WTA Wimbledon: Sen Gauff trwa, porażka Wozniacki, Halep żegna Azarenke, dwie Ukrainki w 1/8

65

W trzeciej rundzie Wimbledonu (Wielka Brytania, Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów) Shuai Zhang (Chiny) po świetnym meczu pokonała 6:4, 6;3  Caroline Wozniacki (Dania, 14). W pierwszym secie Caroline prowadziła 4:0. Elina Switolina (Ukraina, 8) wygrała 6:3, 6:7(1), 6:2 z  Marią Sakkari (Grecja, 31). W pierwszej partii Maria nie wykorzystała prowadzania 3:1. W drugim obroniła trzy piłki meczowe, mimo w decydującej odsłonie to Ukrainka pokazała wyższość, dwukrotnie zdobywając breaka. Dajana Jastremska (Ukraina) zwyciężyła 7:5, 6:3  Viktorije Golubic (Szwajcaria). W pierwszym secie Szwajcarka od stanu 5:2 przegrała pięć gemów z rzędu. Simona Halep (Rumunia, 7) niespodziewanie łatwo ograła 6:3, 6:1 Wiktorie Azarenke (Białoruś).

Obroniła dwie piłki meczowe i wygrała. Niesamowita historia 15 – letniej Cori Gauff (USA, Q) trwa, awansowała do czwartej rundy wygrywając 3:6, 7:6(7), 7:5 z Poloną Hercog (Słowenia).