Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Rafael Nadal

Dzieci do podawania piłek już przyuczyli. rotfl
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Vr42G2P_mrs[/youtube]
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

Nadal przyznał po meczu, że wczoraj zmęczenie dopadło go szybciej niż zazwyczaj. Słabszy dzień czy jest coś na rzeczy?
mtenis team
Awatar użytkownika
wolfman
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 3 lip 2013, 09:55

Re: Rafael Nadal

Hm jestem szoku że Nadal przegrał, Fognini udowadnia że nie można się poddawać, co do samego Nadala myślę że powoli zaczyna się kierować się w stronę Federera... Hm jeśli się nie ogarnie to będzie coraz gorzej, najgorzej dla Niego byłaby przegrana w French Open 2015 w finale, ale myślę że na to się mimo wszystko nie zanosi. Jednak co się zauważa że jego ciało jest po prostu zniszczone i sorry jeśli kogoś uraziłem, ale taka jest prawda. Oglądałem go w Sopocie 2005, i pierwsze co się rzucało w oczy to że wyciągał każdą praktycznie piłkę(!!!),tego nie da się opisać nie zobaczysz tego w telewizji, to trzeba zobaczyć na żywo. Nie dziwo że miał tyle kontuzji i że ciągle coś ma, musi się wyleczyć i ogarnąć po inaczej będzie ciężko.
Życzę mu jak najlepiej.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

Cały turniej wyglądał słabo, męczył się i tracił sety z zawodnikami, których w normalnej dyspozycji niszczy, gdyby był w formie to zrobiłby to również z Fogninim, ale że Włoch grać potrafi to po prostu skrzętnie wykorzystał swoje szanse i zwyciężył.

Nadal nie ma formy, nie widać progresu względem meczów w Australii, przecież to była mączka, a się tylko na niej męczył i w końcu przegrał. Nie mam zamiaru co prawda go skreślać, ake gołym widać okiem, że dobrze z nim nie jest.

Ps. Hiszpan traci pozycję trzecią na rzecz Murraya i od poniedziałku będzie czwarty. To akurat jest najmniejsze zmartwienie Rafy.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rafael Nadal

Nadal gra od 15 (?) roku życia na wysokim poziomie, wyglądał na nastolatka, który bardzooo lubi siłownie. Jego styl wiadomo, broń obusieczna, dochodzą liczne kontuzje. Mam wrażenie, że organizm mówi dość i żadne przerwy już nie pomogą. Nie ma przygotowania fizycznego to i głowa siada. Koniec jest bliski, może bliższy niż Federera.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Rafael Nadal

Jak dla mnie przyszły sezon może być jego ostatnim. Coraz więcej wpadek, nie przygotowany do turniejów.
Chyba też wagę stracił, bicek coraz mniejszy :D Ostatni wygrany turniej to RG.
Być może rzeczywiście skupia się już tylko na RG. Jedyne co mu pozostało. Jego inne twierdze zostały już przecież podbite.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rafael Nadal

Nie skreślajcie go jeszcze :) teraz nie jest dobrze ale on jest walczak. Nie podda się łatwo. Myślę, że będzie szukał tej formy teraz. Może nie takiej jak w swoich najlepszych latach ale nie oszukujmy się, teraz gra nie wiem czy na 60/70% swoich możliwości. Jakby zaczął grać na 85/90% to i tak na większość wystarczy. Może nie na każdy mecz czy turniej, bo jest kilku zawodników na których to może być mało ale na bycie w ścisłej czołówce. Życzę mu żeby tą formę złapał a zdrowie pozwoliło na grę na jaką go stać. :::e_grd:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

Jakbym miał porównywać Rafę z najlepszej dyspozycji to ja nie wiem czy on gra na 40%. Bądźmy poważni, Fognini to utalentowany zawodnik, ale z Rafą w formie i to na mączce nie ma w ogóle startu, identycznie ma się sytuacja z Seppim, który grałby z dobrze dysponowanym Federerem.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rafael Nadal

Dokładnie. Dlatego ja bym jeszcze nie stwierdzał, że idzie w dół. Niech złapie znowu lepszą formę to zawodnicy tacy jak Fogini nie będą już z nim wygrywać a czołówka zacznie znowu się obawiać. Myślę, że do Paryża się ogarnie :)
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Rafael Nadal

A moim zdaniem nie ma szans, by w tym roku Nadal zdobył tytuł na Roland Garros. Cały tour (a raczej zawodnicy wyspecjalizowani w grze na mączce) już poczuł krew i wszyscy grający z Hiszpanem będą stawali na rzęsach, by móc przejść do historii. Argumenty czysto sportowe (ekhm) Nadalowi nie wystarczą, by odeprzeć te ataki. Zatem już teraz French Open zapowiada się pasjonująco.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

Sebex pisze:Dokładnie. Dlatego ja bym jeszcze nie stwierdzał, że idzie w dół. Niech złapie znowu lepszą formę to zawodnicy tacy jak Fogini nie będą już z nim wygrywać a czołówka zacznie znowu się obawiać. Myślę, że do Paryża się ogarnie :)
Zależy co rozumiemy jako formę. Ja uważam że problem leży w wydolności, w dynamice. Jeśli to jest problem to już nie będzie lepiej, a gołym okiem widać że to jest problem. Jedyne rozwiązanie dla niego, to zmiana stylu gry na agresywny. Płaskiie FH i BH i wypady do siatki żeby skracać grę. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

PitS pisze:
Sebex pisze:Dokładnie. Dlatego ja bym jeszcze nie stwierdzał, że idzie w dół. Niech złapie znowu lepszą formę to zawodnicy tacy jak Fogini nie będą już z nim wygrywać a czołówka zacznie znowu się obawiać. Myślę, że do Paryża się ogarnie :)
Zależy co rozumiemy jako formę. Ja uważam że problem leży w wydolności, w dynamice. Jeśli to jest problem to już nie będzie lepiej, a gołym okiem widać że to jest problem. Jedyne rozwiązanie dla niego, to zmiana stylu gry na agresywny. Płaskiie FH i BH i wypady do siatki żeby skracać grę. :D
Lepiej może być, pytanie o ile lepiej, jeśli niewiele to nie ma szans na Wielkie Szlemy, nie jest to Federer, który przy pomocy Edberga zacznie latać do siatki żeby maskować swoje fizyczne braki.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Jurek Kiler pisze:
PitS pisze:
Sebex pisze:Dokładnie. Dlatego ja bym jeszcze nie stwierdzał, że idzie w dół. Niech złapie znowu lepszą formę to zawodnicy tacy jak Fogini nie będą już z nim wygrywać a czołówka zacznie znowu się obawiać. Myślę, że do Paryża się ogarnie :)
Zależy co rozumiemy jako formę. Ja uważam że problem leży w wydolności, w dynamice. Jeśli to jest problem to już nie będzie lepiej, a gołym okiem widać że to jest problem. Jedyne rozwiązanie dla niego, to zmiana stylu gry na agresywny. Płaskiie FH i BH i wypady do siatki żeby skracać grę. :D
Lepiej może być, pytanie o ile lepiej, jeśli niewiele to nie ma szans na Wielkie Szlemy, nie jest to Federer, który przy pomocy Edberga zacznie latać do siatki żeby maskować swoje fizyczne braki.
Już sobie wyobrażam minę przeciwników jak zaczyna na nich często szarżować do siatki byczek z Hiszpanii rotfl .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

wolfman pisze:Oglądałem go w sopocie 2005, i pierwsze co się rzucało w oczy to że wyciągał każdą praktycznie piłkę!!!,tego nie da się opisać nie zobaczysz tego w telewizji, to trzeba zobaczyć na żywo.
Sopot 2004. :)
mtenis team
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Rafael Nadal

Od RG bida z nędzą :( .
Mnie zastanawia dlaczego On tak zeszczuplał, dziwne też te skurcze. W meczu z rozpustnym Tomaszem w Australii też się chwytał za to udo - więc nie był to pierwszy raz.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Madox pisze:Nadal gra od 15 (?) roku życia na wysokim poziomie..Jego styl wiadomo, broń obusieczna, dochodzą liczne kontuzje. Mam wrażenie, że organizm mówi dość i żadne przerwy już nie pomogą. Nie ma przygotowania fizycznego to i głowa siada. Koniec jest bliski, może bliższy niż Federera.
Z przykrością , ale podpisuję się pod wypowiedzą Madoxa. Rafa gra na poziomie zawodowym 0d 2001. Organizm już mówi - nie.
Przygotowanie fizycznego nie ma nie dlatego, że nie ma pracy - ale dlatego, że organizm odmawia współpracy.
A odmawia, bo nie dość, że pracuje na najwyższych obrotach 14 lat, że obciążenia narzucone były dzieciakowi jeszcze - to popatrzmy ile ten organizm wytrzymał.
Rafa rozegrał 20 finałów szlema - a do tych finałów trzeba dojść.
40 finałów mastersów 1000 - i też nikt nie jest tam na zaproszenie. Plus wszystkie pomniejsze turnieje, plus trzysetówki w Pucharze Davisa..
Paradoksalnie uważam, że te kontuzje wymuszające przerwy - przedłużają karierę Rafy. Gdyby nie rok 2012 - nie byłoby znakomitego roku 2013 i drugiego USO.
Ale czas jest nieubłagany i nic nie musi powtarzać się w nieskończoność. Widać to jak na dłoni w tym powrocie.
DUN I LOVE pisze:
wolfman pisze:Oglądałem go w Sopocie 2005, i pierwsze co się rzucało w oczy to że wyciągał każdą praktycznie piłkę(!!!),tego nie da się opisać nie zobaczysz tego w telewizji, to trzeba zobaczyć na żywo.
Sopot 2004. :)
I ja tam byłam.. :) Stamtąd pochodzi moje głębokie uzależnienie. :wink: rotfl
Potem na żywo widziałam jeszcze Rafę w Barcelonie - w finale z Robredo. :)
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Rafael Nadal

Majorka pisze:I ja tam byłam.. :) Stamtąd pochodzi moje głębokie uzależnienie. :wink: rotfl
Potem na żywo widziałam jeszcze Rafę w Barcelonie - w finale z Robredo. :)
Ja mam zamiar w tym roku pojechać do Rzymu lub Madrytu - choć w tych okolicznościach przyrody to sama nie wiem... :?

Proszę nie siać takiego defetyzmu :wink: .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

Tenisówka pisze:Ja mam zamiar w tym roku pojechać do Rzymu lub Madrytu - choć w tych okolicznościach przyrody to sama nie wiem... :?

Proszę nie siać takiego defetyzmu :wink: .
Ale to zawsze tak jest - moi znajomi chyba przy 3 różnych okazjach nie "złapali" Rafy. A to przegrał z Verdasco, a to wycofał się w ostatniej chwili z Bercy.

Sieję defetyzm? :D
mtenis team
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Tenisówka pisze:]..Ja mam zamiar w tym roku pojechać do Rzymu lub Madrytu - choć w tych okolicznościach przyrody to sama nie wiem..
Pojedz, najwyżej "złapiesz" Novaka.. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Rafael Nadal

Majorka pisze:
Tenisówka pisze:]..Ja mam zamiar w tym roku pojechać do Rzymu lub Madrytu - choć w tych okolicznościach przyrody to sama nie wiem..
Pojedz, najwyżej "złapiesz" Novaka.. :wink:
Albo rozpustnego Tomasza :D .
Polubiłem czerwone badziewie...

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”