Zhuhai: Suarez Navarro rozbiła Petkovic

36

Bezlitosna okazała się Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 2) w spotkaniu pierwszej kolejki Grupy B małego Mastersa rozgrywanego na kortach twardych w chińskim Zhuhai (pula nagród: 2,150 mln dolarów). Już po 51 minutach Hiszpanka cieszyła się z rozbicia Andrei Petkovic (Niemcy, 10), nie dając jej przy tym ugrać ani jednego gema.

Po zwycięstwie w pierwszym meczu, Jelena Jankovic (Serbia, 9) musiała przełknąć gorycz porażki. Sposób na Serbkę znalazła wyżej notowana Karolina Pliskova (Czechy, 3), która na otwarcie wygrała 6:4 3:6 6:2.

Seta nie straciła za to Roberta Vinci (Włochy, 4). Triumfatorka pierwszej edycji turnieju w Katowicach potrzebowała półtorej godziny, żeby utrzymać przewagę przełamania w każdym z setów i pokonać Swietłanę Kuzniecową (Rosja, 11) 6:4 6:4.