Wykład nr 71 – Rozwiąż swoje problemy

Cytat na dziś

„Nie wiem kim był mój dziadek. Bardziej obchodzi mnie to, kim będzie mój wnuczek.”

– Abraham Lincoln

Pytanie na dziś

„Czy patrzę na przeszłość jak na usprawiedliwienie moich porażek czy jak na przyczynę mojego sukcesu?”

Dzisiejsze rozważania

Jest taka jedna mała mentalna technika, która pozwoliła już wielu ludziom sukcesy wygramolić się z kryzysowych sytuacji. Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że utknąłeś w miejscu lub masz wrażenie, że nie ma wyjścia z sytuacji w której się znalazłeś wypróbuj tego.

Napisz na kartce papieru nazwę swojego problemu. Napisz jakie uczucia wzbudza w tobie ten problem. Napisz wszystkie powody dla których nie możesz odnieść sukcesu, dlaczego czujesz się bezsilny, dlaczego nawet nie ma sensu podejmować walki…

Następnie we? tą kartkę, zgnieć ją w ręce, aż powstanie mała kulka i wyrzuć ją do kosza. Gdy takich kulek już trochę się nazbiera w twoim koszu, za każdym razem gdy będziesz wrzucał kolejną kulkę powiedz głośno na głos: „to jest największa sterta bzdur jaką kiedykolwiek widziałem!!!”

Po wykonaniu tego ćwiczenia, zapomnij o wszystkim. Kompletnie wyrzuć to z twojego umysłu. Rozpocznij realizację jakiegoś innego zadania tak szybko jak to tylko możliwe. Jeśli to zrobisz, coś magicznego się wydarzy. Twoja podświadomość nadal będzie nad tym pracowała. Jeśli powiesz samemu sobie, że twoje użalanie się nad sobą jest warte sterty śmieci, że twoje fałszywe usprawiedliwienia właśnie na to zasługują, że nie będziesz już słuchał kłamstw które sobie powtarzałeś przez tak długo, twój umysł, który otrzymałeś dla dobrych i wspaniałych celów, powie w końcu „A-ha!! Czas zacząć robić to do czego zostałem stworzony”.

To czego doświadczysz, w większości przypadków, będzie przypominało prawdziwy cud. Często, w przeciągu dnia lub dwóch, będziesz robił to co zwykle robisz, i nagle przyjdzie ci do głowy to wielkie „A-ha!!” wraz z rozwiązaniem twojego problemu.

życie jest jakie jest, ale okazje rozwiązania naszych problemów, które wydają się nierozwiązywalne, nadarzają się często, czasem każdego dnia. Jednak gdy zaprogramujesz swoją podświadomość, w sposób jaki wcześniej zaproponowałem, uczysz samego siebie znajdować odpowiedzi bardzo szybko. Wkrótce, wszelkie problemy staną się jedynie jedną lub dwoma decyzjami potrzebnymi do pełnego rozwiązania.

Tak jak w kształtowaniu każdego nawyku, powinieneś być konsekwentny. Jeśli zrobisz to tylko raz, rozwiążesz duży problem i nigdy nie wrócisz do tej doskonałej techniki, to nic z tego nie będzie.
Jak często widzisz, że ktoś robi coś na korcie naprawdę dobrze ale nie pracuje nad tym regularnie i z poświęceniem, aby być w tym elemencie najlepszym na świecie? Nie popełniaj takiego błędu!

Chwyć za długopis i kartkę papieru…no dalej.

Wkrótce będziesz trafiał papierowymi kulkami przez całą długość pokoju. Trzy sekundy, dwi, jedna…rzut. Czysty!

Problem rozwiązany.

Wierzenia Zwycięzcy na Dziś

– trzymam się tego w czym jestem dobry.
– Wspaniałe odpowiedzi przychodzą do mnie bez przerwy, ze wszystkich stron