Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

RatRace pisze:
Vivid pisze:[...]Przyjdzie Cibulkova i pozamiata rotfl
Że niby przyjdzie Cibulkova i Ci w kuchni pozamiata? Vidziu, Ty znowu marzysz.
A wpuściłbyś Cibulkovą do kuchni? Przecież ona jest prawie jak ... Gary rotfl
Ale nie podejmuję się dyskusji o Twoich "upodobaniach" :P ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Agnieszka Radwańska

Jurek Kiler pisze:Kolt tak się składa, że ostatnio mam problemy z takim "dziadkiem", który już i tak jest bez formy, a z reguły wygrywa, załatwia mnie doświadczeniem, balonami...w formie by się zapewne tak ze mną nie pier.... Więc myśląc, że nie gram w ogóle w tenisa się mylisz, natomiast nigdy nie trenowałem, wszystko instynktownie wyjąłem z TV, a że zawsze miałem bakcyla do sportów tenisowo-podobnych to jako amator również ziemnego nie kalecze.
To teraz jeszcze bardziej nie rozumiem skąd wynika twoje podejście deprecjonujące tenis defensywny, nastawiony na błędy rywali. To co piszesz nie trzyma się kupy. Chyba że granie o którym piszesz polega na wyjściu na kort i sparingowym przebijaniu bez punktów. W meczach o stawkę łatwiej dostrzec to o czym piszę, wtedy również widać co się dzieje z ludźmi kiedy dochodzi presja. Oczywiście nie trzeba być fanem gry defensywnej ale nie potrafić docenić świetnej obrony to już słabe.
Jurek Kiler pisze:Porównanie Radwy do Rafy, do Nole, nie no daj spokój...
Przykłady Rafy czy Nole miały pokazać że gra defensywna jest uskuteczniana przez najlepszych i jest na 1 miejscu.
Jurek Kiler pisze:Styl nie ma znaczenia? Dlamnie to "g" prawda, z całym szacunkiem, często pięknie grający mają po prostu ogromne umiejętności, które dają wyniki. Nadal czy Djokovic to trochę inna kategoria, gra Rafy mimo balonów mi imponuje, nikt się tak nie poruszał, nikt nie miał takiego fh, jest więc wyjątkowy.
Równie często ci pięknie grający są zamęczani przez lepszych defensorów. Styl ma znaczenie tylko dla niedzielnych obserwatorów bo w tym sporcie liczy się wynik. Kiedy nie ma wyniku to można sobie ten styl wsadzić głęboko, tak samo nikt nie będzie pamiętał o stylu kiedy wygra się tytuł. Na szczęście tenis to nie tylko umiejętności bo byłoby nudno jak cholera.
Jurek Kiler pisze:Tenis kobiecy to z kolei inna bajka, 10-15 lat temu Radwańska nie miałaby szansy przez kolejne lata utrzymywać się w ścisłej piątce. No i właściwie ty zmierzałeś swoim wywodem do? Ja tylko napisałem, że wynik w przypadku Radwańskiej nie odzwierciedla niczego, nie mówi nic o formie, bo ta która nie trafia na rowerze odjedzie a ta, która trafia na rowerze ją do domu wyśle, tak z grubsza. Nie wyciągam więc żadnych wniosków po porażce w RIO i tej wygranej już w Cinnci, no i tyle.
Nie wierzę we wróżbiarstwo więc nie odpowiem. Nie wiem co by było gdyby Radwa grała 15 lat temu. Nigdzie nie zmierzałem moim wcześniejszym postem, chciałem ci tylko przekazać, że tenis jest wielowymiarowy i mierzenie zawodników jedynie ilością winnerów w meczach prowadzi na manowce.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Agnieszka Radwańska

Gary pisze:
Jurek Kiler pisze:Więc myśląc, że nie gram w ogóle w tenisa się mylisz, natomiast nigdy nie trenowałem, wszystko instynktownie wyjąłem z TV, a że zawsze miałem bakcyla do sportów tenisowo-podobnych to jako amator również ziemnego nie kalecze.
Mógłbyś wrzucić jakiś filmik?
Nie ma się czym chwalić bez przesady, poza tym nie mam zwyczaju na ogólne fora wysyłać filmików ze swoją facjatą. ;) Traktuje tenis jednak typowo amatorsko, wróciłem do regularnej gry przed rokiem, wróciłem to zresztą za wiele powiedziane, bo regularnie wcześniej mie grałem, tylko od święta. Mogę napisać, że cholernie męcze się z serwisem, dopiero jak mi pokazał koleś jak należy wykonywać serwis poprawnie dotarło do mnie jaki jest trudny to elemnt, bo wcześniej serwowałem chwytem na tzw "patelnie". ;)

kolt - później odpiszę.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Agnieszka Radwańska

No i Agnieszka wygrała z Kontą, albo raczej Konta przegrała sama ze sobą, bo nie mogła przecież przegrać z Radwańską. Uprzedzam, że nie grała 2 meczów pod rząd jednego dnia, nie było przerw deszczowych, w Rio szybko odpadła więc nie jest zmęczona. A mimo to wygrała w 3. secie aż 6 punktów.
Prince Textreme Tour 100 310
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Agnieszka Radwańska

Widać, że I$ia walczy na całego.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Agnieszka Radwańska

SevenUP pisze:No i Agnieszka wygrała z Kontą, albo raczej Konta przegrała sama ze sobą, bo nie mogła przecież przegrać z Radwańską. Uprzedzam, że nie grała 2 meczów pod rząd jednego dnia, nie było przerw deszczowych, w Rio szybko odpadła więc nie jest zmęczona. A mimo to wygrała w 3. secie aż 6 punktów.
Niesamowite, nieprawdaż?
Ktoś ma problem chyba, gdyby uzależnienie Radwańskiej od dyspozycji całej masy rywalek z pierwszej setki nie miało miejsca to nie ponosiła by z nimi ciągłych porażek gdy te tylko mają dobry dzień. Natomiast jeśli ktoś uważa, że Radwańska ma możliwości by sama z siebie zdominować Petkovic, wygrać 6:0, 6:1 i nie ma na to wpływu, że ta grała tego samego dnia mecz, który trwał 2,5h no to przepraszam...a głównie od tego rozwinęła się dyskusja, najpierw poddałem w wątpliwość kapitalną grę Radwańskiej z Niemką. Uznałem, że Andrea po prostu nie potrafiła trafić w kort skoro otrzymała takie bęcki i żadna jest to weryfikacja formy Agnieszki. Dopiero natomiast później się dowiedziałem, że był to drugi mecz Niemki i dyskusja "dlaczego taki wynik" powinna być w tym momencie zakończona. Poniekąd była to zresztą obrona z mojej strony Radwańskiej, bo irytowały mnie teksty o odpuszczonych Igrzyskach, bo nie było na nich pieniędzy. Ktoś taki później sprawdził wynik meczu z Petkovic i uznał, że miał racje, wróciły normalne turnieje o kase i Radwańska tłucze, dlaczego tak gładko zwyciężyła nikt się nie zastanowił.

Dobra, temat kończę, koledze kolt z czasem już odpowiem na priv.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Agnieszka Radwańska

Jurek Kiler pisze:
Gary pisze:
Jurek Kiler pisze:Więc myśląc, że nie gram w ogóle w tenisa się mylisz, natomiast nigdy nie trenowałem, wszystko instynktownie wyjąłem z TV, a że zawsze miałem bakcyla do sportów tenisowo-podobnych to jako amator również ziemnego nie kalecze.
Mógłbyś wrzucić jakiś filmik?
Nie ma się czym chwalić bez przesady, poza tym nie mam zwyczaju na ogólne fora wysyłać filmików ze swoją facjatą. ;) Traktuje tenis jednak typowo amatorsko, wróciłem do regularnej gry przed rokiem, wróciłem to zresztą za wiele powiedziane, bo regularnie wcześniej mie grałem, tylko od święta. Mogę napisać, że cholernie męcze się z serwisem, dopiero jak mi pokazał koleś jak należy wykonywać serwis poprawnie dotarło do mnie jaki jest trudny to elemnt, bo wcześniej serwowałem chwytem na tzw "patelnie". ;)
To "nie kaleczysz", czy "cholernie męczysz się z serwisem"? ;-P
Skoro nie chcesz podzielić się filmem, to może chociaż dasz link do jakichś lig czy turniejów, w których grasz?
Jurek Kiler pisze:Ktoś ma problem chyba, gdyby uzależnienie Radwańskiej od dyspozycji całej masy rywalek z pierwszej setki nie miało miejsca to nie ponosiła by z nimi ciągłych porażek gdy te tylko mają dobry dzień. Natomiast jeśli ktoś uważa, że Radwańska ma możliwości by sama z siebie zdominować Petkovic, wygrać 6:0, 6:1 i nie ma na to wpływu, że ta grała tego samego dnia mecz, który trwał 2,5h no to przepraszam...a głównie od tego rozwinęła się dyskusja, najpierw poddałem w wątpliwość kapitalną grę Radwańskiej z Niemką. Uznałem, że Andrea po prostu nie potrafiła trafić w kort skoro otrzymała takie bęcki i żadna jest to weryfikacja formy Agnieszki.
Nie oglądałem meczu Radwańskiej z Petkovic, więc jest to wróżenie z fusów, ale uważam, że gracz defensywny, grając świetnie może wygrać nawet 6/0 6/1 z bombardierem, który gra dobrze. Sam miałem takie mecze, gdy rywale trafiali po 5 razy w narożnik, ale wszystko wracało ich siłą i za szóstym razem już nie wytrzymywali i popełniali błąd, mijałem ich lub lobowałem albo grałem kontrę.

Defensor bazuje na błędach, to oczywiste, ale jest różnica między błędem z drugiej piłki, gdy na dodatek gra się ją z połowy kara serwisowego a nietrafionym atakiem po kilku kolejnych bombach, które wróciły. Nie wiem, jak wyglądał mecz Radwańska - Petkovic, więc nie oceniam tej konkretnej sytuacji, ale nie oglądając nie można nie dopuszczać opcji, że Niemka grała dobrze, a Polka po prostu lepiej.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Agnieszka Radwańska

Przecież napisałem, jestem amatorem, tenis to rozrywka, gra dla przyjemności i nie jedyna dyscyplina sportu którą uprawiam i nie główna nawet. Więc rozmawianie o jakiś ligach to nie do mnie, pomijam fakt, że czas by nie pozwolił przy moim grafiku. Mam jednak świadomość jak to trudny sport i wiadomo, że jak ktoś trenuje lub ma długi staż to nie będę nic miał do powiedzenia. Co do serwisu, raz jest lepiej a raz gorzej, cały czas mam problem z wyrzutem, czasem przy lepszym dniu trafiam dosyć 1szym regularnie, ale nie potrafię generować jakiś większych prędkości. Powinienem był wziąć kilka treningów to pewnie bym wszystkie elementy, a zwłaszcza serwis poprawił, pewnie również technikę, gh i 1bh, może by problemy z barkiem minęły.

Z dalszą częścią twojego wywodu generalnie się zgadzam. Tylko już tutaj dochodzimy do sytuacji w której Radwańska miała dzień cudów, Petkovic grała po narożnikach, wszystko trafiała ale Agnieszka albo kontrowała albo wymuszała błąd na rywalce. No i pozostaje kwestia 2,5 godziny gry tego samego dnia, doprawdy dziwny to zbieg okoliczności, że akurat tego dnia Petkovic przegrała z Agnieszką w takich rozmiarach i nigdy wcześniej się to nie zdarzało. Może i to wróżenie z fusów, trochę tak, ale jeśli widzisz wynik w postaci rowera i się później dowiadujesz, że rywal parę godzin wcześniej rozegrał ciężkie spotkanie to chyba na logike dochodzisz do wniosku, że stan fizyczny pewnie był głównym czynnikiem takiej klęski. No ale dobrze, koniec tematu, nie chce zaśmiecać, ale na privie jestem dostępny.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Agnieszka Radwańska

Radwańska prowadziła z Halep 4:0 i miała piłkę na 5:0 przy swoim podaniu, Rumunka zaczęła grać minimalnie lepiej a Agę sparaliżowało. Wszystkie najważniejsze piłki zepsute przez Radwańską i Halep wygrywa seta 7:5.

E: Halep Radwańska 7:5 6:1. Drugiej partii już nie oglądałem bo była do przewidzenia.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

Dno i wodorosty, czyli norma. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Agnieszka Radwańska

Z 4:0 na 5;7, 1:6?! O_O

Jak to wyglądało, Polka od 4:0 przestała grać czy Rumunka od stanu 0:4 dopiero zaczęła?

Halep była dla mnie od początku największą faworytką turnieju, w jej przypadku odpuszczenie IO było chyba świetnym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Agnieszka Radwańska

Jurek Kiler pisze:Z 4:0 na 5;7, 1:6?! O_O

Jak to wyglądało, Polka od 4:0 przestała grać czy Rumunka od stanu 0:4 dopiero zaczęła?

Halep była dla mnie od początku największą faworytką turnieju, w jej przypadku odpuszczenie IO było chyba świetnym rozwiązaniem.
Tak to wyglądało, że kiedy Agnieszka miała szansę na wygranie kolejnego gema od stanu 4:0 (a było ich trochę) to wszystkie piłki z jej strony lądowały w siatce.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Agnieszka Radwańska

Bongos pisze:
Jurek Kiler pisze:Z 4:0 na 5;7, 1:6?! O_O

Jak to wyglądało, Polka od 4:0 przestała grać czy Rumunka od stanu 0:4 dopiero zaczęła?

Halep była dla mnie od początku największą faworytką turnieju, w jej przypadku odpuszczenie IO było chyba świetnym rozwiązaniem.
Tak to wyglądało, że kiedy Agnieszka miała szansę na wygranie kolejnego gema od stanu 4:0 (a było ich trochę) to wszystkie piłki z jej strony lądowały w siatce.
Masz na mysli wystawki w pół kortu czy błędy w wymianach zza lini końcowej?
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Agnieszka Radwańska

Jurek Kiler pisze:
Masz na mysli wystawki w pół kortu czy błędy w wymianach zza lini końcowej?
Błędy z returnu i wymiany zza linii końcowej. Tragedia, jakby jakiegoś hebla złapała.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Agnieszka Radwańska

Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Agnieszka Radwańska

Bongos pisze:http://sportowefakty.wp.pl/tenis/621517 ... nia-bledow

"Tylko te błędy..." rotfl
Fajny cytat, mnie z kolei podobają się poniższe.
...oddajesz jej punkty za darmo...
Teraz tylko wykorzystuje całą twoją siłę i nastawia rakietę, by przebić z nią piłkę.
Pośmiałeś się, a zastanowiłeś się ile w tym prawdy? Spójrz na mecz z Errani i irytację Radwy jak nie mogła korzystać z dynamiki przeciwniczki. Polecam mecze Venus Williams z Kimiko Date Krumm w kontekście jak przebiega wymiana kiedy to Williams generuje dynamikę, a jak to wygląda, kiedy Krumm musi uderzyć z wolnej/słabej piłki.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Agnieszka Radwańska

Dziewczę prawdę powiedziało, a tu zaraz "szokujące słowa" :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Agnieszka Radwańska

El Diablo pisze: Pośmiałeś się, a zastanowiłeś się ile w tym prawdy? Spójrz na mecz z Errani i irytację Radwy jak nie mogła korzystać z dynamiki przeciwniczki.
Ja zdaję sobie sprawę, że Aga nie potrafi generować potężnych uderzeń i jej gra opiera się na wykorzystywaniu błędów i siły przeciwniczek. Jednak lekceważenie jednej z najlepszych (jeśli nie najlepszej) gry defensywnej na świecie w momencie, kiedy samemu posyła się piłki po bandach i twierdzenie, że gra się lepiej "tylko te błędy" jest co najmniej komiczne :) . Do tego jeszcze ta "rada" mamy żeby Łotyszka grała "prawo - lewo, prawo - lewo" na czołową zawodniczkę i do tego najlepiej przewidującą grę rywalek :::gd::: .
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Agnieszka Radwańska

Bongos pisze:...gra się lepiej "tylko te błędy" jest co najmniej komiczne :) .
Stwierdzenie "lepiej" jest z góry błędne. Nie ma "lepiej", jest "inaczej" w kontekście mocniej, potrafiąc samodzielnie skończyć etc. Gdybyś zajrzał do naszych działów sprzętowych to zwróciłbyś uwagę iż skróty myślowe, a czasem po prostu niewiedza to chleb powszedni. Pytania z cyklu "Która jest lepsza?" zamiast "Która jest lepsza dla mnie?" Lepsze może być wykonanie, trzymanie parametrów... ale to taka dygresja.
Bongos pisze: Do tego jeszcze ta "rada" mamy żeby Łotyszka grała "prawo - lewo, prawo - lewo" na czołową zawodniczkę i do tego najlepiej przewidującą grę rywalek :::gd::: .
To ciekawe co napisałeś, prawie nie oglądam WTA ale kiedy ostatni raz widziałem mecz Radwańskiej to nie dochodząc do piłki grała czopa albo loba i to nie był geniusz defensywy tylko ośmieszenie poziomu WTA bo jeśli zawodniczka nie potrafi zabić takiej piłki smeczem - a jak wiemy powszechne u pań jest granie w takim momencie drajw woleja - i jest przykuta do linii końcowej będąc jednocześnie śmieszną przy siatce to jest to faktycznie najlepsza defensywa... ale na miałkim i beznadziejnym tle.

No chyba, że coś się zmieniło? :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Agnieszka Radwańska

El Diablo pisze:
Bongos pisze: Do tego jeszcze ta "rada" mamy żeby Łotyszka grała "prawo - lewo, prawo - lewo" na czołową zawodniczkę i do tego najlepiej przewidującą grę rywalek :::gd::: .
To ciekawe co napisałeś, prawie nie oglądam WTA ale kiedy ostatni raz widziałem mecz Radwańskiej to nie dochodząc do piłki grała czopa albo loba i to nie był geniusz defensywy tylko ośmieszenie poziomu WTA bo jeśli zawodniczka nie potrafi zabić takiej piłki smeczem - a jak wiemy powszechne u pań jest granie w takim momencie drajw woleja - i jest przykuta do linii końcowej będąc jednocześnie śmieszną przy siatce to jest to faktycznie najlepsza defensywa... ale na miałkim i beznadziejnym tle.

No chyba, że coś się zmieniło? :]
Prawda jest taka, że obecnie jeżeli 90% tych bombardierek Aga przebije więcej niż 3-4 piłki biegając od prawej do lewej to one w końcu zepsują. To wystarcza. Nie wspomnę już o tym co wyprawiają te młode strzelby przy siatce. Co ją interesuje "tło", o którym napisałeś. Jest topową zawodniczką świata i tyle.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”