WTA Wimbledon: Pewna Azarenka i Pliskova, ciężka przeprawa Halep, porażka Kenin, 15 – latka Gauff wciąż zaskakuje

32

W drugiej rundzie Wimbledonu (Wielka Brytania, Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów) Wiktoria Azarenka (Białoruś) oddała zaledwie dwa gemy rywalce wygrywając 6:2, 6:0 z Ajlą Tomljanovic (Australia). Dajana Jastremska (Ukraina) po trzysetowej walce pokonała 7:5, 4:6, 6:3 Sofię Kenin (USA, 27). Amerykanka zmarnowała prowadzenie 2:0 w pierwszym secie. Karolina Pliskova (Czechy, 3) straciła tylko cztery gemy, ograła 6:0, 6:4 Monice Puig (Portoryko). Simona Halep (Rumunia, 7) wygrała 6:3, 4:6, 6:2 z Mihaelą Buzarnescu (Rumunia).

Danielle Collins (USA) zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:3 z Anastasiją Sevastovą (Łotwa, 12). W drugim secie Łotyszka zmarnowała prowadzenie 3:0. Polona Hercog (Słowenia)   niespodziewanie pokonała 6:2, 6:4 Madison Keys (USA, 17). 15 – letnia Cori Gauff (USA, Q) kontynuuje dobra grę, tym razem ograła 6:3, 6:3 Magdalene Rybarikovą (Słowacja).