WTA Wimbledon: Strycova ogrywa Bertens, pewna Williams i Barty, zmarnowana szansa Bencic

41

W trzeciej rundzie Wimbledonu (Wielka Brytania, Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów) Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 30) ograła 6:3, 6:3 Lauren Davis (USA, LL), która w poprzednim meczu pokonała  broniącą tytułu Angelique Kerber. Alison Riske (USA) pokonała 4:6, 6:4, 6:4 Belinde Bencic (Szwajcaria, 13). Szwajcarka zmarnowała prowadzenie 3:0 w decydującym secie. Amerykanka w czwartej rundzie zagra z Ashleigh Barty (Australia, 1).  Serena Williams (USA, 11) nie tracąc serwisu wygrała 6:3, 6:4 z Julią Goerges (Niemcy, 18).

Barbora Strycova (Czechy) nieoczekiwanie zwyciężyła 7:5, 6:1 z Kiki Bertens (Holandia, 4). Elise Mertens (Belgia, 21) po prawie trzy godzinnym boju ograła 6:2, 6:7(9), 6:4 Qiang Wang (Chiny, 15). Już w drugim secie Elise miała piłkę meczową. Kluczowy dla losów meczu był break w siódmym gemie trzeciej partii. Ostatnia z zawodniczek gospodarzy Johanna Konta (Wielka Brytania, 19) eliminuje w trzech setach 3:6, 6:4, 6:1 Sloane Stephens (USA, 9).

Ashleigh Barty (Australia, 1) – Harriet Dart (Wielka Brytania, WC) 6:1, 6:1

Alison Riske (USA) – Belinda Bencic (Szwajcaria, 13) 4:6, 6:4, 6:4

Serena Williams (USA, 11) – Julia Goerges (Niemcy, 18) 6:3, 6:4

Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 30) – Lauren Davis (USA, LL) 6:3, 6:3

Barbora Strycova (Czechy) – Kiki Bertens (Holandia, 4) 7:5, 6:1

Elise Mertens (Belgia, 21) –  Qiang Wang (Chiny, 15) 6:2, 6:7(9), 6:4

Johanna Konta (Wielka Brytania, 19) – Sloane Stephens (USA, 9) 3:6, 6:4, 6:1