Zakłady bukmacherskie w tenisie – na co zwrócić uwagę?

Tenis to jedna z najpopularniejszych dyscyplin na świecie. Bardzo dużo kibiców ogląda transmisje z kortów na całych świecie, które są dostępne na wielu kanałach telewizyjnych. Tenis opiera się na bardzo prostych zasadach, dzięki czemu jest bardzo popularny w zakładach bukmacherskich. Na co zwrócić uwagę obstawiając zakłady w tenisie radzą eksperci serwisu zakłady-bukmacherskie.com.

Mecze tenisowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Każdy pojedynek ciekawy i osoby mające choćby niewielkie pojęcie o tej dyscyplinie z pewnością będą czerpać sporo przyjemności z oglądania zmagań tenisistów na całym świecie. Co ciekawe, mecze tenisowe zajmują znaczącą część całej oferty bukmacherskiej u legalnych bukmacherów, przez co typerzy bardzo chętnie sięgają po mecze na tenisie.

Przede wszystkim w meczu tenisowym są tylko dwie opcje wyboru w głównym zakładzie ? wygrana jednego lub drugiego zawodnika. Mecze tenisowe nie kończą się remisem, kiedy wynik spotkania jest równy, odbywają się dodatkowe sety w celu wyłonienia zwycięzcy. Mniejsza opcja zakładu jest równoznaczna z teoretycznie większym prawdopodobieństwem trafienia zakładu. Dostępny jest szereg różnych innych zakładów, takich jak ilość setów i gemów w jednym meczu, overy punktowe i wiele różnych zakładów specjalnych.

Sezon tenisowy trwa w praktyce przez cały rok, dlatego mecze tenisa są zawsze dostępne w ofercie legalnych bukmacherów. Najbardziej prestiżowymi są cztery turnieje wielkoszlemowe: Australian Open, French Open, Wimbledon i US Open. Później w hierarchii są mecze rangi WTA 500 i 250, ATP i challengery. Okres jałowy w tenisie trwa dwa lub trzy tygodnie w samej końcówce roku, poza tym mecze są rozgrywane bez przerwy w dogodnych godzinach.

Tenis znany jest również z dużej ilości niespodzianek. Wielokrotnie zdarzało się, że zawodnicy lub zawodniczki ze ścisłego topu klasyfikacji przegrywali z typowymi outsiderami. W zdecydowanej większości jednak faworyci pewnie wykonują swoje zadanie i wygrywają mecze, jednak kursy na ich wygraną są stosunkowo zbyt niskie. Przy szukaniu spotkań do obstawienia warto znaleźć takie w ofercie, które kursy zostały zawyżone przez bukmacherów.

Mecze tenisowe można obstawiać również na żywo. Już wszyscy, polscy bukmacherzy oferują zakłady na żywo i tenis jest jedną z głównych pozycji na ofercie live. W trakcie zakładów na żywo najlepiej jest obstawiać spotkania, w których niżej notowani gracze wygrywają z wyżej notowanymi liderami. Można wtedy znaleźć bardzo atrakcyjne kursy.

Trzeba mieć na uwadze, że mecze tenisa odbywają się na różnych nawierzchniach. Korty najczęściej są pokryte tak zwaną ?mączką?, czyli w specjalistycznej nomenklaturze jest to rodzaj kortu ziemnego lub ceglanego. Są również nawierzchnie twarde, trawiaste oraz dywanowe, pokryte sztuczną darnią. Dlaczego to ma aż tak wielkie znaczenie? Każdy zawodnik ma swoją ulubioną nawierzchnię w i zależności na jakiej odbywa się mecz, można dokładniej określić prawdopodobieństwo zwycięstwa danego zawodnika w meczu.

Czy warto obstawiać mecze tenisowe u legalnych bukmacherów? To już kwestia indywidualna, kuszącą opcja jest fakt, że w tenisie nie ma remisów i obstawia się najczęściej tylko zwycięzcę danego meczu. Przy nabraniu specjalistycznej wiedzy, a także doświadczenia z oglądanych meczów, można skutecznie obstawiać wygranych i pozostałe zakłady.