WTA Wimbledon: Kvitova za mocna dla Linette

59

W trzeciej rundzie Wimbledonu (Wielka Brytania, Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów) Magda Linette przegrała 3:6, 2:6 z Petrą Kvitovą (Czechy, 6).

Grały ze sobą po drugi. Trzy lata temu w Montrealu w dwóch setach wygrała Petra. W pierwszym secie było jedno przełamanie. W czwartym gemie uzyskała je Czeszka, mimo tego, że Polka miała 40:0. Petra była bezlitosna przy podaniu Magdy, grała bardzo agresywnie, wygrała 56% piłek po drugim podaniu rywalki. Po 37 minutach wyszła na prowadzenie 1:0.

W drugiej odsłonie Kvitova zdobyła breaka w trzecim gemie. W siódmym  po raz drugi odebrała serwis, znowu Linette zmarnowała ogromną przewagę przy podaniu. Własnym serwisem po 69 minutach awansowała do czwartej rundy. Petra nie broniła żadnego break-pointa. O ćwierćfinał zmierzy się z lepszą z pary Sloane Stephens (USA, 9) – Johanna Konta (Wielka Brytania, 19).