Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Nie, tok myślenia jest taki:
Kontuzje, bo to nie pierwsza, mogą wynikać z dwóch rzeczy.
Po pierwsze - złe przygotowanie, trening, prowadzenie się. To jak pewnie rozumiesz nie wystawia pozytywnej laurki zawodniczce i sztabowi. :P
Po drugie - organizm mimo prawidłowego prowadzenia nie daje rady. Zwyczajnie dana osoba jest za miękka, za delikatna, do sportu. Tu oczywiście nie można mieć pretensji, taka osoba ma zwyczajnie pecha. :(

A gdzie TomPL? Tak pochłonięty przygotowaniami do TF-a że zaniedbuje klakierowanie? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Iga Świątek

Ja wiem, że to wszystko było w domyśle, ale napisałeś o tych szlemach tak ni z gruszki, ni z pietruszki. ;) Szlemistki (i szlemiści też, patrz: Nadal albo Del Potro, który też coś tam na koncie ma ;)) także miewają kontuzje.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Ale Nadal czy Del Po Szlema(y) mają, a ta panna to sobie najwyżej może pomarzyć … :P
Taka drobna różnica. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Iga Świątek

Po prostu kontuzja nie wyklucza Igi z walki o szlemy, jak by to mogło wynikać z jednego z wcześniejszych Twoich postów. ;) O to mi chodziło.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Kontuzja wyklucza z walki o cokolwiek. ;) A po zaleczeniu można dalej podjąć próbę. Zapewne nieskuteczną ;), wiadomo czemu - Muchova. :P
Ostatnio zmieniony 19 paź 2019, 07:45 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Przed finałem WTA WTF był jakiś wywiad w studio ze Świątek i Linette. Iga nie chce wygrywać Szlemów w przyszłym sezonie. O_O
TomPL, zajmiesz stanowisko? :twisted: Liczę na kilka słów krytyki. rotfl

Generalnie sensowna wypowiedź, dziewczyna wie na co ją nie stać. :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Jak sensowna to co tu komentować? Póki co ciągle mamy naszą reprezentantkę w finałach WTA. :)
https://sport.se.pl/tenis/agnieszka-rad ... -zzby.html
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

Muszę się przyznać, że nie rozumiem co się dzieje na tym forum ? IGA 18 -tka Obrazek dochodzi do 4 rundy w AO a u nas cicho ?????? Czy wszyscy znając preferencje Prezesa V....... boją się ? I już do tego doszło ? W Hameryce Cori jest na czołówkach serwisów tenisowych , a u nas ?
Brawo IGA Obrazek
Dochodząc do 4 rundy w AO jako 18 -ka to sukces , a u nas piszą o Janowiczu , czy o Rogerze o Idze nic nie ma.
https://www.wtatennis.com/videos/158851 ... past-vekic
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Fakt, że Vivid zapaskudził te forum jak gołębie na parapecie...
Wynik super ale nocna pora powoduje, że nie oglądałem żadnego jej meczu, więc nie będę się w ciemno wypowiadał czy gra rewelacyjnie czy tylko tak się dobrze układa...
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 26 sty 2020, 13:33 Fakt, że Vivid zapaskudził te forum jak gołębie na na parapecie...
Wynik super ale nocna pora powoduje, że nie oglądałem żadnego jej meczu, więc nie będę się w ciemno wypowiadał czy gra rewelacyjnie czy tylko tak się dobrze układa...
Wydałem te 15 zipa i mam Eurosport Player.

Oglądałem wszystkie jej mecze i:
1) jest w formie,
2) mecze były zacięte,
3) Iga gra ofensywnie, wchodzi często na wznoszącą, bije szybko po koźle, ale nie na pałę,
4) bardzo ładnie służy wolej,
5) jeżeli popsuje coś z powodu nadmiernego podpalenia, szybko ogarnia głowę, uspokaja grę i wraca do solidnego uderzania,
6) przeciwniczkom nie pozwala na chwycenie „flow”, miesza, czasem zaskoczy odwrotnym FH lub BH po krossie, nie boi się linii,
7) dobrze serwuje.

Na razie utrzymuje dobrą grę, ale z meczu na mecz wraca mi pytanie, czy uda się tak znów utrzymać. Chyba jeszcze nie mam do niej zaufania :).
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iga Świątek

I dobrze by było, żeby dziewczyny nie "zajechać".
Żeby sztab i trenerzy mądrze ukladali terminarze.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

A najlepsze jest to, że i tak przerżnie :P

Gauff dziś poległa, ale może i dobrze. Nie, nie życzę jej źle, tylko trochę się obawiam żeby nie było sodówki …
Tak jak patrzę na jej boks i rodzinę to wyglądają w zachowaniu na dość rozsądnych i może świadomych tego zagrożenia. Machina PR-owo/marketingowa już dawno ruszyła, żeby się dzieciak nie zachłysnął bo w sumie szkoda by było.

A Iga? Jaka Iga taki i ruch w temacie … rotfl
Nawet nie muszę się "dokładać" :::yay:::

4-ta runda Igi to jak na nią bardzo dobry, czy nawet świetny wynik. Jeszcze gra, może być ciut lepszy.
Ale nadal rozliczamy niektórych z wieszczenia multiszlemów :twisted: rotfl

A to, że 18-tka? No cóż, młodsze wygrywały ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Iga Świątek

Majorka pisze: 26 sty 2020, 13:56 I dobrze by było, żeby dziewczyny nie "zajechać".
Ciekawe, czy już udział w mikście z Kubotem w parze nie zajedzie jej w tym turnieju.
Już po raz drugi singiel i mikst Igi są w tym samym dniu.
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: Iga Świątek

Póki te mecze odbywają się tego samego dnia nie ma tragedii - oczywiście przy założeniu odpowiedniej kolejności. Zresztą niech gra, cenne doświadczenia i worek siana - trzeba korzystać.
Niestety ciężko znaleźć wzmiankę o Idze w polskich mediach, bo inne sporty narodowe na rozkładówce.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Iga Świątek

Robinson pisze: 26 sty 2020, 17:36
Majorka pisze: 26 sty 2020, 13:56 I dobrze by było, żeby dziewczyny nie "zajechać".
Ciekawe, czy już udział w mikście z Kubotem w parze nie zajedzie jej w tym turnieju.
Już po raz drugi singiel i mikst Igi są w tym samym dniu.
Bez przesady, da radę. W Australii nie ma teraz upałów, a granie w miksta z Kubotem może jej dużo dać choćby w grze wolejem. Poza tym najpierw gra mecz singlowy.
Biniu
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 9 wrz 2018, 09:32

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 26 sty 2020, 17:16
Ale nadal rozliczamy niektórych z wieszczenia multiszlemów :twisted: rotfl
A może by tak rozliczyć jednego pożal się Boże "znawcę" z nazwaniem Igi "Najmanem" tenisa i jednoznacznym wieszczeniem , że "nic z Niej nie będzie" ?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Biniu pisze: A może by tak rozliczyć jednego pożal się Boże "znawcę" z nazwaniem Igi "Najmanem" tenisa i jednoznacznym wieszczeniem , że "nic z Niej nie będzie" ?
4 runda WS-a (jeszcze gra, może być ćwiartka) to sukces? No tak, pewnie dla kogoś takiego jak ty, bez mentalności mistrza :::bd:: Gra się o tytuł jakbyś nie wiedział. I raczej sądzę, że Iga też tak o tym myśli, i to od pierwszej piłki pierwszego meczu.
Takie powinno być podejście jak się chce coś ugrywać. Jedzie się na turniej nie żeby w nim zagrać, ale żeby go wygrać.
To powinno być w głowie. A że potem wypad w pierwszej rundzie np. 1:6 1:6 to co z tego ;), taka proza kortu :P
Grunt to dobre nastawienie, nie zadowalanie się pośrednimi wynikami.
Zapamiętaj to sobie to może coś ci w życiu kiedyś wyjdzie :::gd:::

Rozumiem, że frustracja zżera, ale co chcesz rozliczyć, rachunek z Biedronki? rotfl
To jest nadal Najman tenisa, o jakimś wartościowym, choć JEDNYM tytule nie wspomnę ...
Ale weź na wstrzymanie, daj jej szansę, jest na początku swojej drogi. Jak zdrowie jej nie stanie na drodze, czy inne nieszczęścia, to ma szanse nie raz coś ugrać, jak każdy :P

PRZERŻNĘŁA!!!! :::yay::: rotfl :::yay::: rotfl :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Biniu
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 9 wrz 2018, 09:32

Re: Iga Świątek

W ciągu roku, po raz drugi doszła do 4 rundy szlema. A co Ty osiągnąłeś?
Żałosny jesteś.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Daj spokój. Vivid w pewnych tematach robi za forumowego głupka i nie należy się tym przejmować...
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 27 sty 2020, 09:13 Daj spokój. Vivid w pewnych tematach robi za forumowego głupka i nie należy się tym przejmować...
Powinna być opcja ignorowania kombinacji słów. Np. „Vivid + Świątek”. :)

Bo Vivida całkowicie ignorować szkoda, czasem pisze z sensem ;-P .

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”