Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Agnieszka Radwańska

keicam pisze:Navratilova chyba dopiero po tym meczu uświadomiła sobie, że jej rolą nie jest "szkolić" a jedynie "utwierdzać w przekonaniu". Powiedziała co powiedziała i wyleciała... Znając bezceremonialność Martiny wydaje mi się, że w rozmowie bezpośredniej AR dowiedziała się dużo więcej ciekawych rzeczy o swoim "innym" tenisie.
Pytanie tylko co wie Navratilova o dzisiejszym tenisie? Bo chyba nie jest trudno przekonać się o wiedzy "ekspertów"- byłych zawodników słuchając bzdur Wilandera czy Couriera. Wilander trenerem Stephens był tydzień, Connors Sharapovej kilka tygodni itp.

Co to w ogóle za tekst że na treningu grała mocniej i lepiej? Na treningu to Polka pyknęła Na Li 6:1, a 3 dni później przegrała z nią w turnieju głównym. Na treningu nie ma widzów, presji, emocji, a przede wszystkim rywalki....
Prince Textreme Tour 100 310
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Agnieszka Radwańska

keicam pisze:A tak mówiła swego czasu o tenisie AR osoba nieco bardziej kompetentna od nas. ;)
"- Aga nie zrealizowała planu, który sobie założyłyśmy. Nie grała wolejów, jak to ćwiczyliśmy. Grała bardzo pasywny tenis i zbyt często na bekhend Williams. Nie uderzała tak mocno, jak na treningach - ocenia Navratilova.

- W skali od 1 do 10 daję jej 1. Nie było jej na korcie, a Venus po prostu bardziej chciała. Wyglądało to tak, jakby Agnieszka nie weszła emocjonalnie w ten mecz."

Trzeba było zwolnić trenerkę "od siedmiu boleści" która nie poznała się na "innym" tenisie R i również chciała żeby AR wygrała szlema chyba bardziej niż sama zainteresowana! :(
Co takiego dojrzała Navratilowa, że nawiązała współpracę z AR ?, jej niedouczony fh i bh ? chciała go poprawć? :wink: Teraz na poważnie, Martina miała być takim trochę mentorem dla AR, podpowiedzieć jak się przygotować mentalnie do finałów WS, miała spróbować ustawić grę AR na bardziej agresywną z większym parciem na siatkę, nie wyszło, tak bywa. Treningowo wszystko było ok., na meczu jednak wracają jednak stare nawyki, nie jest łatwo nawet u zawodowców.
Martina jest wielka, może jedna z największych dam światowego tenisa, jej niepokorny charakterek jest ogólnie znany, nie chcę jej nic umniejszać ale na niwie trenerskiej nie ma dużych sukcesów, a AR to też charakterek i panie się rozeszły.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Agnieszka Radwańska

hokej pisze:Wchodzisz w środek dyskusji, mniej lub bardziej merytorycznej i rzucasz światłe uwagi sprowadzające się do wniosku, że skoro nie sąsiadujemy z AR przez ścianę, to nie możemy o Jej tenisie pisać. Po czym to mnie radzisz, żebym pisał o torebkach. Ja rozumiem mechanizm wyparcia i autodestrukcji, ale nie przesadzaj z tą wieloraką osobowością, bo niestety nie nadążymy za tak pokręconym tokiem rozumowania.
A w kwestii Sereny - nie, nie zamierzam ekstrapolować (wiem, trudne słowo) bzdur na temat Jej parametrów z różnych miejsc na pozostałe zawodniczki. Zamierzam natomiast w dalszym ciągu używać standardowej ilości zwojów mózgowych, zasilonych w dawnych latach wiedzą fizyczną, a w późniejszych doświadczeniem empirycznym w celu oddzielenia bzdetów od faktów. Ty zawsze możesz pójść inną drogą.
Jesteś mistrzem w odwracaniu kota ogonem, powinieneś otworzyć biznes w tym kierunku. Możesz pisać co chcesz (co zresztą robisz), o torebkach też. Możesz, nie musisz. Widzisz różnicę? Licz się jednak z tym, że kiedy napiszesz jakąś bzdurę to ktoś kto też może pisać co chce zareaguje. Tyle w temacie drobnej budowy Radwy.
Po raz kolejny - temat Sereny mnie nie interesuje, dyskusja była o Adze i Giorgi, o ich parametrach. Co do trudnych słów to teraz ja pobawię się w wujka dobra rada i doradzę ci używać ich mniej bo nie wszystkie dobrze opanowałeś i potem niewłaściwie stosujesz. Wychodzą z tego niezłe kwiatki i nawet odwracając kota ogonem kilkanaście razy jedyne co osiągniesz to bunt kota albo urwany ogon.Trzymaj się prostych zwrotów, te wysublimowane nie uczynią z ciebie profesora.
Na koniec odpowiem na twoje domniemanie mojej "wielorakiej osobowości". Komicznie to wygląda w zestawieniu z twoim używaniem liczby mnogiej w ostatnim poście. Jestem coraz większym fanem. :)
Mi wystarczy, więcej na powyższe tematy nie będę ci odpisywał. Chyba że stworzysz coś nowego, jak to z budową ciała Radwy.
El Diablo pisze:Przypomnę, że wszyscy z szeroko rozumianego środowiska tenisowego skrytykowali Navratilovą za tę wypowiedź.
Co może poniekąd potwierdzać iż niezależnie od okoliczności wypowiedzi mają być poprawne politycznie.

Niemniej podzielam opinię większości - szczera ocena dla zawodniczki, dla reszty jakiś frazes, że wszystko jest w porządku, że trzeba jeszcze to i owo dopracować ale jesteśmy dobrej myśli, siamta ramta etc.
Ja się wcale nie dziwię, że zakończono współpracę. Trener ma za zadanie nie tylko poprawić formę sportową podopiecznego ale również stworzyć więź która pomoże w ciężkich momentach. Nie wyobrażam sobie jak trener może mówić coś takiego jak Navratilova prasie o swojej zawodniczce. Zero pojęcia o roli trenera, ja bym ją kopnął w 4litery z miejsca. Co innego rozmowa z zawodniczką, tam trzeba szczerości. Jednak pranie brudów na zewnątrz w żaden sposób nie pomoże zawodniczce więc po co to robić skoro chce się dla niej jak najlepiej? Według mnie Navratilova albo chlapnęła bez pomyślunku albo się pożarły i nie potrafiła z klasą zakończyć współpracy. Tak czy inaczej nie za dobrze to o niej świadczy jako trener.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Agnieszka Radwańska

Czyli jedynym "problemem" Radwańskiej jest wykluczenie z akcji "Nie wstydzę się Jezusa"?
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Agnieszka Radwańska

SevenUP pisze:
keicam pisze: Wilander trenerem Stephens był tydzień

Drobna poprawka. Wilander był trenerem Keys. :) Ale opinię na ten temat mam identyczną, jak Ty.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Agnieszka Radwańska

kolt pisze: (...)
Na koniec odpowiem na twoje domniemanie mojej "wielorakiej osobowości". Komicznie to wygląda w zestawieniu z twoim używaniem liczby mnogiej w ostatnim poście. Jestem coraz większym fanem. :)
Mi wystarczy, więcej na powyższe tematy nie będę ci odpisywał. Chyba że stworzysz coś nowego, jak to z budową ciała Radwy.
(...)
Masz rację z liczbą mnogą, ja nie ogarniam dyskusji z kimś, kto przeczy sobie w co drugim poście. Mea culpa.
A teraz chwila skupienia i przegląd postów ile osób zgadzało się z twierdzeniem, że drobna budowa Agnieszki to mit. Dasz radę?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

kolt pisze:Jesteś mistrzem w odwracaniu kota ogonem,
Nawet w takich bzdetach mijasz się z prawdą. Ten tytuł pewne "zacne" grono przyznał tu mnie. :P

Jeżeli chodzi o budowę Radwy to ona nie jest typowa dla zawodniczki w tej dyscyplinie. Czemu? Bo jej się zbytnio robić nie chce ... Nikt nie oczekuje by robić np. nogi jak u Dementievej czy u Kuzy, można nadal wyglądać kobieco i mieć czym grać, jej wybór.
Ale dyskusja się tu toczy, miłej zabawy. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agnieszka Radwańska

hokej pisze:A teraz chwila skupienia i przegląd postów ile osób zgadzało się z twierdzeniem, że drobna budowa Agnieszki to mit.
Czuję się skonfundowany :). Nie czytałem dyskusji, przepraszam. Pewnie coś uproszczę. Stałem przy Agnieszce kilka razy na Merze. Dla mnie to ona jest drobinka.

Widziałem treningi Agi i wiem, że potrafi soczyście przywalić. Na meczach robi jakieś błędy techniczne. Nie znam się na tym zbyt dobrze. Robi jakiś lekki przykurcz rąk (pewnie ze stresu meczowego), czasami nie popiera uderzenia wyjściem ciała do przodu ... co jeszcze, nie wiem.

Ja bardzo Agnieszkę szanuję za to co osiągnęła. Lubię jej nieszablonową grę. Czucie piłki ma niebywałe. Przegląd pola i myślenie na korcie wzorowe. :::gd:::

Vidziu, ale niekiedy ciało jest zbudowane jak jest i ćwiczenia baaardzo tu nie zmienią kształtu mięśni. Ja choćbym pakował codziennie, to nogi będę miał jak bocian. Po prostu mam takę budowę i kształt mięśni.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

Obi, z całym szacunkiem, Twoje zdanie się nie liczy, Ty z natury wszystkich lubisz ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agnieszka Radwańska

Vivid pisze:Obi, z całym szacunkiem, Twoje zdanie się nie liczy, Ty z natury wszystkich lubisz ... :P
:::gd::: Prawie. Ale żeś mnie "zastrzelił". ;-P
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

Obiektyw pisze:
Vivid pisze:Obi, z całym szacunkiem, Twoje zdanie się nie liczy, Ty z natury wszystkich lubisz ... :P
:::gd::: Prawie. Ale żeś mnie "zastrzelił". ;-P
Skoro lubisz Legię Warszawa to przecież "lepiej", "bardziej", "mocniej" już się nie da. ;) rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agnieszka Radwańska

Fakt. Legię wielbię. :) Po wczorajszym meczu miałem sen ... Legia w finale LM. Jestem jak MLK. ;)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

Obiektyw pisze:Fakt. Legię wielbię. :) Po wczorajszym meczu miałem sen ... Legia w finale LM. Jestem jak MLK. ;)
W sumie to byli najbliżej odkąd funkcjonuje LM, to była chyba 1/4 (z Panatinaikosem chyba przegrali, Warzycha ich ubił :)).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agnieszka Radwańska

Vivid pisze:
Obiektyw pisze:Fakt. Legię wielbię. :) Po wczorajszym meczu miałem sen ... Legia w finale LM. Jestem jak MLK. ;)
W sumie to byli najbliżej odkąd funkcjonuje LM, to była chyba 1/4 (z Panatinaikosem chyba przegrali, Warzycha ich ubił :)).
Ostatni OT. To były piękne czasy. Fajnie byłoby zbliżyć się do tego wyniku. ;-P
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Agnieszka Radwańska

Nie mam absolutnie problemu z szacunkiem dla Radwańskiej, dla Jej osiągnięć i wyników. Co nie przeszkadza mi mówić to co mówię.
Tak się głupio składa, że Kobieta ma osobista ma praktycznie parametry AR (no dobra, trochę słodzę, parę kilogramów więcej ;-)) Mam tę "drobinkę" na co dzień, w dodatku z racji uwielbienia czasem ją dźwignę. :-) Wszystko kwestia punktu odniesienia, stając przy koledze 208cm/130kg wyglądam na niedożywionego, a raczej tak nie jest.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Agnieszka Radwańska

Vivid pisze:
kolt pisze:Jesteś mistrzem w odwracaniu kota ogonem,
Nawet w takich bzdetach mijasz się z prawdą. Ten tytuł pewne "zacne" grono przyznał tu mnie. :P
Pewnie pomylili cię z Kieferem. Jeśli w tym gronie nie było Pete'a Samprasa to się nie liczy. Ten tytuł dostałeś przed czy po tym kiedy ogłosiłeś się Stańczykiem forum? :P
Obiektyw pisze: Widziałem treningi Agi i wiem, że potrafi soczyście przywalić. Na meczach robi jakieś błędy techniczne. Nie znam się na tym zbyt dobrze. Robi jakiś lekki przykurcz rąk (pewnie ze stresu meczowego), czasami nie popiera uderzenia wyjściem ciała do przodu ... co jeszcze, nie wiem.

Ja bardzo Agnieszkę szanuję za to co osiągnęła. Lubię jej nieszablonową grę. Czucie piłki ma niebywałe. Przegląd pola i myślenie na korcie wzorowe. :::gd:::

Vidziu, ale niekiedy ciało jest zbudowane jak jest i ćwiczenia baaardzo tu nie zmienią kształtu mięśni. Ja choćbym pakował codziennie, to nogi będę miał jak bocian. Po prostu mam takę budowę i kształt mięśni.
W końcu sensowny post. Podpisuję się pod nim. Dobrze że są tutaj osoby z odrobiną pokory, bo poziom megalomanii od jakiegoś czasu mocno wzrósł.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Agnieszka Radwańska

Obiektyw pisze: Vidziu, ale niekiedy ciało jest zbudowane jak jest i ćwiczenia baaardzo tu nie zmienią kształtu mięśni. Ja choćbym pakował codziennie, to nogi będę miał jak bocian. Po prostu mam takę budowę i kształt mięśni.
"Pakując" codziennie (jeszcze w zależności jak) wzmocnisz, zrobisz dynamiczniejsze mięśnie które obciążasz, mimo że ich wygląd zewnętrzny mało się zmieni. Byłbym idiotą gdybym namawiał R żeby wyglądała jak Stosur, jednak jestem przekonany że wystarczy kilka procent siły więcej aby przyspieszyć do rozsądnego poziomu np drugi serwis, lub dodać też "przepychanym" fh i bh kilkanaście kilometrów szybkości. We wsi obok mojej na spotkaniu sponsorskim była kilka godzin Giorgi!
https://www.facebook.com/klubkryspinow/ ... =3&theater
Jej mięśnie w stanie spoczynku wcale nie wyglądają jak na fotkach meczowych. Jest to krucha dziewczyna. Radwańską również udało mi się oglądać kilka razy. Bez różnicy w wyglądzie. W tym całym "pakowaniu" można się poprawić motorycznie jednocześnie nie zmieniając wyglądu. Niestety R ma generalny wstręt do jakiegokolwiek wpływania na mięśnie poprzez wysiłek fizyczny inny niż treningi tenisowe! Odnoszę wrażenie że od kilku lat to co osiągnęła w zupełności ją satysfakcjonuje. Navratilova pojawiła się w czasie kiedy zaczęło się robić nieciekawie, niestety jej pomysły na wygrywanie wymagałyby zbyt wielu zmian w głowie i w sposobie trenowania.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Agnieszka Radwańska

Wiele przecież razy było powtarzane przez obóz czy też nawet samą Radwańską, że ona od siłowni trzyma się z dala, nie lubi, nie chce się, nieważne...
Gdyby jednak treningi na siłowni nie przynosiły jakichkolwiek rezultatów to w ogóle nie byłoby jej tematu, nie trzeba byłoby wówczas nawet mówić o wstręcie do treningach na niej, no bo po co? Pamiętacie taką laskę co się nazywała Maria Kirilenko? Tenisistka oczywiście słabsza, mniej utalentowana, jednak mimo kapitalnej sylwetki i drobnej postury generowała znacznie mocniejsze uderzenia od AR.
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Agnieszka Radwańska

Jurek Kiler pisze:Wiele przecież razy było powtarzane przez obóz czy też nawet samą Radwańską, że ona od siłowni trzyma się zdala, nie lubi, nie chce się, nie ważne...
Gdyby jednak treningi na siłowni nie przynosiły jakichkolwiek rezultatów to w ogóle nie byłoby jej tematu, nie trzeba byłoby wówczas nawet mówić o wstręcie do treningach na niej, no bo po co? Pamiętacie taką laskę co się nazywała Maria Kirilenko? Tenisistka oczywiście słabsza, mniej utalentowana, jednak mimo kapitalnej sylwetki i drobnej postury generowała znacznie mocniejsze uderzenia od AR.
Wg. internatu :wink: , to kawał dziewczyny jest, 1.74 i 61 kg. :D
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Agnieszka Radwańska

Jurek Kiler pisze:Wiele przecież razy było powtarzane przez obóz czy też nawet samą Radwańską, że ona od siłowni trzyma się zdala, nie lubi, nie chce się, nie ważne...
Możesz podać źródło, że jej się nie chce trenować na siłowni? Pamiętam jak ojciec podał powód "unikania" siłowni i o tym pisałem ale to jest całkiem inny powód niż brak chęci. Z chęcią się z tym zapoznam, być może zmieni mi się pogląd na sprawę. Do mnie powód o którym mówił ojciec trafia, dla kobiet wygląd jest dużo ważniejszy niż dla mężczyzn, do tego są jeszcze kwestie reakcji na krańcowy wysiłek fizyczny.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”