obatalFH
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:53

Denis Shapovalov

Chyba już trzeba założyć?

Po sensacyjnej wygranej z Nadalem w 1/16 Rogers Cup (ATP 1000) Shapovalov awansuje w okolice 100 miejsca rankingu.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Denis Shapovalov

Będziemy bacznie obserwować, może jest nadzieja, takich ludzi potrzebujemy w tym skostniałym tourze.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Denis Shapovalov

http://www.tennisworldusa.org/news/news ... m=facebook

Jakoś to tak nie na miejscu... Jakby po jednym wygranym meczu patrzył z góry na Rafę...
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Denis Shapovalov

Kerm pisze:Jakoś to tak nie na miejscu... Jakby po jednym wygranym meczu patrzył z góry na Rafę...
Czy przeczytaliśmy tę samą wypowiedź Szapowała?
Olbrzymie gratulacje dla Rafy Nadala za ponowne osiągnięcie numeru 1 rankingu ATP! Bardzo się cieszę!*
* - przy czym "happy for someone" to bardziej formalne "good for him", które u nas funkcjonuje aktualnie jako "Brawo On" (bez sarkazmu etc.) czyli "formalnie" byłoby to coś na wzór "cieszę się jego szczęściem/osiągnięciem itd.".

Przyznaj się Kerm, nie przepadasz za tym farbowanym Kanadyjczykiem, co? ;)

Rozumiem, przynajmniej tak mi się wydaje, Twój tok rozumowania - młodszemu i mniej utytułowanemu nie wypada składać gratulacji w formie zwracania się do samego zawodnika, lepiej wg Ciebie byłoby gdyby napisał na przykład "Rafa Nadal osiąga coś wielkiego powracając na szczyt rankingu".

Obawiam się tylko, że jak w każdych gratulacjach mniej utytułowanych będziemy doszukiwać się braku taktu to chyba większości zawodnikom w stosunku do Rafy/Rogera/Nole/Murraya/Wawrinki pozostanie milczenie i stanie na baczność. ;-P :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Denis Shapovalov

El Diablo pisze:Przyznaj się Kerm, nie przepadasz za tym farbowanym Kanadyjczykiem, co? ;)

Rozumiem, przynajmniej tak mi się wydaje, Twój tok rozumowania - młodszemu i mniej utytułowanemu nie wypada składać gratulacji w formie zwracania się do samego zawodnika, lepiej wg Ciebie byłoby gdyby napisał na przykład "Rafa Nadal osiąga coś wielkiego powracając na szczyt rankingu".
Błędne myślenie drogi Watsonie! Wcześniej nie zwracałem na niego uwagi ale bardzo mi zaimponował tą szarżą w Waszyngtonie i bardzo mu kibicuję. Lubię oglądać takich utalentowanych młodzików. Jednak w dalszym ciągu uważam, że ten tweet.. nie było to do końca na miejscu - choć ja jestem taka konserwa. :P I tak - gdyby napisał bardziej oficjalnie i w stylu jak napisałeś, wtedy to byłoby okazanie szacunku. Teraz też może tak jest, tylko ja mam coś poprzestawiane w głowie. :wink:
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Denis Shapovalov

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Nevermore
Bywalec
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 19 sie 2017, 16:26

Re: Denis Shapovalov

Jako czynny i bierny fan dyscypliny z ponad 20 letnim stażem uważam, że Szapowałow ma spore szanse żeby zostać kolejnym z tych wielkich. Chłopak jest jeszcze bardzo "surowy" , ale posiada rzadko spotykaną bazę w postaci leworęcznego forhendu i jednoręcznego bekhendu. Do tego dochodzi charakter, psychika i postawa na korcie, którą da się lubić.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”