Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: FedExpress zwalnia?

http://sports.theglobeandmail.com/servl ... Other/home

Media światowe donoszą, że Roger Federer obecnie ciężko trenuje w Dubaju, pod okiem... Darrena Cahilla :D

Nie wiem, czy coś z tego będzie, ale moje nadzieje są bardzo duże, obym się nie zawiódł :)

Co sądzicie o pomyśle tej współpracy?
mtenis team
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: FedExpress zwalnia?

Pozytywne jest to, że jeszcze znajduje motywacje, poza tym po sezonie na "dziadków" może trener tego typu, wniesie coś świeżego do jego gry.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: FedExpress zwalnia?

Myślę, że motywacji mu nie brakowało, przynajmniej nie ostatnimi czasy. Fakt, że jest na ostatniej prostej do pobicia najważniejszych rekordów jest sam w sobie wystarczającą motywacją. Myślę, że po prostu kolejne porażki z Nadalem, spadek pewności siebie i słabsza forma przełożyły się na słabszą kondycję psychiczna, efektem której były przejawy syndromu wypalenia.
On po prostu w takiej chwili jak ta potrzebuje jakiegoś bodźca, który da mu pozytywnego kopa do gry i pozwoli uwierzyć, że ciągle może wygrywać. Przecież poza USO to on od prawie 1,5 roku nic nie wygrał, a ostatniego Mastersa "łyknął" bardzo dawno, bo latem 2007 roku (nie liczę Turnieju Mistrzów 07).
Mam nadzieję, że w tym przypadku zadziała, słynny z piłki nożnej, efekt "nowej miotły".
Idealnym przykładem takiego stanu jest Roddick, który po każdorazowej zmianie trenera dostaje skrzydeł i robi znakomite wyniki, wydawać by się mogło, z niczego.

Co do Rogera to wyczytałem na Jego forum, że ostatnie 2 tygodnie spędził na czasochłonnej rehabilitacji u swojego trenera od przygotowania fizycznego, słynnego Pierre'a Paganiniego. Skutkiem tych zabiegów jest ponoć całkowite wyleczenie kontuzji pleców, która dopadła Szwajcara jesienią. Teraz Federer jedzie do Kalifornii, gdzie ma szlifować formę przed Indian Wells, właśnie pod okiem Cahilla. Tak przynajmniej powiedział Tony Godsick, manager Szwajcara.

A info co do podpisania umowy z Darrenem, wciąż nie zostało oficjalnie potwierdzone.
mtenis team
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: FedExpress zwalnia?

Jemu niewiele to da. Ten facet potrzebuje psychologa a Darren nim nie jest. Niemniej nie można wykluczyć jakiegoś zbawiennego wpływu. Czasem tak bywa że tworzy się taki tandem i mamy nową jakość - patrz Agassi/Gilbert.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Harris
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 249
Rejestracja: 30 lip 2007, 22:32

Re: FedExpress zwalnia?

Jakie są problemy Federera? Przygotowanie fizyczne i psychika. Czy Cahill poprawi to pierwsze? Nie, od tego jest Paganini; jeśli chce coś zmienić w treningu atletycznym, bardziej dostosować go do obecnych możliwości organizmu, najwyżej można jeszcze skonsultować się z fizjologiem, czy innym specjalistą.
Czy Cahill pomoże mu pokonać problemy z psychiką w meczach z Nadalem, czy Murrayem? Wątpię, choć jeśli do po poprawy formy fizycznej, dojdzie analiza popełnianych błędów taktycznych i pojawi się jakiś sensowny i odpowiadający Rogerowi pomysł na grę z tymi rywalami, to pewność siebie Szwajcara powinna wzrosnąć.

Jest tylko jeden zasadniczy problem. Gdyby to było przed sezonem, albo przed trawą, czy "betonowym latem", można by sukcesami nakręcić spiralę wzajemnego zaufania, coś stworzyć i utrwalić.
Tymczasem nadchodzi cegła, a tam Rafa jest po prostu za mocny dla Fedka. Będzie przegrywał i ciężko będzie o wiarę w efekty współpracy z nowym szkoleniowcem.
A jak on znowu będzie wdupiać sety mając 4-0, czy 5-1, to wszystko w Fedzie rozsypie się jak domek z kart i Cahill wyleci, zanim jego praca cokolwiek będzie mogła poprawić.
Non est beatus, esse se qui non putat...
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: FedExpress zwalnia?

To, że Fed ma chybotliwą psyche to było wiadomo od dawna, tyle że w którymś momencie zatrybiła mu gra i psychika nie była narażona na poważniejsze wyzwania.
Wydaje mi się też, że gdzieś po drodze Federer zaczął mieć zbyt dużo pomysłów na grę, plus doszło parę innych czynników i w trybikach zaczęło zgrzytać. Być może jest mu potrzebny ktoś, kto będzie miał lepszy pomysł na grę Feda niż on sam i trybiki znowu zaskoczą.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: FedExpress zwalnia?

A jakie on ma problemy w przygotowaniu fizycznym? Mono? Plecy? To nie są problemy tylko zwykła przypadłość. On zdecydowanie potrzebuje dobrego psychologa sportowego, tak by potrafił go zrestartować przed pojedynkami z Nadalem, bo z Murray'em to nie można jeszcze mówić, że ma Jego kompleks.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: FedExpress zwalnia?

Psychika to oczywiście podstawa słabości Federera... kiedy grał dobrze nie było problemu bo jego przeciwników łapały doły wcześniej...

Druga sprawa to zmiana stylu gry Federera... tak, potrafi jeszcze wchodzić w kort i zaatakować ale kiedy zaczyna się łamać to siedzi i przebija na końcowej... gdyby zdrowie mu na to pozwoliło to powinien wrócić do częstszej gry przy siatce bo ten jego wolej to już nie to co kiedyś... no ale kiedy czegoś się nie gra to siłą rzeczy zaczyna wychodzić to gorzej kiedy nagle się wraca do tego.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Harris
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 249
Rejestracja: 30 lip 2007, 22:32

Re: FedExpress zwalnia?

bodysek pisze:A jakie on ma problemy w przygotowaniu fizycznym?
No chyba żartujesz. Popatrz sobie na jakiś jego mecz jeszcze nawet z AO 2007 (o wcześniejszych latach nie mówiąc, ale nie wracajmy do prehistorii) i na to, jak wygląda teraz. On na wiosnę 2007 się po prostu zapasł i nie zgubił tego do dziś.
Zobacz, jak się z niego leje, kiedyś dużo mniej się pocił, to też o czymś świadczy. Owszem, jest ciągle w miarę szybki, bo cudowną technikę poruszania się i mocarne nogi, ale wystarczy porównać jakość jego gry na dobiegu, by zobaczyć różnicę.
Kiedyś tacy ludzie jak Agassi, Safin, Blake, czy Rod załamywali ręce, bo grali piłkę normalnie kończącą, a Fed dobiegał i jeszcze skończyć potrafił.
A teraz? DNO! Jak się go przyciśnie, odpowiada slajsem, albo balonem; piłki do których kiedyś dochodził z uśmiechem, teraz ledwo łapie, albo nawet w ogóle do nich nie startuje.
Przecież forhend po linii na dobiegu, to było jego firmowe zagranie, a teraz w takiej sytuacji odgrywa po górę, a jak chce łupnąć, to wali w bandę. Mijanki też są o wiele gorsze.
Różnica między obecnym Fedziem, a tym najlepszym jest naprawdę ogromna, a to, że czasem ośmieszy jakiegoś Del Potro, który mu gra lekko przez środek i nie trzeba się za bardzo ruszać, tylko zaciemnia sytuację.

Aha, całkowicie zgadzam się z Diablo. Zobaczcie, Nadal jak gra z Fedkiem, to nic nie kombinuje; o ile ze słabszymi graczami i do siatki pójdzie i w kort wchodzi, o tyle ze Szwajcaram wraca do swojej podstawowej, najpewniejszej gry.
Cofa się i czeka na błędy, a jak tylko można, to świderlift w bekhend, co Fedzia odrzuca od kortu, albo wymusza krótkie odegranie.
A Federer? Dokładnie odwrotnie, w normalnych meczach prawie zupełnie zarzucił trzy elementy; grę w korcie, grę kątową i ataki do sieci. Na leszczy takie jego klepanie dość mocnymi zagraniami przez środek wystarczy, w końcu rywal albo zaryzykuje i wywali, albo odegra wykładkę.
Tymczasem Murray i co oczywiste Nadal, bez problemu mogą przebić o jedną piłkę więcej, mało tego, jak Szwajcar zagra pasywnie to go atakują; a jak już wspomniałem, defensywa Fedzia zmarniała niewiele mniej od ofensywy.
I właśnie na tych rywali potrzebne są wspomniane wyżej elementy; trzeba wejść w kort by przyśpieszyć grę, zagrać kąty, żeby rywala wygonić poza kort, no i skończyć dobrym wolejem. Jako, że nie robi tego na co dzień, to te umiejętności częściowo zatracił, a kiedy stara się znowu tak grać, bo wie że z Nadalem/Murrayem musi, zaczyna się walenie po autach, a w efekcie znowu wraca za linię i tam daje się zarżnąć jak prosie.
Problem Feda jest dość złożony i nie można zwalić tego tylko na jeden czynnik, zwłaszcza, że one wynikają jeden z drugiego, bo przecież pewność siebie jest u niego(zresztą chyba u wszystkich, którzy grają w tenisa :wink: ) funkcją dyspozycji czysto tenisowej.
Ostatnio zmieniony 6 mar 2009, 13:21 przez Harris, łącznie zmieniany 1 raz.
Non est beatus, esse se qui non putat...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: FedExpress zwalnia?

Nie chcę być złośliwy ale Mirka się też ostatnio zapasła, czyżby razem czekoladki pochłaniali? ... :P
Tylko że ona się jeszcze na krzesełku mieści na trybunach a Fedek już piłki w korcie nie bardzo może zmieścić jak mu rywal siedzi na ogonie....
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: FedExpress zwalnia?

DUN I LOVE pisze:A info co do podpisania umowy z Darrenem, wciąż nie zostało oficjalnie potwierdzone.
No i nie ma umowy...
http://www.nytimes.com/2009/03/12/sport ... ref=sports
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: FedExpress zwalnia?

Vivid pisze:Nie chcę być złośliwy ale Mirka się też ostatnio zapasła, czyżby razem czekoladki pochłaniali? .... :P
Tylko że ona się jeszcze na krzesełku mieści na trybunach a Fedek już piłki w korcie nie bardzo może zmieścić jak mu rywal siedzi na ogonie....
Co do Mirki i jej wagi to słyszysz dzwony, ale nie wiesz w którym kościele dzwoni. :D Otóż Mirka jest w ciąży i spodziewa się rozwiązania w wakacje... :) (źródło rogerfederer.com)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: FedExpress zwalnia?

Mhmmm też o tym czytałem na stronce rf.com...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: FedExpress zwalnia?

Podniosła chwila, nie wypada marudzić. Niemniej może to się odbić na tym, że Roger postawi na rodzinę, odstawiając tenis na boczny tor.
mtenis team
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: FedExpress zwalnia?

DUN I LOVE pisze:Niemniej może to się odbić na tym, że Roger postawi na rodzinę, odstawiając tenis na boczny tor.
Ojjj grabisz sobie...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: FedExpress zwalnia?

No właśnie usłyszałem o tym tak mimochodem, a to jednak prawda, Nasz Roger zostanie ojcem. Hmmm według mnie na pewno potomek nie wpłynie przynajmniej na samym początku na dobrą dyspozycję Feda, a skoro we wakacje rozwiązanie to Wimbledon zagrożony :shock: .
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: FedExpress zwalnia?

Bodysek, trzeba mieć nadzieję, że pierwszą rzeczą jaką Fedowe dziecko zobaczy będzie puchar za 6 triumf w Wimbledonie :P
mtenis team
Awatar użytkownika
Harris
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 249
Rejestracja: 30 lip 2007, 22:32

Re: FedExpress zwalnia?

Puchar Wimbledonu? Chyba w rękach Nadala <:D Ta wieść zapewne najbardziej ucieszyła właśnie jego sztab, kolejny po Djoko i Murray'u konkurent z głowy.
Czyżby kroił się nam klasyczny Wielki Szlem? :shock:
Ostatnio zmieniony 12 mar 2009, 23:05 przez Harris, łącznie zmieniany 1 raz.
Non est beatus, esse se qui non putat...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: FedExpress zwalnia?

El Diablo pisze:Mhmmm też o tym czytałem na stronce rf.com...
No to chyba urodzi słonia? Bo Ty o tym pisałeś ponad rok temu. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: FedExpress zwalnia?

PitS pisze:
El Diablo pisze:Mhmmm też o tym czytałem na stronce rf.com...
No to chyba urodzi słonia ? Bo ty o tym pisałeś ponad rok temu. :D
I to chyba nawet takiego z trąbą :D

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”