Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

Nadal
2%
1
Federer
36%
24
Djokovic
5%
3
Tsonga
5%
3
Roddick
29%
19
Karlovic
20%
13
Inny
5%
3
 
Liczba głosów: 66
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

Pytanie może do precyzyjnych nie należy, ale to tylko zwykła internetowa sonda i każdy wybiera kryteria, które są dla niego istotne. Biorąc to pod uwagę oto gracze, których serwis oglądać lubię i podziwiam:
1) A. Roddick
2) R. Federer
3) J.W. Tsonga

Zaznaczę, iż nie lubię patrzeć na mega drągali. Wspominano o kątach, które przed nimi się otwierają, a które dla innych są zwyczajnie niedostępne. To pewnie to sprawia, iż osobiście, chyba z zazdrości, wrzucam ich do nieco innej kategorii tenisistów :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

Właśnie wyczytałem na jednym z portali sportowych, że Ivo Karlovic ustanowił nowy rekord świata w szybkości serwisu. Miało to miejsce podczas meczu Pucharu Davisa z Niemcami. Zaserwował z prędkością 251 km/h. Tym samym pobił (jeszcze nieoficjalnie) dotychczasowy rekord ARoda, który wynosił 249,4 km/h.

Ja chcę przypomnieć, że w tegorocznym finale turnieju w Memphis, Raonic w meczu z Roddick'iem zaserwował z predkością 150 mph, tj. 241,4 km/h. Tylko czekać, jak ten młokos upora się z tym rekordem ;)


EDIT: video z tego wydarzenia ;) ---> KLIK!
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

Qrczę, nawet piłki nie widziałem, a 480p miałem nastawione. Niemiec próbował odegrać z bh. A do sondy należy dodać Raonica.
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

Gdzieś na YouTube widziałem serwis Roddicka 155 mph. Verdasco widziałem rok temu gdzieś w jakimś turnieju serwującego kilka razy ok. 150 mph.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

benno pisze:Gdzieś na YouTube widziałem serwis Roddicka 155 mph. Verdasco widziałem rok temu gdzieś w jakimś turnieju serwującego kilka razy ok. 150 mph.
... w siatkę albo w aut :D

Failnando Fiasco :)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

A co ma wspólnego najszybsze podanie z najlepszym? Chyba jednak niewiele....
Najlepsze to jednak najefektywniejsze. Jak każde inne zagranie tak i serwis ma na celu nie wprowadzenie piłki do gry a zdobycie punktu lub przynajmniej uzyskanie przewagi w wymianie. Jeżeli ktoś regularnie wali po 230km/h ale 0,5m od linii wewnątrz kara to na dobrym zawodniku nie robi wrażenia, zwykły return z bloku i po balu :)
Za to jak będzie grał 180km/h-190km/h ale przy samej linii, z odpowiednią rotacją i z pozycji mocno utrudniającej jego odczytanie to będzie prawdziwe spustoszenie (Sampras, Federer).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

Ciekaw byłem kto pierwszy rozdłubie temat :) Vivid rozdłubał i zamknął zarazem. Wg. mnie to właśnie Federer ma najlepszy serwis. Uważam, że właśnie świetny serwis otworzył mu drogę do świetnej gry w każdym innym aspekcie, bo ustawiał mu przez to każdy punkt, potem gem, potem set, a potem i mecz. Myślę, że właśnie świetny serwis umożliwił mu osiągnięcie wyżyn tenisowych i drogę do tytułu najlepszego gracza w historii.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

Martinek pisze:Qrczę, nawet piłki nie widziałem, a 480p miałem nastawione. Niemiec próbował odegrać z bh. A do sondy należy dodać Raonica.
Czyli jeszcze ze 30 innych, jeśli siła miąchnięcia ma być wyznacznikiem. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

hitman pisze:Ciekaw byłem kto pierwszy rozdłubie temat :) Vivid rozdłubał i zamknął zarazem. Wg. mnie to właśnie Federer ma najlepszy serwis. Uważam, że właśnie świetny serwis otworzył mu drogę do świetnej gry w każdym innym aspekcie, bo ustawiał mu przez to każdy punkt, potem gem, potem set, a potem i mecz. Myślę, że właśnie świetny serwis umożliwił mu osiągnięcie wyżyn tenisowych i drogę do tytułu najlepszego gracza w historii.
Przykładem może byc finał na Wimblu z Roddickiem , gdzie umiejscowienie serwisu było perfekcyjne. Można jeszcze dodać że serwis Szwajcara jest trudny do przeczytania. Widziałem gdzieś podczas jednego z meczów Wimbledonu porównanie dwóch serwisów Rogera, wzdłuż lini i po przekątnej wylatujący. Ustawienie ciała i rakiety było niemal identyczne.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

Dodam jeszcze, że najlepsze serwisy Federer zachowywał zawsze na najważniejsze punkty - ile to razy widziałem asa broniącego break pointa to już nawet nie pamiętam.
Piotr Szyba.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

PitS pisze:
Martinek pisze:Qrczę, nawet piłki nie widziałem, a 480p miałem nastawione. Niemiec próbował odegrać z bh. A do sondy należy dodać Raonica.
Czyli jeszcze ze 30 innych, jeśli siła miąchnięcia ma być wyznacznikiem. rotfl
Miąchnięcia, ciekawe.
Yhm, wymień mi tych 30 zawodników którzy potrafią zaserwować 230 km/h?
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

Raonic ma to grzmotnięcie rzeczywiście okrutne, ale zobacz sobie chociażby powtórki z meczu z Nadalem z Tokio - nie robiło to na nim zbyt dużego wrażenia, a są zawodnicy returnujący lepiej lepsi w tym aspekcie od niego. Na pewno przez pół roku poprawił celność tego serwisu (rzeczywiście na twardych kortach w USA siał spustoszenie), ale to gra z najlepiej returnującymi zawodnikami będzie prawdziwym sprawdzianem.

Odnośnie czytania serwisu Federera - facet ma identyczny wyrzut nie przy dwóch, a przy CZTERECH rodzajach podania. Kiedyś to już było rozgrzebywane. ;)
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

Martinek pisze: Miąchnięcia, ciekawe.
Yhm, wymień mi tych 30 zawodników którzy potrafią zaserwować 230 km/h?
To jest aż tak źle? Powiem że odkąd zobaczyłem jak Federer leje z Roddickowego serwisu 240km/h obracając jego siłę przeciw niemu, nie fascynowali mnie Ci co potrafią tylko łupnąć.
Dlaczego wybrałeś akurat 230km/h skoro połowa (upppsss 2/3) obecnych ludzi z ankiety się do tej granicy nie łapie? Włącznie z Federerem?

Ivo Karlović, 156 mph (251 km/h), 2011 Davis Cup
Andy Roddick 155 mph (249 km/h), 2004 Davis Cup
Joachim Johansson, 152 mph (245 km/h), 2004 Davis Cup [2]
Milos Raonic, 152 mph (245 km/h), 2011 Davis Cup
Taylor Dent, 150 mph (241 km/h), 2010 San Jose
Fernando Verdasco, 148 mph (238 km/h), 2010 San Jose
Dušan Vemić, 147 mph (237 km/h), ATP Challenger Heilbronn 2011
Marat Safin, 146 mph (235 km/h), 2000 U.S. Open
John Isner, 144 mph (232 km/h), 2010 U.S. Open
Jo-Wilfried Tsonga, 144 mph (232 km/h), 2004 Paris
Marcin Matkowski, 144 mph (232 km/h), 2009 World Tour Finals
Martin Verkerk, 143 mph (230 km/h), 2003 Milan
Samuel Groth, 143 mph (230 km/h), 2009 Australian Open
Daniel Brands, 143 mph (230 km/h), ATP Challenger Heilbronnn
Robin Söderling, 143 mph (230 km/h), 2010 World Tour Finals
Mark Phillipoussis, 142 mph (229 km/h), 1997 Scottsdale[8]
Ilija Bozoljac, 142 mph (229 km/h), ATP Challenger Heinbornn 2011
Sam Querrey, 141 mph (227 km/h), 2009 Wimbledon
Ivan Ljubicić, 141 mph (227 km/h), 2011 Sony Ericsson Open
Fernando González, 140.50 mph (226 km/h), 2009 French Open
Tomáš Berdych, 140.50 mph (226 km/h), 2009 French Open
Marcos Baghdatis, 140 mph (225 km/h), 2010 Munich Open
Thiemo de Bakker, 140 mph (225 km/h), 2010 Halle Open

Wszystkich dopiszemy? rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

Vivid pisze:A co ma wspólnego najszybsze podanie z najlepszym? Chyba jednak niewiele....
Najlepsze to jednak najefektywniejsze. Jak każde inne zagranie tak i serwis ma na celu nie wprowadzenie piłki do gry a zdobycie punktu lub przynajmniej uzyskanie przewagi w wymianie. Jeżeli ktoś regularnie wali po 230km/h ale 0,5m od linii wewnątrz kara to na dobrym zawodniku nie robi wrażenia, zwykły return z bloku i po balu. :)
Za to jak będzie grał 180km/h-190km/h ale przy samej linii, z odpowiednią rotacją i z pozycji mocno utrudniającej jego odczytanie to będzie prawdziwe spustoszenie (Sampras, Federer).
Vi nie rozumiem po co wyłamywać otwarte drzwi, skoro już to w tym topicu jest wyjaśnione. ;)
Info o tym rekordzie w prędkości serwisu zamieściłem w tym topicu, albowiem nie chciałem zakładać nowego tematu, a i nie znalazłem nadto innego stosowniejszego.
Laik tenisowy tylko może myśleś, że czym mocniejszy serwis, to proporcjonalnie jego większa skuteczność. Dla mnie najlepszym przykładem tutaj są właśnie wspominane bezpośrednie mecze Federera z Roddickiem i porównanie skuteczności pierwszego podania obu panów oraz nawet statystyk dot. ilości asów z danego meczu. Silniejszy w podaniu Roddick niejednokrotnie przegrywał w ilości asów.
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

Raonic jak przegra ładnie sezon i będzie utrzymywał obecną dyspozycję ma szanse się znaleźć w tym zestawieniu, ale nie wpada się do TOP5 po 15 meczach w poważnej karierze. I jak trafi do ankiety to na pewno nie za prędkość serwisu a za skuteczność.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

Aurelius pisze:Vi nie rozumiem po co wyłamywać otwarte drzwi, skoro już to w tym topicu jest wyjaśnione. ;)
Czemu? Bo takie oczywiste oczywistości dla wielu są nie do ogarnięcia ...
W sumie to nie jest zabawne i dlatego mimo wszystko warto o tym napisać wprost jak okazja się pojawia.
Ja się już kilka razy spotkałem poza tym forum (na kortach) z dokładnie taką dyskusją ludzi, którzy grają od lat. I dla nich najlepsze podanie = najszybsze podanie...
I tak choć trochę ich ratuje, że nie jedno jedyne, taki fart jednego serwisu, ale jakieś powtarzalne wyniki. Genralnie wg nich obecnie Roddick ma najlepsze podanie i nie ma bata. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

Vivid pisze:Genralnie wg nich obecnie Roddick ma najlepsze podanie i nie ma bata. :)
Może i ma, ale techniczne braki nie pozwalają mu wykorzystać tego podania w 100%. Dlatego będzie przegrywał z czołówką.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

PitS pisze:Raonic jak przegra ładnie sezon i będzie utrzymywał obecną dyspozycję ma szanse się znaleźć w tym zestawieniu, ale nie wpada się do TOP5 po 15 meczach w poważnej karierze. I jak trafi do ankiety to na pewno nie za prędkość serwisu a za skuteczność.
Dobra, dobra przyznaje rację bez bólu. :D

Właśnie próbowałem zagłosować na Karlovica. "Formularz jest nieważny" rotfl.
Awatar użytkownika
Kuiz
Bywalec
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:43

Re: Kto z obecnych graczy ATP Tour ma najlepszy serwis?

1. Wawrinki (jak mu siedzi)
2. Cilica (jak jest w takiej formie jak ostatnio w NY)
3. Federera (bo nigdy nie wiadomo gdzie zagra)
4. Djokovica (ale tylko ten z kick'em :hud: )
5. Raonica (zanim się przeciwnik obejrzy to ma punkt w plecy :8): )
6. Karlovica, Isnera, Berdycha (skuteczność)
Wilson się skończył, kto gra nim jeszcze ten swoją karierę wykończy.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”