Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Iga Świątek

Vivid pisze:No właśnie, medalik. rotfl rotfl rotfl
Adekwatne określenie. :P :::gd:::
Życzę Idze jak najlepiej, ale moim skromnym zdaniem wyjazd do Argentyny kompletnie bez sensu. Chyba tylko na tym Forum w wątku Iga Świątek coś pisano o tych dziwacznych „igrzyskach”, które kompletnie nikogo nie obchodzą. Jeżeli miała jeszcze w tym roku wystąpić w jakiejś imprezie juniorskiej, to lepiej było zagrać w US Open. Bez względu na wynik oswoiłaby się z kortami, atmosferą, specyfiką tego turnieju, co w przyszłości mogłoby być ważne.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Może to za pochopne stwierdzenie, ale zaczynam odnosić wrażenie, że tam jakieś asekuranctwo i zwykły cykor dochodzi do głosu ...
Stosując terminologię bokserską - bije się o jakieś paski do spodni z Najmanami zamiast o mistrzowskie pasy z Joshuą.
Ale żeby nie było tak negatywnie ;), z Jakuboto jeszcze grać nie chce rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

Roger pisze:
Życzę Idze jak najlepiej, ale moim skromnym zdaniem wyjazd do Argentyny kompletnie bez sensu. Jeżeli miała jeszcze w tym roku wystąpić w jakiejś imprezie juniorskiej, to lepiej było zagrać w US Open. Bez względu na wynik oswoiłaby się z kortami, atmosferą, specyfiką tego turnieju, co w przyszłości mogłoby być ważne.
Na US Open już grała, w 2016 (I runda wygrała z Osuigwe, II runda porażka z Kuzmową). Więc chciała spróbowac atmosfery (mini) igrzysk. A zamiast US Open bardzo ładnie w tym czasie podbudowała sobie ranking poprzez wygranie 2 x 60k (= 160 pkt do rankingu), więc dobrze że na junior US Open nie pojechała. Szkoda tylko, że nie poszła za ciosem, i nie spróbowała wskoczyć do Top120. Więc pierwszego dorosłego (mimo że ma mniej niz 18 lat!) szlema AO zacznie od eliminacji.
Mam nadzieję, że na RG 2019 i Wimbledon 2019 zagra już bez eliminacji.
Nauczyła się też, że aby dojść w turnieju daleko to organizacja musi być profesjonalna, żadnych lodów z bakteriami, przeziębien i wirusów z klimatyzacji, ani innych zabaw, pełna koncentracja.
Co ciekawe, w 2016 roku grała w Junior US Open debla w parze z ... Kają Juvan, doszły do półfinału.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Azeszty pisze: Na US Open już grała, w 2016 (I runda wygrała z Osuigwe, II runda porażka z Kuzmową). Więc chciała spróbowac atmosfery (mini) igrzysk.
Co to za argument? To co, raz zagra w seniorach (jak się kiedyś uda) i już więcej nie? Ciekawe rotfl
W zamian za USO jechać na jakieś z przeproszeniem nic nie znaczące i nic nie warte igrzyska? Ale umiesz to racjonalnie uzasadnić? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

Vivid pisze:
Azeszty pisze: Na US Open już grała, w 2016 (I runda wygrała z Osuigwe, II runda porażka z Kuzmową). Więc chciała spróbowac atmosfery (mini) igrzysk.
Co to za argument? To co, raz zagra w seniorach (jak się kiedyś uda) i już więcej nie? Ciekawe rotfl
W zamian za USO jechać na jakieś z przeproszeniem nic nie znaczące i nic nie warte igrzyska? Ale umiesz to racjonalnie uzasadnić? ...
Ale akurat juniorskie US Open zostało odpuszczone kosztem seniorskich ITF-ów, które wygrała, więc jak dla mnie to są 2 niezależne sprawy.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

Igrzyska młodzieżowe tyle samo warte co juniorski US Open. A że są raz na cztery lata, to może chciała zasmakować igrzysk, i posmakowała. Racjonalnie to działacze PZT chcieli może jechać, może chciała wynagrodzic (w formie wycieczki) trenera (z PZT) za trud trenowania.
Czy nie przechodzą cię ciarki, że w hokeju na trawie nasza reprezentacja pokonała
Vanatu 15:1 ?

Obrazek

To jest impreza przede wszystkim towarzyska. Poznajesz młode panienki i panów z całego świata, czujesz wspólnote. Szlemów będzie miała jeszcze co najmniej 50, a igrzyska są co cztery lata.
Zamiast Junior US Open wolałbym 3 turnieje ITF i wtedy już w AO 2019 by grała w turnieju głównym. Zgadzam się, że sportowo to YOG (Youth Olympic Games) nic nie dały.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Vivid pisze:
Azeszty pisze: Na US Open już grała, w 2016 (I runda wygrała z Osuigwe, II runda porażka z Kuzmową). Więc chciała spróbowac atmosfery (mini) igrzysk.
Co to za argument? To co, raz zagra w seniorach (jak się kiedyś uda) i już więcej nie? Ciekawe rotfl
W zamian za USO jechać na jakieś z przeproszeniem nic nie znaczące i nic nie warte igrzyska? Ale umiesz to racjonalnie uzasadnić? ...
Wiem, że osłabiony jesteś ostatnio, ale czytaj ze zrozumieniem zanim się spocisz...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Co Igrzyska znaczą dla tenisistów powiedziała swego czasu szczerze Radwańska. Dalszy komentarz zbędny ... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Już ci Gary napisał, ale powtórzę: w czasie US Open Iga wygrała dwa ITFy, więc Igrzyska nie mają tu nic do rzeczy.
Buenos to miał być odpoczynek i wycieczka. I tak by było gdyby nie te nieszczęsne zatrucie...
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Iga Świątek

Póki Świątek gra na razie w jakiejś czwartej lidze i raczej nie ma sensu się tym specjalnie ekscytować. Kiedy potwierdzi że ma nie tylko papier, ale umie to udokumentować, to będzie można rozmawiać, a na razie niech dziewczyna walczy i pnie się w rankingu. Na ITF'ach klepie przecwniczki równo, więc powoli pora pojawiać się na WTA.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

TomPL pisze:Już ci Gary napisał, ale powtórzę: w czasie US Open Iga wygrała dwa ITFy, więc Igrzyska nie mają tu nic do rzeczy.
Buenos to miał być odpoczynek i wycieczka. I tak by było gdyby nie te nieszczęsne zatrucie...
To ja ci napiszę - przetrzyj waść okulary :P, ja o Igrzyskach pisałem i ITF-y mnie mało w tym obchodzą. Te ITF-y swoją drogą to też kiepski pomysł jako zamiennik USO ... Nie, nie wycofuję się z tego, że tytuły w juniorach są nic nie warte. Tenisowo nie są, i o niczym nie świadczą. Niemniej mają swoją wartość marketingowo bo wiele firm się na tym nie zna i tego nie analizuje. Dziewczyna jest na dorobku i z rodziny miliarderów nie pochodzi. Zatem tytuł na Wimblu i dobry wynik (tytuł?) w Stanach to szum w mediach i świetny fundament do pozyskania choćby kilku mniejszych sponsorów, nawet na krótszy czas. Zawsze to odciążenie i spokój planowania startów. Do tego większe możliwości sztabowe - jakaś współpraca z dietetykiem, własne posiłki, a nie hotelowe itd. itp.
Jeżeli już się chce bawić w jakieś kurniki to lepszy kurnik pod tytułem juniorski USO niż jakiś ITF. Takich ITF-ów jest sporo i różne barszcze je wygrywają. Potencjał marketingowy w pobliżu zera ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

Vivid pisze:Jeżeli już się chce bawić w jakieś kurniki to lepszy kurnik pod tytułem juniorski USO niż jakiś ITF. Takich ITF-ów jest sporo i różne barszcze je wygrywają. Potencjał marketingowy w pobliżu zera ...
Marketingowy potencjał jest faktycznie mizerny, ale to są punkty do seniorskiego rankingu, a moim zdaniem te są ważniejsze niż marketing, bo dają szansę startu w lepszych turniejach, najlepiej bez kwalifikacji.

Poza tym napisałeś:
Vivid pisze:W zamian za USO jechać na jakieś z przeproszeniem nic nie znaczące i nic nie warte igrzyska? Ale umiesz to racjonalnie uzasadnić?
Tak więc sądziłeś, że na igrzyska pojechała kosztem juniorskiego USO, a o granych wtedy ITFach nie miałeś pojęcia. Fakt, że pewnie wyciągnąłeś to z bzdurnego stwierdzenia Azeszty'ego, czy jak to się tam odmienia, ale to już Twój problem, że powtarzasz za kimś, kto pisze głupoty. ;-P
Azeszty pisze:Na US Open już grała, w 2016 (I runda wygrała z Osuigwe, II runda porażka z Kuzmową). Więc chciała spróbowac atmosfery (mini) igrzysk.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Gary, tak, nie pomyliłem się, kosztem USO. Kalendarz startów się planuje. Nie tylko w zakresie jednej imprezy, ale i tygodni przed i po niej. Dlatego jak najbardziej Igrzyska mogły (choć nie musiały) być kosztem USO.

Natomiast jeżeli chodzi o punkty z ITF to masz rację, tu się zgadzamy. Tylko ja na to patrzę szerzej i perspektywicznie ;)
W d... za przeproszeniem możesz sobie wsadzić te wszystkie punkty jak cię nie stać na wyjazdy. Zgadza się? ;)
Przykład - Janowicz nie pojechał na któryś AO, mógł grać, kasy nie było. Nie to, że jej w ogóle nie było. To była kalkulacja, że lepiej zamiast tych wydatków na jedną imprezę i pewnie szybki wylot lepiej zainwestować w kilka mniejszych i per saldo wyjść na nich lepiej.
Stąd moje podejście - że jak już nie chce się pchać w WTA to lepiej zamiast kurników ITF zagrać imprezy z potencjałem marketingowym. Wtedy, jak dobrze pójdzie, można zbudować od sponsorów bazę kapitałową nawet na kilka kolejnych sezonów.
Jak Janowicz wchodził swego czasu na obroty to od seniora wiem, że sezon startowy, i to taki nie bez ograniczeń, to 150 tysięcy USD.
Dziś to pewnie będzie około 200, czy nawet 250 tysięcy USD, czyli 700-900 tysięcy złotych. To jest konkretny wydatek ;)
Budując budżet na 2-3 sezony można zagrać kurniki, nabić punkty, ograć się i nie mieć ciśnienia. A potem już jechać na swoim w razie czego. Jak będą wyniki to i sponsorzy będą. Ale żeby sponsorzy przyszli na dobrych warunkach to już trzeba WTA grać i tam mieć wyniki.
Proza wyczynu w początkach kariery polega na tym, że trzeba kalkulować na kilka lat do przodu. Stąd uważam, że dziś, jak ona nie ma jeszcze stabilnego budżetu i wyników w poważnym tenisie, lepiej zrobić wynik marketingowy, zabezpieczyć zaplecze finansowe i potem ze spokojną głową podejść do poważnej rywalizacji.
Bez urazy dla Igi, ale ona nie wygląda jak Kurnikova :P, czyli na "tym" ;) nie zbuduje kapitału. Musi na wyniku sportowym.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

Chłopie, ty nic nie wiesz, zatrzymałes sie w rozwoju co najmniej 20 lat. Łykasz tylko to co ci telewizja pokaże.
Vivid pisze: możesz sobie wsadzić te wszystkie punkty jak cię nie stać na wyjazdy.
Swiątek stac na wyjazdy, bo jest pod opieką Warsaw Sports Group i zainwestował w nią sam Koralik. Sam bym zainwestował, wystarczy że podałaby numer konta.
Vivid pisze: Przykład - Janowicz
Janowicz to raczej antyprzykład, ale z jednym się zgodze. Janowicz za dużo się podniecał graniem w Davisa, zamiast się skupic na swojej karierze. Swiątek też to grozi - Fed Cup.
Vivid pisze: Stąd moje podejście - że jak już nie chce się pchać w WTA
I znów nie sledzisz kariery tylko paplesz jak dziadek bez zębow. Przecież w przyszłym roku będzie przede wszystkim WTA. A o tym gdzie startuje to decyduje ranking i poziom (ktory ten ranking powinnien odzwierciedlac), a nie chęc pchania czy niepchania sie do WTA.
Wazne jest aby wejsc do Top100 i regularnie grac w szlemach, a resztę się załatwi.
Vivid pisze: Jak Janowicz wchodził swego czasu na obroty to od seniora wiem,...
Spokojnie, na razie za wcześnie na szlajanie się po długim turnee i drobnych turniejach. Wg mnie to dziewczyna do szlemów i poważnych turniejów, a nie do żebrania u króla w Pattaya.
Vivid pisze: lepiej zrobić wynik marketingowy
Na Juniorskim US Open wyniku marketingowego nie zrobisz. Chyba że by była Amerykanką.
Junior USO był traktowany po macoszemu. Żadnych transmisji, jedynie finał i czasami mecz jakiejś Amerykanki. A RG czy Wimbledon tak, można było zobaczyc na zywo wszystkie mecze juniorów. USA to bardzo protekcyjny rynek, nieskłonny do promowania "nieswoich" i do tego juniorów.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Bardzo ładnie podsumowałeś (Vivida ;) ).
Tylko z tym "dziewczyna do szlemów" ciężko się zgodzić. Iga to raczej taka Giorgi (i nie mówimy tu o aspektach urody), zdarza się jej wygrać z najlepszymi, nawet wygrać turniej, ale wygrania Szlema nie było i nie będzie. Moim zdaniem Idze też zdarzy się wygrać z kimś z Top, ale kilka takich meczy pod rząd? Tego nie widzę, ani fizycznie ani mentalnie nie spełnia warunków...
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

TomPL pisze:Bardzo ładnie podsumowałeś (Vivida ;) ).
Tylko z tym "dziewczyna do szlemów" ciężko się zgodzić. Iga to raczej taka Giorgi (i nie mówimy tu o aspektach urody), zdarza się jej wygrać z najlepszymi, nawet wygrać turniej, ale wygrania Szlema nie było i nie będzie. Moim zdaniem Idze też zdarzy się wygrać z kimś z Top, ale kilka takich meczy pod rząd? Tego nie widzę, ani fizycznie ani mentalnie nie spełnia warunków...
Dlatego dodałem "wg mnie". Czy wygra Szlema tego nie wiemy, możemy mieć nadzieję. Jak się nie zatruje to może i wygra. Trudno wygrać 10 z rzędu
na poziomie WTA czy Szlema. Ale na poziomie ITF już wygrywa 10 z rzędu.
Żeby wygrać Szlema to raczej bez grania w kwalifikacjach,
czyli wystarczy 7 z rzędu :)
Na razie wygrywa z rzędu na poziomie ITF 60k, zobaczymy gdzie się zatrzyma, czy będzie strzelać jak Piątek. To co musi poprawić to kondycję, żeby jej pary nie zabrakło w tych 7 z rzędu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

W sumie jeszcze domu :(, mam czas, mogę dyletanta kolejny raz wypunktować :::yay:::
Azeszty pisze:Chłopie, ty nic nie wiesz, zatrzymałes sie w rozwoju co najmniej 20 lat. Łykasz tylko to co ci telewizja pokaże.
Kolejny raz jaskrawie pokazujesz, że czytanie ze zrozumieniem w języku polskim nastręcza ci sporej trudności ...
Kilka razy napisałem, że tenisem na tym poziomie na jakim obecnie jest Iga Świątek to się nie interesuję. Jak chcesz mi wytykać, że nie znam jej życiorysu, sztabu, stanu konta, umów sponsorskich itd. itp. to biorąc pod uwagę powyższe walisz kulą w płot ... rotfl
Azeszty pisze:
Vivid pisze:Przykład - Janowicz
Janowicz to raczej antyprzykład, ale z jednym się zgodze. Janowicz za dużo się podniecał graniem w Davisa, zamiast się skupic na swojej karierze. Swiątek też to grozi - Fed Cup.
Następny pokaz niezrozumienia tekstu w j. polskim ... rotfl Postawiłem Janowicza jako przykład pewnej sytuacji, by coś zilustrować, a nie jako przykład do naśladowania ogólnie. Może teraz to ogarniesz? ... :)
Azeszty pisze:I znów nie sledzisz kariery tylko paplesz jak dziadek bez zębow. Przecież w przyszłym roku będzie przede wszystkim WTA. A o tym gdzie startuje to decyduje ranking i poziom (ktory ten ranking powinnien odzwierciedlac), a nie chęc pchania czy niepchania sie do WTA.
Wazne jest aby wejsc do Top100 i regularnie grac w szlemach, a resztę się załatwi.
Po pierwsze, może znasz powiedzenie o wróblu w garści i gołębiu na dachu? W takim razie ITF to ten wróble, a gołąb ... to sobie puki co fruwa w spokoju :P Jakieś WTA w przyszłym roku? A daj jej Boże, ale równie dobrze może być kontuzja (czego nie życzę) i ... gołąb nadal fruwa ;) Jak też już napisałem kiedyś - zbyt wielu było takich co mieli fruwać wysoko, a tu ledwo oderwali się od ziemi patrząc w niebo to przyłożyli z hukiem w najbliższy płot ... Takie lokalne "Ikary" rotfl
Azeszty pisze:Spokojnie, na razie za wcześnie na szlajanie się po długim turnee i drobnych turniejach.
Powoli robi się już późno ... Mylisz standardy ATP z WTA.
Azeszty pisze:Na Juniorskim US Open wyniku marketingowego nie zrobisz. Chyba że by była Amerykanką.
Junior USO był traktowany po macoszemu. Żadnych transmisji, jedynie finał i czasami mecz jakiejś Amerykanki. A RG czy Wimbledon tak, można było zobaczyc na zywo wszystkie mecze juniorów. USA to bardzo protekcyjny rynek, nieskłonny do promowania "nieswoich" i do tego juniorów.
O marketingu pojęcia bladego też nie masz. Co właśnie wyraźnie pokazałeś.
Szkoda mi jednak czasu na większy wykład więc powiem tyle - jeżeli uważasz, że zarządy większych firm siedzą i oglądają transmisje i jeszcze same na tej podstawie podejmują decyzje o wsparciu zawodnika, to pewnie prawie wszyscy się już z ciebie nieźle śmieją.
W przypadku bardziej poważnych firm, z większym potencjałem, ktoś analizuje sytuację (i nie tylko na płaszczyźnie samej gry), a potem przedstawia zarządowi rekomendację (czasem nawet nie zarządowi, ktoś niżej decyduje). I potem się dzieje lub nie dzieje.
A przy mniejszych firmach, o mniejszych potencjałach, które jednak nadal mogą zapewnić zawodnikowi znaczący dla niego dopływ środków, to postawienie prezesowi na stole pucharu(ów) WS-owych robi czasem potrzebną robotę ;), a przynajmniej otwiera drzwi do poważnej rozmowy.
Generalnie, transmisja z meczu nie jest aż tak ważna, ważne by się o sukcesie szeroko / długo mówiło. Wtedy trzeba z tego korzystać marketingowo.

Co do inwektyw pod moim adresem to nie czuję potrzeby komentowania. Kolejny raz dostajesz po nosie i cię to frustruje, tracisz kontrolę. Chciałbyś bardzo zaistnieć, ale jak zwykle nie masz za bardzo czym ...
Przemyśl sprawę, może jednak znajdzie się coś, w czym masz jakieś konkretne doświadczenia/wiedzę. Wtedy faktycznie możesz zabłysnąć, a i my się przy okazji czegoś wartościowego dowiemy ;) Tak się buduje reputację i sympatię u danej społeczności.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

Vivid pisze:
Kilka razy napisałem, że tenisem na tym poziomie na jakim obecnie jest Iga Świątek to się nie interesuję. Jak chcesz mi wytykać, że nie znam jej życiorysu, sztabu, stanu konta, umów sponsorskich itd. itp. to biorąc pod uwagę powyższe walisz kulą w płot ... rotfl
No wiec jesteś dyletantem w tych sprawach, a się wypowiadasz. Nie interesuje cię, nie śledzisz, a się wypowiadasz. W stylu "nie widziałem filmu, ale się wypowiem ...." rotfl
Vivid pisze:
Następny pokaz niezrozumienia tekstu w j. polskim ... rotfl Postawiłem Janowicza jako przykład pewnej sytuacji, by coś zilustrować, a nie jako przykład do naśladowania ogólnie. Może teraz to ogarniesz? ... :)
Tak, pokazałeś Janowicza jako przykład problemów finansowych. Ale przeciez Świątek ma wsparcie finansowe WSG, i na Szlemy będzie jeździć.
Vivid pisze:
Po pierwsze, może znasz powiedzenie o wróblu w garści i gołębiu na dachu? W takim razie ITF to ten wróble, a gołąb ... to sobie puki co fruwa w spokoju :P Jakieś WTA w przyszłym roku? A daj jej Boże, ale równie dobrze może być kontuzja (czego nie życzę) i ... gołąb nadal fruwa ;) Jak też już napisałem kiedyś - zbyt wielu było takich co mieli fruwać wysoko, a tu ledwo oderwali się od ziemi patrząc w niebo to przyłożyli z hukiem w najbliższy płot ... Takie lokalne "Ikary" rotfl
To chyba ty jesteś takim wróblogołębiem, wszystko czarnowidzącym. Eeee ... nic z tego nie będzie. Eeee.... powinna skończyć zanim zaczęła ...
W ten sposób rozłożyłbyś każdą dyscyplinę sportu.
Vivid pisze:
Azeszty pisze:Spokojnie, na razie za wcześnie na szlajanie się po długim turnee i drobnych turniejach.
Powoli robi się już późno ... Mylisz standardy ATP z WTA.
A na czym te standardy polegają? Szybciej chłopaki biegają, mocniej biją?
Vivid pisze:
O marketingu pojęcia bladego też nie masz. Co właśnie wyraźnie pokazałeś.
A przy mniejszych firmach, o mniejszych potencjałach, które jednak nadal mogą zapewnić zawodnikowi znaczący dla niego dopływ środków, to postawienie prezesowi na stole pucharu(ów) WS-owych robi czasem potrzebną robotę ;), a przynajmniej otwiera drzwi do poważnej rozmowy.
Generalnie, transmisja z meczu nie jest aż tak ważna, ważne by się o sukcesie szeroko / długo mówiło. Wtedy trzeba z tego korzystać marketingowo.
Transmisja nieważna, a ty oglądasz tenis w telewizji tylko. To jak masz ją zobaczyć, skoro oglądasz tylko TV?
Właśnie pomyślała perspektywicznie, Juniorski US Open nic by jej nie dał, żadnych punktów do rankingu WTA. Więc zamiast US Open podbudowała ranking ITF i w ten sposób zadebiutuje w wielkim szlemie dla seniorów, bez żebrania o jakieś dzikie karty. Czy to nie lepsza reklama swoich możliwości i perspektyw, niż kontynuacja gry w juniorach? Bez punktów z ITF nie zagrałaby w Australii, i znowu byś kwękał, że nie chce grać w WTA.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Vivid jest po chorobie, zlituj się, nie lej go tak bezlitośnie ;)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Dobra, ziewam. Ale generalnie jak będzie coś konstruktywnego to chętnie się odniosę :)
I żeby nie było nieporozumień, w ramach swojego "dyletanctwa" podwórkowych grajków też nie śledzę, też się na nich nie wyznaję :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”