WTA Wimbledon: Kerber nie obroni tytułu, pewna Barty, męczarnie Bertens

85

W drugiej rundzie Wimbledonu (Wielka Brytania, Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów) Lauren Davis (USA, LL) eliminuje w trzech setach 2:6, 6:2, 6:1 broniącą tytułu Angelique Kerber (Niemcy, 5).

Liderka rankingu Ashleigh Barty (Australia, 1) pewnie pokonała 6:1, 6:3 Alison van Uytvanck (Belgia). Sloane Stephens (USA, 9) zmiotła z kortu Yafan Wang (Chiny). Ograła ją 6:0, 6:2. Kiki Bertens (Holandia, 4) po bardzo ciężkim spotkaniu wygrała 3:6, 7:6(5), 6:2 z Taylor Townsend (USA). W drugim secie Holenderka obroniła piłkę meczową.

Petra Kvitova (Czechy, 6) zwyciężyła 7:5, 6:2 z Kristiną Mladenovic (Francja). W pierwszej partii Petra obroniła trzy piłki setowe. Serena Williams (USA, 11) po kiepskim pierwszym secie, ostatecznie uporała się i wygrała 2:6, 6:2, 6:4 z Kają Juvan (Słowenia, Q). Alison Riske (USA) po blisko trzy godzinnym spotkaniu pokonała 6:2, 6:7(3), 9:7 Ivane Jorovic (Serbia).

Druga runda singla

Petra Kvitova (Czechy, 6) – Kristina Mladenovic (Francja) 7:5, 6:2

Ashleigh Barty (Australia, 1) – Alison van Uytvanck (Belgia) 6:1, 6:3

Harriet Dart (Wielka Brytania, WC) – Beatriz Haddad Maia (Brazylia, Q) 7:6(4), 3:6, 6:1

Alison Riske (USA) – Ivana Jorovic (Serbia) 6:2, 6:7(3), 9:7

Belinda Bencic (Szwajcaria, 13) – Kaia Kanepi (Estonia)  6:3, 6:1

Serena Williams (USA, 11) – Kaja Juvan (Słowenia, Q) 2:6, 6:2, 6:4

Julia Gperges (Niemcy, 18) – Warwara Flink (Rosja, Q) 6:1, 6:4

Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 30) – Pauline Parmentier (Francja) 7:6(2), 7:6(4)

Lauren Davis (USA, LL) – Angelique Kerber (Niemcy, 5) 2:6, 6:2, 6:1

Kiki Bertens (Holandia, 4) – Taylor Townsend (USA) 3:6, 7:6(5), 6:2

Barbora Strycova (Czechy) – Laura Siegemund (Niemcy) 6:3, 7:5

Elise Mertens (Belgia, 21) – Monica Niculescu (Rumunia, WC) 7:5, 6:0

Qiang Wang (Chiny, 15 – Tamara Zidansek (Słowenia) 6:1, 6:2

Sloane Stephens (USA, 9) – Yafan Wang (Chiny)  6:0, 6:2

Johanna Konta (Wielka Brytania, 19) – Katerina Siniakova (Czechy) 6:3, 6:4