Zapowiedź sezonu 2022 – Iga Świątek

Sezon 2021 w wykonaniu Igi Świątek dobiegł końca i rozpoczęły się już przygotowania do nowych rozgrywek. Polka zakończyła zmagania w turnieju WTA Masters, w którym jednak nie wyszła z grupy po dwóch porażkach i jednej wygranej. Sam fakt, że Polka kończy rok w pierwszej dziesiątce rankingu, jest jednak sporym sukcesem.

 

Sezon 2021

Po sukcesie z 2020 roku, jakim było wygranie turnieju French Open apetyty w narodzie, a także u samej zawodniczki zostały rozbudzone. Iga przystępowała do rozgrywek z nadzieją na kolejne sukcesy, jednak już podczas pierwszego turnieju Wielkiego Szlema odpadła na wczesnym etapie z Simoną Halep. Polce nie udało się również obronić tytułu na francuskiej ziemi, a także awansować do decydujących faz Wimbledonu. Największym rozczarowaniem były chyba jednak Igrzyska Olimpijskie. Świątek przegrała tam z Paulą Badosą i szybko pożegnała się z turniejem.

 

Iga ma za sobą rok, w którym nie udało jej się zawojować turniejów Wielkiego Szlema, jednak w całym sezonie prezentowała formę, która zaprowadziła ją do czołowej 10 rankingu WTA. Jest to z całą pewnością pozytywna wiadomość i Polce powinno być łatwiej w nadchodzącym sezonie, ponieważ z mocnymi rywalkami, jak chociażby Halep będzie się mierzyć w późniejszych rundach.

 

Czego spodziewać się po nowej kampanii?

Polka rozpoczęła już przygotowania do nowego sezonu, który klasycznie rozpocznie się w Australii. Ważną informacją dla typerów zakładów bukmacherskich, a także fanów tenisa jest ogłoszenie o zakończeniu współpracy z poprzednim szkoleniowcem. Wciąż nie wiadomo, kto będzie nowym trenerem Igi, jednak na ten moment Polka pracuje pod okiem Tomasza Wiktorowskiego.

 

Decyzja o zmianie trenera już od dłuższego czasu była poruszana w opinii publicznej. Polka miała problemy z poprawą serwisu, a dodatkowo końcówka sezonu pokazała, że nie radzi sobie najlepiej mentalnie, co było jej silną stroną podczas turnieju w Paryżu w 2020 roku.

 

Na ten moment nie wiadomo, jakie skutki przyniesie ta decyzja, jednak w świecie tenisa została ona przyjęta raczej pozytywnie. Polka ma ogromny potencjał, który przy odpowiednim przygotowaniu może zaprowadzić ją nawet na pierwszą pozycję w rankingu.

 

Celem Igi na nadchodzący sezon bez wątpienia będzie utrzymanie pozycji w czołówce, a także walka o wygraną w kilku turniejach. Zakłady sportowe wskazują jednak, że nie będzie to łatwe zadanie. Czołówka w damskim tenisie jest mocno wyrównana.

 

Ofertę na turnieje w Australii, które rozpoczną zmagania tenisowe w 2022 roku, znajdują się na stronie takiej jak PZbuk. Zakłady bukmacherskie, które od dłuższego czasu posiadają licencję Ministerstwa Finansów, regularnie mają wiele ciekawych propozycji dla fanów Igi Świątek, ale też męskiego tenisa.

 

 

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

 

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95