Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rafael Nadal

Jego nazwisko to dobry magnez dla takiej Akademii. Sam się wypowiadał, że trenerem nie chce być więc to raczej nie byłby powód do zakończenia kariery. Ale nie sądzę żeby to się stało w tym czy następnym roku. :)
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

Sebex pisze:Jego nazwisko to dobry magnez dla takiej Akademii. Sam się wypowiadał, że trenerem nie chce być więc to raczej nie byłby powód do zakończenia kariery. Ale nie sądzę żeby to się stało w tym czy następnym roku. :)
Zajęcia nr 12. Obieganie bekhendu na 16 możliwych sposobów...

A tak na serio - patrząc na typ straszliwej pracy Nadala, jego katowanie organizmu, to ja bym tam dziecka nie posłał.
Chyba wolałbym już akademię Henin.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rafael Nadal

Ciekawe ile tam będzie stoisk do naciągania maszyn jak dzieciaki od małego będą kręcić to jak podrosną to będą naciągi rwać aż miło. :twisted:
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rafael Nadal

Na zagranicznym forum pojawiła się "informacja", że Rafa od 2016 roku może przejść z Nike do Jomy.
Jak dla mnie bardzo ciężko w to uwierzyć. O_O Mimo, że jest poza top 4 (nie grał połowy zeszłego sezonu) nadal jest i do końca kariery będzie tenisistą znanym na całym świecie. Ma ogromną ilość prawdziwych fanów którzy są przy nim na dobre i na złe. A do tego jego kolekcja ubrań Nike jest po prostu fajna.
Do tego on i Fed są twarzami Nike. Jak puszczą Rafę a Fed zakończy karierę to kto zostanie? Grigor? Nick?
Joma to firma niższego rzędu niż Nike, Adidas czy nawet Under Armour.
Co innego zrobił Berdych, bo przeszedł do firmy światowej z ubraniami nie tylko sportowymi. A Joma to jest chyba tylko sport i to mi się kojarzy z trochę podwórkowym sportem. Nie mówię, że mają złe czy niefajne rzeczy ale jeżeli chodzi o popularność, wielkość i możliwości firmy to nie mają nawet startu do tych największych.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Rafael Nadal

Może denerwują go te coraz częstsze pedalskie kolorki. :D

Nie wierzę, żeby zmienił sponsora. Nadal i Federer to przecież Nike.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rafael Nadal

Nie wydaje mi się. Jakby chciał to by pewnie zrobili mu w kolorach jakich chce.
Albo chodzi o kasę a może Rafa chce wykupić tamtą firmę? Dla mnie też głupie, bo jakby założył swoją z byczkiem jako logo to już by była znana. :D

Ja też nie wierzę. Piszę tylko o tym co wyczytałem w internecie i od razu mówię, że nie mam żadnych oficjalnych danych w tej sprawie. :D
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Rafael Nadal

Ooo to by było dobre, firmę Vamos i logo byczka. :D
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Może to miałby być taki ukłon w stronę Hiszpanii z którą bardzo jest Rafa związany, co? Tak jak piłkarze nieraz wracają do rodzimej ligi lub klubu. Ale nie wierzę w to w ogóle, to kilka klas w dół. A Nike to Rafa i Fed, bez nich ma poważny problem w męskim tenisie dopóki ktoś z młodych poważnie się nie wybije (Coric, Kokki, Kyrgios, czy młody stary Grigor).
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rafael Nadal

Może być "ukłon" ale chyba jeszcze nie na tym etapie kariery. :) Myślę, że na 3 lata mógłby podpisać kontrakt.
Poza tym dla mnie Rafa mógłby być Jordanem tenisa. Zobaczcie jak się dobrze sprzedają rzeczy Jordana mimo, że od lat nie gra. Podejrzewam, że to samo mogłoby być w światku tenisowym i Rafą. :)
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Swoją drogą ciekawy jestem jak procentowo wygląda w Nike sprzedaż między logiem byczka a RF. ;)
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

Ja spod RF (choć jestem fanem Rogera) zakupów nie robię, natomiast od byczka mam kilka koszulek i dwie pary butów.
Tak na marginesie - nie wierzę w te rewelacje, Rafa to Nike a Nike to Rafa.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rafael Nadal

Sebex pisze:A Joma to jest chyba tylko sport i to mi się kojarzy z trochę podwórkowym sportem. Nie mówię, że mają złe czy niefajne rzeczy ale jeżeli chodzi o popularność, wielkość i możliwości firmy to nie mają nawet startu do tych największych.
Joma była i jest znana z piłki nożnej i dopiero później jest tenis.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

ppeter pisze:
Sebex pisze:A Joma to jest chyba tylko sport i to mi się kojarzy z trochę podwórkowym sportem. Nie mówię, że mają złe czy niefajne rzeczy ale jeżeli chodzi o popularność, wielkość i możliwości firmy to nie mają nawet startu do tych największych.
Joma była i jest znana z piłki nożnej i dopiero później jest tenis.
Ubiera reprezentację lekkoatletyczną Hiszpanii. To bardzo prężnie rozwijająca się firma.
Rafa nawet gdyby przeszedł - to pewnie już jako - w 2016 - tenisowy emeryt. Jak mu zaproponują warunki finansowe godne rozpatrzenia... czemu nie? Biorąc pod uwagę dodatkowo, że to firma hiszpańska.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rafael Nadal

Bo wszyscy wiedzą, że Nike to Rafa. Stracą dużo klientów jeśli tak się stanie.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Sebex pisze:Bo wszyscy wiedzą,że Nike to Rafa. Stracą dużo klientów jeśli tak się stanie.
No to oni mają problem - a Rafa znakomitą pozycję do negocjacji. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

A moim zdaniem łyknęliście to jak młode pelikany, bo ktoś coś napisał na zagranicznym forum. Wiadomo w ogóle kiedy umowa Rafy z Nike się kończy, jest na czas nieokreślony czy ma jednak jakiś termin? Nadal to obok C.Ronaldo i Federera chyba największe aktywne postacie spod "łyżwy", dla mnie nie ma opcji by coś w tej materii miało się zmienić.

W ogóle czy jakaś maciupieńka JOMA jest zdolna Rafie zaoferować porównywalne pieniądze do Nike? No chyba, że to same Nike nie jest zainteresowane przedłużeniem umowy z Hiszpanem albo proponuje mu znaczne mniejszą gażę, wówczas Nadal pewnie wybierze to co dla niego najlepsze, byłoby to jednak nieco dla niego uwłaczające gdyby był po prostu niechciany.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Są gorsze zniewagi niż niechęć Nike. Wszystko zależy od zer z tyłu. Jak Fafa skończy karierę to może będzie mu tam lepiej, a widać że i budowa na Majorce przyspieszyła i będzie tam turniej na trawie więc jakieś plany wybiegające w przód ma.
Tak po prawdzie dla mnie to kompletnie bez różnicy, jakie kto ma logo na gatkach.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2015, 13:07 przez Tenisówka, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Djoker_fan
TROLL
Posty: 156
Rejestracja: 10 kwie 2015, 22:23
Lokalizacja: Legionowo

Re: Rafael Nadal

Djokovic mógłby przejść do Nike.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Dobrze, że Nike go nie chce (mam nadzieję). Uff.
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rafael Nadal

Już widzę jak Nike puszcza Rafę do Jomy rotfl . Zera by się nie zgadzały. Wydaje mi się, że Fed to pewnie ma dożywotni kontrakt z Nike, jego kolekcje będą nawet po zakończeniu kariery i z Rafą pewnie będzie podobnie. W końcu to 2 najlepszych tenisistów wszechczasów.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”