Wykład nr 29: Nie możesz kupić czy podrobić charakteru

Cytat na dziś

„Reputacja człowieka to opinia jaką ludzie o nim mają. Jego charakter, natomiast, mówi o tym kim ten człowiek naprawdę jest.”

– Jack Miner

Pytanie na dziś

„Wokół czego moje życie ma się kręcić?”

Dzisiejsze rozważania

Podoba ci się to co robisz? Trenujesz 6 dni w tygodniu, nierzadko po 5 godzin dziennie, wymaga się od ciebie wytrzymałości fizycznej, odporności emocjonalnej i gry na najwyższym poziomie, akurat wtedy gdy cały dzień spędziłeś nad książkami.

Taka jest twoja codzienność. Czy to ci odpowiada. Pewnie wkrótce ta codzienność będzie urozmaicona wyjazdami na turnieje ale tak czy inaczej, tak będzie wyglądał twój zwykły dzień. Praca, odpoczynek, praca, odpoczynek i znowu praca.

Nawet wysokiej klasy zawodowcy jeżdżący na 30 turniejów w roku trenują dwa, trzy razy dziennie. Codzienny trening i stawianie wyzwań swojemu organizmowi to w tym sporcie po prostu konieczność.

Czy podoba ci się to co teraz robisz? Cóż, jeśli pragniesz być wielkim tenisistą to lepiej naucz się kochać codzienną ciężką pracę na wysokim poziomie, bo będziesz ją wykonywał jeszcze przez parę czy nawet paręnaście lat!

Z pewnością marzą ci się wielkie zwycięstwa na największych imprezach tenisowych na świecie. Aby jednak te twoje marzenie przełożyć na codzienne zaangażowanie w trening, warto byś zdał sobie sprawę, że w karierze tenisowej nie są ważne same osiągnięcia ale to KIM się stajesz w procesie sięgania po swoje marzenie. Jeśli twój rozwój wewnętrzny nie jest najważniejszym celem twoich działań, to wtedy twoje życie nie ma głębszego znaczenia.

Podobnie jak ty znam ludzi którzy kłamią, oszukują i kradną, usprawiedliwiając się w najbardziej idiotyczny z możliwych sposobów, że „przecież wszyscy tak robią” lub „że tacy już są i nic na to nie mogą poradzić”.

Mam pytanie. Czy ich sukcesy dają im głęboką satysfakcję i nakręcają ich do dalszych działań w kierunku realizacji ich wielkiego celu?
Nie sądzę. Myślę, że zubażając samych siebie pomniejszają wartość własnych sukcesów. Sieją biedę, czyniąc cały świat uboższym.

Jeśli bezinteresowne działanie na rzecz społeczeństwa oraz przekazywanie pieniędzy na cele charytatywne sprawia, że czujesz się doskonale, to chwała ci za to.

Najlepiej jednak przysłużysz się sobie i światu, zastanawiając się przez chwilę, co cię najbardziej nakręca w codziennym życiu i dokładając wszelkich starań by robić tego jak najwięcej.

Robiąc to, pracuj nad swoim charakterem. Jest to coś co ludzie szczególnie cenią i podziwiają, niezależnie od tego czy ma się władzę i jest się bogatym czy też nie.

Jeśli wiesz czego chcesz od treningu i swojego życia, i nie czujesz nienawiści lub strachu przed każdym kto myśli inaczej niż ty, to jesteś na dobrej drodze w swoim rozwoju.
Jeśli jednak tak nie jest, to nadszedł już czas byś spędził chwilę w samotności i zastanowił się nad tym, w jaki sposób pragniesz spędzić swoje życie.

Jakie znaczenie miałoby ono mieć?

Jednym z celów mojego życia jest zdobycie wystarczającej wiedzy i umiejętności aby być w stanie skutecznie pomagać moim zawodnikom w realizacji ich tenisowych marzeń. Pragnę aby w wyniku moich działań w Polsce pojawiły się całe pokolenia światowej klasy tenisistów, którzy w procesie dochodzenia do mistrzostwa stali się silnymi i posiadającymi wysokie poczucie własnej wartości lud?mi.

Co miałoby pozostać po tobie?

Jeśli zadasz sobie to pytanie to z pewnością uzyskasz odpowied?.

Niech ta odpowied? będzie dla ciebie kompasem w codziennych zmaganiach.

Wierzenia Zwycięzcy na Dziś

# pozwalam aby kompas kierował moimi działaniami w dzisiejszym dniu.
# cenię mój charakter bardziej niż jakiekolwiek inne dobra.
# jestem dumny z tego kim jestem i kim się staję.

Trener Krystian