Wykład nr 2 – Jesteś tu aby uczynić świat bogatszym

Cytat na dziś.

„Nie jesteście tutaj tylko po to by przeżyć. Jesteście tu, aby pozwolić światu żyć na większych obrotach, ze wspanialszą wizją, z piękniejszym duchem nadziei przyszłych osiągnięć. Jesteście tutaj by uczynić świat bogatszym, i stajecie się biedniejsi za każdym razem gdy zapominacie o tej misji.”

-Woodrow Wilson, 28 prezydent Stanów Zjednoczonych.

Pytanie na dziś

Co mogę zrobić aby pomóc jak największej liczbie ludzi?
Dlaczego powinno mi na tym zależeć?

Dzisiejsze rozważania.

Niektórzy ludzie znajdują się w okolicznościach uniemożliwiających im poprawę swojego położenia oraz służenia pomocą tym którzy tego najbardziej potrzebują. Niektórzy ludzie, na pytanie skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy i po co, załamują ręce i tracą chęć do działania.
Czy jesteś jednym z nich. Być może. Czy chcesz dalej w takim stanie pozostawać? Nie sądzę.

Wierzę podobnie jak prezydent Wilson w zdolność każdego z nas do stworzenia takiego życia jakie sobie wymarzyliśmy i do wzbogacenia przy okazji, reszty świata.

Możemy ukrywać się przed wyborami jakie stawia przed nami życie, postrzegając je jako coś przerażającego, choć tak wcale nie musi być. Praktycznie wszystkie nasze coddzienne decyzje mogą mieć ogromną moc przekształcania naszego życia w coś prawdziwie spektakularnego. Są na świecie miliony ludzi żyjących sobie jak w marzeniach…
Możesz być jednym z nich, nie ważne jak stary czy młody jesteś.

Warto czasem wziąć pod uwagę, że wszystko co robimy będzie miało swój wyd?więk w wieczności. Gdy masz kiepski dzień, może to mieć wpływ na ludzi na wiele wieków w przód.

Tak więc jesteś winien nie tylko sobie ale także przyszłości twojej rodziny, przyjaciół i całej rasie ludzkiej aby rozwijać się i dzielić wszystkimi swoimi talentami.
Być może twoje talenty i umiejętności są niewielkie, ale ukrywanie ich, nie rozwijanie ich i nie dzielenie się nimi byłoby wielką tragedią.

Zastanów się przez chwilę, co twoje życie mogłoby znaczyć na przestrzeni przyszłych dekad i wieków.

Niezależnie od tego jak wiele lub jak mało czasu masz jeszcze do spędzenia na Ziemi, możesz przyczynić się do czegoś wielkiego i potencjalnie być katalizatorem pozytywnych zmian w twoim otoczenie…a więc i na całym świecie na wiele setek lat w przód.

Tak więc jeśli kiedyś masz uczucie znudzenia i braku inspiracji, zastanów się nad tym przez chwilę.

To powinno przyspieszyć krążenie soków w twoim ciele.

Wierzenia Zwycięzcy na dziś.

  • Czynię moje życie maksymalnie wartościowym teraz i każdego dnia.
  • Jestem zdeterminowany aby żyć z pasją
  • Wykorzystuję moje unikalne talenty aby wzbogacać samego siebie i innych
  • Czynię siebie każdego dnia bardziej wartościowym człowiekiem
  • Wierzę w przyszłość ludzkości
  • Wyzwalam w innych to co najlepsze.
  • Trener Krystian