Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Iga Świątek

Ciekawe, czy Eurosport pokaże miksta Kubota z Igą. Mają zacząć o 14.30. Mam nadzieję, że będzie to można obejrzeć w Eurosport Player.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Iga Świątek

SevenUP pisze: 29 sty 2020, 14:14
Vivid pisze: 29 sty 2020, 14:04
Marcin_L pisze: 29 sty 2020, 13:24 Nie ma co pompować balonika, ani w jedną stronę (Iga ze szlemem), ani w drugą (Iga z koszyczkiem i sztundkami).
To co ma robić? O_O Chemię w Tesco wykładać? rotfl
Na to to chyba za wcześnie .... :P
A może przypomnisz jak wyśmiewałeś FIbaka mówiącego że Radwańska będzie w TOP5? rotfl
Nie liczyłbym na to....Najwyżej zaraz do dysleksji dołoży sklerozę i wymówka gotowa :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 29 sty 2020, 12:54Znowu dysgrafia z dysleksją się załączyły.
Dysgrafia z dysleksją czy może raczej dysortografia? O dyskalkulię Cię nie podejrzewam. Umiesz w wyliczanki.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

mapi pisze: 29 sty 2020, 17:48
Vivid pisze: 29 sty 2020, 12:54Znowu dysgrafia z dysleksją się załączyły.
Dysgrafia z dysleksją czy może raczej dysortografia? O dyskalkulię Cię nie podejrzewam. Umiesz w wyliczanki.
Krakowskim (tam, skąd Radwańska :wink:) targiem zgódźmy się na dysmózgię. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Iga Świątek

Gary pisze: 29 sty 2020, 18:16
mapi pisze: 29 sty 2020, 17:48
Vivid pisze: 29 sty 2020, 12:54Znowu dysgrafia z dysleksją się załączyły.
Dysgrafia z dysleksją czy może raczej dysortografia? O dyskalkulię Cię nie podejrzewam. Umiesz w wyliczanki.
Krakowskim (tam, skąd Radwańska :wink:) targiem zgódźmy się na dysmózgię. rotfl
:D :D
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: Iga Świątek

Nie ma się z czego śmiać, głupotę w końcu trzeba będzie jakoś mądrze nazwać, żeby można było ją traktować jako alibi ;) Tak jak inne dysfunkcje, które tak na prawdę są oznakami zwykłego lenistwa albo niedoj****ania :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Gary pisze: 29 sty 2020, 18:16 Krakowskim (tam, skąd Radwańska :wink:) targiem zgódźmy się na dysmózgię. rotfl
Ale nie zamyka mi to drogi do zostania kurduplem? rotfl

A wracając do Igi. Czy któryś z wieszczy jej wielkości pokusi się na jakiś konstruktywny wywód czemu to osiągnięcie dwukrotne 4-rundy WS-a ma, no może nie stawiać jej w jakimś "panteonie" przyszłych gwiazd :P, ale choćby czynić to "osiągnięcie" czymś wybitnym, czy choćby wyróżniającym, na tle wyników w całej stawce osiąganych? :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Iga Świątek

Vividzie, bo Iga w swojej kategorii wiekowej (licze do lat 20) jest 4. A to jest dobry prognostyk na przyszlosc. Nie musi wygrywac szlemow, 4ta runda dla tak mlodej zawodniczki jest sukcesem. Patrzac pod tym katem już inaczej to wyglada, prawda? Zeby byc czwartym zawodnikiem (czy szostym jesli wezmiemy do lat 21) trzeba byc wybitnym. I dlatego można stawiac ja w panteonie bardziej niz np. Hurkacza (ktoremu notabene kibicuje z calych sil), ktory mimo ze sie pnie calkiem niezle, nie jest czyms wyjatkowym w swojej stawce :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Rozumiem Twój wywód, ale nie mogę się z nim zgodzić.
Po pierwsze, ile było zawodniczek 18-letnich i młodszych, które grały w 4-rundach WS-ów? Nie wdając się w szczegóły ;) - wiele, bardzo wiele, mnóstwo …
Czyli "trochę" to stoi w sprzeczności z definicją wybitności, a nawet choćby wyróżniania się.
Ale to nie sedno moich zastrzeżeń.

Może świadomie, a może nie, dokonujesz korzystnego dla Igi wyodrębnienia z pewnej całości. Taki zabieg jest bezcelowy i niczego nie dowodzi. Nie ma przecież rozgrywek z podziałem na grupy wiekowe. Jest jeden worek i niech się tłuką ;)
Dyskusja się toczyła od początku przez pryzmat rozgrywek, całej stawki, a nie wybranej, ograniczonej grupy.
Albo inaczej - ona może być i pierwsza wśród 18-latek, ale co z tego gdyby te wszystkie 18-tki tkwiły np. w 3-ciej setce?
Nie chce mi się sprawdzać, ale być może Iga jest jedyną w historii polskiego tenisa 18-latką, która zagrała dwukrotnie w 4-rundzie WS-a, Czy to czyniłoby z niej kogoś wybitnego, poza skalą, zasięgiem? W Polsce można powiedzieć, że w sumie tak.
Ale co z całym światem? Tu już nie, bo polski tenis zawsze był guzik warty (single seniorskie) …
I o to tu chodzi - o punkt odniesienia.
Podobnie jak wyniki w Szlemach juniorskich - czy to ma być jakiś wiarygodny prognostyk, wręcz pewnik, na karierę w seniorach? Wiemy, że nie ...

Jak już odpisałem innemu użytkownikowi wcześniej - jeżeli patrzy przez pryzmat krajowy to byłbym skłonny zgodzić się z wybitnością Igi na takim tle. Ja jednak patrzę przez pryzmat całej stawki, bez podziału na wiek i paszporty. I tu na dziś to ta panna nic wybitnego nie zwojowała.

Niedawno chyba Roger napisał coś o zrobionej karierze przez Tomasza Iwańskiego. Doskonały tu przykład.
W Polsce był zawodnikiem zdecydowanie wyróżniającym się, czołowym, nie wiem, czy nie ma kilku tytułów Mistrza Polski.
Czyli na krajowym podwórku zdecydowanie zgoda - kariera była.
A teraz ATP - zero tytułów i najwyżej sklasyfikowany pod koniec 6-setki (sic!) rankingu.
Kariera, przez pryzmat światowy? rotfl rotfl rotfl
Choćby Bartek Dąbrowski - 30-kilka tytułów Mistrza Polski i chyba nawet był w 2-giej setce rankingu. Ale to też żadna kariera światowa ... Przytaczam go bo to mniej więcej pokolenie Iwańskiego.

W skali światowej, jeżeli 18-latka zagra w 2-3-4 4-tych rundach WS-ów to zwyczajnie trzeba mieć ją na radarze ;), ale nic poza tym bo samo to niczym wielkim nie czyni, a co z tego potem będzie nie wie nikt …

I na koniec jeszcze inaczej, żeby "dobić" :twisted:
Iga jest obecnie najwyżej klasyfikowaną zawodniczką z Polski? Czyli jest najlepsza?
Hm .... to ciekawe i przewrotne bo w takim razie do oceny podwórka krajowego sięgamy jednak po odniesienia światowe O_O ...
A gdyby tak być "konsekwentnym", czy ksenofobicznym :P, i policzyć punkty tylko z krajowych imprez, to co, która jest Iga?
Do przemyślenia ;) ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: Iga Świątek

Nie wydaje mi się, żeby ktoś próbował przekonywać, że ona jest wybitna. Raczej ma potencjał, żeby w przyszłości osiągać dobre wyniki tak jak pewnie kilkanaście innych tenisistek...
Wszystko zależy od punktu widzenia, i trochę mnie dziwi podejście Vivida, bo gdy ktoś ma do czynienia z wyczynowym sportem w jakiejkolwiek dyscyplinie, to ma też świadomość jak ciężko jest dojść wysoko, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę tylko Polskę. Jeśli osoba jest w czołowej setce, spośród tysięcy, którzy trenują profesjonalnie jakąś dyscyplinę, to też doceniam. Potrafię też zrozumieć typowego kanapowego oglądacza telewizji, który na porażkę reaguje "tyn ale znowusz zje'***ł", bo on nie ma świadomości z jakimi trudnościami i wysiłkiem wiążę się dojście na międzynarodowy poziom w zasadzie w każdej dyscyplinie, generalnie nic nie wie, więc nie można od niego wymagać czegokolwiek.
Potrafię zrozumieć sytuacje, gdy ktoś próbuje robić ze sportowca boga i udowadnia jego wielkość na siłę, bez argumentów, to wtedy można próbować trochę go przygasić i starać się udowodnić braki i słabości, tak dla zabawy albo obiektywnej słuszności - tak jak Vivid przygaszał Stoflera, było to śmieszne i zrozumiałe... w przypadku Igi raczej nie widziałem na forum, aby ktoś robił z niej najlepszą tenisistkę na świecie... tylko Vivid robi z niej ofermę.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

kszymon pisze: Nie wydaje mi się, żeby ktoś próbował przekonywać, że ona jest wybitna. Raczej ma potencjał, żeby w przyszłości osiągać dobre wyniki tak jak pewnie kilkanaście innych tenisistek...
Przecież multiszlemy wieszczyli rotfl
Inaczej bym się nie czepiał ;)
kszymon pisze: ... w przypadku Igi raczej nie widziałem na forum, aby ktoś robił z niej najlepszą tenisistkę na świecie... tylko Vivid robi z niej ofermę.
Kłamstwo! Nie robię z niej ofermy. Najwyżej histeryczkę, ale to ona sama z siebie robi … :P
Ja jedynie dowodzę, że jeszcze nic wielkiego nie osiągnęła, a już niektórzy wieszczą, że to prawie taki Federer, tylko wydepilowany, z cyckami i bez jaj :P rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Biniu
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 9 wrz 2018, 09:32

Re: Iga Świątek

VIVID, przejrzałem pobieżnie ten wątek i jakoś nie znalazłem wpisu aby ktokolwiek wieszczył multiszlemy w wykonaniu Igi.

Natomiast trafiłem na wpis z przed niecałych dwóch lat:

"autor: Vivid » 6 maja 2018, 11:32
Izzy, co do samej Igi. Nie widzę, jak i ty, sensu we wróżeniu z fusów. Ja mówię, że nic z niej nie będzie. Koszyczek i sztundki.
Ale może spotkamy się tu za te 15 lat, pewnie nie pozostanie ci nic innego jak przyznać mi rację, i tyle.
I wcale nie chodzi tu o to przysłowiowe - co się stało, że się posrało. :P Ważny jest efekt końcowy.
Nie można od każdego oczekiwać kilkunastu Szlemów i okupacji fotela lidera przez przynajmniej dekadę. Jeżeli chcemy mówić o jakimś rozsądnym wyniku jaki można uznać za dobry to dla mnie jest to klika lat w Top100, do tego 3-4 ćwiartki w 500-tkach i ze 3-4 połówki w 250-kach. Chodzi o pewną powtarzalność wyniku. Nawet jak się komuś fartnie finał Szlema to co z tego, jak potem już nic? ...
Jeżeli Iga to osiągnie to oddam honor. ;) "

Ciekawe czy będziesz potrafił dotrzymać słowa? myślę, że nie.
Gemset
Bywalec
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2014, 08:48

Re: Iga Świątek

Biniu pisze: 30 sty 2020, 12:32 przejrzałem pobieżnie ten wątek i jakoś nie znalazłem wpisu aby ktokolwiek wieszczył multiszlemy w wykonaniu Igi.
Wszystkie wygrane szlemy wieszczyła sobie Iga osobiście.
Myślę, że teraz by już tak głośno nie zdradzała swoich marzeń.
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: Iga Świątek

Ma wysokie ambicje i marzenia - źle bo powinna z pokorą znać miejsce w szeregu...
Jak powie, że chce dotrzeć chociaż do 3 rundy - źle bo nie ma mentalności mistrza...

Ludziom nie dogodzisz...
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Iga Świątek

Dobrze ze ma marzenia i takie ambicje.
I mnie nie razi, że o tym mówila.
Na przekór hejterom.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Biniu pisze: 30 sty 2020, 12:32 Ciekawe czy będziesz potrafił dotrzymać słowa? myślę, że nie.
Ci, którzy mnie znają doskonale wiedzą, że tak.
Tylko "problem" polega na tym, że nie będę musiał ;)
W przeciwieństwie do lokalnej kolonii niepełnosprytnych nie ciskam opiniami i osądami bezmyślnie.
I dlatego od lat polują na mnie i chcą mnie na czymś złapać, a tu same porażki ponoszą, CIENIASY rotfl rotfl rotfl

Skoro mnie zacytowałeś to może i dostrzegłeś, że w przeciwieństwie do innych cykorów nieumiejących bronić własnego zdania, ba, zwyczajnie leszczy bez własnego zdania w ogóle :P, ja bardzo dokładnie i jasno określiłem swoją definicję odpowiedniego wyniku. Co za tym idzie dałem klarowną i bezdyskusyjną możliwość rozliczenia mnie. Niepełnosprytnych nie stać na to, nie mają jaj rotfl Jak mówisz im - sprawdzam, od razu milkną, albo foch :P

Jak Iga skończy karierę to do tego wrócimy. Jeżeli się wszystkie punkty odliczą to bez problemu przyznam się do złej oceny i osądu. W końcu będzie to jakaś zmiana i powiew świeżości, coś nowego :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 655
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 30 sty 2020, 20:24 W przeciwieństwie do lokalnej kolonii niepełnosprytnych nie ciskam opiniami i osądami bezmyślnie.
Chętnie poznam jakiś konkretny osąd czy opinię, którą będzie można poddać weryfikacji, bo jak na razie
to sama statystyka. Stwierdzenie, że Świątek w tenisie nie sięgnie po najwyższe laury nie jest specjalnie ryzykowne czy odkrywcze i nie jest potrzebna do tego wiedza eksperta. Tezę statystycznie sprawdzalną na poziomie 90% typu, że żaden Polak nie wygra turnieju wielkoszlemowego w 2020 roku to i ja mogę postawić.
Biniu
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 9 wrz 2018, 09:32

Re: Iga Świątek

Przecież napisał "Jeżeli chcemy mówić o jakimś rozsądnym wyniku jaki można uznać za dobry to dla mnie jest to klika lat w Top 100, do tego 3-4 ćwiartki w 500-tkach i ze 3-4 połówki w 250-kach. "
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Iga Świątek

A ja tak napiszę bardziej przewrotnie. Wątek Igi w ciągu nieco ponad 3 lat ma już 69 kart, a wątek Novaka Djokovicia przez ponad 10 lat 63 karty...O czym to świadczy. O tym, że Iga Świątek wzbudza duże emocje i nadzieje. Czy przebije się do światowej czołówki? Nie wiadomo, ale nie można odbierać jej szansy na to. To zależy od bardzo wielu czynników. Może szczytem jej możliwości będzie dojście do np. pierwszej 30-tki rankingu. Co by nie mówić o Agnieszce Radwańskiej, to trochę nas - kibiców i miłośników tenisa w Polsce rozpieściła utrzymując się wiele lat w pierwszej 10-ce. Życzmy Idze jak najlepiej, nie dmuchajmy balonów, a czas pokaże do czego ta dziewczyna dojdzie. Wygranie juniorskiego Wimbledonu dla Radwańskiej było wstępem do dużej kariery, a czym było dla niejakiej Aleksandry Olszy?
CFA
Orator
Orator
Posty: 655
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

Biniu pisze: 30 sty 2020, 23:13 Przecież napisał "Jeżeli chcemy mówić o jakimś rozsądnym wyniku jaki można uznać za dobry to dla mnie jest to klika lat w Top 100, do tego 3-4 ćwiartki w 500-tkach i ze 3-4 połówki w 250-kach. "
Przeczyło by to temu, żeby nie patrzeć przez pryzmat polskiego podwórka, ale uznajmy, że to dobry wynik.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”