Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Biniu pisze: 27 sty 2020, 06:40 W ciągu roku, po raz drugi doszła do 4 rundy szlema. A co Ty osiągnąłeś?
Oczywista i banalna riposta jaka się nasuwa - zapewne więcej od Ciebie :P
Ale to przecież nie ma sensu i nie o to chodzi. Odnosimy się jako fani dyscypliny, czy kibice, do ludzi naszej ocenie podlegających - zawodowców. To, że te oceny nic nie znaczą to też raczej oczywiste i każdy rozsądny człowiek to wie.
Skoro chcesz się w tym kisić to nie mój problem …

Kiedy napisałem, że jest Najmanem tenisa? I przede wszystkim w jakim kontekście?
Ale i tak zdania nie zmieniłem, jeszcze. Dwa razy 4 runda Szlema? I co to ma być? rotfl
Proponuję - policz dla własnej wiedzy ile jest miejsc w 4-rundzie WS w ciągu roku.
Jak nie wiesz jak to policzyć to podpowiem - 4 razy ilość graczy przypadających na 4-rundę ;)

To może zaproponować awans na Saletę tenisa? ;)
Był chyba Mistrzem Europy w kick-boxingu, ale i przegrał jakiś tzw. "pasek od spodni" przez nokaut z … holenderskim listonoszem O_O Niemniej Najmana nastukał, chyba dwa razy :::gd:::
2 x obity Najman = 2 x 4-runda WS? rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

Biniu pisze: 27 sty 2020, 06:40 W ciągu roku, po raz drugi doszła do 4 rundy szlema. A co Ty osiągnąłeś?
Ty chciałbyś, żeby krytyk muzyczny był kompozytorem czy wirtuozem instrumentu a krytyk sztuki od razu artystą.
Tego nie możesz wymagać. Każdy - nawet lebiega tenisowa taka jak ja - ma prawo skomentować występ zawodnika i nie musi w tym celu niczego w życiu osiągać. To w jaki sposób ktoś dokonuje takiej oceny jest tylko świadectwem jego kultury, charakteru czy stosunku do innych. . Osobiście cieszy mnie występ Świątek, choć nie podzielam zachwytów, że był świetny, bo podobnie jak Vivid uważam, że tylko zwycięstwo się liczy. Z tej perspektywy patrząc, pomyje, które on wylewa ignoruję, choć nie da się ukryć, że jest to jakiś koloryt forum.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Koloryt? Jeśli rzygowiny mogą mieć zachwycające kolory no to tak, faktycznie...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 27 sty 2020, 21:21 Koloryt? Jeśli rzygowiny mogą mieć zachwycające kolory no to tak, faktycznie...
Spokojnie, wszyscy wiedzą, że brak ci odpowiedniej wrażliwości artystycznej rotfl
Nie nauczysz się, z tym się trzeba urodzić ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Iga Świątek

Kurczaki, staram się i staram, ale zupełnie nie mogę przekonać się do tenisa Igi. Oglądam jej mecze, kibicuję jako Polce, ale kompletnie mnie nie porywa jej gra. Jasne, czasem zagra bezczelnego skróta albo forehand między nogami (jak z Kontaveit), ma też te swoje popisowe zagrania po linii (zwłaszcza z backhandu), ale jakoś tak niczym nie przykuwa uwagi na dłużej. Denerwujące są te proste błędy w pół siatki albo stumilowe auty. Ale i to byłoby do zapomnienia, gdyby całokształt nie był taki...no właśnie - nijaki.

Ale się nie poddaję, może po kolejnym turnieju zostanę fanem Igi :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Artlight pisze: 28 sty 2020, 00:52 Ale się nie poddaję, może po kolejnym turnieju zostanę fanem Igi :).
Nie stresuj TomPL-a ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Artlight pisze: 28 sty 2020, 00:52 Kurczaki, staram się i staram, ale zupełnie nie mogę przekonać się do tenisa Igi...
Witaj w klubie :]
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 28 sty 2020, 07:26
Artlight pisze: 28 sty 2020, 00:52 Kurczaki, staram się i staram, ale zupełnie nie mogę przekonać się do tenisa Igi...
Witaj w klubie :]
A ja mam dokładnie odwrotnie, lubię agresywny tenis, babka gra jak facet a nie jak jakiś niedolot (...)
i jestem na tak. A i kibicuję też Garbinie (w obecnej formie), nawet jeśli za głośno się wydziera.
Po prostu, lubię TYLKO ofensywny tenis (nie mylić z potwornym, typu Karlovic) i nie ważne czy to WTA czy ATP.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

Iga to taka kopia Stosur z lepszym bekhendem i gorszym podaniem :]
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Iga Świątek

SevenUP pisze: 28 sty 2020, 14:14 Iga to taka kopia Stosur z lepszym bekhendem i gorszym podaniem :]
Fajne porównanie. :::gd:::
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

Wyniki sportowe niech przemawiają i jeżeli osiągneła drugi raz 4 runde w Szlemach to o czym świadczy i mogą sobie gryźć pazury malkontenci , chociaż podejrzewam że w większości to nie są malkontenci tacy prawdziwi , tylko takie typki psychologiczne , co to wiecznie narzekają , a w gruncie rzeczy po prostu chcieli by żeby IGA była nr 1 w tenisie , ale nie lubią rozczarowań i nie umieją po prostu sami w życiu przegrywać , nie jestem psychologiem , ale z takimi postawami często się spotykam , że co tam będę chwalił kogoś , bo jeżeli ten ktoś przegra , to tak jak to ja bym przegrał , a tak to ja nie chwaliłem to też i "nie przegrałem" w cudzysłowie , czyli nie angażowałem swoich nadziei . Czy to dobra postawa życiowa ?
Oceńcie to sami . Ja uważam że nie .
Brawo IGA Obrazek
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Tadek 11 pisze: 28 sty 2020, 15:55 Wyniki sportowe niech przemawiają i jeżeli osiągneła drugi raz 4 runde w Szlemach to o czym świadczy i mogą sobie gryźć pazury malkontenci ...
Jesteś tego pewien? … :)

Jest takie wyświechtane, ale najczęściej okazujące się prawdziwym :P, powiedzenie - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
No to chwila refleksji - a jaki jest ten Twój punkt widzenia? Najwyraźniej patrzysz z punktu widzenia polskiego tenisa wyczynowego, czyli czegoś co jest tenisowym zaściankiem. Nawet nie zaściankiem, to wręcz tenisowe ZADUPIE …
I tak na to patrząc,, z takiej perspektywy, to faktycznie pewnie bym się z Tobą zgodził.
W końcu jak wielu z tu piszących jeszcze się nie interesowało tenisem, a może nawet na świecie ich jeszcze nie było O_O , za wielki sukces odtrąbiono porażkę Wojtka Kowalskiego w 1-rundzie (sic!) RG z Forgetem w 5-ciu setach (czyli ... na styk ;) , Jakuboto wyjaśni rotfl ). Potem też był sukces w postaci przegranej Domachowskiej z Venus Williams w chyba nomen omen 4-rundzie nomen omen AO ;)
Skoro kogoś zadowala taka perspektywa, OK, nie komentuję.

Ja jednak patrzę z innej perspektywy. Oceniam wyniki przez pryzmat całej stawki i poziomu tenisa światowego. Co to są 4-rundy WS-ów? Dla mnie, na tym etapie jej kariery, to jak napisałem wcześniej - bardzo dobre wyniki.
Ale robić z niej, wracając do porównania, od którego się zaczęło, jakiegoś Tysona czy Kliczkę kortów? O_O
Nie, to śmiechu warte :::bd::
Ona nadal jest tylko Najmanem kortów, no może aspirującym na Saletę rotfl
Na dziś to jest wyróżniający się najwyżej 3-ci garnitur rozgrywek. Może będzie w 2-gim? Ale czołówka to jest jeszcze za … horyzontem :P
Czas pokarze, czy to się zmieni ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 29 sty 2020, 05:45 Czas pokarze, czy to się zmieni ...
I czas cię pokarze (za te wszystkie inne głupie posty) :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 29 sty 2020, 07:34
Vivid pisze: 29 sty 2020, 05:45 Czas pokarze, czy to się zmieni ...
I czas cię pokarze (za te wszystkie inne głupie posty) :]
Pobożne życzenia ;)
I jestem o to spokojny, jak zwykle :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Biniu
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 9 wrz 2018, 09:32

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 29 sty 2020, 05:45 Czas pokarze, czy to się zmieni ...
a co to za słowo "pokarze" ?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Czas pokaże i cię pokarze!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 29 sty 2020, 11:06 Czas pokaże i cię pokarze!
A, faktycznie! :) :::gd:::
Znowu dysgrafia z dysleksją się załączyły.
To jest właśnie w tym niezrozumiałe dla niektórych, że ktoś patrzy w danej chwili i nie widzi. A jak popatrzy za jakiś czas, to dostrzega oczywisty błąd. Teraz to widzę, wtedy kompletnie nie widziałem.

Jakbym sam tego nie miał, to bym nie ... ófieżył ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Iga Świątek

Fakty są takie, że Iga jest młoda i jest całkiem wysoko w rankingu. To daje nadzieję na jakieś większe osiągnięcia, bo kasa już jest, team jest, ciało i głowa do wygrywania są (a nie do "pokazywania się z dobrej strony" - czyli przejawiania mentalności niewolnika).

Co z tego wyniknie, się zobaczy.

Nie ma co pompować balonika, ani w jedną stronę (Iga ze szlemem), ani w drugą (Iga z koszyczkiem i sztundkami).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Marcin_L pisze: 29 sty 2020, 13:24 Nie ma co pompować balonika, ani w jedną stronę (Iga ze szlemem), ani w drugą (Iga z koszyczkiem i sztundkami).
To co ma robić? O_O Chemię w Tesco wykładać? rotfl
Na to to chyba za wcześnie .... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 29 sty 2020, 14:04
Marcin_L pisze: 29 sty 2020, 13:24 Nie ma co pompować balonika, ani w jedną stronę (Iga ze szlemem), ani w drugą (Iga z koszyczkiem i sztundkami).
To co ma robić? O_O Chemię w Tesco wykładać? rotfl
Na to to chyba za wcześnie .... :P
A może przypomnisz jak wyśmiewałeś FIbaka mówiącego że Radwańska będzie w TOP5? rotfl
Prince Textreme Tour 100 310

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”