Wykład nr 62 – Cierpliwość kluczem do drzwi sukcesu

Cytat na dziś

„Odrobina cierpliwości jest warta więcej niż beczka rozumu”

– duńskie powiedzenie

Pytanie na dziś

Co mogę zacząć robić, lub kontynuować dzisiaj, a co będzie dla mnie bardzo wiele warte w przyszłości?

Dzisiejsze rozważania

Brak cierpliwości rządzi dzisiejszym światem. Natychmiastowa gratyfikacja (nagroda, wynagrodzenie) nie jest jednak naszą rzeczywistością… jest iluzją.

Nie zdobędziesz większej popularności dzięki temu, że będziesz miał fajne buty, i wierz mi nie wygrasz na loterii. Znasz może osobiście kogoś kto wygrał duże pieniądze w profesjonalu? Jeśli tak to wiedz, że całe te pieniądze i więcej wróci z powrotem do właścicieli zakładów sportowych. Masz to jak w banku, inaczej nikt nie szedłby w ten biznes.

Jedyna rzecz na którą możesz liczyć to myślenie w podobny sposób co ludzie, którzy robią to co ty chcesz robić. Dzięki temu będziesz podejmował podobne do nich działania. Jeśli to zrobisz to uzyskasz podobne do nich rezultaty… jeśli oczywiście poświęcisz na to trochę czasu i nie poddasz się.

Poświęcanie czasu i nie poddawanie się, jest najtrudniejszą częścią tego zadania.
Pozwolę sobie posłużyć się przykładem: „Spróbowałem już wszystkiego i nie mogę się pozbyć tego bólu pleców.”
Jasne…., spróbowałeś wszystkiego…. przez parę dni. Nie poczułeś poprawy przez 3 – 4 doby i odpuściłeś sobie.
Co gorsze, ci którzy w końcu pozbyli się kontuzji zwykle zapominają o tym co do niej doprowadziło. Powoli wracają do starych przyzwyczajeń (takich jak odpuszczanie rozciągania, nie przykładanie się na treningu ogólnorozwojowym itd.) w przeciągu tygodnia lub miesiąca i pó?niej twierdzą, że „spróbowali już wszystkiego i nic na nich nie działa.”

Czy mówię o tobie?
Nie staniesz się mistrzem Wimbledonu w przeciągu jednego roku. Fakt, że czasem przeciwnik cię oszuka, losowanie ci nie dopasuje, sędzia podejmie złą decyzję. Jednak jeśli pragniesz piąć się w rankingach, stawiać czoła coraz lepszym przeciwnikom to nie masz wyjścia i musisz grać w tą grę, akceptując ją taką jaka jest.

Cierpliwość mój przyjacielu….
Nieustępliwość.

życie nie jest aż tak krótkie jak się wydaje. Nie możesz przeżyć jutrzejszego dnia przed dzisiejszym. Możesz się jedynie na to JUTRO przygotować.

Masz sporo rzeczy do nauczenia się i dużo czasu by się tego nauczyć. Czas więc potraktować dzisiejszy dzień poważnie i ruszyć tyłkiem, wynosząc z każdej dzisiejszej lekcji tak dużo jak to tylko możliwe.
Nie śpiesz się ze wściekaniem się na ludzi, którzy się z tobą nie zgadzają. Naucz się ich przekonywać. Zadawaj pytania. Postaw się w ich położeniu. Tylko wtedy będziesz miał na nich jakikolwiek wpływ.

Sukces zwykle przychodzi powoli i stopniowo. Zastanów się ile rzeczy, które zacząłeś w przeszłości, doprowadziłeś do końca? Niewiele?

Bliżej prawdy jest chyba to, że naprawdę wartościowe cele prawie NIGDY nie są osiągane. Dlaczego?
Zwykle dzieje się tak dlatego, że gdy nasze wysiłki nie są natychmiastowo doceniane, to pakujemy manatki i zapominamy o całej sprawie. Smutna prawda jest taka, że bardzo niewielu ludzi docenia samą drogę do sukcesu. Większość chciałaby aby podano im go na tacy. Chcemy być bogaci. Chcemy być popularni. Chcemy mieć w szkole same piątki. Fajnie. W takim razie ucz się do ludzi, którzy odnieśli znaczący sukces w tej dziedzinie życia w której i ty pragniesz osiągnąć mistrzostwo i rób to co oni.

Nie ma innej drogi. Walnij głową w ścianę. Chluśnij sobie zimną wodą w twarz. Zrób cokolwiek co sprawi, że obudzisz się na tą prawdę. Każdy sukces wymaka wysiłku…. długotrwałego wysiłku.
Jeśli jednak wciąż jedynie zamierzasz grać w totka to we? pod uwagę, że 90% zwycięzców traci wszystko co wygrało.

Z biedy do bogactwa i z powrotem do biedy.

Dlaczego? Ponieważ oni tego nie zarobili. Nigdy nie nauczyli się odpowiedzialnie postępować z pieniędzmi. Wydawało im się, że kasa była ich celem.

Pamiętaj, że istotne jest to kim się stajesz a nie to co dostajesz. Jeśli staniesz się kimś więcej to dostaniesz więcej, i będziesz to w stanie z łatwością utrzymać.

Wierzenia Zwycięzcy na Dziś

– pragnę pracować na to co dostaję od życia
– cierpliwość i nieustępliwość to moje dwie najwspanialsze cechy.
– Gdy wyznaczam sobie cele to je osiągam
– Porażki to jedynie opó?nienia w realizacji celu a nie coś co go przekreśla
– Uczę się tego co jest potrzebne do osiągnięcia sukcesu
– Korzystam ze sprawdzonych, podstawowych zasad aby dostać to czego pragnę
– Radzę się ludzi, którzy osiągnęli to co ja chcę osiągnąć