Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

Vivid pisze:
TomPL pisze:Debel do przodu 6:1 6:4 i Maja oczywiście najlepsza a korcie.
Jakoś w singlu nie pofikała ... :P
Weź se Vidziu fiknij kozła, oczywiście nogami do przodu, bo tego twojego jęczenia słuchać nie można. Pie...isz jak stary dziad, co spadł z wózka na główkę...

Szkoda, że tym razem nie oglądałem, musiało być miło. Za to jutro obejrzymy finał. :::yay:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

TomPL pisze: Weź se Vidziu fiknij kozła, oczywiście nogami do przodu, bo tego twojego jęczenia słuchać nie można. Pie...isz jak stary dziad, co spadł z wózka na główkę...
Tyle jadu i frustracji, a i tak się nic nie zmienia - PRZERŻNĘŁA. rotfl rotfl rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

Fikaj trollu...

Finał przegrany - wyszedł brak ogrania. Przeciwniczki bardzo ograne deblowo (Sanchez wygrywała już większe deblowe turnieje) i w pierwszym secie tak wsiadły na nasze, że nic im nie wychodziło, grały zachowawczo i bojaźliwie. Dopiero w drugim secie (bodajże przy 1:4) Maja zagrała parę odważnych piłek i gra się wyrównała, ale nie dogoniły. Zawiodła szczególnie Kostowa - dużo błędów pod presją i bardzo defensywna gra...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

TomPL pisze:Fikaj trollu...
Może sobie to gdzieś zapisz, bo jak znowu coś przerżnie to będziesz miał gotową odpowiedź. ;) :P
TomPL pisze:Finał przegrany - ....
O! Tak szybko? O_O Znowu przerżnęła. rotfl
To patrz wyżej i odważnie: Ctrl + C, a potem Ctrl + V. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

A jednak - Celt pozwolił i Maja zadebiutowała w deblu w narodowej drużynie!
Pokonanie Dunek (poziom słabego ITF) to może nie jest wielki sukces ale wyglądało to świetnie: doskonałe zrozumienie z Rosolską, sporo dobrych zagrań przy siatce,w ogóle nie widać było tremy - brawo!!!
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

W Paryżu grają gwiazdy i gwiazdeczki a Maja niestety musi nadal szukać punktów w turniejach ITF, bo z rankingiem około 300 na French Open nie wpuszczają ;)
Maja gra aktualnie w Essen, po wygraniu eliminacji i I-szej rundy dzisiaj zagra wreszcie z przeciwniczką z wyższej półki - Tomowa (WTA 170) nigdy chyba w Top'100 nie była ale od kilku lat jest w Top'200 i doświadczeniem z pewnością przerasta Maję, tyle że ostatnio raczej przegrywa niż wygrywa. Ten mecz pokaże, czy Maja ma szanse na Top'200...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

TomPL pisze:... po wygraniu eliminacji i I-szej rundy ...
Tu mnie zdziwiłeś O_O
Ranking około WTA 300 i jak piszesz w jakimś prowincjonalnym ITF-ie (w sensie odniesienia do Szlemów czy WTA Tour) nadal eliminacje, a nie od razu turniej główny?!
Jedyne co to może tłumaczyć to RG, całe zaplecze ruszyło na prowincję bo nawet do eliminacji do RG rankingi za niskie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

Vidziu zdziwiony! No coś takiego, bezcenne. O_O :]
W ITF'ach prowincjonalnych (ITF W25), nie tylko w Essen, bez eliminacji grają rankingi 130-250, takie czasy. W ITF W60 i W100 oczywiście jeszcze wyższe wymagania, bo startują też zawodniczki z Top'100
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Czemu się dziwisz? Nie śledzę tej rangi rozgrywek to nie bardzo mam pojęcie na jakich rankingach jest tam cut off.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Maja Chwalińska

Vivid pisze:Czemu się dziwisz? ... nie bardzo mam pojęcie ...
Przeczytałem te słowa i od razu mi się skojarzyły Twoje inne wpisy. Czasami można spotkać ludzi, którzy dużo mówią, niejednokrotnie jednak nawet się przy tym nie zastanawiają nad merytorycznym sensem swoich słów. Cóż... tak Cię odbieram od jakiegoś czasu i nie odpisuj, że przytoczoną wypowiedź wyrwałem z kontekstu. Wiem. :::cheese:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

stofler pisze:Przeczytałem te słowa i od razu mi się skojarzyły Twoje inne wpisy. Czasami można spotkać ludzi, którzy dużo mówią, niejednokrotnie jednak nawet się przy tym nie zastanawiają nad merytorycznym sensem swoich słów.
Odbieram to jako autokrytykę. Ale po co ją tu składasz? Aż tak Cię to ciśnie? Chcesz stanąć w prawdzie? Nie rób tego, proszę. Jest zabawnie:
Jak "gramy" w cyferki: 20-15, 101-74, 311-255. ;)
Jak bawimy się w wyliczanki: Federer, Nadal ... i tak już zostanie. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

W Toruniu trwa BellaCup, obecnie jeden z największych kobiecych turniejów w Polsce - w tym roku zwiększono budżet i mamy ITF W60. dlatego na liście startowej mamy wiele zawodniczek z rankingiem 140-160. W eliminacjach i w pierwszej rundzie odpadły wszystkie Polski (włącznie z Katarzyną Kawa), no prawie wszystkie :D Bo Maja spokojnie wygrała w I rundzie z najlepsza rakietą Chile (WTA 250) i dziś zagra z Amerykanką Kiick (WTA 150) rozstawioną z 2. Gra też jeszcze Stefania Rogozińska-Dzik, która wczoraj wygrała z Rogowską (Australia).
Świetne fotki z bellacup.pl:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

To taki kurnik kurników? rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maja Chwalińska

TomPL pisze:W Toruniu trwa BellaCup, obecnie jeden z największych kobiecych turniejów w Polsce - w tym roku zwiększono budżet i mamy ITF W60. dlatego na liście startowej mamy wiele zawodniczek z rankingiem 140-160. W eliminacjach i w pierwszej rundzie odpadły wszystkie Polski (włącznie z Katarzyną Kawa), no prawie wszystkie :D Bo Maja spokojnie wygrała w I rundzie z najlepsza rakietą Chile (WTA 250) i dziś zagra z Amerykanką Kiick (WTA 150) rozstawioną z 2.
Maja przegrała z Kiick - zupełnie zasłużenie. Od jakiegoś czasu widać, że sposób gry, który obecnie prezentuje Maja nie przystaje do poziomu drugiej setki WTA. Gdy walczyła z zawodniczkami z niskim rankingiem, to samo przebijanie, mieszanie i urozmaicenie gry było wystarczające i zawodniczki z rankingiem WTA300-600 nie dawały rady a większość punktów, to były błędy rywalek - nawet nie trzeba było ich specjalnie naciskać. Powyżej WTA200 do tej "klepaniny" trzeba jednak coś dołożyć, bo granie takich długich gemów jak dzisiejszy piąty gem drugiego seta, to droga do fizycznej samozagłady. Nawet jeśli Maja wygrywa 6-0, 6-1 to potrzebuje do realizacji takiego wyniku prawie dwóch godzin, podczas gdy inne zamykają mecz w godzinie (czasem lekcyjnej) przy takim wyniku. Dziś wynikowo lanie 2-6, 2-6 ale też 1 godz 49min
Zanikł zupełnie u Mai taki instynkt kortowego kilera - kiedyś przebijała, żeby wygonić z kortu a teraz prawie nigdy nie przejmuje inicjatywy.
Niecały rok temu przegrywała mecze z wyżej notowanymi po wyrównanych setach często grała trzy tiebraki i w trzecim meczu nie miała sił. Obejrzałem z ostatnich jej występów kilka streamów i niestety sytuacja się pogarsza. Ona po prostu się już nie rozwija i dlatego ma takie problemy z kończeniem wymian. Powinna chyba pomyśleć bardziej o karierze deblistki.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

A mówiłem, że brak Gucia :twisted: , to wszyscy, że nie rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

CFA pisze:Zanikł zupełnie u Mai taki instynkt kortowego kilera - kiedyś przebijała, żeby wygonić z kortu a teraz prawie nigdy nie przejmuje inicjatywy.
Ciekawe spostrzeżenie. Nie jestem pewien, czy to tylko takie odczucie czy faktycznie tak jest, bo przecież gra się tak jak przeciwnik pozwala a rywalki z WTA 150 pozwalają na mniej :] Ale faktycznie wizualnie tak wygląda jakby teraz grała bardziej bezpieczniej, bez fantazji. Wczoraj aż się prosiło żeby więcej skrótów (a to jej popisowe zagranie) grać, bo były bardzo efektywne, do siatki też rzadziej teraz Maja chodzi, bo i rzadziej mocniej strzela po rogach tym swoim leworęcznym FH. Może to jakieś przetrenowanie albo przemęczenie? I w debla nie wystartowała O_O
A na gustownej koszulce naszywka Lotosu - program wsparcia tenisistów wystartował :::gd:::

Obrazek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Przynajmniej szpadelek ma jedynej słusznej firmy :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

A tymczasem na zapleczu wielkiego tenisa na turnieju ITF W60+H Stare Splavy po spokojnym ograniu w eliminacjach młodych Czeszek dzisiaj w pierwszej rundzie Maja zagra z... Sarą Errani! Co za czasy :D
Errani ma teraz ranking około ~250, ale na ziemi daje radę, wygrała ostatnio duży ITF w Rzymie... Myślę, że to fajna sprawa dla Mai zagrać z taka sławą :)
PS. sprawdziłem u buków, remis! Kursy 1.85 - 1.85 :]
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Maja Chwalińska

Jak to się stało, że Maja ograła Errani?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

I po co było Errani przyjeżdżać do Czech? ;) Fakt, że Sara w pierwszym secie przy 3:4 wzięła medicala i grała z zabandażowanym udem, ale może kontuzja nie wzięła się z niczego - najpierw 5 meczy w Rzymie a teraz perfekcyjne skróty i obrony Mai :D
Maja serwuje po 2-go seta:
Obrazek

Kilka lat temu taki wynik to dopiero byłoby coś, ale i tak fajnie :::yay:::

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”