LK: Mera lepsza od Spójni Dolnej

WKT Mera wygrywa ze Spójnią Dolną 3:2 w hicie drugiej kolejki Ligi Klubowej GPW. Największe słowa uznania należą się 15-letniemu tenisiście Mery Piotrowi Pawlakowi, który w singlu pokonał Wojtka Nowaka 6/2 7/6, a w deblu dorzucił punkt w parze z Robertem Śliwińskim po wygranej z parą Nowak, Robert Laskowski 4/6 6/4 10:8.

Do sporej niespodzianki doszło też na sąsiednich kortach Spójni Górnej gdzie faworyzowani gospodarze musieli uznać wyższość beniaminka pierwszej ligi druzyny TKKF Wars przegrywając 2:3. Punkty dla gości wywalczyli Paweł Malendowicz, Irek Górka i debel Mariusz Adamski, Marcin Siperek. Dla gospodarzy punktowali Przemek Leśniewski w snglu i debel Kamil Guzek, Piotr Sosnowski.

W ostatnim meczu bez niespodzianki, Strefa Tenisa nie dała szans ATZ TenisPoint wygrywając bez straty seta 5:0.

W drugiej lidze tylko jedno spotkanie, ekipa Yellow Tenis podbiła korty KT Break po wygranej 4:1. Punkty w singlach zdobyli Jakub Grzys, Leszek Wrzesień i Rafał Kołodziejski, w deblu czwarty punkt dorzucili Grzys i Wrzesień. Honoru gospodarzy bronili Michał i Adam Guziński zdobywając punkt w deblu.

1 liga klubowa GPW

# Spójnia Dolna – WKT Mera 2:3
1s: Moczek Tomasz – Słowiński Jakub 6/3 6/2
2s: Nowak Wojciech – Pawlak Piotr 2/6 6/7
40: Laskowski Robert – Śliwiński Robert 0/6 4/6
1d: Moczek, Sarnecki Tomasz – Słowiński, Czerniszewski Jacek 4/6 7/5 10:4
2d: Laskowski, Nowak Wojciech – Pawlak, Śliwiński Robert 6/4 4/6 8:10

# Strefatenisa.com.pl – ATZ TenisPoint 5:0
1s: Maciej Borkowski – Maciej Jasieński 6/1 6/2
2s: Michał Prolubshchykov – Marek Łowkis 4/5 krecz Łowkisa
40: Mario Trnovsky – Piotr Raciborski 6/0 6/1
1d: Rafał Paliński, Borkowski – Marcin Maciocha, Jasieński 6/3 6/1
2d: Marek Lipiński, Trnovsky – Łukasz Pobereszko, Raciborski 6/2 6/4

# Spójnia Górna – TKKF Wars 2:3
1s: Leśniewski Przemysław – Górkier Maciej 6/3 7/6
2s: Burdziński Jakub – Malendowicz Paweł 6/4 4/6 9:11
40: Guzek Kamil – Górka Ireneusz 5/7 3/6
1d: Leśniewski Przemysław, Burdziński – Adamski Mariusz, Siperek Marcin 1/6 6/4 6:10
2d: Guzek Kamil, Sosnowski Piotr – Górkier Maciej, Piorun Mariusz 6/2 1/6 12:10

2 liga klubowa GPW

# KT Break – Yellow Tenis 1:4
1s: Paweł Caruk – Jakub Grzys 1/6 2/6
2s: Michał Caruk – Leszek Wrzesień 4/6 5/7
40: Michał Guziński – Rafał Kołodziejski 1/6 3/6
1d: P. Caruk, Daria Oliinyk – Grzys, Wrzesień 1/6 4/6
2d: Michał Guziński, Adam Guziński – Kołodziejski, Mateusz Grzywacz 6/1 6/3

# Kortland Jabłonna – Frajda Łomianki 5:0
walkower dla Kortlandu