LK 50: TC Poland nie daje szans Olszynce

TC Poland pokonał Olszynkę Grochowską 5:0 w najciekawszym meczu drugiej kolejki Ligi Klubowej +50 GPW. Faworyzowani goście (raczej na podstawie wcześniejszych wyników niż aktualnego składu), wzmocnieni przed tą kolejką Piotrem Masiakiem, nie mieli szans z nie mającą słabych punktów ekipą z Mysiadła. Na uwagę szczególnie zasługuje wygrana Grzegorza Szelągowicza z Krzyśkiem Ryńskim (w super tie breaku 10:7) i obydwu debli (Olszynka z dobrych debli słynie). Szkoda sromotnej wpadki w pierwszej kolejce ze Spójnią Dolną, mimo to drużyna TC Poland może jeszcze powalczyć o najwyższe pozycje, pod warunkiem dobrego wystepu w najbliższej kolejce przeciwko mistrzowi poprzedniego sezonu ekipie Warszawianki.

W innym meczu wspomniana wyżej Warszawianka udzieliła srogiej lekcji beniaminkowi ligi zespołowi Kortlandu Jabłonna wygrywając 5:0 i tracąc w 10 setach zaledwie 11 gemow. Z tego co się dowiedziałem nie zrobiło to na gospodarzach większego wrażenia, postanowili wystartować w rozgrywkach by się uczyć od najlepszych i to właśnie czynią :)

Niespodzianki nie było na kortach Spójni Dolnej gdzie gospadarze mający w składzie Michała Kojeckiego i Artura Liepelta nie dali szans ekipie WTS DeSki 4:1.

W ostatnim meczu można mówić o niespodziance – grający na wyjeździe zespół TKKF Wars pokonał 4:1 Morelowa Tennis Club wskakując w tabeli na czwarte miejsce.

# Kortland Jabłonna – Warszawianka 0:5 (0-10)
s50: Robert Warzecha – Marek Lubas 0/6 0/6
s50: Sławomir Hadryś – Krzysztof Zarzycki 1/6 1/6
s55: Janusz Karwowski – Marek Rataszewski 2/6 2/6
d50: Piotr Pietrzykowski, Marek Korszeń – Lubas, Piotr Iżyński 1/6 1/6
d55: Hadryś, Piotr Cholewiński – Zarzycki, Rataszewski 3/6 0/6

# Spójnia Dolna – WTS DeSki 4:1 (9-3)
s50: Michał Kojecki – Krzysztof Doliński 6/0 6/2
s50: Artur Liepelt – Maciej Czerwiński 6/0 6/0
s55: Stanisław Batorski – Tadeusz Grotowski 1/6 7/6 4:10
d50: Kojecki, Liepelt – Piotr Trojanowski, Doliński 6/1 6/7 10:7
d55: Batorski, Andrzej Lis – Piotr Iwiński, Kazimierz Słomian 6/1 6/3

# TC Poland – Olszynka Grochowska 5:0 (10-2)
s50: Andrzej Benowski – Waldemar Świerzbiński 7/6 6/2
s50: Grzegorz Szelągowicz – Krzysztof Ryński 3/6 6/3 10:7
s55: Paweł Gajewicz – Dariusz Jażdżyk 6/1 7/5
d50: Włodek Brzusek, Szelągowicz – Piotr Masiak, Jerzy Leszczyński 7/5 6/3
d55: Benowski, Pietrzak – Ryński, Świerzbiński 6/0 3/6 11:9

# Morelowa TC – TKKF Wars 1:4 (4-8)
s50: Piotr Pacholczyk – Piotr Saczuk 6/3 3/6 6:10
s50: Robert Bartosiewicz – Wiesław Wieczorek 6/2 6/1
s55: Jan Grzymała – Piotr Olak 3/6 2/6
d50: Cezary Pytel, Pacholczyk – Leszek Naskręcki, Chris Lainer 3/6 3/6
d55: Janusz Nowakowski, Grzymała – Saczuk, Leszek Wnuk 6/3 5/7 4:10

1. Spójnia Dolna 6 9:1 (19-3)
2. Warszawianka 6 9:1 (18-4)
3. Olszynka Grochowska 3 5:5 (12-10)
4. TKKF Wars 3 5:5 (12-12)
5. TC Poland 3 5:5 (10-12)
6. WTS DeSki 2 4:6 (10-15)
7. Morelowa TC 1 3:7 (10-15)
8. Kortland Jabłonna 0 0:10 (0-20)