Wykład nr 45 – Co mogę zrobić aby dzisiejszy dzień był najwspanialszym dniem w tym roku?

Cytat na dziś

„Nic nie jest ani dobre ani złe. To nasze myślenie czyni sprawy takimi.”

– William Shakespeare

Pytanie dnia

„Co mogę zrobić aby cieszyć się bardziej każdą rzeczą jaką dzisiaj robię?”

Dzisiejsze rozważania

Ta sama rzecz która sprawia, że jedna osoba żyje w szczęściu, może sprawiać, że inna osoba pogrążona jest w głębokiej depresji.

Wielu ludzi, na przykład, straciło kończyny lub przeszło przez podobne nieszczęścia i wciąż wierzy, że była to najlepsza rzecz jaka im się kiedykolwiek przydarzyła, gdyż udało im się pomimo swojego kalectwa (a może nawet dzięki niemu) odnieść sukces. życie wielu innych ludzi zmienia się w kompletną ruinę z powodu tych samych wypadków.

Twoje podejście do życiowych sytuacji decyduje o tym co dostajesz od życia. To podejście zależy od tego na czym się koncentrujesz. Czy wykonując codzienne czynności koncentrujesz się na tym co sprawia ci przyjemność lub co mogłoby cieszyć cię w tym czym na co dzień się zajmujesz?

Myślę, że poniższe stwierdzenie ma moc czynienia każdego dnia najwspanialszym z możliwych:

„Niezależnie od tego czym się zajmuję, dokładam wszelkich starań by cieszyć tym co robię tak bardzo jak to tylko możliwe.”

Zauważ, że stwierdzenie to nie mówi: „jeśli będzie ładna pogoda, będę się dobrze bawił.” Nie mówi:” jeśli mój chłopak/dziewczyna/tata/mama/siostra/brat będzie ze mną to będę czuł/czuła się dobrze. Nie mówi, że będę szczęśliwy gdy tata przyjdzie na mój mecz.

Nie możemy kontrolować bardzo wielu rzeczy, które nam się na co dzień przytrafiają. Dlatego twoje nastroje nie mogą zależeć od rzeczy poza twoją kontrolą.
Jeśli jednak zależą to jesteś ofiarą czekającą na najgorsze.
Jeśli uzależniasz twoje samopoczucie od tego co się przytrafia to wkrótce facet w białym kitlu przepisze ci pigułki na poprawę nastroju.

Dlatego powyższe stwierdzenie jest tak istotne. Jest to komenda dla twojego umysłu, że niezależnie od tego jakich negatywnych i stresujących rzeczy doświadczasz, w szkole, w domu i na treningu, wykorzystasz każdą sytuację na swoją korzyść do maksimum, niezależnie od okoliczności.

Jednorazowe przeczytanie lub wysłuchanie tego stwierdzenia może być niewystarczające. Mogłoby ci umknąć jego znaczenie a to byłoby prawdziwą tragedią.

Dlaczego byłoby to tragedią? Ponieważ straciłbyś szansę na stanie się kimś naprawdę wyjątkowym. Ponieważ bardzo niewielu ludzi potrafi przeżyć cały dzień bez marnowania energii na patrzenie wstecz i rozpaczanie nad popełnionymi błędami lub patrzenie w przyszłość i wyobrażania sobie najgorszych możliwych scenariuszy.

Bardzo niewielu ludzi cieszy się w pełni tym co dzieje się w danym momencie. Problem jednak tkwi w tym, że życie jest tym co dzieje się w tej chwili.

Jest myślą która teraz zawitała do twojej głowy.
Jest decyzją którą w tej chwili podejmujesz.
Jest emocją która w tej chwili odczuwasz.

W każdym z powyższych przypadków masz wybór…możesz być obecnym całym sobą, zrobić to co powinieneś, co możesz i cieszyć się w pełni tym co masz lub też nie.
Gdy twoje obecne myśli, decyzje i uczucia przeminą, to przeminą na zawsze.
Oczywiście niektóre momenty są lepsze od innych i ciężko jest od razu określić które dni będą monumentalnie wspaniałe. Możesz jednak mieć 365 wspaniałych dni z rzędu jeśli tylko postanowisz zadawać sobie właściwe pytania.

Zrób więc dzisiaj jedną ważną rzecz:
Napisz poniższe słowa na kartce papieru i przyklej ją w widocznym miejscu:

„Nie zależnie od tego co będę robił, dołożę wszelkich starań aby cieszyć się tym tak bardzo jak to tylko możliwe. Zadaję sobie bez przerwy pytanie: jak mogę sprawić by to co robię sprawiało mi więcej przyjemności?”

Uczyń to głównym tematem dzisiejszego dnia, i koncentruj się na tych słowach tak często jak to tylko możliwe a obiecuję ci, że dzisiejszy dzień będzie jednym wielkim zwycięstwem.
Będzie wspaniałym dniem jakich mało.
To właśnie robią najszczęśliwsi ludzi na tym świecie.
Koncentrują się na tym co dobre i ciekawe w ich codziennych zadaniach, a także zastanawiają się nad tym za co mogą być wdzięczni w każdej godzinie ich życia.

To właśnie czyni ich szczęśliwymi lud?mi.

Pragniesz wsiąść do pociągu szczęścia?
Pragniesz bardziej cieszyć się tym co robisz i tym kim jesteś?

Powtórz sobie dzisiejsze wierzenia zwycięzcy trzykrotnie.

Wierzenia zwycięzcy na dziś

– lubię siebie za to co myślę i co robię
– dokładam wszelkich starań by codzienne zadania wykonywać tak, by mieć z tego jak najwięcej przyjemności
– kocham dawać z siebie wszystko
– gdy w stu procentach angażuję się w to co robię, to żyję pełnią życia.