Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Vivid pisze:
Jurek Kiler pisze:Tylko, że ja odnosiłem się do liczby wygranych spotkań, a nie Wielkich Szlemów, Nadal musiałby wygrać jeszcze 294 spotkania, Djokovic 394 i jeśli nie uda się to żadnemu z nich to troche na kolejnego takiego poczekamy.
Nie musi tak być. Nie wiemy czy gdzieś nie gania już po turniejach niższej rangi ktoś kto ma dziś nawet bilans na minusie ale za miesiąc, pół roku, czy rok jego talent eksploduje. Tego nie przewidzisz.
Sampras i WS-y posłużył mi tylko za przykład schematu. Większość komentatorów i ekspertów się puszyła jak to długo, długo nikt, a przyszedł Federer i pozamiatał. Nie ma pewników, może i Fed nie będzie jeszcze 18-tek dzieciakom wyprawiał jak go zdetronizują. ;)
Oczywiście, nie musi tak być, jest to po prostu moja opinia, moje zdanie, że jak nie Rafa lub Novak to sobie te dwie dekady najmniej poczekamy na kolejnego takiego. No i zauważ, że Federer bił rekordy Samprasa, a teraz trzeba bić rekordy Federera, które są znacznie większe od rekordów Amerykanina, więc i skala trudności znacząco wzrosła.

Kiedyś się faktycznie wydawało, że te 14 WS-ów to rekord nie do pobicia, jednak by pobić Feda potrzeba już Szlemów nie 15, a 18 - znacząca różnica.

No i liczba tytułów, wydawało się, że liczba 64-ech Samprasa jak na czasy w których przyszło mu grać to już naprawdę coś niezwykłego, Federer ma 83...19 więcej.
No i ta liczba wygranych spotkań - Sampras 762, dwa lata grający dłużej Federer 1000...

Szwajcar ciągle jednak gra i o ile wychodzę z założenia, że każdy kolejny tytuł może być dla niego tym ostatnim i WSa może już nie wygrać to biorąc po uwagę zamiar gry i w przyszłym roku to nie zdziwię się jeśli pęknie bariera 1100 wygranych meczów. Zanosi się jednak na to, że jeszcze wygra niejeden wartościowy turniej, więc różnica między nim, a Samprasem będzie się tylko pogłębiać.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Roger Federer

Jacek iREM pisze:Dziś rano Federer zagrał w Sydney pokazowy mecz do "5 setów" z Hewitem. Notabene piękne show, genialne popisy.
Ale... Zagrali znowu systemem do 4 gemów set, bez przewag, bez netów. To zaczyna się robić popularne.
Być może wniosek przedwczesny, ale jeśli za wszelką cenę będzie się chciało mieć gwiazdy w finałach to kto wie...
Pazerność organizatorów jest moim zdaniem nieprzewidywalna.
Jakby ktoś nie oglądał. (od 1:15:00)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Roger Federer

Czytałem w ostatnim numerze Tennis Magazin, że Hewitt należy do grona tych zawodników, którzy bardzo pozytywnie wypowiadają się o pomyśle nowej formuły rozgrywania spotkań tenisowych. Ponoć Lleyton określił to rozwiązanie jako "fantastyczną innowację dla naszego sportu" oraz dodał, że "ma nadzieję, że wkrótce zyska ona uznanie przynajmniej na poziomie klubowym".

Swoją drogą, skoro już dzielę się z Wami wiedzą zdobytą dzięki wydaniu 5,50 euro na Tennis Magazin :D , a ponadto jesteśmy w wątku o Rogerze, to wrzucę jeszcze fajną grafikę z tego samego numeru dokumentującą dotychczasowe sukcesy Federera. Uwaga: numer ukazał się przed Brisbane, więc oczywiście lista zdobyczy RF-a kończy się na Pucharze Davisa.

Co ciekawe, lista opublikowana w TM zawiera 84 pozycje, co razem z Brisbane 2015 daje 85 zwycięstw Rogera. Jak wiemy, oficjalna statystyka ATP podaje, że Brisbane to 83 tytuł RF-a. Skąd różnica? Niemiecki magazyn doliczył Ferdkowi wspomniany już Puchar Davisa z ubiegłego roku oraz tytuł olimpijski w deblu z Pekinu z 2008 roku. Jak się dobrze zastanowić, to niewymienianie tych dwóch osiągnięć czyni listę (ważnych!) zwycięstw Rogera jednak niekompletną. I nie ma tu nic do rzeczy, że obie te imprezy nie są organizowane pod auspicjami ATP.

Niemcy wymieniają też 3 tytuły, których ich zdaniem brakuje Federerowi, by mógł powiedzieć, że wygrał już wszystko. Są to: singiel na Igrzyskach oraz dwa turnieje Masters 1000 - Rzym i Monte Carlo.

A oto i obiecana infografika:

https://www.dropbox.com/s/dba61r6699xy3 ... F.jpg?dl=0
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Te osiągnięcia (Davis Cup i złoto IO w deblu) się wymienia, ale w innej rubryce, o klasie świadczą przede wszystkim tytuły indywidualne, to na ich podstawie buduje się jakąś hierarchie. Federer oczywiście bardzo chciał (przede wszystkim dla kraju) wygrać Puchar Davisa. Ja jednak wolałbym zdecydowanie bardziej siódmą wygraną w WTF.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Davis Cup to rozgrywki drużynowe, można być wybitnym tenisistą i nigdy nie grać chociażby w finale tej imprezy jeśli jest się jedynym reprezentantem swojego kraju z najwyższej półki, w Pucharze Hopmana podobnie choć tą imprezę nie traktuje się z taką powagą.

W przypadku Davis Cup Fed musiał poczekać na aż wybije się Wawrinka, bez drugiego dobrego singlisty nie było sensu się szarpać.
Puchar Hopmana Fed zdobył sporo przed swoimi sukcesami chyba z Martiną Hingis bo z tego co kojarzę to z Mirką przegrali wszystkie mecze choć mogę się mylić.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Roger Federer

A poniżej oficjalny filmik, puszczony po turnieju w Brisbane. Ten, którego w ogóle nie było słychać w hali. :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=il7pyYBqbx4[/youtube]
8:7 40:15
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... f884cc17a0


Leo/Lenny na wczorajszym treningu Rogera. :o
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Roger Federer

Niedługo im ludzi nie starczy, by trzymać wszystkie dzieciaki Rogera i Mirki. ;-P
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Może mnie jakiś multilingwista oświecić jakie Fedek wydaje okrzyki podczas gry?
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Roger Federer

Jacek iREM pisze:Może mnie jakiś multilingwista oświecić jakie Fedek wydaje okrzyki podczas gry?
No tak krzyczy: Chum jetze!
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rVuRFORTFTU[/youtube]
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Roger Federer

Roger przegrał kiedyś seta do zera? :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Z Nadalem w Rolandzie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Fedek pokazał swoją nową chatę:
http://youtu.be/Wh9w1k1p8MM
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Roger Federer

Fiu fiu, jeśli to rzeczywiście domostwo państwa Federerów, to gratuluję zmysłu architektonicznego. Różnie bywa z tym, w jakich wnętrzach ludzie chcą mieszkać...
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Roger Federer

Przecież to jest reklama i raczej wynajęte wnętrze - o ile nie zmontowane na potrzeby tejże.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Roger Federer

Tenisówka pisze:Przecież to jest reklama i raczej wynajęte wnętrze - o ile nie zmontowane na potrzeby tejże.
To, że to jest reklama jest oczywiste (poza tym Sunrise widnieje w wykazie sponsorów na stronie) ale z własnością wnętrza różnie może być.

Dziwne jest to, że na oficjalnej stronie w sekcji terminarza widnieje tylko najbliższy turniej. W poprzednich latach terminarz był na cały sezon i łatwiej było próbować złapać Federera gdzieś na żywo w Europie. Nic to, trzeba będzie trzymać rękę na pulsie.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Roger Federer

Wnętrze jest raczej prawdziwe, można wyszukać w necie zdjęcia domu. No może nie ma papugi :D . Jedyne 6.5 mln funtów.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Madox pisze:Wnętrze jest raczej prawdziwe, można wyszukać w necie zdjęcia domu. No może nie ma papugi :D . Jedyne 6.5 mln funtów.
Papuga też jest, przynajmniej była w ubiegłym tygodniu, jak wpadłem do niego na browarka.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

Jacek iREM pisze:
Madox pisze:Wnętrze jest raczej prawdziwe, można wyszukać w necie zdjęcia domu. No może nie ma papugi :D . Jedyne 6.5 mln funtów.
Papuga też jest, przynajmniej była w ubiegłym tygodniu, jak wpadłem do niego na browarka.
Nie psuj mu przygotowań!
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”