WTA Wimbledon: Linette w trzeciej rundzie z Kvitovą

54

W drugiej rundzie Wimbledonu (Wielka Brytania, Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów) Magda Linette pokonała 6:4, 7:5  Amande Anisimovą (USA, 25).

Grały ze sobą po pierwszy. W pierwszym secie był jeden break. Polka zdobyła go w trzecim gemie. Przy 5:3 i serwisie rywalki zmarnowała pierwszą piłkę setową. Chwilę później przy własnym podaniu wykorzystała drugiego setballa i po 40 minutach wyszła na prowadzanie 1:0. W drugiej odsłonie Magda zdobyła przełamanie w piątym gemie.  Przy 5:4 serwowała na mecz, ale straciła przewagę. W następnym gemie znowu odebrała podanie rywalce i tym razem zakończyła pojedynek przy swoim serwisie.  Mecz trwał 97 minut. Linette bardzo dobrze serwowała, miała 7 asów, obroniła 8/9 break-pointów. W trzeciej rundzie zagra z Petrą Kvitovą (Czechy, 6).