Wykład nr 61 – Odpowiedzią jest miłość

Cytat na dziś

„Z całej ziemskiej muzyki, tą która sięga najbliżej nieba jest bicie prawdziwie kochającego serca.”

– Henry Ward Beecher

Pytanie na dziś

„Co sprawia, że czuję się szczęśliwy i przepełniony radością?”

Dzisiejsze rozważania

Znajd? odpowied? na to pytanie zanim zaczniesz czytać dalej. C’mon. Pomyśl…

Matka Teresa powiedziała kiedyś, że nie ma wielkich ludzi. Są tylko mali ludzie obdarzeni wielką miłością.
Miłość jest największą potęgą w naszym życiu i doprawdy trudno się z tym nie zgodzić. Czyż nie zrobilibyśmy najwięcej dla tych ludzi których kochamy najmocniej? Często poświęcamy bardzo wiele aby kontynuować pracę lub wypełniać życzenia ludzi których kochamy, nawet jeśli już odeszli, nieprawdaż?

To miłość i oddanie czemuś lub komuś innemu niż my sami sprawia, że robimy to wszystko.
To miłość i pasja sprawia, że robimy bardzo dobrze rzeczy, które innym przychodzą z wielkim trudem. Często, to właśnie miłość nie pozwala nam się poddać.
Tylko miłość może sprawić, że oddałbyś życie za kogoś innego.

Ile skarbów moglibyśmy dzisiaj zdobyć gdybyśmy, jak jeszcze nigdy wcześniej, mieli na końcu języka komplement zamiast krytyki… jeśli nasze błędy i błędy innych były przez nas postrzegane jako szansa nauczenia się czegoś nowego i stania się mądrzejszym, a nie jako przeszkoda w naszym rozwoju?

Możesz tego dokonać zwiększając swoją umiejętność do odczuwania ogromnej przyjemności w tym co robisz, w rozwiązywaniu problemów i w dawaniu radości i szczęścia innym ludziom.

Czy twoje niepowodzenia nie wydawałyby się mniej bolesne gdybyś pokochał proces uczenia się… nie popełniania tego samego błędu ponownie?

Każde nasze doświadczenie przechodzi przez filtr naszych emocji. Będziemy się zachowywać tak jak pozwalają nam na to nasze filtry. Jeśli jedynymi rzeczami na jakie zwracamy uwagę u innych ludzi są ich błędy, fryzura i ubiór to możemy ich traktować bazując jedynie na tej informacji.

Zbyt wcześnie oceniając, nienawidząc, czując się kimś lepszym, krytykując i będąc obojętnym nie pozwalamy sobie na cieszenie się własnym życiem, ponieważ nasze życie jest niczym innym jak tylko tym co się dzieje w naszej głowie… jesteśmy tym o czym myślimy.

Nie możemy kontrolować większości tego co się dzieje wokół nas, nieprawdaż? Aby zacząć cieszyć się każdym momentem i każdym dniem…i twoim życiem, dane ci jest zrobić wszystko co w twojej mocy aby radość i miłość towarzyszyła ci kiedy tylko to możliwe. W jaki sposób?

Wierzę, że można to zrobić doceniając wszystko i każdego z kim dzisiaj mam do czynienia. Twoje niepowodzenia to przecież cenne lekcje. Więc jeśli spojrzysz na nie we właściwy sposób, to zaakceptujesz je takimi jakie są, nauczysz się czegoś nowego i pójdziesz dalej w kierunku twojego szczęścia, lepiej przygotowany na następny raz.

Obserwuj ludzi. Dokładaj wszelkich starań by dostrzegać w nich coś co mógłbyś docenić. Wiele z tych rzeczy będzie się kryło pod powierzchnią. Nie będziesz ich widział. Dostrzeżesz je używając swojej wyobra?ni!

Dlaczego tak wielu ludzi dręczy smutek, depresja, niepokój, zmartwienie lub gniew?
Nie ma w ich sercu wystarczająco dużo miłości. Jestem o tym przekonany.

Jak ktoś może patrzeć na drugiego człowieka i natychmiastowo myśleć te wszystkie krytyczne myśli, i jednocześnie twierdzić, że ma wielkie, kochające serce?

Nigdy nie zrobi tego wystarczająco przekonująco, nieprawdaż?

Jeśli postrzegasz typowe codzienne zdarzenia z gniewem i frustracją, ranisz samego siebie i tych którzy cię otaczają. Czy mam rację?
Natychmiastowo tracisz stan umysłu który pozwala ci myśleć trze?wo i znajdować rozwiązania. Jeśli jednak kochasz każdy moment za to co możesz się nauczyć, to niezależnie od tego co ten moment przynosi, trudno jest wytworzyć w sobie gniew, zmartwienie czy panikę.

Dzięki takiemu myśleniu łatwo jest o sukcesy. Nie myśl, że sam mam to opanowane. Daleko mi do tego.

Jednak zwykła świadomość tej siły, lub jej braku w twoim życiu, może wystarczyć byś nabrał kompletnie innej perspektywy. Lepszej perspektywy bo dodającej sił do działania. Myślę, że przy wystarczająco dużemu zaangażowaniu można znale?ć powody do radości w nawet najmniej spodziewanych rzeczach.

Skoncentruj się dzisiaj na tym co możesz kochać w innych ludziach i w tym co ci się przytrafia. Jeśli to zrobisz to dzisiejszy dzień będzie tym który zapamiętasz na zawsze.

Wierzenia Zwycięzcy na Dziś
– ciągle koncentruję się na tym co kocham w moim życiu, dzięki czemu bardziej go doświadczam
– pozbyłem się uprzedzeń, zmartwień, fałszywych oczekiwań z mojego życia.
– Jestem dzisiaj przepełniony miłością dla wszystkiego i każdego.
– Im więcej miłości daję tym więcej miłości czuję
– Ludzie którzy mnie spotykają od razu czują do mnie sympatię
– łatwo przychodzi mi znajdowanie w innych tego co mogę podziwiać

Trener Krystian