WTA Zhengzhou: Pewna wygrana Kenin, trzy sety Martic, Rosolska w ćwierćfinale debla

44

W drugiej rundzie turnieju w Zhengzhou (Chiny, WTA Premier, kort twardy, pula nagród 1 mln dolarów) Petra Martic (Chorwacja, 7) pokonała  3:6, 6:1, 6:2 Fione Ferro (Francja). Chorwatka pięć razy zdobywała breaka. Sofia Kenin (USA, 6) wygrywa 6:4, 6:2 z Alize Cornet (Francja). Kenin miała 4:2, straciła przewagę, ale ostatnie dwa gemy należały do niej. Kristina Mladenovic (Francja) ogrywa 7:5, 6:2 Caroline Garcie (Francja, 8). W pierwszym secie Garcia prowadziła 2:0. W drugiej odsłonie dwa breaki na korzyść Mladenovic.

W pierwszej rundzie debla Alicja Rosolska i Ajla Tomljanovic (Australia) pokonały 7:6(4), 6:4  duet Kaitlyn Christian (USA) / Sharon Fichman (Kanada). W pierwszym secie Polka i Australijka wyciągnęły seta ze stanu 2:4. W drugiej partii przegrywały już 1:4, jednak wygrały pięć kolejnych gemów. W ćwierćfinale spotkają się z Amerykanką Nicole Melichar i Czeszką Kvetą Peschke (1).

Druga runda:

Sofia Kenin (USA, 6) – Alize Cornet (Francja) 6:4, 6:2

Petra Martic (Chorwacja, 7) – Fiona Ferro (Francja)  3:6, 6:1, 6:2

Kristina Mladenovic (Francja) – Caroline Garcia (Francja, 8)  7:5, 6:2

Pierwsza runda gry debla:

Alicja Rosolska/Ajla Tomljanovic (Australia) – Kaitlyn Christian (USA)/Sharon Fichman (Kanada) 7:6(4), 6:4