero Vivid ruszył mi na ratunek. :rolleyes:

Ps. Swoją drogą serwis to akurat element, który można stale poprawiać albo utrzymywać na stale wysokim poziomie, bo np. o ile wiadomo, że Federer kondycyjnie i szybkościowo (choć jak na 34-latka to i tak jest rewelacja) nie jest już tak dobry jak nawet 3-4 lata temu (w 2011 i 2012 potrafił pokonać Djokovica w best of five) o tyle jego serwis nie robi wrażenia specjalnie słabszego co w latach dominacji. No ale może ktoś bardziej zorientowany mi napiszę, że on obecnie serwuje słabiej i to uzasadni i ogólnie wytłumaczy, że nie mam racji pisząc, że wiek nie ma wpływu na poziom serwisu.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2015, 14:57 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Novak Djokovic

Generalnie może trochę nie na temat ale chciałem swoim postem przekazać, że według mnie nie można jednoznacznie opierając się tylko na statystykach rozpatrywać czy ktoś poprawił serwis czy nie. Dlatego posłużyłem się wymyślonym przykładem który pokazał, że ktoś mógł poprawić serwis ale statystyki z całego roku tego nie wykażą.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Novak Djokovic

Tylko Novak zachował zdrowy rozsądek i wycofał się z pokazowych rozgrywek w Azji IPTL 2015.
Bardzo rozsądne posunięcie :::gd::: - niestety wszyscy pozostali z czołówki grają :( .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Novak Djokovic

Tenisówka pisze:Tylko Novak zachował zdrowy rozsądek i wycofał się z pokazowych rozgrywek w Azji IPTL 2015.
Bardzo rozsądne posunięcie :::gd::: - niestety wszyscy pozostali z czołówki grają :( .
Tylko czekać na narzekania na przeładowany kalendarz plus dziwną dominację Serba. rotfl
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Novak Djokovic

Rok temu nie grał Nadal, ale nie mógł. Decyzja Novaka trochę zaskakująca, ale wydaje się decyzją poważną...bo te rozgrywki poważne nie są. Wolałbym również by Federer się tam nie pchał tylko ostro trenował, ale poprzedni sezon miał strasznie długi, w lidze wystąpił i jakoś mu to nie zaszkodziło, mam więc nadzieję, że podobnie będzie i tym razem. Pamiętam jednak jak po 2012 ewidentnie przegiął i sezon 2013 był sezonem straconym, niby przez kontuzję, ale kto wie czy kontuzja nie była po kłosie złego przygotowania do sezonu po prostu.

Będzie zresztą jak będzie, oni lepiej wiedzą co robią.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Novak Djokovic

Jurek Kiler pisze:Rok temu nie grał Nadal, ale nie mógł. Decyzja Novaka trochę zaskakująca, ale wydaje się decyzją poważną...bo te rozgrywki poważne nie są. Wolałbym również by Federer się tam nie pchał tylko ostro trenował, ale poprzedni sezon miał strasznie długi, w lidze wystąpił i jakoś mu to nie zaszkodziło, mam więc nadzieję, że podobnie będzie i tym razem. Pamiętam jednak jak po 2012 ewidentnie przegiął i sezon 2013 był sezonem straconym, niby przez kontuzję, ale kto wie czy kontuzja nie była po kłosie złego przygotowania do sezonu po prostu.

Będzie zresztą jak będzie, oni lepiej wiedzą co robią.
Federer ma bardzo "ergonomiczny" styl gry. Jak potraktuje to jako trening, to sie nie przeforsuje, a kasa wpadnie, a do tego wizerunkowo na pewno gdzieś tam w kontraktach też jest poukładany (dodatkowa kasa).

Za to Nadal powinien odpuścić, chyba że się też będzie oszczędzał, ale przy jego stylu gry i mentalności, jakoś nie mogę sobie jego wyobrazić grającego na 40% z własnej nieprzymuszonej woli.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Novak Djokovic

Obrazek
Mam nadzieję, że następna będzie limitowana edycja papieru toaletowego, skuszę się.
#NKrising
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Novak Djokovic

Butki.. :::A!A!A:::
Dlaczego mnie to nie dziwi? rotfl Pewnie przypomina mi koszulkę tatusia. :wink: Niedaleko jabłko od jabłoni.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Novak Djokovic

A co w tym takiego dziwnego czy nawet szokującego dla Was? O co "kaman"? O_O
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Novak Djokovic

Sory, to przecież zupełnie normalne, że facet śmiga w butach ze swoją facjatą. rotfl
#NKrising
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Novak Djokovic

Basic pisze:A co w tym takiego dziwnego czy nawet szokującego dla Was? O co "kaman"? O_O
Jakby Federer tak zrobił, to sami zaraz by zamówili takie buty i na forum oczywiście wypowiedzi w samych superlatywach. :/
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Novak Djokovic

Przecież Novak miał takie już w zeszłym sezonie - adidas też chce mieć coś więcej z tego, że "namber łan" gra w w ich butach, a logo Serba jest może mnie rozpoznawalne niż RF lub bycze rogi. Tak od razu wiadomo o co chodzi... :wink:

Co Tatko miał na koszulce, bo nie pamiętam?
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”